Рішення від 11.04.2025 по справі 640/18775/20

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2025 рокуСправа №640/18775/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у місті Дніпрі адміністративну справу № 640/18775/20 за позовом Приватного підприємства "Абла Центр" до Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

12.08.2020 року Приватне підприємство "Абла Центр" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою, в якій просить визнати протиправними дії Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у відмові в частковій компенсації посилаючись на платіж від 18.09.2018 року; зобов'язати Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства частково відшкодувати вартість племінних свинок та кнурців у розмірі 347 321,00 гривень, відповідно до Постанови КМУ №107 від 07.02.2018 року.

Позовні вимоги обґрунтовано протиправною відмову у відшкодуванні вартості племених свіней згідно до Постанови КМУ №107 від 07.02.2018. Так, позивач наголошує, що відповідачем помилково трактовано норми Постанови, що обумовило відмову.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.08.2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 640/18775/20. Розглядати справу вирішено за правилами спрощеного позовного провадження.

01.10.2020 до суду надійшов відзив відповідача, в якому останній заперечує проти задоволення позовних вимог. В обґрунтування вимог відзиву вказує на те, що часткове відшкодування вартості придбаних тварин здійснено згідно до вимог Постанови та на підставі поданих позивачем документів.

12.10.2020 позивачем до суду надіслано відповідь на відзив, в якому Підприємство наполягає на неправильному трактуванні приписів Постанови відповідачем.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.06.2022 року замінено назву відповідача Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на Міністерство економіки України, залучено до участі у справі у якості співвідповідача Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Відповідно до абзаців 1, 4 пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя.

Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 152 та частини п'ятої статті 153 Закону України Про судоустрій і статус суддів, Закону України Про внесення зміни до пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України №2825 Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду щодо забезпечення розгляду адміністративних справ, з метою відновлення належного доступу громадян та юридичних осіб до правосуддя у публічно-правових спорах, наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 року №399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва.

07.02.2025 року зазначена справа надійшла до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції суду на супровідному листі, та згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.02.2025 року справу № 640/18775/20 передано для продовження розгляду судді Озерянській С.І.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.02.2025 року прийнято до провадження адміністративну справу № 640/18775/20 за позовною заявою Приватного підприємства "Абла Центр" до Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії. Розглядати справу постановлено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Цією ж ухвалою відповідачам було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Міністерством аграрної політики та продовольства України 25.02.2025 до суду надіслано відзив. В якому зазначено, що згідно до заявки позивача сума часткового відшкодування розрахована з суми першого платежу за придбаних тварин, оскільки другий платіж був здійснений поза межами строків передбачених Постановою №107. Крім того, відповідач вказує, що приписами Постанови №107 не передбачено розмір відшкодування, тому вимоги позивача не грунтуються на приписах чинного законодавства.

Міністерством економіки України 25.02.2025 до суду надіслано відзив. В якому зазначено, що згідно до заявки позивача сума часткового відшкодування розрахована з суми першого платежу за придбаних тварин, оскільки другий платіж був здійснений поза межами строків передбачених Постановою №107. Крім того, відповідач вказує, що приписами Постанови №107 не передбачено розмір відшкодування, тому вимоги позивача не грунтуються на приписах чинного законодавства.

26.02.2025 до суду надійшло клопотання Міністерства економіки України в якому відповідач вказує на те, що позивачем пропущено строк звернення до суду та просить суд залишити позов без розгляду. Також Мінекономіки до суду спрямовано відзив, в якому останній зазначає, що жодного порушення прав позивача з боку Мінекономіки матеріали позовної заяви не містять.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 05.09.2018 року між позивачем та AXIOM International було укладено договір № 20180905-UА на покупку Товару - свині ландрас, хряки пьетрен, хряки ландрас у загальній кількості 202 голови загальною вартістю 82 660,00 євро.

Статтею 5 Договору передбачено фінансові зобов'язання між сторонами, а саме: «Після перерахування передоплати покупець або компанія AXIOM International здійснює відбір тварин, які ставляться на карантин компанією AXIOM International строком на 30 днів» - оплата була здійсненна 18.09.2018 року.

За 10 днів до відправки тварин з Франції компанією AXIOM International покупцеві направляється повідомлення про відвантаження, що тягне за собою перерахування залишкової суми за Контрактом, а саме 29.10.2018 року було перераховано залишкові 50%.

Статтею 5 Договору передбачено перехід права власності, а саме: «Передача покупцеві прав власності на проданих тварин та всі ризики втрат або пошкоджень, навіть у випадку відсутності вини третіх осіб або форс-мажорних обставин, а також збитків, що виникли внаслідок цього, будуть мати місце в момент доставки за адресою: Україна. Дніпропетровська область, Дніпровський район, с. Степове, вул. 30 років Перемоги, 16.», тож покупець отримав право власності на товар у момент його поставки за вказаною адресою, а саме 06.11.2018 року, що підтверджується митною декларацією.

Керуючись Постановою КМУ № 107 від 07.02.2018 року «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції», 03.10.2019 року на підставі заявки поданої позивачем Комісія Мінагрополітики перерахувала часткове відшкодування придбаних за імпортом 202 голови племінних свинок та кнурців із суми 41 330,00 євро посилаючись на те що, платіж було здійснено 29.10.2018 року, а платіж, що було здійснено 18.09.2018 року у розмір 41 330.00 євро не піддягає відшкодуванню.

18.06.2020 року позивач звернувся до відповідача з листом про залишок компенсації за визначеним платіжним дорученням, з посиланням на зміни від 20.05.2020 року абзац 13 п. 10 до постанови № 107 від 07.02.2018 року, в якому значиться, що у разі коли суб'єкт господарювання у 2019 році у строки, визначені Порядком, подав належним чином оформлені заявку та документи для отримання компенсації, коли уповноважений банк прийняв їх до виконання та здійснив нарахування такої компенсації, а компенсація виплачена не в повному обсязі через незалежні від одержувача причини, то компенсація виплачується за рахунок коштів, передбачених у поточному бюджетному періоді. Уповноважений банк складає окремий реєстр одержувачів компенсації та подає його до Мінекономіки.

Відповідь, що надана відповідачем № 2843-06/43900-07 від 15.07.2020 року містить посилання, що частковій компенсації підлягає закуплене поголів'я у період з 01.10.2019 по 30.09.2020 року.

Вважаючи відмову протиправною позивач звернувся до суду.

Вирішуючи позовні вимоги по суті спору, суд враховує наступне.

Підпунктом 13.4.3 пункту 13.4 та підпунктом 13.6.1 пункту 13.6 статті 13 "Про державну підтримку сільського господарства України" розподіл коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки суб'єктам господарювання агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів та компенсації лізингових платежів, здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Обсяги коштів, що спрямовуються на фінансову підтримку суб'єктів господарювання агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів та компенсації лізингових платежів, встановлюються Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.

Частинами першою та четвертою статті 9 Закону України "Про фермерське господарство" встановлено, що новоствореним фермерським господарствам у період становлення (перші три роки після його створення, а у трудонедостатніх населених пунктах - п'ять років), фермерським господарствам з відокремленими фермерськими садибами, фермерським господарствам, які провадять господарську діяльність та розташовані у гірських населених пунктах, на поліських територіях, визначених в установленому порядку Кабінетом Міністрів України, та іншим фермерським господарствам надається допомога за рахунок державного і місцевого бюджетів, у тому числі через Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Порядок використання коштів Державного бюджету України для надання підтримки новоствореним фермерським господарствам, фермерським господарствам з відокремленими фермерськими садибами, фермерським господарствам, які провадять господарську діяльність та розташовані у гірських населених пунктах, на поліських територіях, визначених в установленому порядку Кабінетом Міністрів України, та іншим фермерським господарствам установлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва) (далі - Порядок №107).

Згідно із п. 1 Порядку №107 цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Мінекономіки в державному бюджеті за програмою "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників", які спрямовуються для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції (далі - бюджетні кошти). Бюджетні кошти спрямовуються з метою державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції (далі - державна підтримка).

Відповідно до п. 2 Порядку №107 головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 107 головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики.

Пунктом 4 Порядку №107 встановлено, що бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку, зокрема, за напрямом часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м'ясного та м'ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок і сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність.

Згідно пункту 5 Порядку №107 розподіл бюджетних коштів у 2019 році за напрямами, встановленими пунктом 4 цього Порядку, для надання державної підтримки та їх перерозподіл протягом року з урахуванням фактичного обсягу використання здійснюються відповідно до статті 22 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Для надання державної підтримки Мінагрополітики утворює комісію, яка є постійно діючим органом, затверджує її склад, положення про неї та форми заявок, повідомлень, що подаються для отримання державної підтримки, та реєстрів, що формуються відповідно до цього Порядку.

Для отримання часткового відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів суб'єкти господарювання, які є юридичними особами, подають протягом року до 5 листопада поточного року комісії Мінагрополітики: заявку;

довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;

довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком; засвідчені підписом керівника суб'єкта господарювання, який є юридичною особою, копії відповідних платіжних документів, а також видаткових накладних, рахунків на оплату, договорів купівлі-продажу худоби;

копію акта про передачу (продаж) і закупівлю худоби за договором (крім тварин, що були ввезені в режимі імпорту), засвідчену підписом керівника суб'єкта господарювання, який є юридичною особою;

копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) (на останню звітну дату на момент подання документів);

витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

копії племінних свідоцтв (сертифікатів) або сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів, засвідчені підписом керівника суб'єкта господарювання, який є юридичною особою;

довідку про плідну пересадку ембріонів, видану підприємством (лабораторією) з трансплантації ембріонів, - для часткового відшкодування вартості ембріонів великої рогатої худоби;

відомість проведення штучного осіменіння маточного поголів'я, яка складається на підставі даних журналів штучного осіменіння (форми № 3- врх визначені відповідними інструкціями з ведення племінного обліку), засвідчену підписом керівника суб'єкта господарювання, який є юридичною особою, - для часткового відшкодування вартості сперми бугаїв;

письмове зобов'язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти у разі зменшення поголів'я станом на 1 січня двох наступних років - для отримання часткового відшкодування вартості племінних тварин.

Для виплати часткового відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів, що були ввезені в режимі імпорту, суб'єкти господарювання, які є юридичними особами, додатково подають комісії Мінагрополітики копії: відповідного контракту; рахунка-фактури (інвойсу), платіжних документів, сертифікатів; митної декларації.

Комісія Мінагрополітики до 15 серпня та до 15 листопада на підставі поданих документів визначає кількість племінних тварин, сперми та ембріонів, вартість яких буде частково відшкодована, і розмір часткового відшкодування за кожним суб'єктом господарювання, який є юридичною особою, та приймає рішення про включення їх до реєстру суб'єктів господарювання, які є юридичними особами, яким нараховано часткове відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів.

Положення про Комісію Мінагрополітики для надання державної підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва) та форм відповідних документів, затверджено наказом Мінагрополітики від 20 березня 2018 року № 148, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 28 березня 2018 року за № 374/31826. Склад Комісії Мінагрополітики для надання державної підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва) затверджено наказом Мінагрополітики від 27 квітня 2018 року № 225.

Відповідно до абзацу 11 пункту 11 Порядку №107 документи, подані не в повному обсязі, повертаються Мінекономіки суб'єктам господарювання протягом п'яти робочих днів.

Пунктом 10 Положення №1287 передбачено, що заявки та документи, що додаються до них, реєструються, розглядаються та зберігаються протягом трьох років. Вчасно поданими вважаються заявка та документи, які надійшли до Мінекономіки та зареєстровані в системі електронного документообігу. Документи, подані не в повному обсязі, повертаються суб'єкту господарювання / сільськогосподарському товаровиробнику протягом п'яти робочих днів після їх подання із зазначенням причини повернення. Заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.

Зміст наведеного правового регулювання свідчить на користь висновку про допустимість лише двох варіантів рішень Комісії у межах спірних правовідносин: прийняття рішення про включення заявника до реєстру суб'єктів господарювання, які є юридичними особами, яким нараховано часткове відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів, або повернення документів суб'єкту господарювання із зазначенням причини повернення. Тільки такий алгоритм дій Комісії дозволяє відповідному суб'єкту визначитись з варіантами своєї поведінки та реалізувати своє право на отримання відповідного відшкодування.

Так, 14 серпня 2019 року комісія Мінагрополітики для надання державної підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва) за напрямом часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м'ясного та м'ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок і сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність (протокол № 1 від 14.08.2019, копія додається), на підставі поданих ПП «Абла Центр» заявки та документів для отримання часткового відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів (вхідний № 9712/17-13 від 23.05.2019) визначила розмір часткового відшкодування 202 голів племінних свинок та кнурців, придбаних за імпортом.

З загальної вартості тварин 82660,0 євро за 202 голови племінних свинок та кнурців, придбаних за імпортом, один платіж у сумі 41330,0 було здійснено 18.09.2018 року (платіжне доручення в іноземній валюті № 5 від 18.09.2018), тобто до 01.10.2018 з порушенням термінів оплати відповідно до Порядку, тому не був врахований при визначенні розміру часткового відшкодування.

Відповідно до Реєстру суб'єктів господарювання, які є юридичними особами, яким нараховано часткове відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів (за закуплені племінні (генетичні) ресурси у період з 01 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року) за Заявками суб'єктів господарювання, які є юридичними особами, поданих станом на 14 серпня 2019 року), ПП «Абла Центр» нарахована сума відшкодування 662 679,0 грн за 202 голови племінних свинок та кнурців, придбаних за імпортом.

За бюджетною програмою 2801540 «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)», за напрямом часткове відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів, ПП «Абла Центр» було спрямовано 662 679,0 грн.

ПП «Абла Центр» листом від 03.10.2019 № 61 звернулось до Мінагрополітики щодо надання пояснень стосовно нарахування державної підтримки часткового відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів.

Мінагрополітики листом від 31.10.2019 № 37-13-15/20122 надано відповідь на лист ПП «Абла Центр» від 03.10.2019 № 61, та пояснено, що на підставі заявки поданої до 14.08.2019, Комісія Мінагрополітики визначила розмір часткового відшкодування придбаних за імпортом 202 голови племінних свинок та кнурців. З загальної вартості 82660,00 євро, один платіж у сумі 14330,0 євро було здійснено 18.09.2018, тобто до 01.10.2018, тому не був врахований при визначенні розміру часткового відшкодування.

ПП «Абла Центр» листом від 18.06.2020 №30 звернулось до Мінекономрозвитку щодо здійснення оплати за платіжним дорученням від 18.09.2018 у зв'язку із змінами внесеними до Постанови.

Мінекономрозвитку листом від 15.07.2020 №2843-06/43900-07, надано відповідь ПП «Абла Центр», що для отримання часткового відшкодування у 2020 році необхідно подати пакет документів визначений Порядком та підтверджуючі документи, що посвідчують оплату та право власності на племінних тварин, сперми та ембріонів, на яке набуте в період з 01 жовтня 2019 року до 30 вересня 2020 року. Відповідно до документів наданих ПП «Абла Центр», оплата придбаних за імпортом племінних свинок та кнурців була здійснена 18.09.2018 (платіжне доручення в іноземній валюті № 5 від 18.09.2018) та право власності набуте на них з моменту отримання митної декларації 06.11.2018 (митна декларація ЦА 110150/2018/230760 від 06.11.2018), що не відповідає вимогам Порядку, а відповідно і відсутні правові підстави щодо надання ПП «Абла Центр» часткового відшкодування за цей період.

Підпунктом 5 пункту 4 Порядку передбачено, що бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за напрямом часткове відшкодування вартості закуплених для - подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м'ясного та м'ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок і сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність (далі - часткове відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів).

Пунктом 5 Порядку визначено, що розподіл бюджетних коштів у 2019 році за напрямами, встановленими пунктом 4 цього Порядку, для надання державної підтримки та їх перерозподіл протягом року з врахуванням фактичного обсягу використання здійснюються відповідно до статті 22 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Відповідно до пункту 10 Порядку часткове відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів здійснювалося на безповоротній основі суб'єктам господарювання, які є юридичними особами, за закуплені ними племінні (генетичні) ресурси у період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року у розмірі до 50 відсотків вартості (без податку на додану вартість), але не більш як:

за закуплені в Україні племінні свинки та кнурці з племінних заводів та племінних репродукторів або ввезені у режимі імпорту - 5 000 гривень за одну голову.

Суб'єктам господарювання, які є юридичними особами, надавалося часткове відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів, що оплачена, право власності на які набуте у період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року.

В умовах цих правовідносин, надання часткового відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів, що оплачені, право власності на які набуте з 01.10.2018 до 30.09.2019.

Так, платіжне доручення від 18.09.2018 на виконання умов Порядку, за умовою оплати відноситься до періоду з 01.10.2017 до 30.09.2018, за умовою набуття права власності до періоду з 01.10.2018 до 30.09.2019, так як митна декларація датована 06.11.2018, то не відповідає вимогам Порядку, оскільки за умовами оплата, і набуття права власності мало відбутись у період з 01.10.2018 по 30.09.2019.

Суд вважає помилковим твердження позивача стосовно того, що приписи Порядку містять умови щодо граничного терміну лише стосовно набуття права власності на племінних тварин.

За таких обставин, суд доходить висновку, що відповідачем здійснено розрахунок відшкодування вартості придбаних тварин відповідно до умов чинного на момент виникнення спірних правовідносин законодавства.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 1. ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст. 76 КАС України, встановлено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Частиною 1 ст. 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідачем в повній мірі доведено правомірність дій щодо відмови у частковому відшкодування за другим платежем. Підстав для задоволення позову не вбачається.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись ст. ст. 139, 205, 241-246, 250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України суд -

УХВАЛИВ:

В задоволенні позову Приватного підприємства "Абла Центр" до Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.І. Озерянська