Рішення від 13.06.2025 по справі 640/31552/21

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

13 червня 2025 року о/об 09 год. 30 хв.Справа № 640/31552/21 Провадження № ЗП/280/394/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу

за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області (проспект Науки, буд.40, м.Харків, Харківська область, 61166; код ЄДРПОУ 40324829)

до ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Департамент контролю Харківської міської ради (майдан Конституції, буд.7, офіс 9, м.Харків, Харківська область, 61003; код ЄДРПОУ 04059243)

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області (надалі - позивач, ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області) звернулось до адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , правонаступником якого є ОСОБА_1 (надалі - відповідач, ОСОБА_1 ), в якому позивач просить суд: стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штраф за порушення Закону України “Про рекламу» у загальному розмірі 6783,00 грн. до державного бюджету України для зарахування надходжень за реквізитами: код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, в установі банку - Казначейство України (ЕАП), одержувач ГУК у м.Києві Печерського району, код одержувача 37993783, номер рахунку UA118999980313090106000026007 найменування платежу: “Адміністративні штрафи та інші санкції».

У позові позивач зазначив: «… При здійсненні моніторингу за дотриманням рекламодавцями, виробниками та розповсюджувачами реклами вимог Закону України «Про рекламу», згідно з Планом моніторингових досліджень Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області на 2021 рік, було виявлено розміщення зовнішньої реклами щит на фасаді з інформаційним полем: «КУРИ КАЛЬЯН ... » за адресою: м.Харків, вул.Бажанова, 10 з ознаками порушення п.3 ч.1 ст.8 Закону України «Про рекламу». Головне управління направило лист від 28.04.2021 року №5.2-057/2/6654- 21 Харківській міській раді з проханням надати відомості про суб'єкта підприємницької діяльності, із зазначенням юридичної адреси, номеру договору, номеру дозволу, терміну дії зовнішньої реклами щит на фасаді з інформаційним полем: «КУРИ КАЛЬЯН ... » за адресою: м.Харків, вул.Бажанова, 10. Департаментом контролю Харківської міської ради було розглянуто лист Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області від 28.04.2021 року №5.2-057/2/6654-21 про надання інформації щодо власника спеціальних конструкцій зовнішньої реклами по вул.Маршала Бажанова, 10 м.Харкова. За результатами перевірки виявлено спеціальні конструкції зовнішньої реклами з інформаційними полями: «Магазин кальянов», «Кури кальян», які розміщуються за вищевказаною адресою фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ) з порушенням вимог чинного законодавства України про рекламу та благоустрій населених пунктів. З метою усунення вищезазначеного порушення законодавства, спеціалістом відділу реклами було направлено на адресу власника незаконно встановлених рекламних конструкцій припис з вимогою демонтажу рекламних засобів. Головне управління направило вимогу від 10.06.2021 року №5.2-057/2/8403-21 фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 з проханням надати завірені в установленому порядку копії документів щодо розміщеної реклами. Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 не отримав вищезазначену вимогу. На адресу суб'єкта господарювання було направлено вимогу від 24.06.2021 року №5.2-057/2/9063-21 з проханням надати завірені в установленому порядку копії документів щодо розміщеної реклами. Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 не отримав вищезазначену вимогу. Головним спеціалістом відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області складено протокол №218 про порушення законодавства про рекламу від 29.07.2021 року. Головним управлінням винесено рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу від 03.08.2021 року №231. Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 направлено вимогу Головного управління від 09.08.2021 року №5.2-1298НС та не отримано зазначений лист, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Головним спеціалістом відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області складено протокол №284 про порушення законодавства про рекламу від 16.09.2021 року, а саме: на вимогу органу державної влади, на якого згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, не надано документи, усні та/або письмові пояснення, а також інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю розміщення зовнішньої реклами щит на фасаді з інформаційним полем: «КУРИ КАЛЬЯН ... », що є порушенням абз.1 ч.2 ст.26 Закону України «Про рекламу». Головним управлінням винесено рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу від 16.08.2021 року №296. Протоколом від 16 вересня No252 Головного управління вирішено запропонувати в.о. заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області прийняти рішення про накладення штрафу у відповідності до ч.6 ст.27 Закону України «Про рекламу» та Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу затвердженого Постановою Кабінету Міністрів У країни №693 від 26.05.2004 року. Протоколом від 16 вересня №253 Головного управління вирішено запропонувати в.о. заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області прийняти рішення про накладення штрафу у відповідності до ч.7 ст.27 Закону України «Про рекламу» та Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №693 від 26.05.2004 року. Головним управлінням винесено припис №215 від 16.09.2021 року про усунення порушень у відповідності до ч.2 ст.26 Закону України «Про рекламу». Рішенням Головного управління №240 від 16.08.2021 року про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу на підставі матеріалів справи та протоколу засідання від 16.09.2021 року №252 встановлено, що рекламодавцем фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 не було надано документів, пояснень, необхідних для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу, а саме щодо розміщення зовнішньої реклами щит на фасаді з інформаційним полем: «КУРИ КАЛЬЯН ...», що є порушенням абз.1 ч.2 ст.26 Закону України «Про рекламу» та вирішено за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення передбачених законом повноважень у відповідності до ч.6 ст.27 Закону України «Про рекламу» накласти штраф у розмірі одна тисяча сімсот гривень. Рішенням Головного управління №241 від 16.09.2021 року про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу на підставі матеріалів справи та протоколу засідання від 16.09.2021 року №253 встановлено, що рекламодавцем фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 розміщувалась зовнішня реклама на фасаді з інформаційним полем «КУРИ КАЛЬЯН ...» з ознаками порушення вимог п.3 ч.1 ст.8 Закону України «Про рекламу» та вирішено за недотримання законодавства, а саме: у рекламі забороняється подавати відомості або закликати до дій, які можуть спричинити порушення законодавства, завдають чи можуть завдати шкоди здоров'ю або життю людей та/чи довкіллю, а також спонукають до нехтування засобами безпеки, у відповідності до ч.7 ст.27 Закону України «Про рекламу» накласти штраф у розмірі п'ять тисяч вісімдесят три гривні. Головне управління направило суб'єкту господарювання лист від 21.09.2021 року №7.4-3152НС-21 з рішеннями від 16.09.2021 року №240, №241, другими примірниками протоколів від 16.09.2021 року №252, №253 та приписом від 16.09.2021 року №215. Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 не було отримано вищезазначений лист, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення з трек-кодом 6116611208219. …».

Позивач позов підтримав.

Відповідач про розгляд справи повідомлявся належним чином. Відзив на позовну заяву відповідачем до суду не надано.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Департамент контролю Харківської міської ради (надалі - третя особа) у письмових поясненнях позов підтримала.

Ухвалою від 10.03.2025 суддею Прасовим О.О. прийнято до свого провадження дану адміністративну справу та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Також, ухвалою від 10.03.2025 допущено заміну відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 його правонаступником - ОСОБА_1 .

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) був зареєстрований як фізична особа-підприємець 23.10.2020, види діяльності за КВЕД 47.11 - роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, про що свідчить інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Також, за інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 з 02.11.2022 припинено підприємницьку діяльність.

При здійсненні моніторингу за дотриманням рекламодавцями, виробниками та розповсюджувачами реклами вимог Закону України «Про рекламу», згідно з Планом моніторингових досліджень Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області на 2021 рік, було виявлено розміщення зовнішньої реклами - щит на фасаді з інформаційним полем: «КУРИ КАЛЬЯН ...» за адресою: АДРЕСА_2 з ознаками порушення п.3 ч.1 ст.8 Закону України «Про рекламу».

Позивачем направленні відповідачу Вимоги у відповідності до ч.2 ст.26 Закону України «Про рекламу» №5.2-057/2/8403-21 від 10.06.2021 та «5.2-057/2/9063-21 від 24.06.2021.

Відповідачем документів на виконання Вимог у відповідності до ч.2 ст.26 Закону України «Про рекламу» №5.2-057/2/8403-21 від 10.06.2021 та «5.2-057/2/9063-21 від 24.06.2021 - позивачу надано не було.

Судом досліджено надані позивачем копії: Протоколу №218 від 29.07.2021 про порушення законодавства про рекламу; Рішення №231 від 03.08.2021 про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу; Протоколу №284 від 16.09.2021 про порушення законодавства про рекламу; Рішення №296 від 16.09.2021 про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу; Протоколу засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу №252 від 16.09.2021; Протоколу засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу №253 від 16.09.2021; Припису №215 від 16.09.2025 про усунення порушень у відповідності до ч.2 ст.26 Закону України «Про рекламу»; Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу №240 від 16.09.2021 на суму 1700,00 грн.; Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу №240 від 16.09.2021 на суму 5083,00 грн.; Розрахунку штрафних санкцій до протоколу засідання №252 від 16.09.2021 стосовно справи про порушення рекламодавцем ФОП ОСОБА_1 абз.1 ч.2 ст.26 Закону України «Про рекламу»; Розрахунку штрафних санкцій до протоколу засідання №253 від 16.09.2021 стосовно справи про порушення рекламодавцем ФОП ОСОБА_1 абз.1 ч.2 ст.26 Закону України «Про рекламу».

У Рішенні про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу №240 від 16.09.2021 зазначено: «… При здійсненні контролю за дотриманням законодавства про рекламу щодо захисту прав споживачів реклами ФОП ОСОБА_1 , і.п.н. НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_3 , на підставі матеріалів справи та протоколу засідання від «16» вересня 2021 року №252 встановлено рекламодавцем ФОП ОСОБА_1 не було надано документів, пояснень, необхідних для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу, а саме щодо розміщення зовнішньої реклами щит на фасаді з інформаційним полем: «КУРИ КАЛЬЯН …» за адресою: АДРЕСА_2 , що є порушенням абз.1 ч.2 ст.26 Закону України від 03.07.1996 №270/96-ВР «Про рекламу» із змінами та доповненнями. Керуючись статтею 27 Закону України «Про рекламу» ВИРІШЕНО: 1.За недотримання встановлених Законом вимог щодо змісту реклами: за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення ними передбачених Законом повноважень, у відповідності до ч.6 ст.27 Закону України «Про рекламу» Накласти на рекламодавця: ФОП ОСОБА_1 , і.п.н. НОМЕР_1 стягнення у вигляді штрафу у розмірі одна тисяча сімсот грн. 2.Зобов'язати (розповсюджувача реклами) рекламодавця ФОП ОСОБА_1 , і.п.н. НОМЕР_1 , сплатити в установленому порядку штраф у розмірі одна тисяча сімсот грн. до державного бюджету …».

У Рішенні про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу №241 від 16.09.2021 зазначено: «… При здійсненні контролю за дотриманням законодавства про рекламу щодо захисту прав споживачів реклами ФОП ОСОБА_1 , і.п.н. НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_3 , на підставі матеріалів справи та протоколу засідання від «16» вересня 2021 року №253 встановлено рекламодавцем ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , розміщувалась зовнішня реклама на фасаді з інформаційним полем: «КУРИ КАЛЬЯН ...» з ознаками порушення вимог п.3 ч.1 ст.8 України «Про рекламу» від 03.07.1996 №270/96-ВР «Про рекламу» із змінами та доповненнями Керуючись статтею 27 Закону України «Про рекламу» ВИРІШЕНО: 1.За недотримання встановлених Законом вимог щодо змісту реклами: п.3 ч.1 ст.8 Закону України «Про рекламу», а саме: У рекламі забороняється: подавати відомості або закликати до дій, які можуть спричинити порушення законодавства, завдають чи можуть завдати шкоди здоров'ю або життю людей та/чи довкіллю, а також спонукають до нехтування засобами безпеки, у відповідності до ч.7 ст.27 Закону України «Про рекламу» Накласти на рекламодавця: ФОП ОСОБА_1 , і.п.н. НОМЕР_1 стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ять тисяч вісімдесят три грн. 2.Зобов'язати (розповсюджувача реклами) рекламодавця ФОП ОСОБА_1 , і.п.н. НОМЕР_1 , сплатити в установленому порядку штраф у 5083,00 грн. до державного бюджету …».

У зв'язку з несплатою відповідачем вказаної заборгованості у добровільному порядку ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області звернулось із даним позовом до суду.

Відповідно до ст.1 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно з ст.11 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» суб'єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов'язаний: допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом; не створювати перешкоди органам державного нагляду (контролю) чи їх посадовим особам при здійсненні ними заходів державного нагляду (контролю), за умови що зазначені заходи здійснюються такими особами відповідно до вимог закону; виконувати вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства; надавати документи, зразки продукції, пояснення в обсязі, який він вважає необхідним, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону; одержувати примірник акта та/або припису органу державного нагляду (контролю) за результатами здійсненого планового чи позапланового заходу.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України «Про рекламу» цей Закон регулює відносини, пов'язані з виробництвом, розповсюдженням та споживанням реклами на території України.

