Справа № 683/1662/25
1-кп/683/289/2025
11 червня 2025 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора Хмельницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_2 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції по кримінальному провадженню за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,
встановив:
В провадженні Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.
09 червня 2025 року на електронну пошту суду прокурор подав клопотання про проведення судового засідання по справі № 683/1662/25, провадження 1-кп/683/289/2025, призначене на 11 годину 00 хвилин 26 червня 2025 року, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, посилаючись на запровадження на всій території України воєнного стану, враховуючи територіальне розташування судів, а також графіки відключень електропостачання.
Судове засідання просить здійснювати через дистанційне судове провадження у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, яке знаходиться поза межами приміщення суду, через Інтернет-портал захищеного відеоконференцзв'язку з судом - підсистеми відеоконференцзв'язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Згідно вимог ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
Ураховуючи вищевикладене, з метою забезпечення повного та оперативного розгляду кримінального провадження, судове засідання слід здійснювати через дистанційне судове провадження у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, яке знаходиться поза межами приміщення суду, через Інтернет-портал захищеного відеоконференцзв'язку з судом - підсистеми відеоконференцзв'язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Керуючись ст. 336 КПК України,
постановив:
Клопотання прокурора Хмельницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_2 задовольнити.
Судове засідання, призначене на 11 годину 00 хвилин 26 червня 2025 року провести у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, яке знаходиться поза межами приміщення суду через Інтернет-портал захищеного відеоконференцзв'язку з судом - підсистеми відеоконференцзв'язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: https://vkz.court.gov.ua; користувач ЄСІТС - ОСОБА_2 .
Копію ухвали про проведення судового засідання в режимі відеоконференції надіслати особам, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: