Справа № 603/259/25
Провадження №2/603/181/2025
(заочне)
13 червня 2025 рокум. Монастириська
Монастириський районний суд Тернопільської області у складі:
головуючого судді Пасічника А.З.,
за участі секретаря судового засідання Лучкович Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , в якій просить розірвати шлюб між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований в Задарівській сільській раді Монастириського району Тернопільської області, актовий запис №02.
В обґрунтування заявлених вимог позивачка у позовній заяві зазначає, що фактично з березня 2022 року з відповідачем не підтримує шлюбних відносин, вони не ведуть спільного господарства, у них відсутній спільний бюджет та відсутні взаємні права та обов'язки подружжя, кожен із них живе своїм особистим життям та своїми власними інтересами. Вказує, що поступово відносини між нею і відповідачем погіршувались, фактичні шлюбні стосунки між ними остаточно припинені з березня 2024 року, з того моменту проживають окремо. З відповідачем спільного господарства не ведуть вважає, що подальше збереження шлюбу є неможливим і суперечить її інтересам та не відповідає її внутрішній волі, у зв'язку з чим наполягає на розірванні шлюбу між нею та відповідачем. Зазначає, що неодноразово зверталась до відповідача з проханням про розірвання шлюбу, однак відповідач не бажає йти на зустріч та вчиняти будь-які дії. Відтак вона змушена звернутись до суду за захистом своїх прав. Вказує, що вона переконана , що надання строку для примирення є неможливим.
Позивачка ОСОБА_1 та її представниця - адвоката Браташ О.А. в судове засідання не з'явилися, разом із позовними вимогами позивачка просила розглядати справу без її участі, проти винесення заочного рішення по справі та заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідач ОСОБА_2 , будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи,повторно не з'явився в судове засідання, не повідомивши про причини неявки, до початку розгляду справи по суті відзиву на позовну заяву не подав.
Ухвалою Монастириського районного суду Тернопільської області від 13 червня 2025 року постановлено в даній цивільній справі провести заочний розгляд та ухвалити заочне рішення.
Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання усіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Судом встановлені такі обставини.
Відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 08.04.2016, сторони перебувають у шлюбі, який зареєстрований 08 квітня 2016 року Задарівською сільською радою Монастириського району Тернопільської області, про що складено відповідний актовий запис за №02.
Від шлюбу у сторін народилась дочка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , яке видане відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Монастириського районного управління юстиції у Тернопільській області від 07 липня 2015 року.
Суд, розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи із таких підстав.
У силу ч. 1 ст. 24 Сімейного кодексу України (далі - СК України) шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Згідно зі ст. 56 СК України кожен з подружжя має право на припинення шлюбних відносин.
Відповідно до п. 2 ст. 104 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Згідно з ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Як слідує з позовної заяви, подружні відносини між сторонами припинились, вони не проживають разом, шлюб носить формальний характер, позивачка не має намірів відновлювати стосунки, а подальше збереження шлюбу суперечить її інтересам. Зазначене на переконання суду свідчить, що шлюб між сторонами слід розірвати.
Також, вимогами ч. 1 ст.141 ЦПК України передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, тому із відповідача в користь позивачки підлягає до стягнення сплачений нею при зверненні до суду із позовом судовий збір в розмірі 1211,20 гривень.
Керуючись ст. ст.141, 263, 264, 265, 273, 274, 354 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 24, 56, 104, 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, суд,
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований Задарівською сільській радою Монастириського району Тернопільської області, про що 08 квітня 2016 року зроблено відповідний актовий запис за №02.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 1211 (тисячу двісті одинадцять) грн 20 коп., згідно квитанції№9371-3089-5648-1875 від 07.05.2025.
Рішення суду після набрання законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Копію заочного рішення направити відповідачу протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Тернопільського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відомості про учасників справи:
Позивачка: ОСОБА_1 , адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .
Відповідач: ОСОБА_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .
Головуючий суддя А.З. Пасічник