Згідно з п.3 ч.1 ст.8 Закону України «Про рекламу» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) у рекламі забороняється: подавати відомості або закликати до дій, які можуть спричинити порушення законодавства, завдають чи можуть завдати шкоди здоров'ю або життю людей та/чи довкіллю, а також спонукають до нехтування засобами безпеки.

Як зазначено у ч.1 ст.22 Закону України «Про рекламу» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин), реклама тютюнових виробів, реклама знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, забороняється: на радіо та телебаченні, у тому числі за допомогою кабельного, супутникового, ІР-телебачення, онлайн-телебачення, мобільного телебачення, цифрового ефірного телебачення та інших засобів передавання сигналу; у наукових, науково-популярних, навчальних, громадсько-політичних, довідкових, літературно-художніх виданнях, виданнях для дітей та юнацтва, виданнях для організації дозвілля та відпочинку, спорту та інших виданнях, у тому числі в усіх друкованих засобах масової інформації; засобами внутрішньої реклами; на транспорті; за допомогою заходів рекламного характеру (крім спеціальних виставкових заходів тютюнових виробів за умови, що на такі заходи допускаються лише працівники підприємств, які мають ліцензію на оптову торгівлю тютюновими виробами або виробництво тютюнових виробів); засобами зовнішньої реклами; у місцях проведення масових заходів політичного, освітнього, релігійного, спортивного характеру та розважальних заходів, призначених для неповнолітніх осіб; у мережі Інтернет, крім веб-сайтів, призначених для повнолітніх осіб, обов'язковою умовою доступу до яких є попередня ідентифікація віку користувачів.

Згідно з абз.1 ч.2 ст.26 Закону України «Про рекламу» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) на вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.27 Закону України «Про рекламу» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть: 1) рекламодавці, винні: у замовленні реклами продукції, виробництво та/або обіг якої заборонено законом; у наданні недостовірної інформації виробнику реклами, необхідної для виробництва реклами; у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом; у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами та у замовленні розповсюдження реклами, в якій не дотримано встановлені законом вимоги щодо її змісту; у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно; 2) виробники реклами, винні у порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами; 3) розповсюджувачі реклами, винні в порушенні встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами.

Як зазначено у ч.6 ст.27 Закону України «Про рекламу» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин), за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з ч.7 ст.27 Закону України «Про рекламу» у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За п.20 «Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу», затвердженого 26.05.2004 постановою Кабінету Міністрів України №693 (у редакції на час виникнення спірних правовідносин), сума штрафів за порушення законодавства про рекламу сплачується добровільно або стягується в судовому порядку відповідно до законодавства.

Відповідач не надав до суду доказів визнання протиправними та скасування Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу №240 від 16.09.2021 та Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу №241 від 16.09.2021.

Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів сплати вказаних штрафів.

Таким чином, штраф у сумі 1700 грн. 00 коп. за Рішенням про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу №240 від 16.09.2021 та штраф у сумі 5083 грн. 00 коп. за Рішенням про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу №241 від 16.09.2021 мають бути стягнуті з відповідача у судовому порядку.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовна заява позивача підлягає задоволенню.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області (проспект Науки, буд.40, м.Харків, Харківська область, 61166; код ЄДРПОУ 40324829) до ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Департаменту контролю Харківської міської ради (майдан Конституції, буд.7, офіс 9, м.Харків, Харківська область, 61003; код ЄДРПОУ 04059243), про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 штраф за порушення Закону України “Про рекламу» у загальному розмірі 6783 грн. 00 коп. до державного бюджету України для зарахування надходжень за реквізитами: код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, в установі банку - Казначейство України (ЕАП), одержувач ГУК у м.Києві Печерського району, код одержувача 37993783, номер рахунку UA118999980313090106000026007, найменування платежу: “Адміністративні штрафи та інші санкції».

У стягненні з відповідача на користь позивача суми сплаченого судового збору за подання адміністративного позову до суду - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення складено 13.06.2025.

Суддя О.О. Прасов