Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
12 червня 2025 р. № 520/17817/24
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Полях Н.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (код ЄДРПОУ 24971145, вул. Динамівська, 4, м. Харків, 61023), Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (код ЄДРПОУ 02071139, 61024, місто Харків, вулиця Григорія Сковороди, будинок 77), Харківського національний університет Повітрних Сил імені Івана Кожедуба (код ЄДРПОУ 24980799, 61023, Україна, місто Харків, вулиця Сумська, будинок, 77/79) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся представник позивача з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- визнати бездіяльність Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого щодо не нарахування та не виплати підйомної допомоги у зв'язку з переїздом на нове місце військової служби в інший населений пункт за 2022 рік;
- зобов'язати Військово-юридичний інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого нарахувати та виплатити позивачу, підйомну допомогу за 2022 рік.
В обґрунтування позову зазначено, що бездіяльність відповідача щодо не нарахування та не виплати підйомної допомоги у зв'язку з переїздом на нове місце військової служби в інший населений пункт за 2022 рік є протиправною.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.
Ухвалою від 28.04.2025 залучено в адміністративній справі №520/17817/24 у якості другого відповідача - Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (ЄДРПОУ - 02071139).
Відповідач, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що у спірних правовідносинах він діяв згідно чинного законодавства.
16.05.2025 позивачем було подано відповідь на відзив, в якому він просив адміністративний позов ОСОБА_1 до Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого задовольнити.
Військово-юридичнимо інститутом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого 19.05.2025 до суду подано заперечення на відповідь на відзив, в якому відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог.
Ухвалою від 22.05.2025 залучено до участі в справі №520/17817/24 співвідповідача - Харківський національний університет Повітрних Сил імені Івана Кожедуба (код ЄДРПОУ - 24980799).
04.06.2025 до суду надійшов відзив Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, в якому представник просив у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі.
Керуючись приписами ст. 171, 257, 262 КАС України, суд зазначає, що розгляд позовної заяви здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З огляду на вказане вище, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 229 КАС України, оскільки розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи згідно із приписами ст. 258 КАС України, то фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, повно виконавши процесуальний обов'язок зі збору доказів, перевіривши доводи сторін добутими доказами, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст належних норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
Судом встановлено, що позивач в період з 10.12.2022 по 29.02.2024 проходив військову службу у Військово-юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (далі- Інститут), для проходження служби у зв'язку з зарахуванням на навчання здав справи та посаду офіцера юридичної групи у військовій частині НОМЕР_2 ( АДРЕСА_2 ) та переїхав за фактичним місцезнаходженням Інституту (м.Полтава).
В адміністративному позові позивач посилається на те, що у період проходження військової служби, йому не нараховано та не виплачено підйомної допомоги, у зв'язку переїздом на нове місце військової служби в інший населений пункт.
Так, Наказом Міністра оборони України №1179 від 05 грудня 2022 року позивача призначено на посаду слухача на період навчання терміном на 1 рік 6 місяців.
Наказом начальника Інституту №16 від 16.01.2023 позивача зараховано до списків інституту на посаду слухача.
Наказом начальника Інституту №61 від 29.02.2024 року, позивача виключено зі списків Інституту та знято з усіх видів забезпечення.
Позивач посилається на те, що звернувся до відповідача з рапортом, в якому просив здійснити виплату підйомної допомоги. Вказаний рапорт отримано відповідачем 29.04.2024. Проте, відповіді на вказаний рапорт відповідачем не надано.
Не погоджуючись із бездіяльністю Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого щодо не нарахування та не виплати підйомної допомоги у зв'язку з переїздом на нове місце військової служби в інший населений пункт за 2022 рік, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно із ч. 1 статті 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Частиною 4 ст. 2 зазначеного закону встановлено, що порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців визначаються цим та іншими законами, відповідними положеннями про проходження військової служби, що затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами. Тобто регламентація порядку проходження військової служби здійснюється у тому числі спеціальними нормами законодавства, які є загальновідомим принципом та мають пріоритетне значення у порівнянні із загальними нормами права.
Згідно з ч. 3 ст. 9-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», - При переїзді військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, а також тих, хто перебуває на кадровій військовій службі та військовій службі за призовом осіб офіцерського складу, на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв'язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв'язку з передислокацією військової частини їм виплачується: підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім'ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби; 2) добові, встановлені Кабінетом Міністрів України для працівників, які перебувають у відрядженні, за кожний день перебування в дорозі на військовослужбовця та кожного члена сім'ї військовослужбовця, який переїжджає разом з ним.
Відповідно до пункту 1 Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил України підйомної допомоги затвердженого наказ Міністерства оборони України від 05.02.2018 №45 (далі - Порядок № 45) у разі переїзду військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, та тих, які проходять кадрову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу (далі - військовослужбовці), на нове місце військової служби в інший населений пункт у зв'язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням на навчання до вищих військових навчальних закладів, вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи (далі - військові навчальні заклади), та військових коледжів або навчальних центрів (навчальних підрозділів), термін навчання в яких становить шість місяців і більше, без збереження посади за попереднім місцем служби або у зв'язку з передислокацією військової частини (підрозділу військової частини), установи, організації (далі - військова частина) їм виплачується: підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена його сім'ї, який переїхав з ним на нове місце військової служби.
Відповідно до пункту 3 Порядку № 45 виплата військовослужбовцям підйомної допомоги та добових здійснюється за новим місцем військової служби (місцем навчання) відповідно до наказу командира (начальника) військової частини (військового навчального закладу) із зазначенням нарахованої суми виплат.
Право на отримання підйомної допомоги і добових для військовослужбовців виникає: на дату прийняття військовослужбовцем посади та справ - для військовослужбовців, які переїхали на нове місце служби з одного населеного пункту в інший у зв'язку з призначенням на посаду; на дату зарахування на навчання - для військовослужбовців, які зараховані на навчання до військових навчальних закладів; на дату прибуття до місця дислокації, оголошений наказом командира військової частини, - для військовослужбовців, які переїхали на нове місце служби у складі військової частини (підрозділу) в інший населений пункт.
Розмір підйомної допомоги обчислюється виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, установлених військовослужбовцю за новим місцем військової служби на дату, коли військовослужбовець приступив до виконання обов'язків за посадою (зарахування на навчання), або на дату прибуття до нового місця дислокації військової частини, на членів сім 'ї - на дату реєстрації рапорту військовослужбовця про виплату підйомної допомоги на членів сім'ї військовослужбовця, які переїхали з ним до нового місця військової служби.
Виплата військовослужбовцям підйомної допомоги та добових здійснюється за новим місцем військової служби (місцем навчання) відповідно до наказу командира (начальника) військової частини (військового навчального закладу) із зазначенням нарахованої суми виплат.
У наказі зазначаються дата та номер наказу про призначення військовослужбовця на військову посаду (зарахування на навчання), дата, коли він приступив до виконання обов'язків за посадою, дата вибуття з попереднього місця військової служби та прибуття на нове місце військової служби (на нове місце дислокації військової частини).
Військовослужбовцям, які на дату прибуття до іншого населеного пункту перебувають у розпорядженні відповідного командира, виплата підйомної допомоги та добових здійснюється після призначення їх на посади та вступу до виконання обов'язків за посадами за новим місцем військової служби в цьому населеному пункті.
Пунктом 5 Порядку №45 чітко встановлено, що підйомна допомога та добові в разі переїзду на нове місце військової служби на членів сім'ї військовослужбовця виплачуються на підставі наказу командира військової частини із зазначенням у ньому нарахованої суми до виплати, який видається на підставі рапорту військовослужбовця про виплату підйомної допомоги на членів сім'ї військовослужбовця, які переїхали з ним до нового місця військової служби.
Аналізуючи вищевикладене, суд вважає, що в даному випадку така виплата, як підйомна допомога у зв'язку з переїздом на нове місце служби підлягає виплаті військовослужбовцю лише у випадку, якщо військовослужбовець скористався правом на таку виплату, тобто подав відповідний рапорт про виплату цієї допомоги. Оскільки саме на підставі відповідного рапорту командир військової частини повинен прийняти наказ про її виплату.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 наказом начальника Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого №61 від 29 лютого 2024 року був виключений зі списків особового складу та знятий з усіх видів забезпечення в тому числі і грошового забезпечення.
На день виключення зі списків особового складу відповідно до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затверджений наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260 ОСОБА_1 був повністю забезпечений грошовим, продовольчим і речовим забезпеченням.
Доказів на підтвердження того, що під час проходження служби у Військово-юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, ОСОБА_1 звертався до Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого із відповідним рапортом щодо отримання підйомної допомоги та добових, відповідно до Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил України підйомної допомоги, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 05.02.2018 № 45, до матеріалів справи не надано.
Отже, на час перебування у списках військового навчального підрозділу Закладу вищої освіти позивач не звертався до відповідача із рапортом у встановленому законом порядку щодо виплати підйомної допомоги у розмірі місячного грошового забезпечення, у зв'язку із зарахуванням на навчання. Протилежного суду не надано.
Позивач в адміністративному позові посилається на те, що він звернувся до відповідача з рапортом, в якому просив здійснити виплату підйомної допомоги, який, як стверджує позивач, отримано відповідачем 29.04.24.
Так, до матеріалів справи позивачем надано копію витягу відстеження поштового відправлення та чек Укрпошта на підтвердження того, що після виключення позивача із списків особового складу, останній 16.04.2024 направив до Військово-юридичного інституту (адреса: 61023 Харків) лист. Проте доказів на підтвердження змісту вказаного листа позивачем не надано.
Відповідно до статті 110-113 Дисциплінарного статуту Збройних сил України усі військовослужбовці мають право надсилати заяви чи скарги або особисто звертатися до посадових осіб, органів військового управління, органів управління Служби правопорядку, органів, які проводять досудове слідство, та інших державних органів у разі: прийняття незаконних рішень, дій (бездіяльності) стосовно них командирами (начальниками) або іншими військовослужбовцями, порушення їх прав, законних інтересів та свобод; незаконного покладення на них обов'язків або незаконного притягнення до відповідальності.
Заява чи скарга з інших питань службової діяльності подається безпосередньому командирові (начальникові) тієї особи, дії якої він оскаржує, а в разі, якщо особи, які подають скаргу, не знають, з чиєї вини порушені їх права, заява чи скарга подається в порядку підпорядкованості. У такому самому порядку подаються пропозиції.
Військовослужбовці, які подали заяву чи скаргу, мають право: особисто викласти свої аргументи особі, яка перевіряє заяву чи скаргу, звернутися з вимогою залучити до розгляду свідків; подати додаткові матеріали, що стосуються справи, або клопотати, щоб їх вимагав командир (начальник) або орган, який розглядає заяву чи скаргу; бути присутнім під час розгляду заяви чи скарги; одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги; ознайомитися з матеріалами перевірки заяви чи скарги; оскаржити прийняте за їх заявою чи скаргою рішення в суді; вимагати відшкодування завданих їм збитків у встановленому законом порядку. Ніхто не може бути скривджений на службі чи притягнутий до відповідальності за те, що він подав пропозицію, заяву чи скаргу.
Подання скарги військовослужбовцями не звільняє їх від виконання своїх службових обов'язків і наказів командирів (начальників). Заборонено подавати скаргу під час бойового чергування, перебування у строю (крім скарг, поданих під час опитування військовослужбовців), на варті (вахті), а також у добовому наряді, під час занять.
Відповідно до статті 116 Дисциплінарного статуту Збройних сил України під час опитування військовослужбовців пропозиція, заява чи скарга може бути подана усно або в письмовій формі безпосередньо на ім'я командира (начальника), який проводив опитування.
Відповідно до Наказу Міністра оборони України від 05.02.2018 № 45 "Про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил України підйомної допомоги", підйомна допомога військовослужбовцям, у тому числі на членів сім'ї, виплачується не більш як за два переїзди військовослужбовця протягом календарного року, пов'язані з призначенням на посади чи передислокацією військової частини (підрозділу).
Для реалізації права військовослужбовця на отримання підйомної допомоги військовослужбовець має написати рапорт.
Визначення рапорту міститься у пункті 2.1.6 Інструкції з діловодства у Збройних Силах України (Наказ Головнокомандувача Збройних Сил України від 31 січня 2024 № 40): рапорт (заява) - письмове звернення військовослужбовця (працівника) до вищої посадової особи з проханням (надання відпустки, матеріальної допомоги, поліпшення житлових умов, переведення, звільнення тощо) чи пояснення особистого характеру.
З моменту подання військовослужбовцем рапорту у військової частини виникає обов'язок розглянути зазначений рапорт.
Відповідно до Інструкції про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України: письмові звернення громадян, оформлені належним чином і подані в установленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю, первинному розгляду та реєстрації з метою визначення їх належності до компетенції відповідного органу військового управління та призначення за ними конкретного виконавця.
Звернення може бути подано особисто як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне) чи надіслане поштою (електронною поштою).
Особлива увага приділяється розгляду звернень: Героїв України, ветеранів війни, учасників бойових дій, ветеранів праці та військової служби, осіб з інвалідністю, непрацездатних осіб та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітних сімей, одиноких матерів (батьків), членів сімей військовослужбовців - учасників операції об'єднаних сил (ООС), антитерористичної операції (АТО), інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки.
