Ухвала від 12.06.2025 по справі 214/5579/25

Справа № 214/5579/25

2/214/3709/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позовної заяви без руху

12 червня 2025 року суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Сіденко С.І., розглядаючи позовну заяву Акціонерного Товариства "Акцент-Банк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості

встановив:

Акціонерного Товариства "Акцент-Банк" звернулася до суду з даним позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

При вирішенні питання щодо можливості прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд, передусім, виходить з того, що подана позовна заява повинна бути подана без порушення правил підсудності та з додержанням вимог, визначених ст. ст. 175-177 ЦПК України.

За відомостями Реєстру Криворізької міської територіальної громади та відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України справа підсудна Саксаганському районному суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, оскільки відповідач ОСОБА_1 має зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1

Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Одночасно також визначено, що у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Позовна заява сформована та подана до суду за допомогою системи «Електронний суд» проте докази надсилання листом з описом вкладення учасникам справи копій поданих до суду документів до позову не додано.

При цьому звертається увага на те, що ст.177 ЦПК України не передбачено можливості виконання вказаного вище обов'язку шляхом скерування копій поданих до суду документів іншим учасникам за допомогою електронної пошти.

Виняток з цього правила визначено ч. 7 ст. 43 ЦПК України, відповідно до якої у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи та документів, що до них додаються, учасник справи зобов'язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Таким чином, направлення позовної заяви на електронну пошту відповідача можливе лише за наявності у останнього зареєстрованого електронного кабінету у системі «Електронний суд».

За поданими до суду матеріалами позовної заяви та відповідно до даних у відповідача відсутній зареєстрований електронний кабінет.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення відповідачу копій поданих до суду документів на адресу реєстрації місця її проживання та надати суду докази такого надсилання, в тому числі опис вкладення.

Згідно з ч. 1ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.ст.175,177 ЦПК України, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, зазначене є підставою для залишення позовної заяви без руху на підставі ч. 1 ст. 185 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185ЦПК України

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Акціонерного товариства «Акцент-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині цієї ухвали, протягом десяти днів з дня отримання ухвали.

Роз'яснити, що якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч. 3 ст. 185 ЦПК України).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Сіденко С. І.

Попередній документ
128059859
Наступний документ
128059861
Інформація про рішення:
№ рішення: 128059860
№ справи: 214/5579/25
Дата рішення: 12.06.2025
Дата публікації: 13.06.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (16.09.2025)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 10.06.2025
Предмет позову: Позовна заява АТ "Акцент-Банк" до Іващенка В.В. про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
29.07.2025 15:30 Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу
16.09.2025 10:45 Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу