11 червня 2025 рокум. Ужгород№ 260/3839/25
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Калинич Я.М., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, 88008, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, в якій просить:
1. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо здійснення з 01.03.2024р. виплати ОСОБА_1 пенсії в обмеженому розмірі без урахування фактично нарахованої суми підвищення (щомісячної індексації) основного її розміру за 2024 рік установленому Постановою КМУ від 23.02.2024р. №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верст населення у 2024 році», із застосуванням понижуючих коефіцієнтів до відповідних сум перевищення, відповідно до положень ст.46 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» та Постанови КМУ від 03.01.20025р. «Про визначення порядку виплати пенсії деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану».
2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області з 01.03.2024 року фактично нараховану ОСОБА_1 пенсію без будь-яких обмежень її загальної суми максимальним розміром, враховуючи рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 17.08.2022р. у справі №260/1955/22, від 29.06.2023р. у справі №260/4204/23, без застосування положень ст.46 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» та понижуючих коефіцієнтів до відповідних сум перевищення, визначених відповідно до п.1 ПКМ України від 03.01.2025 року «Про визначення порядку виплати пенсії деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану» із збереженням підвищень ( щомісячної індексації) основного розміру пенсії за 2024 рік, установленої згідно з ПКМ України від 23.02.2024 року №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верст населення у 2024 році», з урахуванням раніше виплачених коштів.
3. Визнати протиправними дії Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області з 01.01.2025 року фактично нараховану ОСОБА_1 пенсії в обмеженому розмірі без урахування сум підвищення (щомісячної індексації) основного розміру за 2025 рік, установленої ПКМ України від 23.02.2024р. №185 та від 25.02.2025р. №209 із застосуванням понижуючих коефіцієнтів до відповідних сум підвищення, відповідно до положень ст.46 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» та ПКМ України від 03.01.2025р. №1 «Про визначення порядку виплати пенсії деяким категоріям осіб у 2025 року у період воєнного стану».
4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області виплачувати з 01.01.2025 року фактично нараховану ОСОБА_1 пенсію без будь яких обмежень її загальної суми максимальним розміром, враховуючи рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 17.08.2022р. у справі №260/1955/22, від 29.06.2023р. у справі №260/4204/23, без застосування положень ст.46 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» та понижуючих коефіцієнтів до відповідних сум перевищення, визначених відповідно до ПКМ України №1 від 03.01.2025 року «Про визначення порядку виплати пенсії деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану» із збереженням підвищень ( щомісячної індексації) основного розміру пенсії за 2024-2025 роки, установлених згідно з ПКМ від 23.02.2024р. №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верст населення у 2024 році», від 25.02.2025 року №209 «Про індексацію пенсійних і соціальних виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верст населення у 2025 році» та без застосуванням обмежень виплати індексації в майбутньому при її призначенні, з урахуванням раніше виплачених коштів.
5. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області провести ОСОБА_1 нарахування та виплату компенсації втрати частини доходів у зв'язку порушенні строків їх виплати на суму невиплаченої пенсії та всіх доплат за весь час затримки виплати за період з 01.03.2024 року та 01.01.2025 року на день фактичної виплати пенсії.
Ухвалою суду від 02.06.2025 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без виклику сторін.
Відповідач 09.06.2025 року подав клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням Київського окружного адміністративного суду у справі №320/2229/25.
В обґрунтування клопотання зазначає, що дана адміністративна справа та справа №320/2229/25 є пов'язаними, оскільки рішенням, яке набере законної сили за результатом розгляду справи №320/2229/25, будуть встановлені обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у справі №260/3839/25, а саме: застосування до пенсій, призначених (перерахованих) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та які перевищують 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, відповідних коефіцієнтів на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 №1, тому, на підставі пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), просить зупинити провадження у справі.
При вирішенні клопотання про зупинення провадження, суд керується таким.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Згідно з частиною другою статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України, нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Отже, враховуючи закріплені Кодексом адміністративного судочинства України правила щодо втрати чинності нормативно-правовим актом (або його окремої частині) лише з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду, суд вважає, що рішення у справі №320/2229/25 не може вплинути на спірні правовідносини, які виникли у цій справі.
У зв'язку з чим, підстави для зупинення провадження у справі відсутні.
Керуючись ст.ст.236, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду прийняте за наслідками розгляду справи.
СуддяЯ. М. Калинич