Рішення від 11.06.2025 по справі 380/6584/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2025 року м. Львівсправа № 380/6584/25

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Клименко О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (позивач/ ОСОБА_1 ) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (відповідач/ ІНФОРМАЦІЯ_2 ), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 від 09 січня 2025 року № 2 про відмову ОСОБА_1 у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 2 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 надати ОСОБА_1 відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 2 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у порядку, визначеному чинним законодавством.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12ААГ № 618503 він є особою з інвалідністю другої групи з дитинства. Відповідно до пункту 2 частини першої статті 23 Закону України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі - Закон № 3543) особи з інвалідністю мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

У зв'язку з цим позивач 30 грудня 2024 року звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 із заявою та необхідними документами про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 2 частини першої статті 23 Закону № 3543, однак 22 січня 2025 року отримав повідомлення від 10 січня 2025 року № 659, яким комісія ІНФОРМАЦІЯ_3 повідомила його про те, що протоколом від 09 січня 2025 року № 2 комісія ухвалила рішення про відмову в наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації з причини розбіжності військово-облікових даних військового квитка та Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (АС-Оберіг).

Позивач не погоджується із таким рішенням відповідача, вважає його протиправним, оскільки він надав відповідачу усі необхідні документи, передбачені Додатком 5 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 (далі - Порядок № 560), які підтверджують його право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 23 Закону № 3543.

Позивач зазначає, що в його ситуації наявна повна відповідність даних військово-облікового документа в електронній формі даним реєстру «Оберіг». Долучений до заяви про надання відстрочки військовий квиток у паперовій формі (старого зразка) є дійсним та чинним. Також доданий позивачем до заяви про надання відстрочки військово-обліковий документ в електронній формі містить усі необхідні дані військовозобов'язаного.

Позивач відзначає, що невідповідність даних військово-облікового документа в електронній формі даним реєстру «Оберіг» не може бути підставою для відмови в наданні відстрочки, оскільки Порядок № 560 чітко вказує на перелік документів, що слугують підставою для надання відстрочки, натомість Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 559 (далі - Порядок № 559), вказує на правові наслідки невідповідності військово-облікового документа в електронній формі реєстру «Оберіг», за що передбачена окрема відповідальність, яка не пов'язана з вирішенням питання надання відстрочки згідно з Порядком № 560.

Позивач уважає, що в розглядуваній ситуації належним способом захисту його порушеного права буде зобов'язання відповідача надати йому відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 23 Закону № 3543, оскільки інші варіанти поведінки за встановлених обставин у відповідача відсутні.

Зважаючи на наведене, з метою захисту свого порушеного права позивач звернувся з цим позовом до суду, який просить задовольнити повністю.

Відповідач, належно повідомлений про відкриття спрощеного позовного провадження у цій справі та про своє право на подання відзиву на позовну заяву, а також доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа від 09 квітня 2025 року, у встановлений судом строк відзиву на позовну заяву не подав.

Частиною шостою статті 162 КАС України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

З огляду на вказане, враховуючи неподання належно повідомленим відповідачем відзиву на позовну заяву, а також доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, у встановлений судом строк, суд вирішує цю справу за наявними матеріалами.

Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 246 КАС України суд зазначає, що ухвалою судді від 07 квітня 2025 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення (виклику) сторін; витребувано у відповідача належно засвідчену копію протоколу від 09 січня 2025 року № 2 щодо відмови у наданні відстрочки позивачу.

Витребуваний судом доказ відповідач не подав.

Суд встановив такі фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , номер в реєстрі «Оберіг» 080520239340110700448, є військовозобов'язаним, перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_5 , що підтверджується військово-обліковим документом, сформованим у застосунку Резерв+.

Згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12ААГ № 618503 позивач є особою з інвалідністю другої групи з дитинства.

Відповідно до пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 позивач отримує пенсію у разі втрати годувальника, у посвідченні зазначено, що позивач є особою з інвалідністю другої групи з дитинства.

Згідно з посвідченням серії НОМЕР_2 позивачу з 19 січня 2024 року призначено державну соціальну допомогу довічно.

Позивач 30 грудня 2024 року звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 із заявою та необхідними документами (засвідченими копіями: військово-облікового документа, листа-відповіді на звернення; військового квитка; обліково-послужної картки до військового квитка; паспорта громадянина України; посвідчення соціального захисту; пенсійного посвідчення; довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; картки фізичної-особи платника податків), у якій просив оформити йому у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України № 560, довідку про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Повідомленням від 10 січня 2025 року № 659 комісія ІНФОРМАЦІЯ_3 повідомила позивача про те, що протоколом від 09 січня 2025 року № 2 комісія ухвалила рішення про відмову в наданні йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період з причини розбіжності військово-облікових даних військового квитка та Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (АС-Оберіг).

Позивач, уважаючи таке рішення відповідача протиправним, звернувся з цим позовом до суду.

Предметом розгляду в цій справі є оцінка правомірності рішення відповідача від 09 січня 2025 року № 2 про відмову позивачу в наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 2 частини першої статті 23 Закону № 3543.

Оцінюючи правовідносини, які виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених законом, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів встановлює та визначає Закон № 3543, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин.

Статтею 23 Закону № 3543 передбачена відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.

Так, згідно з пунктом 2 частини першої статті 23 Закону № 3543 не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Отже, військовозобов'язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю (незалежно від групи інвалідності), не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, тобто мають право на відстрочку.

Процедуру надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення визначає Порядок № 560, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин.

