пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
11 червня 2025 року Справа № 903/307/25
За заявою фізичної особи ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність
Суддя Шум М. С.
Встановив: ухвалою суду від 29.04.2025 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ), введено процедуру реструктуризації боргів боржника - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, керуючим реструктуризацією боржника ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) призначено арбітражного керуючого Рабана Микити Тарасовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №309 від 28.02.2013, адреса: 43025, вул.Лесі Українки, буд. 52, пов. 3, офіс 7, м.Луцьк, e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ). Призначено попереднє судове засідання на 10.06.2025 на 10:15 год.
Через Електронний Суд надійшла заява Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області від 06.06.2025 про визнання кредитором у справі про неплатоспроможністю ОСОБА_1 на суму 605, 60 грн.
Щодо сплати судового збору ГУ ДКСУ у Волинській області зазначає таке:
Відповідно до статті 123 ГПК України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з підпунктом 10 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI «Про судовий збір» судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду заяви кредитора з грошовою вимогою до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність).
Статтею 8 Закону № 3674-VI встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування майнового стану сторони.
Головне управління Казначейства є суб'єктом владних повноважень, фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України. Відповідно до Бюджетного кодексу України видатки розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів здійснюються за відповідними кодами економічної класифікації видатків бюджету залежно від економічної суті платежу.
Станом на 05.06.2025 на реєстраційному рахунку Головного управління Казначейства залишок коштів (відкритих асигнувань) по КЕКВ 2800 «Інші видатки» (в тому числі на сплату судового збору) складає 44,57 грн, що унеможливлює сплату судового збору за подання заяви про грошові вимоги кредитора до боржника у визначеному законодавством розмірі (виписку додано).
Кошторисні призначення для сплати судового збору на 2025 рік Головному управлінню Казначейства передбачені у недостатньому обсязі. Головне управління Казначейства не наділене пільгами при сплаті судового збору та не має змоги в повному обсязі здійснити його оплату за подання заяви кредитора з грошовою вимогою до боржника у даній справі.
Розмір судового збору, встановлений за подання заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) становить два розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 6056,00 грн. При цьому грошова вимога Головного управління Казначейства складає 605,60 грн. Обов'язок сплати судового збору за рахунок коштів державного бюджету у розмірі, що в десять разів перевищує розмір грошової вимоги, нівелює доцільність подання даної заяви та позбавляє кредитора можливості скористатись правом на захист інтересів державного бюджету у процедурі неплатоспроможності Боржника, що може призвести до необґрунтованих втрат бюджету.
Враховуючи вищезазначене, Головне управління Казначейства просить звільнити від сплати судового збору за подання заяви кредитора з грошовою вимогою до боржника у даній справі; визнати грошові вимоги Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області до боржника - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судового збору в розмірі 605,60 грн., грошові вимоги кредитора включити до реєстру вимог кредиторів та віднести їх до другої черги задоволення вимог кредиторів.
Суд вивчивши обґрунтування ГУ ДКС України у Волинській області щодо звільнення від сплати судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника - ОСОБА_1 на суму 605, 60 грн судового збору, враховує правову природу заявлених грошових вимог, функції Казначейства як органу, який контролює справляння надходження бюджету, визнав представлені документи достатніми для прийняття заяви до розгляду.
Керуючись ст. 122 КУзПБ, ст. 234 ГПК України,
ухвалив:
1. Прийняти заяву Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області від 06.06.2025 про визнання кредитором у справі про неплатоспроможністю ОСОБА_1 на суму 605, 60 грн до розгляду.
2. Розгляд заяви призначити в судовому засіданні на 08 липня 2025 року на 10:45 год.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Волинської області (м.Луцьк, пр. Волі, 54а) в залі судових засідань № 210.
3. Зобов'язати керуючого реструктуризацією Рабана М. Т.: повідомити заявника та суд про результати розгляду відповідної заяви з грошовими вимогами до боржника.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України.
Ухвали суду з врахуванням положень ст.ст. 253, 256, 257 ГПК України оскаржуються до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення
Суддя Микола ШУМ