Посадові особи органів військового управління, військових частин під час розгляду звернень громадян зобов'язані уважно вникати в їх суть, у разі потреби вимагати у виконавців матеріали їх перевірки, направляти працівників на місця для перевірки викладених у зверненні
обставин, застосовувати інші заходи для об'єктивного вирішення поставлених автором звернення питань, з'ясовувати та приймати рішення про усунення причин і умов, які спонукають авторів скаржитись.
Рішення, які приймаються за зверненнями, мають бути мотивованими та ґрунтуватися на нормах законодавства.
Посадова особа, визнавши заяву такою, що підлягає задоволенню, зобов'язана забезпечити своєчасне й правильне рішення, а в разі визнання скарги обґрунтованою - негайно вжити заходів щодо поновлення порушених прав громадян.
Відповідь за результатами розгляду звернень в обов'язковому порядку дається тим органом військового управління, військовою частиною, які отримали ці звернення і до компетенції яких входить вирішення порушених у зверненнях питань, за підписом керівника, командира або осіб, які виконують його обов'язки згідно з письмовим наказом.
Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у зверненні, доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на правову норму Закону України “Про звернення громадян» і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
Як зазначалося, позивач в адміністративному позові посилається на те що, він звертався до відповідача з рапортом, в якому просив здійснити виплату підйомної допомоги та стверджує, що такий рапорт відповідачем отримано 29.04.2024.
Разом з тим, за приписами ч. 1 та ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами ;2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Проте, надані позивачем до матеріалів копії витягу відстеження поштового відправлення та чек Укрпошта від 16.04.2024 про направлення до Військово-юридичного інституту (адреса: 61023 Харків) листа не може бути належним та допустими доказом на підтвердження звернення саме із рапортом про виплату підйомної допомоги, адже із вказаних витягу та чеку не зрозуміло, якого змісту, на яку адресу в місті Харків і ким було надіслано 16.04.2024 вказане відправлення.
Як вбачається з матеріалів справи, з травня 2022 року Військово-юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого тимчасово знаходиться за адресою: місто Полтава, проспект Віталія Грицаєнка 5, що підтверджується витягами із наказів №331 від 10.12.2022, №16 від 16.01.2023 та №61 від 29.02.2024.
Належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів подання рапорту у спосіб, визначений Порядком засобами «Укрпошти», а саме опису вкладення із зазначенням найменування об'єкту поштового зв'язку, адресату відправлення, адреси відправлення та найменуванням вкладення із зазначенням кількості предметів та аркушів, позивачем до суду не надано.
Також суд зазначає, що у наказі про призначення підйомної допомоги зазначаються сума нарахованих виплат, а також дата й номер наказу про призначення військовослужбовця на військову посаду (зарахування на навчання), дата, коли він приступив до виконання обов'язків за посадою (дата прибуття на нове місце дислокації військової частини), населений пункт (місце проживання), з якого вибув, та населений пункт, до якого прибув військовослужбовець у зв'язку з призначенням на військову посаду (зарахуванням на навчання).
Наказ видається на підставі рапорту військовослужбовця, витяг з наказу зберігається в особовій справі військовослужбовця.
Суд зазначає, що позивачем до суду не надано доказів на підтвердження викладених в адміністративному позові обставин, а саме звернення 16.04.2024 ОСОБА_1 до Військово-юридичний інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого саме із рапортом про нарахування та виплату позивачу, підйомної допомоги за 2022 рік.
Крім того, позивачем не спростовані ті обставини, що під час проходження служби у Військово-юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, від ОСОБА_1 не надходило звернень щодо отримання підйомної допомоги та добових, відповідно до Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил України підйомної допомоги, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 05.02.2018 № 45.
З огляду на вищевикладене суд дійшов висновку, що у суду відсутні підстави для визнання протиправної бездіяльності Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого щодо не нарахування та не виплати підйомної допомоги у зв'язку з переїздом на нове місце військової служби в інший населений пункт за 2022 рік та зобов?язання Військово-юридичний інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого нарахувати та виплатити позивачу, підйомну допомогу за 2022 рік.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на те, що позивач не довів обставин, які б свідчили про порушення його прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин, то у суду відсутні підстави для задоволення позову.
Керуючись ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (код ЄДРПОУ 24971145, вул. Динамівська, 4, м. Харків, 61023), Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (код ЄДРПОУ 02071139, 61024, місто Харків, вулиця Григорія Сковороди, будинок 77), Харківського національний університет Повітрних Сил імені Івана Кожедуба (код ЄДРПОУ 24980799, 61023, Україна, місто Харків, вулиця Сумська, будинок, 77/79) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити в повному обсязі.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 12 червня 2025 року.
Суддя Н.А. Полях