Справа № 761/23821/25
Провадження № 2-а/761/722/2025
Іменем України
12 червня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Притула Н.Г. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, Управління державної казначейської служби України в Шевченківському районі м.Києва про визнання незаконними дій, бездіяльності та рішення суб'єкта владних повноважень, відшкодування моральної шкоди, -
10.06.2025 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшла вказана позовна заява.
В своїй заяві позивач просить:
1.визнати незаконними дії, бездіяльність та рішення суб'єкта владних повноважень Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації;
2.відшкодувати моральну шкоду пов'язану з вимогою про визнання дій, бездіяльності та рішень суб'єкта владних повноважень незаконними у розмірі семи мільйонів гривень.
Згідно ст. 1 Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Відповідно ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів у сфері медіа, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників суб'єктів у сфері медіа, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні, або особами без громадянства;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";
6) адміністративні справи за позовними заявами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ст. 2 ст. 20 КАС України).
Оскільки КАС України визначає виключний перелік категорій справ, в яких визначена предметна та територіальна підсудність адміністративних справ, дана справа не підсудна місцевому суду, як адміністративному, так як справи щодо оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень - відсутні у переліку категорій справ, визначених п. 1-3 ч.1 ст. 20 КАС України.
Суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду (п. 2 ч. 1 ст. 29КАС України).
Таким чином, беручи до уваги, що інститут предметної юрисдикції розмежовує компетенцію адміністративних судів та оскільки позивач оскаржує дії та бездіяльність суб'єкта владних повноважень, суддя приходить до висновку, що даний позов не може бути розглянуто Шевченківським районним судом м. Києва, а тому підлягає передачі до Київського окружного адміністративного суду, для його розгляду по суті.
Тому, керуючись ст.ст. 20, 29 КАС України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, Управління державної казначейської служби України в Шевченківському районі м.Києва про визнання незаконними дій, бездіяльності та рішення суб'єкта владних повноважень, відшкодування моральної шкоди передати на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вр учення йому відповідної ухвали суду.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Суддя: Н.Г. Притула