Справа № 761/18767/25
Провадження № 3/761/4224/2025
02 червня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Овсеп'ян Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Донецьк, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч.1 ст.173-2 КУпАП,
ОСОБА_1 26.04.2025 о 12 год. 30 хв., за адресою: АДРЕСА_2 , вчинила домашнє насильство психологічного характеру відносно співмешканця ОСОБА_2 , а саме: ображала нецензурною лайкою.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст.173-2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, повідомлялася про дату та час судового засідання завчасно та належним чином, із клопотанням про відкладення розгляду справи не зверталася. Враховуючи дані про належне повідомлення, відсутність клопотань від ОСОБА_1 ,суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності особи, що притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №622632, рапорт ДОП СП ВП № 3 Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві Васильченка А., рапорт зі спеціальної лінії 102, письмові пояснення ОСОБА_1 , копію паспорта ОСОБА_1 , суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні зазначених вище дій в повному обсязі зібраними по справі доказами у їх сукупності.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, зазначені вище дані про особу порушника, її майновий стан.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 605 /шістсот п'ять/ гривень 60 /шістдесят/ копійок.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.8, 33, 40-1, 173-2, 283-285 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.173-2 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 /триста сорок/ гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 /шістсот п'ять/ гривень 60 /шістдесят/ копійок.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга до відповідного апеляційного суду подається через місцевий суд, що виніс постанову.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Відповідно до вимог ст.ст. 307-308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, а у разі оскарження або внесення подання - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя