Справа №: 671/1035/25
13 червня 2025 рокусуддя Волочиського районного суду Хмельницької області Ніколова С.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , керівника випробувальної лабораторії ПП “СТО “Формула-1», з середньою освітою, паспорт НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП,
встановив:
01 травня 2025 року близько 16 год. 39 хв. в м. Волочиськ Хмельницького району по вул. Незалежності, 3/8, ОСОБА_1 , будучи керівником випробувальної лабораторії ПП “СТО “ Формула-1», номер в реєстрі 00069, здійснила видачу протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу АВТОБАН ВАЗ2110, державний номерний знак НОМЕР_2 , протокол № 00069-00097-25 з порушеням порядку ОТК вимог, а саме: на фотографії перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді номерного знака і увімкнених сигналів гальмування зафіксовано, що на транспортному засобі відсутній задній протитуманний ліхтар червоного кольору, чим порушила вимоги таблиці 1 пункту 6.5.5. ДСТУ3649:2010, абзац 1 пункту 12 та абзац 6 пункту 18 Постанови КМ України № 137 від 30.01.2012 року “Про затвердження Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу», п. 1.5 Правил дорожнього руху.
ОСОБА_1 подала до суду письмову заяву, в якій вину у вчиненому правопорушенні визнала повністю, щиро розкаялася, просить застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі.
Відповідно до ч.1 ст. 127 -1 КУпАП адміністративна відповідальність настає за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу та тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п.18 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою КМ України № 137 від 30.01.2012 року “Про затвердження Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу» перевірка конструкцій та технічного стану транспортних засобів проводиться згідно з Вимогами до перевірки. У разі позитивного результату після проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу виконавець складає протокол перевірки технічного стану транспортного засобу. Паперова копія протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу видається замовнику (водію). На вимогу замовника (водія) паперова копія виготовляється та видається на бланку протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу.
На порушення указаних вимог законодавства ОСОБА_1 видала протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 00069-00097-25 від 01.05.2025 року, який визнаний недійсним висновком від 14.05.2025 року.
Вчинення ОСОБА_1 правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 345083 від 29.05.2025 року (а.с. 1, 2); листом регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях від 14.05.2025 року №31/34/11-261 (а.с. 4-5), висновком про визнання протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу недійсним від 14.05.2025 року (а.с.6-7), копією довідки про перевірку технічного стану транспортного засобу від 01.05.2025 року(а.с. 8), матеріалами фототаблиці (а.с. 9, 10), відеозаписом обставин правопорушення, що записаний на DVD-R диск (а.с. 12).
Враховуючи викладене, характер вчиненого правопорушення, наявність пом'якшуючої обставини - визнання ОСОБА_1 вини у вчиненні даного правопорушення, те, що до адміністративної відповідальності притягується вперше, з дотриманням закріплених в Конституції України принципів законності, гуманізму і справедливості, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.
Суд визначає для ОСОБА_1 дане адміністративне стягнення з метою запобігання вчинення нею нових правопорушень в майбутньому та спонукання її до правослухняності. На думку суду, дане адміністративне стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для її виправлення.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 36, 40-1, ч. 1 ст. 127-1, ст.ст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 5 Закону України “Про судовий збір»,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1360 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп.
На постанову може бути подана скарга до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення. Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Документ, що підтверджує сплату штрафу, не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого ч. 1 ст. 307 КУпАП, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Реквізити для сплати адміністративного штрафу: отримувач - ГУК у Хмельницькій області /Волочиська мтг/ 21081100; код отримувача - 37971775; банк отримувача -.Казначейство України; код банку отримувача - 899998; рахунок -UA568999980313040106000022653.
Реквізити для сплати судового збору: банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); отримувач - ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106; код отримувача - 37993783; рахунок - UA908999980313111256000026001.
Строк пред'явлення постанови до виконання в частині стягнення штрафу та судового збору становить 3 місяці.
Після набрання постановою законної сили:
- стягувачем в частині сплати адміністративного штрафу є Управління патрульної поліції Хмельницькій області ДПП НПУ, що знаходиться за адресою: 29008, м.Хмельницький, вул. Коцюбинського, 35/2, код ЄДРПОУ 40108646;
- стягувачем в частині сплати судового збору є Державна судова адміністрація України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795;
- боржником є - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , паспорт НОМЕР_1 .
Суддя: