Справа № 317/2182/25
№ 3/317/1230/2025
11 червня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Ачкасов О.М., розглянувши матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Запорізькій області ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер в матеріалах справи відсутній,
за ч. 2 ст. 130 КпАП України,
У провадження судді Запорізького районного суду Запорізької області Ачкасова О.М., надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КпАП України.
Згідно ч. 2 ст. 278 КпАП України, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення розглядає певні питання, в тому числі чи правильно складений протокол або інші матеріали справи про адміністративні правопорушення, чи підсудний даний адміністративний протокол розгляду саме цьому суду.
У випадку якщо при підготовці до розгляду адміністративного матеріалу будуть виявлені недоліки в протоколі або в інших матеріалах справи, то такі документу направляються до органу, який склав такий матеріал про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. 245 КпАП України завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з системного аналізу положень ст.ст. 7, 254, 279 КпАП України, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ч. 1 ст. 256 КпАП України визначено, що протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним із основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи.
Як вбачається з матеріалів справи, в довідці щодо повторності вчинення правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КпАП України, зафіксовано позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на один рік, відповідно до постанови Індустріального районного суду м.Дніпро від 29.07.2024 року, однак, до матеріалів справи не долучено належним чином засвідчену копію постанови із зазначенням дати набрання постановою законної сили.
Зазначені обставини перешкоджають судді розглянути справу по суті.
Враховуючи вищевикладене, та той факт, що для повного та всебічного розгляду справи, необхідно надати належним чином засвідчену копії постанови про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КпАП України, тому справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч.2 ст.130 КпАП України необхідно повернути до Управління патрульної поліції в Запорізькій області ДПП, для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 130, 245, 251, 256 КпАП України, суддя -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.2 ст.130 КпАП України - повернути до Управління патрульної поліції в Запорізькій області ДПП, для належного оформлення.
Постанова остаточна.
Суддя: О.М. Ачкасов