Справа № 640/22919/21
11 червня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Головного управління ДПС у Запорізькій області до Акціонерного товариства "Запорізький втормет" про стягнення податкового боргу,
встановив:
Головне управління ДПС у Запорізькій області (далі - позивач) звернулося з позовною заявою до Акціонерного товариства "Запорізький втормет" (далі - відповідач), в якій з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог від 26.10.2021 р. просить стягнути з рахунків платника податків у всіх банках, що належать такому платину податків Акціонерного товариства "Запорізький втормет", а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків суму податкового боргу: по Комунарському району м.Запоріжжя: із земельного податку з юридичних осіб у розмірі 244787,61 грн.; по Шевченківському району м.Запоріжжя: з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 991626,74 грн.; з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у розмірі 50677,02 грн.; по Бердянському району Запорізької області: із земельного податку з юридичних осіб у розмірі 76899,55 грн.; по Приморському району Запорізької області: з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у розмірі, 28878 грн.; із земельного податку з юридичних осіб у розмірі 68681,33 грн.; з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 23062,74 грн.; по Мелітопольському району Запорізької області: з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 234210,43 грн.; по Михайлівському району Запорізької області: з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 67961,99 грн.; по Оріхівському району Запорізької області: з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 245968,18 грн.; по Гуляйпольському району Запорізької області: з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 62712,88 грн.; по Токмацькому району Запорізькій області: з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 54627,92 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за результатами здійснення господарської діяльності за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 2150084,39 грн., який виник внаслідок несплати відповідачем узгоджених грошових зобов'язань. Відповідачем вказану заборгованість не сплачено, тому позивач просить стягнути її в судовому порядку.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.09.2021 р. відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" № 2825-ІХ, визначено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва.
На підставі Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 р. № 399, акту приймання-передачі від 29.01.2025 р., розпорядження керівника апарату Одеського окружного адміністративного суду № 1 від 03.02.2025 р. "Про здійснення реєстрації та автоматизованого розподілу судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва" та протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 31.03.2025 р. справа № 640/26777/21 розподілена на суддю Бездрабка О.І.
Ухвалою від 03.04.2025 р. адміністративну справу № 640/22919/21 прийнято до провадження, розпочато розгляд справи спочатку, визначено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Вказану ухвалу вручено представнику відповідача 22.04.2025 р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Станом на 11.06.2025 р. відповідач відзив на позовну заяву не надав.
Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Оскільки від сторін не надходило клопотання про розгляд справи в судовому засіданні, суд розглядає справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Акціонерне товариство "Запорізький втормет" перебуває на обліку у Головному управлінні ДПС у Запорізькій області та є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України.
За результатами здійснення господарської діяльності АТ "Запорізький втормет" має заборгованість (з урахуванням наданої позивачем до суду 14.04.2025 р. довідки про заборгованістю АТ "Запорізький втормет"):
по Комунарському району м.Запоріжжя: із земельного податку з юридичних осіб у розмірі 244787,61 грн., який виник на підставі самостійно поданих до контролюючого органу декларації від 16.01.2020 р. № 9001524252, якою визначено суму зобов'язань, що підлягають сплаті, у розмірі 183152,51 грн. з щомісячною сплатою 15262,71 грн. за січень-листопад 2020 року та 15262,70 грн. за грудень 2020 року; від 08.02.2021 р. № 9016419983, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті, у розмірі 183152,51 грн. з щомісячною сплатою 15262,71 грн. за січень-листопад 2021 року та 15262,70 грн. за грудень 2021 року; нарахованої на підставі ст.129 ПК України пені у розмірі 584,26 грн.;
