Україна
Донецький окружний адміністративний суд
11 червня 2025 року Справа№200/3135/25
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Стойки В.В., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, м. Київ, Київська область, України, 04053, ЄДРПОУ 22869069), Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, буд. 1, м. Миколаїв, 54008, ЄДРПОУ 13844159) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (далі - відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області(далі - відповідач 2), в якому просила:
визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області № 10576/03-16 від 29 квітня 2025 року про відмову в перерахунку ОСОБА_1 довічного грошового утримання судді у відставці з 01 січня 2024 року та рішення Головного управління пенсійного фонду України про відмову ОСОБА_1 у перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Києві провести ОСОБА_1 з 20.09.2024 перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, виходячи із розміру суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, зазначеного в довідці Дніпровського апеляційного суду від 09.04.2025 за №04.02-33/295/2025, з урахуванням раніше виплачених сум щомісячного довічного грошового утримання.
В обґрунтування вимог позивачка зазначає, що вона є суддею у відставці та з жовтня 2024 року отримує щомісячне довічне грошове утримання. На виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 27.02.2025 №320/51521/24 Дніпровським апеляційним судом 09.04.2025 була видана довідка №04.02-33/295/2025 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, в якій зазначено, що суддівська винагорода, яка враховується при призначені/перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці складає: 327 024,00 грн, у тому числі: посадовий оклад - 181 680,00 грн; доплата за вислугу років - 145 344,00 грн. Однак, у проведенні такого перерахунку їй було відмовлено. Вказане рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області № 10576/03-16 від 29.04.2025 вважає протиправним та таким, що порушує норми Конституції України, гарантії незалежності суддів, а тому підлягає скасуванню.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05 травня 2025 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалам.
Від Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого відповідач заперечує щодо задоволення позовних вимог, вважає їх безпідставними, необґрунтованими, та такими, які не підлягають задоволенню.
В обґрунтування відзиву зазначає, що відповідно до Закону України від 14.11.2019 № 294 - ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді з 1 січня 2021 року складає 2102,00 грн.
Згідно до Закону України від 02.12.2021 № 1928-IX «Про Державний бюджет України на 2022 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді з 1 січня 2022 року складає 2102,00 грн.
Відповідно до Закону України від 03.11.2022 № 2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді з 1 січня 2023 року складає 2102,00 грн.
Згідно до Закону України від 09.11.2023 № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді з 1 січня 2024 року складає 2102,00 грн.
Отже, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, на 2021, 2022, 2023 та 2024 роки не змінився в порівняні з розміром прожиткового мінімуму на 2020 рік, відповідно і не змінився розмір суддівської винагороди працюючого судді на відповідній посаді.
Враховуючи вищенаведене, відсутні підстави для здійснення перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з урахуванням довідки Дніпровського апеляційного суду від 09.04.2025 № 01.02-33/295/2025. Відтак, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 29.04.2025 № 10576/03-16 є правомірним та законним, прийнятим в межах, у спосіб та у відповідності до чинного законодавства України, у зв'язку з чим відсутні підстави для задоволення вимог позивача.
Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві правом на подачу відзиву на позовну заяву не скористався, хоча про відкриття провадження у справі був повідомлений у відповідності до положень КАС України. У зв'язку із зазначеним, суд, керуючись положеннями частини шостої статті 162 КАС України, вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Згідно з частиною другою статті 175 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до частини п'ятої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.
З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, судом встановлено наступне.
В період з 11 січня 2006 року по 20 вересня 2024 року ОСОБА_1 працювала на посаді судді.
Рішенням Голови Верховного Суду № 470/0/149-22 від 29 вересня 2022 року позивача було відряджено із Донецького апеляційного суду до Дніпровського апеляційного суду для здійснення правосуддя з 30 вересня 2022 року.
Наказом в.о. голови Дніпровського апеляційного суду № 260/к від 06 жовтня 2022 року 07 жовтня 2022 року ОСОБА_1 було зараховано до складу суддів Дніпровського апеляційного суду в порядку відрядження.
Відповідно до частини четвертої статті 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ОСОБА_1 відряджено до іншого суду того самого рівня і спеціалізації, де остання отримувала суддівську винагороду в Дніпровському апеляційному суді.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 19 вересня 2024 року № 2757/0/15-24 ОСОБА_1 звільнено з посади судді Донецького апеляційного суду (відряджена до Дніпровського апеляційного суду для здійснення правосуддя) у зв'язку з поданням заяви про відставку.
Згідно наказу голови Дніпровського апеляційного суду № 211/к від 20 вересня 2024 року у зв'язку з поданням заяви про відставку, 20 вересня 2024 року позивача відраховано зі штату Дніпровського апеляційного суду. З наказом позивач ознайомлена 20 вересня 2024 року.
Як судді у відставці, Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві з 02.10.2024 позивачці було призначено щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці, відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», в розмірі 113 508,00 гривень та розпочато його виплату.
Щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці обчислено із суддівської винагороди, яка визначена в довідці Дніпровського апеляційного суду від 20 вересня 2024 № № 04.2/287/23-с про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, а саме: суддівська винагорода 227 016 ,00 грн, у тому числі: посадовий оклад - 126 120,00 грн; доплата за вислугу років - 100 896,00 грн.
Не погодившись зі складовими, зазначеними у довідці Дніпровського апеляційного суду від 20.09.2024 № 04.2/287/23-с про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, ОСОБА_1 звернулася до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 27.02.2025 ( справа №320/51521/24), яке вступило в законну силу, позов було задоволено. Визнано протиправними дії Дніпровського апеляційного суду щодо видачі ОСОБА_1 довідки про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці №04.2/287/23-С від 20.09.2024, виходячи з базового посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного із застосуванням абзацу 5 статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік». Зобов'язано Дніпровський апеляційний суд видати ОСОБА_1 довідку для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці станом на 20.09.2024, виходячи з базового посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції України, частини третьої статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та абзацу 4 статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік», який становить 181 680,00 грн.
На виконання зазначеного рішення суду, 09.04.2025 Дніпровським апеляційним судом була видана довідка № 04.02-33/295/2025 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, в якій зазначено, що суддівська винагорода, яка враховується при призначені/перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці складає: 327 024,00 грн, у тому числі: посадовий оклад - 181 680,00 грн; доплата за вислугу років - 145 344,00 грн.
22 квітня 2025 року ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві з заявою про перерахунок довічного утримання на підставі отриманої довідки на виконання рішення суду.
Вищевказане звернення за принципом екстериторіальності для прийняття рішення було передано на розгляд Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області.
30 квітня 2025 позивач отримала рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області № 10576/03-16 від 29.04.2025 про відмову в перерахунку пенсії.
Відмова мотивована тим, що Законом України «Про державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 № 1082-IX, Законом України «Про державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2021 № 1928-IX, Законом України «Про державний бюджет України на 2023 рік» від 23.11.2022 № 2710-IX та Законом України «Про державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-1X, встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, в розмірі 2102,00 грн. Тобто розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді на 2021-2024 рік не змінився.
Вважаючи вказане рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернулася до суду із цим позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд визначає Закон України «Про судоустрій і статус суддів» № 1402-VIII від 02.06.2016 (далі - Закон № 1402).
Відповідно до частини третьої статті 142 Закону №1402, щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у відставці в розмірі 50 відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді.
Згідно частини третьої статті 135 Закону № 1402 базовий розмір посадового окладу судді становить:
1) судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року;
2) судді апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду - 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року;
3) судді Верховного Суду - 75 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.
Суддівська винагорода регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами (частина перша статті 135 Закону № 1402).
Нормами частини четвертої статті 142 Закону № 1402 передбачено, що у разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.
Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку (прибутку), одержуваного суддею після виходу у відставку. Щомісячне довічне грошове утримання суддям виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів Державного бюджету України (частина п'ята статті 142 Закону № 1402).
Таким чином, нормами Закону №1402 розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці поставлено в залежність від суддівської винагороди діючого судді та передбачено обов'язок органу Пенсійного фонду здійснювати перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання у разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді.
В свою чергу розмір посадового окладу судді, який є складовим елементом суддівської винагороди, прямо залежить від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.
Статтею 6 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 №2017-III визначено, що базовим державним соціальним стандартом є прожитковий мінімум, встановлений законом, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення, житлово-комунального, побутового, соціально-культурного обслуговування, охорони здоров'я та освіти.
Прожитковий мінімум щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік.
Вказане кореспондується також з положеннями Закону України «Про прожитковий мінімум» від 15 липня 1999 року № 966-XIV (далі - Закон № 966).
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2920,00 грн; для працездатних осіб 3028,00 грн; для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, - 2102,00 грн.
Відмовляючи у проведенні перерахунку довічного грошового утримання позивача, відповідач 1 виходив з того, що станом на 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для обрахунку суддівської винагороди становить 2102,00 грн.
Поряд з цим, Київський окружний адміністративний суд у своєму рішенні від 27.02.2025 по справі №320/51521/24, вирішуючи питання наявності підстав для видачі ОСОБА_1 довідки про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці станом на 01 січня 2024 року, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028,00 грн, виходив з того, що Законом №966 не визначено такого виду прожиткового мінімуму, як прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді. При цьому судді вказаним Законом не віднесені до соціальної демографічної групи населення, стосовно яких прожитковий мінімум повинен встановлюватися окремо.
При цьому суд зауважив, що зміни до Закону № 1402 в частині, яка регламентує розмір суддівської винагороди за спірний період, а також в Закон № 966 щодо визначення прожиткового мінімуму не вносилися, тож законні підстави для зменшення розміру прожиткового мінімуму, який встановлено для працездатних осіб на 1 січня календарного року, з метою визначення суддівської винагороди, відсутні.
Отже, Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» фактично змінив складову для визначення базового розміру посадового окладу судді, що порушує гарантії незалежності суддів, одна з яких передбачена частиною другою статті 130 Конституції України і частиною третьою статті 135 Закону № 1402.
Разом з цим, на думку суду, Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» не повинен містити інакшого чи додаткового правового регулювання правовідносин, що охоплюються предметом регулювання інших законів України, особливо тієї сфери суспільних відносин, для яких діють спеціальні норми. Конституція України не надає закону про Державний бюджет України вищої юридичної сили стосовно інших законів.
На такі аспекти законодавчого регулювання звернув увагу Конституційний Суд України у рішеннях від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії громадян) та від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України), а також Верховний Суд у постановах від 22.06.2023 року в справі № 400/4904/21, від 12.07.2023 року в справі № 140/5481/22, від 13.09.2023 року в справі № 240/44080/21 та від 21.03.2024 року в справі № 620/4971/23.
Отже, Законом № 1402 закріплено, що для визначення розміру суддівської винагороди до уваги може братися лише прожитковий мінімум для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року. Оскільки указана конституційна гарантія незалежності суддів не може порушуватися і змінюватися без внесення відповідних змін до закону про судоустрій, суддівська винагорода не може обчислюватися із застосуванням величини, відмінної від тієї, що визначена Законом № 1402.
Вказане спростовує твердження відповідача про необхідність обчислення суддівської винагороди з розрахунку прожиткового мінімуму у розмірі 2102,00 грн.
Порядок подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці територіальними органами Пенсійного фонду України затверджений Постановою Пенсійного фонду України 25.01.2008 року № 3-1 (далі - Порядок № 3-1) (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 1 розділу І Порядку № 3-1 визначено, що заява про призначення/ перерахунок щомісячного довічного грошового утримання подається до територіального органу Пенсійного фонду України суддею особисто або через уповноважену особу суду за останнім місцем роботи.
Відповідно до пункту 6 розділу ІV Порядку № 3-1, перерахунок щомісячного довічного грошового утримання проводиться органом, що призначає щомісячне довічне грошове утримання, на підставі довідки про суддівську винагороду/довідки про винагороду судді Конституційного Суду України, надісланої відповідним органом (без звернення судді у відставці, судді Конституційного Суду України), або за зверненням судді у відставці, судді Конституційного Суду України.
Звернення судді за перерахунком щомісячного довічного грошового утримання здійснюється шляхом подання до органу, що призначає щомісячне довічне грошове утримання, заяви про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання та довідки про суддівську винагороду судді у відставці/довідки про винагороду судді Конституційного Суду України, в тому числі через веб-портал або засобами Порталу Дія з використанням суддею електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів), або надсилання поштою.
Заява про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання приймається органом, що призначає щомісячне довічне грошове утримання, за наявності в судді всіх необхідних документів та оформляється відповідно до вимог розділу III цього Порядку.
Днем звернення за перерахунком щомісячного довічного грошового утримання вважається день прийняття органом, що призначає щомісячне довічне грошове утримання, заяви про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання та довідки про суддівську винагороду/довідки про винагороду судді Конституційного Суду України.
За нормами пунктів 7-9 Порядку № 3-1 документи про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання розглядає орган, що призначає щомісячне довічне грошове утримання, та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку щомісячного довічного грошового утримання.
Орган, що приймає рішення про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання, не пізніше 10 днів після винесення рішення інформує особу про перегляд щомісячного довічного грошового утримання із зазначенням його розміру або про відмову в перегляді щомісячного довічного грошового утримання із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.
Перерахунок щомісячного довічного грошового утримання проводиться з дня виникнення права на відповідний перерахунок.
За результатами проведеного аналізу вищезазначених норм суд дійшов висновку, що органи Пенсійного фонду не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір довічного грошового утримання судді у відставці, а здійснюють її перерахунок та нарахування на підставі отриманих від уповноважених органів документів, а їх розмір залежить від розміру суддівської винагороди, зазначеної у відповідних довідках.
При вирішенні питання наявності у ОСОБА_1 права на перерахунок щомісячного довічного грошового забезпечення суд враховує також те, що право позивача на обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, виходячи з базового посадового окладу судді апеляційного суду, розрахованого із прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного станом на 01 січня 2024 у розмірі 3028,00 грн, встановлено рішенням Київського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2025 року в справі №320/51521/24, що набрало законної сили.
Суд зазначає, що відповідно до вимог статті 129-1 Конституції України, статті 14 КАС України судове рішення, що набрало законної сили, є обов'язковим до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними та юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
З огляду на що суд вважає, що відповідач 2, як орган державної влади, приймаючи рішення за результатами розгляду поданої ОСОБА_1 заяви від 22 квітня 2025 року, повинен був врахувати вказане судове рішення.
Незважаючи на це Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області відмовило позивачу у проведенні перерахунку його довічного грошового утримання з підстав незмінності з 01 січня 2020 року розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, що прямо суперечить рішенню Київського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2025 року в справі №320/51521/24 та нормам Закону № 1402.
Зазначене свідчить про протиправність рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області №10576/03-16 від 29 квітня 2025 року, що є підставою для його скасування.
В свою чергу вирішуючи питання належного та ефективного способу захисту порушених прав позивача, суд враховує те, що оскаржуване рішення про відмову у перерахунку довічного грошового утримання судді у відставці з урахуванням принципу екстериторіальності прийнято саме Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, тому обов'язок з перерахунку довічного грошового утримання позивача як судді у відставці має бути покладений саме на Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області.
Вказані висновки узгоджуються з правовою позицією, викладеної у постанові Верховного Суду від 08 лютого 2024 року у справі № 500/1216/23.
Таким чином, порушене право позивача слід відновити шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області здійснити позивачу перерахунок та виплату з 20 вересня 2024 року щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці на підставі довідки Дніпровського апеляційного суду від 09.04.2025 за №04.02-33/295/2025, з урахуванням раніше виплачених сум щомісячного довічного грошового утримання.
Отже, провівши правовий аналіз законодавчих норм, що регулюють спірні правовідносини, крізь призму встановлених судом обставин справи суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову повністю.
Згідно статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи зазначене, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача понесені ним судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 968, 96грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, як такого, що порушив права позивача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, м. Київ, Київська область, України, 04053, ЄДРПОУ 22869069), Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, буд. 1, м. Миколаїв, 54008, ЄДРПОУ 13844159) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області №10576/03-16 від 29 квітня 2025 року про відмову в перерахунку ОСОБА_1 довічного грошового утримання судді у відставці з 20 вересня 2024 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області провести ОСОБА_1 з 20.09.2024 перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, виходячи із розміру суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, зазначеного в довідці Дніпровського апеляційного суду від 09.04.2025 за №04.02-33/295/2025, з урахуванням раніше виплачених сум щомісячного довічного грошового утримання.
Стягнути на користь ОСОБА_1 понесені витрати по сплаті судового збору в розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області.
Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.В. Стойка