СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/11675/25
пр. № 3/759/4513/25
12 червня 2025 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду міста Києва Проскурня Олег Іванович, розглянувши справу про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
01.05.2025 військовослужбовець, офіцер відділення військового обліку та бронювання ІНФОРМАЦІЯ_2 лейтенант ОСОБА_1 в умовах воєнного стану, який настав з моменту введення Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, недбало поставився до військової служби, що виразилось у не складанні адміністративного протоколу відносно ОСОБА_2 , який був доставлений працівниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 для складання адміністративного протоколу, передбаченого ст.ст. 210, 210-1 КУпАП.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. ст. 11, 16, 130 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст. ст. 1, 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, ст. ст. 254, 259, 260 КУпАП, пункту 1 розділу 2 Інструкції зі складання ІНФОРМАЦІЯ_5 протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністра оборони України № 3 від 01.01.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, 03.05.2025 військовослужбовець, офіцер відділення військового обліку та бронювання ІНФОРМАЦІЯ_2 лейтенант ОСОБА_1 в умовах воєнного стану, який настав з моменту введення Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, недбало поставився до військової служби, що виразилось у не складанні адміністративного протоколу відносно ОСОБА_3 , який був доставлений працівниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 для складання адміністративного протоколу, передбаченого ст.ст. 210, 210-1 КУпАП.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. ст. 11, 16, 130 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст. ст. 1, 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, ст. ст. 254, 259, 260 КУпАП, пункту 1 розділу 2 Інструкції зі складання ІНФОРМАЦІЯ_5 протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністра оборони України № 3 від 01.01.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, 12.05.2025 військовослужбовець, офіцер відділення військового обліку та бронювання ІНФОРМАЦІЯ_2 лейтенант ОСОБА_1 в умовах воєнного стану, який настав з моменту введення Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, недбало поставився до військової служби, що виразилось у не складанні адміністративного протоколу відносно ОСОБА_4 , який був доставлений працівниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 для складання адміністративного протоколу, передбаченого ст.ст. 210, 210-1 КУпАП.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. ст. 11, 16, 130 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст. ст. 1, 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, ст. ст. 254, 259, 260 КУпАП, пункту 1 розділу 2 Інструкції зі складання ІНФОРМАЦІЯ_5 протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністра оборони України № 3 від 01.01.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, 13.05.2025 військовослужбовець, офіцер відділення військового обліку та бронювання ІНФОРМАЦІЯ_2 лейтенант ОСОБА_1 в умовах воєнного стану, який настав з моменту введення Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, недбало поставився до військової служби, що виразилось у не складанні адміністративного протоколу відносно ОСОБА_5 , який був доставлений працівниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 для складання адміністративного протоколу, передбаченого ст.ст. 210, 210-1 КУпАП.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. ст. 11, 16, 130 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст. ст. 1, 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, ст. ст. 254, 259, 260 КУпАП, пункту 1 розділу 2 Інструкції зі складання ІНФОРМАЦІЯ_5 протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністра оборони України № 3 від 01.01.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та підтвердив обставини, викладені в протоколах про адміністративне правопорушення.
Заслухавши усні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя констатує, що винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується сукупністю наявних у справі доказів, зокрема:
- протоколами про адміністративні правопорушення, в яких зафіксовані обставини вчинення адміністративних правопорушень.;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 ;
- витягом з наказу про призначення ОСОБА_1 на посаду «офіцер відділення військового обліку та бронювання» від 28.01.2025 №28;
- витягом з наказу про організацію службової діяльності у ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.12.2024 № 413, яким визначено посадових осіб, які уповноважені складати протоколи про вчинення адміністративних правопорушень за ст.ст. 210, 210-1, 211 КУпАП та несуть відповідальність з підготовки і збору матеріалів;
- довідкою про функціональні обов'язки офіцера відділення військового обліку та бронювання ІНФОРМАЦІЯ_2 від 25.01.2023;
- довідками про доставлення громадян до ІНФОРМАЦІЯ_5 , відносно ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 ;
- усними поясненнями ОСОБА_1 , даними в судовому засіданні.
З огляду на зазначене, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15КУпАП.
Обставини, які перешкоджають притягненню винної особи до адміністративної відповідальності та накладенню адміністративного стягнення, під час розгляду справи не встановлені.
За приписами ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні стягнення, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно з п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 23, 33, 36, 40-1, 172-15, 283, 284, 301, 304 КУпАП, п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»,суддя,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення (протоколи № 35, № 36, № 37, № 38, від 27.05.2025), та накласти на нього адміністративне стягнення - штраф у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави.
Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Згідно зі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Святошинський районний суд міста Києва.
Суддя Олег ПРОСКУРНЯ