61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901,UA368999980313151206083020649
іменем України
10.06.2025 Справа №905/313/25
Господарський суд Донецької області у складі судді Курило Г.Є.,
при секретарі судового засідання (помічнику судді за дорученням) Шуть А.В.,
розглянувши матеріали справи
за позовом: Покровської міської ради Донецької області, м.Покровськ
до відповідача: Приватного акціонерного товариства «Покровський завод технологічного обладнання», м.Покровськ
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Покровська міська військова адміністрація Покровського району Донецької області м.Покровськ
про стягнення 1227226,60 грн
Представники сторін:
від позивача: не з'явився;
від відповідача: не з'явився;
від третьої особи: не з'явився.
Суть спору: Позивач, Покровська міська рада Донецької області, м.Покровськ, звернувся до Господарського суду Донецької області з позовною заявою до відповідача, Приватного акціонерного товариства «Покровський завод технологічного обладнання», м.Покровськ про стягнення заборгованості у розмірі 1227226,60 грн за оренду земельної ділянки.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов'язань за договором оренди землі від 21.11.2001 в частині повної та своєчасної оплати орендної плати за період з січня 2022 року по 22.08.2024.
Ухвалою суду від 31.03.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №905/313/25; здійснювати розгляд справи вирішено за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 22.04.2025 об 11:30год.; залучено до участі у розгляді справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача, Покровську міську військову адміністрацію Покровського району Донецької області.
21.04.2025 через підсистему «Електронний суд» від представника позивача надійшла заява б/н від 21.04.2025 за змістом якої, останній просить суд проводити судове засідання без участі представника позивача.
21.04.2025 через підсистему «Електронний суд» від представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача, Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області надійшли письмові пояснення б/н від 21.04.2025, за змістом яких остання підтримує позовні вимоги в повному обсязі.
Ухвалою суду від 22.04.2025 відкладено підготовче засідання на 20.05.2025 об 11:00год.
19.05.2025 через підсистему «Електронний суд» від представника позивача надійшла заява б/н від 19.05.2025 за змістом якої, останній просить суд проводити судове засідання без участі представника позивача.
Ухвалою суду від 20.05.2025 закрито підготовче провадження по справі №905/313/25 та призначено судове засідання з розгляду справи по суті на 10.06.2025 о 12:00 год.
09.06.2025 через підсистему «Електронний суд» від представника позивача надійшла заява б/н від 09.06.2025 за змістом якої, останній просить суд проводити судове засідання без участі представника позивача, на задоволенні позовних вимог позивач наполягає та просить їх задовольнити їх в повному обсязі.
У судове засідання 10.06.2025 представники учасників справи не з'явились, про дату, час та місце проведення судового засідання були належним чином повідомлені.
Учасникам справи ухвали по справі надходили до електронних кабінетів підсистеми «Електронний суд», про що свідчать наявні в матеріалах справи довідки про доставку документу до електронного кабінету.
Відповідно до ч.11 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до п.2 ч.6 ст.242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Суд зазначає, що ухвали суду по справі також були направлені учасникам справи на електронні поштові скриньки, що підтверджується наявними в матеріалах справи довідками про доставку електронних листів.
Про хід розгляду справи відповідач міг дізнатись з офіційного веб-порталу Судової влади України «Єдиний державний реєстр судових рішень»://reyestr.court.gov.ua/. Названий веб-портал згідно з Законом України «Про доступ до судових рішень» є відкритим для безоплатного цілодобового користування.
Відтак, відповідач був належним чином повідомлений про рух справи.
Суд зазначає, що відповідачем не надано відзиву на позовну заяву, про причини та/або намір вчинити відповідні дії суд не повідомив.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України).
З огляду на те, що під час розгляду справи судом було створено учасникам справи необхідні умови для доведення фактичних обставин справи, зокрема, було надано достатньо часу для реалізації кожним учасником спору своїх процесуальних прав, передбачених статтями 42, 46 Господарського процесуального кодексу України, зважаючи на належне повідомлення учасників справи про розгляд справи в порядку загального позовного провадження та наявність у матеріалах справи доказів, необхідних і достатніх для вирішення спору по суті, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
З'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази на їх підтвердження, виходячи з фактів, встановлених у процесі розгляду справи, суд встановив.
21.11.2001 між Красноармійською міською радою (орендодавець, назву змінено на Покровську міську раду Донецької області, позивач) та Відкритим акціонерним товариством «Красноармійський завод технологічного обладнання» (орендар, назву змінено на Приватне акціонерне товариство «Покровський завод технологічного обладнання», відповідач) укладено договір оренди землі (реєстраційний №192) (договір оренди) відповідно до умов якого, орендодавець на підставі рішення виконкому №608 від 24.10.2001 надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку за кадастровим номером: 1413200000:13:004:0012 для обслуговування приміщення по виготовленню металоконструкцій, яка знаходиться: м.Красноармійськ, вул.Дніпропетровська, 32 (п. 1. договору оренди).