Згідно з приписами пунктів 56 - 57 Порядку № 560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:

голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);

члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).

За змістом абзацу першого пункту 58 Порядку № 560 за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації.

Відповідно до положень пункту 60 Порядку № 560 комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв'язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов'язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Додатком 5 до Порядку № 560 затверджено перелік документів, що подаються військовозобов'язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Так, документами, що підтверджують право на відстрочку військовозобов'язаних, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії є тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на строк 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії) є: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, визначеною МОЗ, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики, постанова військово-лікарської комісії територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Отже, Додатком 5 до Порядку № 560 затверджено вичерпний перелік документів, що подаються військовозобов'язаними, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю, для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та такими документами є:

- довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, визначеною МОЗ; або

- посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності; або

- довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Надання будь-яких інших документів, окрім зазначених вище, військовозобов'язаними які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю, для отримання ними відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, Порядком № 560 не передбачено.

Суд встановив, що згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12ААГ № 618503 позивач є особою з інвалідністю другої групи з дитинства, отже, має право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 23 Закону № 3543.

З метою реалізації свого права на отримання відстрочки з указаної вище підстави позивач надав відповідачу копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12ААГ № 618503, в якій чітко зазначено, що позивач є особою з інвалідністю другої групи з дитинства.

Жодних зауважень щодо змісту, форми тощо цієї довідки відповідач не висловив.

Крім цього, позивач разом із заявою про надання відстрочки від 30 грудня 2024 року надав відповідачу копію пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 , відповідно до якого позивач отримує пенсію у разі втрати годувальника, у цьому посвідченні зазначено, що позивач є особою з інвалідністю другої групи з дитинства.

Отже, позивач як особа з інвалідністю другої групи з дитинства у належний спосіб, тобто документами, прямо передбаченими Додатком 5 до Порядку № 560, підтвердив своє право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 23 Закону № 3543.

Натомість відповідач відмовив позивачу у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації згідно з поданою ним заявою від 30 грудня 2024 року не з причини відсутності (чи неналежності) документа, передбаченого Додатком 5 до Порядку № 560, а з причини розбіжності військово-облікових даних військового квитка та Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (АС-Оберіг).

Суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 559 затверджено Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 559 у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Отже, невідповідність відомостей, зазначених у військовому квитку, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, є підставою для внесення відповідних змін, а не відмови у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, яка з таких підстав ні Законом № 3543, ні Порядком № 560 не передбачена.

Суд встановив, що до заяви про надання відстрочки від 30 грудня 2024 року позивач додав:

- копію військового квитка серії НОМЕР_3 від 01 листопада 1995 року;

- копію військово-облікового документа, сформованого в застосунку Резерв+ 15 листопада 2024 року.

Відповідач вказав про розбіжність військово-облікових даних військового квитка позивача та Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Утім відповідач оминув те, що до заяви про надання відстрочки від 30 грудня 2024 року позивач, окрім копії військового квитка (старого зразка), додав також копію військово-облікового документа в електронній формі (роздрукованого), який відповідно до пункту 9 Порядку № 559 має юридичну силу.

Вказаний військово-обліковий документ містить необхідні військово-облікові дані, передбачені пунктом 8 Порядку № 559, чого відповідач також не врахував.

Отже, підстава для відмови в наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, зазначена у спірному рішенні від 09 січня 2025 року № 2, є надуманою.

За змістом абзаців першого, другого частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Жодних доказів на підтвердження правомірності свого рішення, яке оскаржується позивачем у цій справі, відповідач як суб'єкт владних повноважень не подав.

Також не подав відповідач і відзиву на позовну заяву, не пояснив обставин, що стосуються ухвалення ним спірного рішення від 09 січня 2025 року № 2, не висловив жодних заперечень щодо заявлених позивачем до нього позовних вимог.

Ураховуючи викладене, суд доходить висновку, що оскаржуване рішення комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 від 09 січня 2025 року № 2, яким відмовлено ОСОБА_1 у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 2 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», належить визнати протиправним та скасувати, а відповідну позовну вимогу - задовольнити.

Обираючи спосіб захисту порушеного права позивача, суд ураховує принцип верховенства права щодо гарантування цього права статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, а також принцип ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом, без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

Суд ураховує, що в межах розглядуваної справи відсутні будь-які фактичні та правові підстави, які б виключали право позивача на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 2 частини першої статті 23 Закону № 3543.

Тобто інших варіантів поведінки (дискреції), окрім як надати позивачу відстрочку з указаної вище підстави у відповідача немає.

Тому з метою повного та ефективного захисту порушеного права позивача, за захистом якого він звернувся з цим позовом до суду, належить зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 надати ОСОБА_1 відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 2 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а відповідну позовну вимогу - задовольнити повністю у належний спосіб, визначений судом.

Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про задоволення позову повністю.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 244 КАС України під час ухвалення рішення суд вирішує як розподілити між сторонами судові витрати.

Згідно із частинами першою, третьою статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов'язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.

Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 9 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», за подання цього позову до суду судовий збір не сплачував, а тому його розподіл на підставі статті 139 КАС України не здійснюється.

Докази понесення сторонами витрат, пов'язаних з розглядом справи, у матеріалах справи відсутні, тому їх розподіл також не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 09 січня 2025 року № 2, яким відмовлено ОСОБА_1 у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 2 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_6 надати ОСОБА_1 відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 2 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.

Повний текст рішення складено 11 червня 2025 року.

СуддяКлименко Оксана Миколаївна