Справа № 420/2625/25
12 червня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , за участю третіх осіб - ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , за участю третіх осіб - ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не внесення актуальних персональних даних позивача до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у відповідності до Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», зобов'язання відповідача виконати свої функціональні обов'язки у відповідності до Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» та наказу Міністерства оборони України» №94 від 28.03.2022 року «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів», а саме: змінити правовий статус позивача з «військовозобов'язаний» на «не військовозобов'язаний» у електронному реєстрі «Оберіг».
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу - відповіді на відзив, третім особам - пояснень щодо суті спору.
Позов, відповідь на відзив обґрунтовані позивачем тим, що він з 30.01.2012 року перебував на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 та був визнаний «Непридатним до військової служби в мирний час», однак з 05.08.2020 року він постійно проживає та зареєстрований в м. Одесі, а тому 28.02.2022 року він з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_4 де був поставлений на облік, пройшов ВЛК та був визнаний «Непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку», про що є відмітки у військово-обліковому документі позивача. Однак за даними електронного ресурсу «Оберіг» позивач є військовозобов'язаним.
Враховуючи зазначені обставини позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також до ІНФОРМАЦІЯ_4 із заявами про актуалізацію своїх персональних даних, однак відповідей на ці заяви не отримав.
Позивач звернувся до суду з позовом про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_4 надати відповідь на його заяву, який судом задоволений та позивачу надана відповідь про перебування позивача на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Позивач не погодився з такою відповіддю та подав скаргу до ІНФОРМАЦІЯ_1 , яким на адресу позивача направлена відповідь про те, що йому необхідно особисто прибути до ТЦК з метою уточнення свого правового статусу.
Отже, позивач просить визнати бездіяльність відповідача протиправною та внести щодо нього дані в «Оберіг» про те, що він не є військовозобов'язаним.
З відзиву на позовну заяву вбачається, що відповідач позов не визнає, оскільки він не є органом ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а виконує функцію адміністрування Реєстру, оскільки за даними «Резерв+» позивач перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 , саме цей орган є органом ведення Реєстру. Крім того, відповідач зазначає, що довідка ВЛК, надана позивачем є недійсною, а постанови ВЛК оформлюються свідоцтвами про хворобу, які затверджуються штатними ВЛК, а тому за відсутності свідоцтва про хворобу у позивача відсутній документ, який підтверджує наявність підстав для його виключення з військового обліку.
Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, та заперечення проти позову, докази, якими вони підтверджуються, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
ОСОБА_1 1995 року народження до 05.08.2020 року проживав в м. Миколаїв та 30.01.2012 року був прийнятий на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_5 , пройшов ВЛК та 30.01.2012 року був визнаний «Непридатним до військової служби в мирний час».
З 05.08.2020 року зареєстрованим місцем проживання позивача є: АДРЕСА_1 , а з 01.12.2022 року - АДРЕСА_2 .
За даними Довідки ВЛК від 28.11.2022 року №13/1616 та тимчасового посвідчення замість військового квитка № НОМЕР_1 , ОСОБА_1 28.11.2022 року взятий на військовий облік військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_6 , в той же день 28.11.2022 року він пройшов ВЛК та визнаний «Непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку» на підставі протоколу №37 від 28.11.2022 року.
При цьому, за даними реєстру «Оберіг», позивач є військовозобов'язаним та знаходиться на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 , пройшов ВЛК 30.01.2012 року та непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час.
Враховуючи зазначені обставини, позивач 27.05.2024 року звернувся із заявою до ІНФОРМАЦІЯ_3 про видалення недостовірної інформації щодо нього як військовозобов'язаного, однак відповіді на цю заяву він не отримав.
Позивач 18.06.2024 року звернувся із заявою до ІНФОРМАЦІЯ_4 про виключення його персональних даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, на яку також не отримав відповідь.
Ці обставини стали підставою для звернення позивача до суду з вимогами про визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_4 та зобов'язання його розглянути звернення позивача.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27.09.2024 року у справі №420/22753/24 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_7 розглянути заяву ОСОБА_1 .
На виконання рішення суду, ІНФОРМАЦІЯ_8 розглянув заяву ОСОБА_1 та надав відповідь від 29.11.2024 року №12795 про те, що позивач на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_9 не перебуває, а тому ним не можуть бути виключені персональні дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо позивача, йому запропоновано звернутися з цим питанням до ІНФОРМАЦІЯ_10 .
Позивач не погодився з правомірністю дій посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 та 15.01.2025 року подав скаргу до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій просив припинити протиправну бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також зобов'язати його виконати свій обов'язок щодо внесення актуальних даних в Реєстр.
Однак 17.01.2025 року ІНФОРМАЦІЯ_11 позивачу надана відповідь №943/1377 про те, що ОСОБА_1 не перебуває на обліку в жодному з підпорядкованих ІНФОРМАЦІЯ_12 , а тому підтвердити або спростувати його статус як особи, яка виключена з військового обліку не надається можливим.
Крім того, позивачу запропоновано особисто прибути до ІНФОРМАЦІЯ_6 для підтвердження статусу «Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку».
Враховуючи зазначені обставини, позивач звернувся до суду з цим позовом про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не внесення актуальних персональних даних позивача до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та зобов'язання його змінити правовий статус позивача з «військовозобов'язаний» на «не військовозобов'язаний» у електронному реєстрі «Оберіг».
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає у тому числі проходження військової служби.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022 року в Україні введено воєнний стан, який на підставі Указів Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжувався та станом на час розгляду справи триває.
Згідно з ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які, зокрема, приписані до призовних дільниць зобов'язані: прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки) для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни зобов'язані: з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період.
Відповідно до п. п. 3 ч. 6 ст. 37 «Про військовий обов'язок і військову службу» (в редакції станом на 28.11.2022 року) виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 34 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до ст. 1, ч. 1, 5, 6, 8, 9 ст. 5, ч. 1 ст. 6 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Держателем Реєстру є Міністерство оборони України, розпорядником Реєстру є Генеральний штаб Збройних Сил України, а Служба безпеки України та розвідувальні органи України є органами адміністрування та ведення Реєстру. Адміністратором Реєстру є Держатель Реєстру.
Органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень є, зокрема, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
Органи адміністрування Реєстру: 1) здійснюють аналітичну обробку даних; 2) забезпечують взаємодію щодо ведення Реєстру, контролюють повноту, відповідність та своєчасність внесення інформації, наданої державними органами, контролюють виконання рішень Держателя та розпорядника Реєстру. Орган адміністрування Реєстру має доступ до статистичних відомостей Реєстру; 3) забезпечують зберігання та резервування бази даних Реєстру, контроль за її цілісністю, дотриманням вимог законодавства та Порядку ведення Реєстру, затвердженого Кабінетом Міністрів України; 4) організовують підготовку та підвищення кваліфікації персоналу підпорядкованого органу адміністрування.
Органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.
До Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: 1) персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: 1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 14 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» ведення Реєстру включає: 1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним; 2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами; 3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.
Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною.
Крім того, відповідно до п. 78, 79 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487, обласні, ІНФОРМАЦІЯ_13 в межах своїх повноважень, зокрема, здійснюють в межах своїх повноважень аналітичну обробку даних. Як орган адміністрування та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів забезпечують його ведення, контролюють актуальність, повноту та відповідність інформації, виконання рішень розпорядника Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема, організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці; здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством; проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього; виконують архівно-довідкову роботу з питань військового обліку; виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів; тощо.
З аналіз зазначених положень законодавства вбачається, що саме на районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки покладений обов'язок щодо ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, актуалізацію даних цього Реєстру, тощо, а обласні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами адміністрування Реєстру та в їх повноваження не входить ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, внесення в нього даних та його актуалізацію.
Позивач в своєму позові просить визнати бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не внесення актуальних персональних даних позивача до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та зобов'язання відповідача змінити правовий статус позивача з «військовозобов'язаний» на «не військовозобов'язаний» у електронному реєстрі «Оберіг», однак оскільки ІНФОРМАЦІЯ_11 не є органом ведення реєстру в його повноваження не входять такі дії, а тому у суду не має підстав для задоволення позову.
Посилання позивача на ту обставину, що він звернувся зі скаргою до ІНФОРМАЦІЯ_1 на дії посадових осіб районного центру комплектування та соціальної підтримки як на підстав зобов'язання саме цього відповідача внести дані до Реєстру, суд вважає безпідставними, оскільки ці обставини не змінюють статус відповідача як органа адміністрування Реєстру, а не його ведення.
Крім того, суд ввертає увагу, що скарга позивача розглянута відповідачем та йому надана відповідь від 17.01.2025 року №943/1377 про те, що ОСОБА_1 не перебуває на обліку в жодному з підпорядкованих ОТЦК та СП територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а тому підтвердити або спростувати його статус як особи, яка виключена з військового обліку не надається можливим. Позивачу запропоновано особисто прибути до ІНФОРМАЦІЯ_6 для підтвердження статусу «Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку».
Таким чином, відповідачем скарга позивача розглянута, про що йому надана відповідь у відповідності до Закону України «Про звернення громадян».
Також, суд вважає необхідним наголосити на наступному.
Відповідно до положень п. 1, 2, 3 «Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року №559, військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до п. 3, 4 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №559 «Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа».
Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється): в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації); у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.
Відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, він вважається недійсним (крім військово-облікових документів військовозобов'язаних та резервістів СБУ, розвідувальних органів).
Відповідність відомостей, зазначених у військово-обліковому документі на бланку, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, перевіряється через: електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ (орган СБУ, розвідувальний орган).
При цьому, графи 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа, у відповідності до Додатку №1 до «Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів» стосуються, зокрема, Графа 1 - належності до військового обов'язку (призовник, військовозобов'язаний, резервіст); Графа 13 - дата взяття на військовий облік, найменування районного, міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку. У разі зняття або виключення громадянина з військового обліку зазначаються дата і причина зняття (виключення) з військового обліку відповідно до положень статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»; Графа 14 заповнюється відповідно до положень статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» у разі, зокрема, виключення з військового обліку з таких причин, як визнання непридатним до військової служби або досягнення граничного віку перебування у запасі.
При цьому, відповідно до п. 4 «Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів» у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін: у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку; в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.
Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Згідно з положенням п. 5, 6, 7, 8 «Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів» військово-обліковим документом призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також громадян, виключених з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 частини шостої статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», в електронній формі (далі - військово-обліковий документ в електронній формі) є відображення в електронній формі відомостей про громадянина України, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також відомостей щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.
Військово-обліковий документ в електронній формі формується засобами: Електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста, зокрема з використанням його мобільного додатка; Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони; Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації).
У разі коли відомості, зазначені у підпунктах 1-5, 8, 11-13 пункту 8 цього Порядку, на момент зчитування не відповідають відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, військово-обліковий документ в електронній формі вважається недійсним.
Військово-обліковий документ в електронній формі містить такі відомості з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (за наявності), зокрема, п. 12) відомості про військовий облік (вид обліку та територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому перебуває на обліку).
Враховуючи зазначені положення законодавства та наявність даних в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, електронному військово-обліковому документі позивача про те, що позивач є військовозобов'язаним, перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 , що не відповідає тим даним, які зазначені в військово-обліковому документі на бланку ОСОБА_1 , суд вважає, що в даному випадку мають прийматися до уваги саме ті дані, які зазначені в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Ці обставини свідчать про відсутність будь-якої протиправної бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 в спірних правовідносинах та відсутність у відповідача повноважень на внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо позивача.
Щодо тверджень відповідача в відзиві на те, що документом, який підтверджує непридатність позивача до військової служби є свідоцтво про хворобу, ці твердження є безпідставними, оскільки відповідно до п. 22.5 розділу 22 «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 року №402 (в редакції станом на 28.11.2022 року) свідоцтво про хворобу у воєнний час складається: на всіх військовослужбовців, визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, непридатними до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців; на офіцерів запасу, визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку. У всіх інших випадках у особливий період постанова ВЛК оформляється довідкою ВЛК. У воєнний час довідка на контроль у штатну ВЛК не направляється.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає що позовні вимоги ОСОБА_1 не обґрунтовані та не підлягають задоволенню судом.
Керуючись ст. 6, 14, 90, 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), за участю третіх осіб - ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_6 ) про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не внесення актуальних персональних даних позивача до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у відповідності до Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», зобов'язання відповідача виконати свої функціональні обов'язки у відповідності до Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» та наказу Міністерства оборони України» №94 від 28.03.2022 року «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів», а саме: змінити правовий статус позивача з «військовозобов'язаний» на «не військовозобов'язаний» у електронному реєстрі «Оберіг» - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Леонід СВИДА
.