по Шевченківському району м.Запоріжжя: з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у розмірі 49737, 57 грн., який виник на підставі самостійно поданих до контролюючого органу декларації від 30.01.2019 р. № 9008775425, якою визначено річну суму податку на нерухоме майно, яка підлягає сплаті до бюджету за 2019 рік, у розмірі 20878,52 грн. з щоквартальною сплатою у розмірі 5219,63 грн.; декларації від 03.02.2020 р. № 9012150350, якою визначено річну суму податку на нерухоме майно, яка підлягає сплаті до бюджету за 2020 рік, у розмірі 28812,36 грн. з щоквартальною сплатою у розмірі 7203,09 грн.; декларації від 12.03.2021 р. № 9049576757, якою визначено річну суму податку на нерухоме майно, яка підлягає сплаті до бюджету за 2021 рік, у розмірі 51352,56 грн. з щоквартальною сплатою у розмірі 12838,14 грн.; з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 959426,74 грн., який виник внаслідок самостійно поданих до контролюючого органу декларації від 16.01.2020 р. № 9001509057, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті у розмірі 822398,41 грн. з щомісячною сплатою 68533,20 грн. за січень-листопад 2020 року та 68533,21 грн. за грудень 2020 року; декларації від 12.03.2021 р. № 9049692503, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті у розмірі 822398,41 грн. з щомісячною сплатою 68533,20 грн. за січень-листопад 2021 року та 68533,21 грн. за грудень 2021 року; нарахованої згідно ст.129 ПК України пені у розмірі 10460,35 грн.;
по Бердянському району Запорізької області: із земельного податку з юридичних осіб у розмірі 77858,79 грн., який виник на підставі самостійно поданих до контролюючого органу декларації від 16.01.2020 р. № 9001514066, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті у розмірі 57555,74 грн. з щомісячною сплатою 4796,31 грн. за січень-листопад 2020 року та 4796,33 грн. за грудень 2020 року; декларації від 08.02.2021 р. № 9016406060, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті у розмірі 57555,74 грн. з щомісячною сплатою 4796,31 грн. за січень-листопад 2021 року та 4796,33 грн. за грудень 2021 року; податкового повідомлення-рішення від 17.02.2020 р. № 0021035104, згідно якого до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 959,24 грн.;
по Приморському району Запорізької області: по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у розмірі 28868 грн., який виник на підставі самостійно поданих до контролюючого органу декларації від 03.02.2020 р. № 9012104374, якою визначено річну суму податку на нерухоме майно, яка підлягає сплаті до бюджету за 2020 рік у розмірі 19511,28 грн. за об'єкт нежитлової нерухомості загальною площею 4131,12 кв. м з щоквартальною сплатою 4877,82 грн. та у розмірі 2398,34 грн. за об'єкт нежитлової нерухомості загальною площею 507,8 кв. м з щоквартальною сплатою 599,59 грн. за І-ІІІ кв. та 599,57 грн. за ІV кв.; декларації від 04.02.2021 р. № 9014261553, якою визначено річну суму податку на нерухоме майно, яка підлягає сплаті до бюджету за 2021 рік у розмірі 27833,52 грн. з щоквартальною сплатою 6958,38 грн.; із земельного податку з юридичних осіб у розмірі 68681,33 грн., який виник на підставі самостійно поданих до контролюючого органу декларації від 16.01.2020 р. № 9001525019, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2020 рік у розмірі 51456,24 грн. з щомісячною сплатою 4288,02 грн. за січень-грудень 2020 року; декларації від 12.02.2021 р. № 9022921905, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2021 рік у розмірі 51456,24 грн. з щомісячною сплатою 4288,02 грн. за січень-грудень 2021 року; нарахованої згідно ст.129 ПК України пені у розмірі 73,01 грн.; з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 23059,06 грн., який виник на підставі самостійно поданих до контролюючого органу декларації від 31.01.2020 р. № 9010941240, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2020 рік у розмірі 17274,63 грн. з щомісячною сплатою 1439,55 грн. за січень-листопад 2020 року та 1439,58 грн. за рудень 2020 року; декларації від 08.02.2021 р. № 9016557158, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2021 рік у розмірі 17274,63 грн. з щомісячною сплатою 1439,55 грн. за січень-листопад 2021 року та 1439,58 грн. за рудень 2021 року; нарахованої згідно ст.129 ПК України пені у розмірі 29,91 грн.;
по Мелітопольському району Запорізької області: з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 55464,24 грн., який виник на підставі самостійно поданих до контролюючого органу декларації від 16.01.2020 р. № 9001523808, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2020 рік у розмірі 264809,20 грн. з щомісячною сплатою 22067,43 грн. за січень-листопад 2020 року та 22067,47 грн. за рудень 2020 року; декларації від 05.02.2021 р. № 9015247145, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2021 рік у розмірі 264809,20 грн. з щомісячною сплатою 22067,43 грн. за січень-листопад 2021 року та 22067,47 грн. за рудень 2021 року; податкових повідомлень-рішень від 20.10.2020 р. № 0001970419, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 13230,86 грн., від 28.12.2020 р. № 0075340419, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 13240,50 грн.; нарахованої згідно ст.129 ПК України пені у розмірі 658,61 грн.;
по Михайлівському районі Запорізької області: з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 67961,99 грн., який виник на підставі самостійно поданих до контролюючого органу декларації від 31.01.2020 р. № 9010933495, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2020 рік у розмірі 50337,20 грн. з щомісячною сплатою 4194,77 грн. за січень-листопад 2020 року та 4197,74 грн. за рудень 2020 року; декларації від 12.02.2021 р. № 9022932307, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2021 рік у розмірі 50337,20 грн. з щомісячною сплатою 4194,77 грн. за січень-листопад 2021 року та 4194,74 грн. за рудень 2021 року; податкового повідомлення-рішення від 24.12.2020 р. № 00/7410/0418, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 837,71 грн.; нарахованої згідно ст.129 ПК України пені у розмірі 8 грн.;
по Оріхівському району Запорізької області: з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 245968,18 грн., який виник на підставі самостійно поданих до контролюючого органу декларації від 16.01.2020 р. № 9001524185, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2020 рік у розмірі 92558,37 грн. з щомісячною сплатою 7713,20 грн. за січень-листопад 2020 року та 7713,17 грн. за рудень 2020 року; уточнюючої декларації від 15.03.2020 р. № 9373145980, якою збільшено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2020 рік у розмірі 84600,46 грн. з щомісячною сплатою 9400,05 грн. за квітень-листопад 2020 року та 9400,06 грн. за рудень 2020 року; декларації від 08.02.2021 р. № 9016417532, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2021 рік у розмірі 205358,97 грн. з щомісячною сплатою 17113,25 грн. за січень-листопад 2021 року та 17113,22 грн. за рудень 2021 року; нарахованої згідно ст.129 ПК України пені у розмірі 356,35 грн.;
по Гуляйпільському району Запорізької області: з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 62712,88 грн., який виник на підставі самостійно поданих до контролюючого органу декларації від 16.01.2020 р. № 9001525214, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2020 рік у розмірі 46937,67 грн. з щомісячною сплатою 3911,47 грн. за січень-листопад 2020 року та 3911,50 грн. за рудень 2020 року; декларації від 22.02.2021 р. № 9031240446, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2021 рік у розмірі 46937,67 грн. з щомісячною сплатою 3911,47 грн. за січень-листопад 2021 року та 3911,50 грн. за рудень 2021 року; нарахованої згідно ст.129 ПК України пені у розмірі 129,33 грн.;
по Токмацькому району Запорізької області: з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 54627,92 грн., який виник на підставі самостійно поданих до контролюючого органу декларації від 16.01.2020 р. № 9001523874, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2020 рік у розмірі 40887,50 грн. з щомісячною сплатою 3407,29 грн. за січень-листопад 2020 року та 3407,31 грн. за рудень 2020 року; декларації від 08.02.2021 р. № 9016413828, якою визначено суму зобов'язань, що підлягає сплаті до бюджету за 2021 рік у розмірі 40883,35 грн. з щомісячною сплатою 3406,95 грн. за січень-листопад 2021 року та 3406,90 грн. за рудень 2021 року; нарахованої згідно ст.129 ПК України пені у розмірі 112,62 грн.
Оскільки відповідачем не сплачено вказаний податковий борг, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.
Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених законом.
Згідно пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст.36 ПК України податковим обов'язком платника податку визнається його обов'язок обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Такий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором, він є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
За приписами п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Положеннями пп.54.3.3 п.54.3 ст.54 ПК України визначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо: згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Відповідно до п.54.5 ст.54 ПК України якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Порядок узгодження грошових зобов'язань, визначених контролюючим органом, врегульовано ст.56 ПК України. Так, згідно п.56.1 ст.56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 56.2 статті 56 ПК України визначено, що у разі якщо платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, такий платник має право звернутися із скаргою про перегляд цього рішення до контролюючого органу вищого рівня.
Відповідно до п.56.3 ст.56 ПК України скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій або електронній формі засобами електронного зв'язку (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Скарга, подана із дотриманням строків, визначених абзацом першим пункту 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою (п.56.15 ст.56 ПК України).
Згідно п.56.17 ст.56 ПК України процедура адміністративного оскарження закінчується: днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у строк, передбачений абзацом першим пункту 56.3 цієї статті; днем отримання платником податків рішення відповідного контролюючого органу про повне задоволення скарги; днем отримання платником податків рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику; днем отримання платником податків рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику; днем звернення платника податків до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, що оскаржувались.
День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків, крім випадку, передбаченого підпунктом 108-1.2.2 пункту 108-1.2 статті 108-1 цього Кодексу.
Приписами п.56.18 ст.56 ПК України визначено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України передбачено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.
Відповідно до п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Судом встановлено, що АТ "Запорізький втормет" було подано до контролюючого органу декларації з земельного податку з юридичних осіб, з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з орендної плати з юридичних осіб, в яких відповідач самостійно визначив суму грошових зобов'язань, які підлягають сплаті до бюджету, а тому визначені в деклараціях суми грошових зобов'язань пеня в силу п.54.1 ст.54 ПК України є узгодженими.
Податкові повідомлення-рішення від 17.02.2020 р. № 0021035104, від 20.10.2020 р. № 0001970419, від 28.12.2020 р. № 0075340419, від 24.12.2020 р. № 00/7410/0418 АТ "Запорізький втормет" не оскаржувалися в адміністративному чи судовому порядку, у зв'язку з чим визначені за ним штрафні санкції набули статусу узгоджених.
Отже, загальний розмір податкового боргу АТ "Запорізький втормет" з урахуванням наданої позивачем 14.04.2025 р. довідки про заборгованість становить 1939154,32 грн.
За приписами п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно п.59.5 ст.59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
У зв'язку з несплатою заборгованості відповідачем, податковим органом було винесено податкову вимогу форми "Ю" від 07.08.2019 р. № 31372-49 на суму 126858,11 грн., яку отримано представником відповідача 22.08.2019 р., про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень (п.41.4 ст.41 ПК України).
Враховуючи вищевикладене, оскільки узгоджені грошові зобов'язання, штрафні санкції та пеня в загальному розмірі у сумі 1939154,32 грн., які набули статусу податкового боргу, не сплачені відповідачем добровільно в установленому законом порядку, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Головного управління ДПС у Запорізькій області підлягають частковому задоволенню, оскільки згідно довідки Головного управління ДПС у Запорізькій області, що надійшла до суду 14.04.2025 р., заборгованість АТ "Запорізький втормет" по Шевченківському району м.Запоріжжя з орендної плати з юридичних осіб становить 959426,74 грн., а не 991626,74 грн. як вказано у заяві про зменшення позовних вимог, по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, становить 49737,57 грн., а не 50677,02 грн. як вказано у заяві про зменшення позовних вимог; по Приморському району Запорізької області з орендної плати з юридичних осіб становить 23059,06 грн., а не 23062,74 грн. як вказано у заяві про зменшення позовних вимог; по Мелітопольському районі Запорізької області з орендної плати з юридичних осіб становить 55464,24 грн., а не 234210,43 грн. як вказано у заяві про зменшення позовних вимог.
Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -
вирішив:
Позовну заяву Головного управління ДПС у Запорізькій області (69005, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166, код ЄДРПОУ 44118663) до Акціонерного товариства "Запорізький втормет" (04071, м.Київ, вул.Електриків, буд.6, код ЄДРПОУ 00193097) про стягнення суми податкового боргу задовольнити частково.
Стягнути з рахунків Акціонерного товариства "Запорізький втормет" (04071, м.Київ, вул.Електриків, буд.6, код ЄДРПОУ 00193097) у всіх банках, що належать платнику податків, а також за рахунок готівки, суму податкового боргу:
по Комунарському району м.Запоріжжя:
- із земельного податку з юридичних осіб у розмірі 244787 (двісті сорок чотири тисячі сімсот вісімдесят сім) грн. 61 коп. (отримувач: УК у Шевч. р-ні м.Зап./Шевч/18010500, код отримувача ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача: Казначейство України ЕАП, р/р UA448999980334169811000008479, код класифікації доходу бюджету: 18010500);
по Шевченківському району м.Запоріжжя:
- з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 959426 (дев'ятсот п'ятдесят дев'ять тисяч чотириста двадцять шість) грн. 74 коп. (отримувач: УК у Шевч. р-ні м.Зап./Шевч/18010600, код отримувача ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача: Казначейство України ЕАП, р/р UA508999980334139812000008479, код класифікації доходу бюджету: 18010600);
- по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у розмірі 49737 (сорок дев'ять тисяч сімсот тридцять сім) грн. 57 коп. (отримувач: УК у Шевч. р-ні м.Зап./Шевч/18010400, код отримувача ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача: Казначейство України ЕАП, р/р UA398999980314050513000008479, код класифікації доходу бюджету: 18010400);
по Бердянському району Запорізької області:
- із земельного податку з юридичних осіб у розмірі 77858 (сімдесят сім тисяч вісімсот п'ятдесят вісім) грн. 79 коп. (отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Бердянськ/18010500, код отримувача ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача: Казначейство України ЕАП, р/р UA18999980334109811000008455, код класифікації доходу бюджету: 18010500);
по Приморському району Запорізької області:
- по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у розмірі 28868 (двадцять вісім тисяч вісімсот шістдесят вісім) грн. (отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Приморськ/18010400, код отримувача ЄДРПОУ 37917236, банк отримувача: Казначейство України ЕАП, р/р UA788999980314030513000008389, код класифікації доходу бюджету: 18010400);
- із земельного податку з юридичних осіб у розмірі 68681 (шістдесят вісім тисяч шістсот вісімдесят одну) грн. 33 коп. (отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Приморськ/18010500, код отримувача ЄДРПОУ 37917236, банк отримувача: Казначейство України ЕАП, р/р UA838999980334149811000008389, код класифікації доходу бюджету: 18010500);
- з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 23059 (двадцять три тисячі п'ятдесят дев'ять) грн. 06 коп. (отримувач: ГУК у Зап.обл//ТГ м.Приморськ/18010600, код отримувача ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача: Казначейство України ЕАП, р/р UA898999980334119812000008389, код класифікації доходу бюджету: 18010600);
по Мелітопольському районі Запорізької області:
- з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 55464 (п'ятдесят п'ять тисяч чотириста шістдесят чотири) грн. 24 коп. (отримувач: ГУК у Зап.обл/м.Мелітополь/18010600, код отримувача ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача: Казначейство України ЕАП, р/р UA808999980334159812000008491, код класифікації доходу бюджету: 18010600);
по Михайлівському районі Запорізької області:
- з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 67961 (шістдесят сім тисяч дев'ятсот шістдесят одну) грн. 99 коп. (отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ смт Михайлів/18010600, код отримувача ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача: Казначейство України ЕАП, р/р UA208999980334139812000008437, код класифікації доходу бюджету: 18010600);
по Оріхівському районі Запорізької області:
- з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 245968 (двісті сорок п'ять тисяч дев'ятсот шістдесят вісім) грн. 18 коп. (отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Оріхів/18010600, код отримувача ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача: Казначейство України ЕАП, р/р UA798999980334169812000008397, код класифікації доходу бюджету: 18010600);
по Гуляйпольському районі Запорізької області:
- з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 62712 (шістдесят дві тисячі сімсот дванадцять) грн. 88 коп. (отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Гуляйполе/18010600, код отримувача ЄДРПОУ 37963916, банк отримувача: Казначейство України ЕАП, р/р UA568999980334189812000008393, код класифікації доходу бюджету: 18010600);
по Токмацькому районі Запорізької області:
- з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 54627 (п'ятдесят чотири тисячі шістсот двадцять сім) грн. 92 коп. (отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Токмак/18010600, код отримувача ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача: Казначейство України ЕАП, р/р UA46028999980334179812000008507, код класифікації доходу бюджету: 18010600).
В решті позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.І. Бездрабко