Постанова від 06.06.2025 по справі 758/6360/25

Справа № 758/6360/25

3/758/3161/25

Категорія 289

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2025 року м. Київ

Подільський районний суд міста Києва у складі головуючого судді Ковбасюк О.О., за участю секретаря судового засідання Білоус А.О., прокурора Павліченко В.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою АДРЕСА_1 , на даний час не працюючої, на час складення протоколів працюючої лікарем-педіатром в ТОВ «Оксфорд Медікал Печерський»,

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу медичної допомоги дітям та матерям управління медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог абзацу 1 частини 27 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 10.10.2024 о 12 год. 13 хв., тобто несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу медичної допомоги дітям та матерям управління медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог абзацу 4 частини 27 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 02.07.2024 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 10.10.2024 о 12 год. 23 хв., тобто несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2024 по 02.07.2024 (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 від надання будь-яких пояснень відмовилася, просила прийняти рішення на підставі наявних у справі доказів.

Прокурор у судовому засіданні просила визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, притягнути її до відповідальності та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 гривень. При цьому прокурор не заперечила щодо об'єднання матеріалів справ за двома протоколами складеними відносно ОСОБА_1 , в одне провадження.

Враховуючи, що судом одночасно розглядаються дві справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності (справа №758/6360/25 та №758/6363/25), суд постановив об'єднати в одне провадження справи №758/6360/25 та №758/6363/25 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та продовжити їх спільний розгляд, присвоївши справі №758/6360/25.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до примітки до ст.172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вказане правопорушення полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації.

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Відповідно до абзацу 9 підпункту 1 пункту 2 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №223-943/0/4-17 від 22.05.2017 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» під поважними причинами несвоєчасного подання декларації слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.

Судом встановлено, що наказом №383/к від 12.06.2023 «Про призначення ОСОБА_2 » ОСОБА_2 з 13.06.2023 призначено на посаду головного спеціаліста відділу медичної допомоги дітям та матерям управління медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент).

Відповідно до листа Департаменту присягу державного службовця ОСОБА_2 прийняла 17.05.2023.

Відповідно до особової картки державного службовця №196 ОСОБА_2 13.06.2023 ознайомилась з вимогами й обмеженнями, встановленими Законом України «Про запобігання корупції» та Законом України «Про державну службу, шляхом проставлення особистого підпису.

Наказом Департаменту №1039/к від 11.08.2023 «Про присвоєння рангу ОСОБА_2 » ОСОБА_2 , головному спеціалісту відділу медичної допомоги дітям та матерям управління медичної допомоги населенню Департаменту, присвоєно 9 (дев'ятий) ранг державного службовця з 13.08.2023.

Відповідно до наказу Департаменту №345/к від 10.06.2024 «Про зміну прізвища та по батькові ОСОБА_2 » з 10.06.2024 змінено прізвище « ОСОБА_2 » на « ОСОБА_2 » та по батькові « ОСОБА_2 » на « ОСОБА_2 » у трудовій книжці, облікових документах та бухгалтерських документах ОСОБА_2 .

Відповідно до посадової інструкції головного спеціаліста відділу медичної допомоги дітям та матерям управління медичної допомоги населенню Департаменту, вказана посада належить до категорії «В» посад державної служби.

Відповідно до наказу Департаменту №384/к від 26.06.2024 «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу медичної допомоги дітям та матерям управління медичної допомоги населенню Департаменту з 02.07.2024 за угодою сторін.

Відповідно до пам'ятки та обхідного листа при звільненні 02.07.2024 ОСОБА_1 шляхом проставлення особистого підпису ознайомилась про необхідність подання декларацій при звільненні, після звільнення та види відповідальності за несвоєчасне їх подання/неподання.

Статтею 8 Закону України «Про державну службу» визначено, що державний службовець зобов'язаний, зокрема, дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Статтею першою Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Отже, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією та суб'єктом декларування.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Крім того, абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) №448/21 від 23.07.2021 «Про затвердження Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за №986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.

Відповідно до розділу ІІ вказаного порядку суб'єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб'єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб'єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).

Пунктом 1 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства №252/23 від 08.11.2023, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за №1965/41021, суб'єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Крім того, пунктом 2 частини 2 розділу ІІ вказаного Порядку визначено, що суб'єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.

Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» 24.02.2022 затверджено Указ Президента України №64/2022 від 24.02.2022 , яким в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє на і на даний час.

Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або війни» №2115-IX від 03.03.2022 установлено, що фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подати документи. Також у період воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюється.

Абзацом 4 частини 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.

Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється в порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Отже, ОСОБА_1 була зобов'язана до 00 годин 00 хвилин 01.04.2024 подати в установленому частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік, шляхом особистого заповнення електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру.

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік (ідентифікатор документа - fbd4b6a0-6773-47d1-bfd5-5f5ac4bd44c1), лише 10.10.2024 о 12 год. 13 хв., а отже, несвоєчасно. Дата реєстрації у Реєстрі - 15.12.2023.

Відповідно до послідовності дій користувача Реєстру, які вчиняла ОСОБА_1 за період з 11.10.2023 по 04.04.2025, остання виконала вхід до Реєстру та здійснила дії щодо заповнення/перегляду, подання Декларації (ідентифікатор документа - fbd4b6a0-6773-47d1-bfd5-5f5ac4b&44c1) лише 10.10.2024. Дата реєстрації у Реєстрі - 15.12.2023.

Крім того, відповідно до Роз'яснення Національного агентства щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) №4 від 13.11.2023 днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, у тому числі перебування на посадах, зазначених у п. 1, пп. «а», «в» - «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону.

Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.

Отже, ОСОБА_1 , припинивши 02.07.2024 діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі, не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Він може визначатися рокам, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Тобто упродовж періоду часу з 00 год. 00 хв. 03.07.2024 по 23 год. 59 хв. 01.08.2024 ОСОБА_1 була зобов'язана подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2024 по 02.07.2024 (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2024 по 02.07.2024 (при звільненні) (далі - Декларація) (ідентифікатор документа - 24981ce3-f794-472-9d55-ce33614863ba), лише 10.10.2024 о 12 год. 23 хв., а отже, несвоєчасно.

Відповідно до послідовності дій користувача Реєстру, які вчиняла ОСОБА_1 за період з 11.10.2023 по 04.04.2025, остання виконала вхід до Реєстру та здійснила дії щодо заповнення/перегляду, подання Декларації (ідентифікатор документа - 24981 се3-f794-4е72-9d55-се33614863а) тільки 10.10.2024. Дата реєстрації у Реєстрі - 29.01.2024.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Крім того, подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як і будь-якої іншої звітності, передбачає вчинення суб'єктами декларування певних підготовчих дій: зокрема перевірки строку дії електронного цифрового підпису, правильність зазначення прізвища, ім'я та по-батькові при його отриманні, наявність доступу до поштових скриньок, збір інформації, що необхідна для заповнення декларації, тощо.

З цією метою законодавець встановив наступні строки для заповнення та подання декларацій:

- для подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий рік - до 01.04.2024;

- для подання декларації особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) - протягом 30 календарних днів після звільнення.

Поважні причини несвоєчасності подання вказаних вище декларацій ОСОБА_1 судом не встановлені.

У судовому засіданні ОСОБА_1 відмовилася від надання будь-яких пояснень.

Разом із цим, відповідно до змісту протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язаних з корупцією, складених відносно ОСОБА_1 (протоколи №422 та №423 від 01.05.2025) у своїх поясненнях остання повідомила, що на неї, як державного службовця, поширювалася дія Закону України «Про запобігання корупції», та відповідно, вона була суб'єктом декларування. Припиняючи виконання функцій держави, а саме звільняючись із Департаменту, їй було доведено про необхідність подачі нею декларації при звільненні та щорічної за 2023 рік. Знаючи про необхідність подачі декларацій, але не маючи вдома комп'ютера та можливості зайти в інтернет, вона подала необхідні декларації тільки 10.10.2024 на робочому місці своєї нової роботи, а саме: м. Київ, вул. Олександра Олеся, буд. 3. При цьому ОСОБА_1 зазначила, що в той час були часті повітряні тривоги, відключення світла, тому в громадських місцях теж не було можливості подати вищезгадані декларації. Жодного умислу на несвоєчасне подання декларацій вона не мала.

Таким чином, поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати зазначені вище Декларації, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, судом не встановлено.

Отже, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, в порушення вимог абзацу 1 частини 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 10.10.2024 о 12 год. 13 хв., без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.

Крім того, ОСОБА_1 , в порушення вимог абзацу 4 частини 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 02.07.2024 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, а саме 10.10.2024 о 12 год. 23 хв., без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2024 по 02.07.2024 (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.

Винність ОСОБА_1 у вчиненні вищезазначених адміністративних правопорушень встановлено дослідженими доказами в справі, зокрема:

- даними, які містяться в протоколах про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, складені відносно ОСОБА_1 , а саме: протоколи №422 та №423 від 01.05.2025, у яких зафіксовані обставини вчинення вказаних правопорушень;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 27.03.2025;

- системним повідомленням із Єдиного державного реєстру декларацій від 30.10.2024 про результати проведеної автоматизованої перевірки декларацій ОСОБА_1 ;

- системним повідомленням із Єдиного державного реєстру декларацій від 27.02.2025 щодо підтвердження подання декларації та опитування про Реєстр декларацій;

- декларацією ОСОБА_1 , роздрукованою з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які підтверджують, що щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік ОСОБА_1 подала 10.10.2024 о 12 год. 13 хв.;

- декларацією ОСОБА_1 , роздрукованою з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які підтверджують, що декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2024 по 02.07.2024 (при звільненні) ОСОБА_1 подала 10.10.2024 о 12 год. 23 хв.;

- повідомленням керівника Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій О.Амплеєва №47-06/10238-25 від 06.02.2025 про виявлені факти несвоєчасного подання декларацій ОСОБА_1 ;

- листом Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) №134250/0/06-24 від 08.11.2024, яким підтверджується факт подання ОСОБА_1 , яка була звільнена 02.07.2024, щорічної декларації за 2023 рік та декларації після звільнення лише 10.10.2024;

- послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 в період з 11.10.2023 по 04.04.2025;

- повідомленням начальника Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України В.Харкевича №38755-2025 від 31.03.2025 про можливий факт наявності в діях ОСОБА_1 ознак адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією;

- копією особової картки державного службовця №196, оформленої відносно ОСОБА_2 . Департаментом охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

- копією присяги державного службовця, підписаної ОСОБА_2 17.05.2023;

- копією наказу Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) №383/к від 12.06.2023 «Про призначення ОСОБА_2 »;

- копією наказу Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) №1039/к від 11.08.2023 «Про присвоєння рангу ОСОБА_2 »;

- копією наказу Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) №345/к від 10.06.2024 «Про зміну прізвища та по батькові ОСОБА_2 »;

- копією наказу Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) №384/к від 26.06.2024 «Про звільнення ОСОБА_1 »;

- копією обхідного листа при звільненні, підписаного ОСОБА_1 ;

- копією пам'ятки особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, підписаної ОСОБА_1 02.07.2024;

- копією посадової інструкції державного службовця, який обіймає посаду головного спеціаліста відділу медичної допомоги дітям та матерям управління медичної допомоги населенню, затвердженої директором Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

З огляду на встановлені вище обставини, суд вважає доведеними обставини, наведені у протоколах про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією №422 та №423, складені відносно ОСОБА_1 01.05.2025, а тому остання підлягає адміністративній відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто за несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме:

- щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік;

- декларації особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні.

Відповідно до ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

При накладенні адміністративного стягнення суд, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

На підставі вищевказаного, з урахуванням особи та майнового стану правопорушниці, ступеню її вини, за відсутності обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що є достатньою мірою відповідальності з метою її виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до ч.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір, що дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст. 23, 33, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284, 287, 294, 303, 307, 308 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Згідно ст. 308 КУпАП України у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та витрати на облік правопорушення.

Суддя О. О. Ковбасюк