Справа № 755/16701/18
Провадження №: 1-в/755/258/25
"12" червня 2025 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
інспектора поліції ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві в залі суду подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 23.11.2018 року Дніпровським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 186 КК України до позбавлення волі строком на 4 роки 1 місяць, звільненого з місць позбавлення волі 10.08.2021 року умовно-достроково на невідбуту частину покарання 1 рік 3 місяці 12 днів,
встановив:
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшло подання Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_5 про встановлення ОСОБА_6 адміністративного нагляду.
Зі змісту подання вбачається, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, на профілактичну роботу, що проводиться з ним, належним чином не реагує, схильний до скоєння правопорушень. ОСОБА_4 систематично порушує громадський порядок та вчиняє адміністративні правопорушення, а саме:
- 21.01.2025 року ОСОБА_4 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 85 грн., у зв'язку з чим йому 22.01.2025 року винесено попередження, з яким ОСОБА_4 ознайомлений 22.01.2025 року;
- 30.01.2025 року ОСОБА_4 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 51 грн., 31.01.2025 року йому винесено попередження, з яким ОСОБА_4 ознайомлений 31.01.2025 року;
- 22.03.2025 року ОСОБА_4 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 51 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн., 14.03.2025 року йому винесено попередження, з яким ОСОБА_4 ознайомлений 14.03.2025 року;
- 14.05.2025 року у відношенні ОСОБА_4 складено протокол за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 51 КУпАП, 15.05.2025 року йому винесено попередження, з яким ОСОБА_4 ознайомлений 15.05.2025 року;
- 16.05.2025 року у відношенні ОСОБА_4 складено протоколи за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 51 КУпАП, 17.05.2025 року йому винесено попередження, з яким ОСОБА_4 ознайомлений 17.05.2025 року.
Таким чином, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи судимий до позбавлення волі за скоєння тяжкого злочину, після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження працівників поліції, допускає порушення громадського порядку.
В судовому засіданні інспектор Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 подання підтримала з підстав, наведених у ньому, просила задовольнити.
Засуджений ОСОБА_4 не заперечував щодо задоволення подання.
Вивчивши зміст подання, перевіривши надані суду матеріали, вислухавши думку інспектора Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві, засудженого, дослідивши зміст подання та додані до нього матеріали, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції та встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Пунктом «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п. «в» ст. 4 Закону, підставою для встановлення адміністративного нагляду, є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Статтею 6 вказаного вище Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах «ґ», «д» статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Відповідно до копії довідки про звільнення серії КИВ № 09737 ОСОБА_4 був звільнений з ДУ «Бориспільська виправна колонія (№ 119)» 10.08.2021 року на підставі ухвали Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 29.07.2021 року, якою ОСОБА_4 умовно-достроково звільнено від відбування основного покарання у виді позбавлення волі, призначеного вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 23 листопада 2018 року на 1 рік 3 місяці 12 днів.
Згідно статті 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Таким чином, зважаючи на встановлені обставини справи та наданні на обґрунтування подання документи, беручи до уваги, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, що свідчить про те, що відповідних висновків особа не зробила та на шлях виправлення ставати не бажає, суд вважає, що наявні підстави для задоволення подання органу Національної поліції та встановлення щодо ОСОБА_7 адміністративного нагляду, із встановленням обмежень, передбачених статтею 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369-372, 532 КПК України суд, -
ухвалив:
Подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити в повному обсязі.
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, застосувавши до нього наступні обмеження:
- зобов'язати явкою до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві на реєстрацію в 1-й та 3-й четвер кожного місяця з 09:00 до 18:00 години;
- заборонити виїзд за межі м. Києва в особистих та службових справах без дозволу на це Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві.
- заборонити залишати своє місце проживання з 22:00 години до 06:00 години ранку наступного дня.
- заборонити відвідувати кафе, ресторани, бари, інші розважальні заклади, які реалізують спиртні напої на розлив.
Копію ухвали надіслати для виконання начальнику Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1