про продовження строку адміністративного нагляду
Справа №766/8773/25
Пров. №1-в/766/404/25
09.06.2025
Херсонський міський суд Херсонської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі:
секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
особи, щодо якої вирішується питання про продовження адміністративного нагляду - ОСОБА_3 ,
представника ВП № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні подання т.в.о. начальника відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області полковника поліції ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,
1. 09.06.2025 року т.в.о. начальника відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції ГУНП в Херсонській області звернувся до суду із поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
2. Подання обґрунтоване тим, що ОСОБА_3 перебуває в відділі поліції №1 Херсонського районного управління поліції ГУНП в Херсонській області на обліку під адміністративним наглядом. Під час знаходження на обліку на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями, продовжує вчиняти правопорушення та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, зокрема за порушення правил адміністративного нагляду. За місцем мешкання характеризується посередньо.
На підтвердження обґрунтування до подання додано відомості про вчинення особою адміністративних правопорушень, ухвалу Херсонського міського суду Херсонської області від 27.06.2024 року у справі № 766/9882/24 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
3. Особа, що звернулася з цим поданням просить вирішити питання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 строком на шість місяців з покладенням таких обов'язків:
- реєстрація в ВП №1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області за адресою: Херсонська область, Херсонський район, смт. Білозерка, провулок Торговий 11, два рази на місяць, а саме кожної першої та третьої суботи місяця на протязі встановленого строку з 09:00 години до 12:00 години;
- заборона відвідування торговельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання;
- з'являтися за викликом працівників ВП №1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
- заборона виїзду з особистих та службових питань за межі Херсонського району без дозволу працівників ВП № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області;
- заборона виходу з будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
4. ОСОБА_3 та представник поліції ХРУП ГУНП про день, час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином, до суду з'явились. Представник поліції у судовому засідання подане клопотання підтримав повністю, ОСОБА_3 заперечень щодо задоволення клопотання не висловив.
5. Суд, розглянувши подання та додані до нього матеріали дійшов такого висновку.
6. Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 27.06.2024 року відносно ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік.
7. Відповідно до частини другої ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Отже, підставою для продовження адміністративного нагляду є те, що особа, щодо якої встановлений адміністративний нагляд є небезпечною для суспільства, тобто такою, яка схильна або має бажання за певних умов до заподіяння або створення загрози заподіяння істотної шкоди фізичній, юридичній особі, суспільству або державі.
Зі змісту подання вбачається, що особа, яка його подала, вважає, що особа є небезпечною для суспільства особою, оскільки не виконує правил адміністративного нагляду, продовжує вчиняти правопорушення.
8. Відповідно до ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов'язані вести законослухняний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати таких правил:
а) прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції;
б) з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
в) повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
г) в разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.
9. Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
10. Отже, з наведено слідує, що уповноважена посадова особа при зверненні до суду з поданням про встановлення або продовження адміністративного нагляду може діяти тільки в межах ст. 10 названого Закону.
Обов'язки для осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, визначені Законом і не можуть визначатися судом за поданням начальника органу Національної поліції.
11. Відповідно до частини першої ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції
12. Отже виходячи з викладеного Суд вважає за можливе задовольнити подання начальника ВП №1 Херсонського районного управління поліції ГУНП в Херсонській області частково, а саме, продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , із встановленням таких обмежень:
- реєстрація в ВП №1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області за адресою: Херсонська область, Херсонський район, смт. Білозерка, провулок Торговий 11, два рази на місяць, а саме кожної першої та третьої суботи місяця на протязі встановленого строку з 09:00 години до 12:00 години;
- заборона відвідування торговельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання;
- заборона виїзду з особистих та службових питань за межі Херсонського району без дозволу працівників ВП № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області;
- заборона виходу з будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
Керуючись ст. 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 395, 532 Кримінального процесуального кодексу України,
1. Подання т.в.о. начальника ВП №1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області полковника ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити частково.
2. Продовжити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців, а саме до 09.12.2025 року включно.
3. Відповідно до ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», застосувати до ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час здійснення за ним адміністративного нагляду такі обмеження:
- реєстрація в ВП №1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області за адресою: Херсонська область, Херсонський район, смт. Білозерка, провулок Торговий 11, два рази на місяць, а саме кожної першої та третьої суботи місяця на протязі встановленого строку з 09:00 години до 12:00 години;
- заборона відвідування торговельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання;
- заборона виїзду з особистих та службових питань за межі Херсонського району без дозволу працівників ВП № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області;
- заборона виходу з будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
4. В решті подання відмовити.
5. Постанова може бути оскаржена в установленому законом порядку.
6. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
СуддяОСОБА_1