про відкриття провадження і призначення справи до підготовчого судового засідання
12 червня 2025 рокуселище ПетровеСправа № 941/749/25
Провадження № 2/941/445/25
Суддя Петрівського районного суду Кіровоградської області Больбот А.Ю., на підставі поданих матеріалів за позовом ОСОБА_1 , від імені якого діє ОСОБА_2 , до Петрівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, -
Представник позивачки в електронній формі через систему "Електронний суд" звернулася до суду з позовом до Петрівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
Позовна заява подана з додержанням вимог статтей 175-177 ЦПК України, підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Розгляд вказаної справи слід здійснювати за правилами загального позовного провадження, тому справу слід прийняти до провадження, з метою виконання вимог, передбачених ч.1 ст.189 ЦПК України, розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19, 83,84,175-177,187,189 ЦПК України, суддя,-
Відкрити загальне позовне провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 , від імені якого діє ОСОБА_2 , до Петрівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
З метою виконання вимог ч.1 ст.189 ЦПК України розпочати підготовче провадження у справі.
Призначити підготовче судове засідання у приміщенні Петрівського районного суду Кіровоградської області (Кіровоградська область, Олександрійський район, с-ще Петрове, вул. Центральна, 34) на 03.07.2025 року о 10 годині 00 хвилин.
Копію ухвали надіслати сторонам по справі.
Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).
Відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.3-5 ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.3-5 ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою:
https://pt.kr.court.gov.ua/sud1120/.
Ухвала може бути оскаржена лише у зв'язку з порушенням правил підсудності протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду, в іншій її частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.Ю. Больбот