10 червня 2025 р. № 400/3410/24
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинов І. А., розглянув заяву про встановлення судового контролю в адміністративній справи
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачаВеселинівської селищної ради Миколаївської області, вул. Мозолевського, 14,с-ще Веселинове,Миколаївська обл., Вознесенський р-н,57001,
прозміна формулювання дати та причини звільнення з посади; зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди в розмірі 100 000,00 грн,
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 04.09.2024 по справі № 400/3410/24 позов задоволено: визнано протиправним та скасувати розпорядження голови Веселинівської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області від 15.03.2024 № 31-рк “Про скасування розпорядження Веселинівського селищного голови від 13 березня 2024 р. №28-рк “Про звільнення ОСОБА_2 »; визнано протиправним та скасувати розпорядження голови Веселинівської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області від 18.03.2024 № 33-рк “Про звільнення ОСОБА_2 »; зобов'язано Веселинівську селищну раду внести до трудової книжки ОСОБА_1 запис про звільнення з датою “14.03.2024», причина звільнення - “угода сторін, пункт 1 статті 36 КзПП України», підстава для внесення запису - “розпорядження від 13.03.2024 № 28-рк “Про звільнення ОСОБА_2 »; стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Веселинівської селищної ради на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 3633,60 грн.
09.10.2025 судом видано виконавчий лист по справі.
Від позивача до суду надійшла заява про встановлення судового контролю за виконанням рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 04.09.2024 по справі № 400/3410/24, в якій позивач зазначив, що рішення суду не виконане.
Відповідно до ст. 3811 КАС України, судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції.
Суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення (ч. 1 ст. 382 КАС України).
Відтак, правовою підставою для зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення є наявність об'єктивних підтверджених належними і допустимими доказами підстав вважати, що за відсутності такого заходу судового контролю рішення суду залишиться невиконаним або для його виконання доведеться докласти значних зусиль. При цьому, суд, встановлюючи строк для подання звіту, повинен враховувати особливості покладених обов'язків згідно із судовим рішенням та можливості суб'єкта владних повноважень їх виконати.
Позивач належних та допустимих доказів невиконання рішення суду по справі № 400/320/25 суду не надав.
Відтак, заява позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 04.09.2024 по справі № 400/3410/24 задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 241, 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Відмовити у задоволенні заяви позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 04.09.2024 по справі № 400/3410/24.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання) в порядку, визначеному ст.ст. 295-297 КАС України.
Суддя І. А. Устинов