Справа № 169/472/25
Провадження № 3/169/459/25
12 червня 2025 року селище Турійськ
Суддя Турійського районного суду Волинської області Тітівалов Р.К., розглянувши матеріали, які надійшли від Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 173-2 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи особою, яка протягом року піддавалася адміністративному стягненню за частиною третьою статті 173-2 КУпАП, 30 травня 2025 року о 02 годині 48 хвилин за місцем свого проживання по АДРЕСА_1 вчинив домашнє насильство щодо своєї дружини ОСОБА_2 , а саме: висловлювався в її адресу нецензурною лайкою та намагався затіяти бійку, внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце розгляду справи (а. с. 15), про причини неявки не повідомляв, клопотань не подавав.
Враховуючи, що відповідно до положень частини другої статті 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 173-2 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою, ОСОБА_1 обізнаний про наявність щодо нього судового провадження, зобов'язаний добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, однак до суду не з'явився, то за таких обставин суддя вважає за можливе розглядати справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за відсутності останнього.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення в повному обсязі доводиться матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 736669 від 30 травня 2025 року, заявою та письмовим поясненням потерпілої ОСОБА_2 від 30 травня 2025 року, постановою судді Турійського районного суду Волинської області 17 квітня 2025 року, якою ОСОБА_1 було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 173-2 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка протягом року піддавалася адміністративному стягненню за частиною третьою статті 173-2 КУпАП, своїми умисними діями психологічного характеру, які виразилися у висловлюванні словесних образ та намаганні затіяти бійку по відношенню до своєї дружини, вчинив домашнє насильство, внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої.
Аналіз наведених обставин та матеріалів справи дає підстави для висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 173-2 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене правопорушення, немає.
З огляду на вказане та враховуючи фактичні обставини справи, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який не працює, а також, виходячи із визначеної законом мети адміністративного стягнення, суддя дійшов висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в максимальному розмірі в межах санкції статті, за якою він притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, пункту 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 в дохід держави слід стягнути 605 гривень 60 копійок судового збору.
Керуючись статтями 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 173-2 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1360 (одна тисяча триста шістдесят) гривень.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог частини першої статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений правопорушником в установу банку України не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, передбачений частиною першою статті 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 на підставі частини другої статті 308 КУпАП у порядку примусового виконання подвійний розмір штрафу, визначений у цій постанові, - сто шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2720 (дві тисячі сімсот двадцять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Турійський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя