Справа № 947/18516/25
Провадження № 2-о/947/318/25
про залишення без руху
13.06.2025 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду м. Одеси Скриль Ю.А., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , подану через представника - адвоката Калачова Павла Андрійовича, інші особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей Таїровської селищної ради, про встановлення факту перебування дітей на утриманні батька,
До Київського районного суду м. Одеси 20.05.2025, через електронний суд надійшов позов від ОСОБА_1 , подану через представника - адвоката Калачова Павла Андрійовича, інші особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей Таїровської селищної ради, про встановлення факту перебування дітей на утриманні батька, а саме: встановити факт перебування на утриманні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , малолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та двох неповнолітніх дітей дружини - ОСОБА_2 від першого шлюбу: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями справа передана судді Скриль Ю.А.
Зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. ст.175,177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження, зокрема, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно з ч. 1 ст. 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Відповідно до ч. 1 ст.293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Згідно з ч. 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п.п.4 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання заяви у справах окремого провадження сплачується судовий збір у виді 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень, через електронний суд 484,48 грн.
Відповідно частини 3 до статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У даному випадку заявник звернувся до суду з трьома вимогами немайнового характеру, проте судовий збір сплачено лише за одну вимогу у розмірі 484.48 грн.
Отже ОСОБА_1 слід доплатити судовий збір у сумі 968,96 гривень за такими реквізитами: Київського районного суду міста Одеси, а саме: Отримувач коштів - ГУК в Од.обл./Київський р-н/22030101;Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526;Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.);Код банку отримувача (МФО)- 899998;Рахунок отримувача - UA758999980313171206000015756;Код класифікації доходів бюджету: 22030101;Призначення платежу; *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________(ПІБ чи назва установи, організації позивача),Київський районний суд м. Одеси(назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до ч. 1ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно з ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст.175 ЦПК України, заява подана без дотримання вимог пункту 5 статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, а саме не містить виклад обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, а саме: чи є позивач військовозобов'язаним чи проходить військову службу за мобілізацією або перебуває в резерві, що необхідно задля вирішення питання про залучення Міноборони, ТЦК або військової частини, оскільки рішення у справі може вплинути на права та обов'язки останніх.
Як вбачається, заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , у вказаній справі за віком є особою, яка підлягає призову на військову службу під час мобілізації.
Органи військового управління - Міністерство оборони України, інші центральні органи виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, Генеральний штаб Збройних Сил України, інші штаби, командування, управління, постійні чи тимчасово утворені органи у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, призначені для виконання функцій з управління, в межах їх компетенції, військами (силами), з'єднаннями, військовими частинами, військовими навчальними закладами, установами та організаціями, які належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, а також територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації (ст.1 Закону України «Про оборону України»). ТЦК - орган військового управління України, що веде військовий облік та здійснює мобілізацію населення.
Перелік осіб, які мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації визначений ст.23 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку».
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані - п.4) жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим, відбуває покарання у місцях позбавлення волі, а також коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду або запис про батька такої дитини в Книзі реєстрації народжень здійснений на підставі частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
Виходячи з віку позивача, правовідносини у цій справі можуть бути пов'язаними з доведенням наявності підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
При цьому, матеріали справи не містять інформацію про те, чи перебуває заявник на військовому обліку, і якщо так, то чи не призивався він на військову службу, чи не перебуває у розшуку.
Також, до участі у справі не залучено відповідний ІНФОРМАЦІЯ_5 як третю особу, при цьому взаємовідносини заявника з таким органом залежать від заявлених вимог, що може вплинути на його права та обов'язки стосовно органів військового управління.
Отже, зазначені недоліки позбавляють суд можливості відкрити провадження за цією справою.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
На підставі викладеного, вважаю за необхідне залишити заяву без руху та запропонувати заявнику усунути вказані вище недоліки.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд
Заяву ОСОБА_1 , подану через представника - адвоката Калачова Павла Андрійовича, інші особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей Таїровської селищної ради, про встановлення факту перебування дітей на утриманні батька, залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність виправити зазначені недоліки заяви, а саме:
- надати квитанцію про доплату судового збору у розмірі 968,96 гривень,
- залучити до участі у справі зацікавлену особу ІНФОРМАЦІЯ_5 ,
- надати суду відомості чи є позивач військовозобов'язаним чи проходить військову службу за мобілізацією або перебуває в резерві, на протязі п'яти днів з дня отримання цієї ухвали. Роз'яснити, що інакше заява буде вважатись неподаною.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Скриль Ю. А.