Відповідно до п.2. договору оренди, в оренду передається земельна ділянка загальною площею 6,0900 га.
Пунктом 3 договору оренди встановлено, що на земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна будівлі та господарські будівлі по виготовленню металоконструкцій, а також інші об'єкти інфраструктури під'їзним шляхом є асфальтова дорога.
Згідно з п. 5 договору оренди, нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 4521825,00 грн (з урахування коефіцієнту індексації за 2009 рік - 1,059) (з урахуванням змін та доповнень №2 до договору оренди земельної ділянки для обслуговування приміщення по виготовленню металоконструкцій по вул.Дніпропетровська, буд. 32, м.Красноармійськ, зареєстрованого 26.03.2008 за №040815900365 від 29.01.2010).
Договір укладено на 25 років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 60 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію (п. 8 договору оренди).
Відповідно до п. 9 договору оренди, оренда плата вноситься орендарем за рік у розмірі 4521825,00 грн* 3,0% = 135654,75 грн (з урахуванням змін та доповнень №2 до договору оренди земельної ділянки для обслуговування приміщення по виготовленню металоконструкцій по вул.Дніпропетровська, буд. 32, м.Красноармійськ, зареєстрованого 26.03.2008 за №040815900365 від 29.01.2010).
Згідно з п.10 договору оренди, обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки приватної власності здійснюється з урахуванням індексації. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, затвердженим Кабінетом Міністрів України формам, які заповнюються під час заключення або змін умов договорів або продовження його дії.
Пунктом 11 договору оренди визначено, що орендна плата вноситься щомісячно - 11304,56грн індексація та перегляд орендної плати здійснюється згідно з діючим законодавством (з урахуванням змін та доповнень №2 до договору оренди земельної ділянки для обслуговування приміщення по виготовленню металоконструкцій по вул.Дніпропетровська, буд. 32, м.Красноармійськ, зареєстрованого 26.03.2008 за №040815900365 від 29.01.2010).
Розмір орендної плати переглядається у разі: зміни умов господарювання передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі унаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки без вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках передбачених законом (п.13 договору оренди).
За умовами п.п. 15, 16 договору оренди, земельна ділянка передається в оренду для обслуговування приміщення по виготовленню металоконструкцій; цільове призначення земельної ділянки обслуговування приміщення по виготовленню металоконструкцій.
Відповідно до п. 43 договору оренди, цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.
Договір підписано сторонами та скріплено їх печатками. Договір зареєстрований Державним підприємством «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у державному реєстрі вчинено запис від 26.03.2008 за №040815900365.
До договору укладались зміни та доповнення №1 до договору оренди земельної ділянки від 21.11.2001, зареєстрованого 26.03.2008 за №040815900365 від 08.04.2008 та зміни та доповнення №2 до договору оренди земельної ділянки для обслуговування приміщення по виготовленню металоконструкцій по вул.Дніпропетровська, буд. 32, м.Красноармійськ, зареєстрованого 26.03.2008 за №040815900365 від 29.01.2010.
07.11.2007 позивач передав, а відповідач прийняв в оренду строком на 19 років земельну ділянку площею 6,0900 га з кадастровим номером 1413200000:13:004:0012; земельна ділянка розташована у м.Красноармійську, вул. Дніпропетровська, 32 та належить до земель промисловості Красноармійської міської ради; цільове використання земельної ділянки - обслуговування приміщення заводу; земельна ділянка - забудована; основним під'їзним шляхом є асфальтована дорога на підтвердження чого до матеріалів справи позивачем надано акт приймання - передачі земельної ділянки від 07.11.2007.
До матеріалів справи позивачем також надано акт встановлення в натурі меж земельної ділянки від 07.11.2007.
Суд відзначає, що адреса об'єкту оренди змінена з м.Красноармійськ, вул.Дніпропетровська, 32 на м.Покровськ, вул.Захисників України, 32.
Згідно витягу з Державного реєстру речових прав № 416403961 від 05.03.2025, земельна ділянка 1413200000:13:004:0012, перебуває у комунальній власності Покровської територіальної громади Донецької області.
Право відповідача оренди земельної ділянки (1413200000:13:004:0012) за договором від 21.11.2001 зареєстровано 26.02.2025 12:08:54, номер запису про інше речове право 58860452, згідно Витягу з Державного реєстру речових прав, індексний номер витягу 416410270 від 05.03.2025.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, номер інформаційних довідок 408834011, 408835484, 408836101, на орендованій земельній ділянці, що знаходиться за адресою Донецька обл., м.Красноармійськ, вул.Дніпропетровська, буд.32 розташовані наступні об'єкти нерухомого майна: адміністративно-побутовий корпус, реєстраційний номер майна 609106, загальна площа 740,3кв.м; їдальня, реєстраційний номер майна 607481, загальна площа 292,8кв.м; механічних цех, реєстраційний номер майна 609600, загальна площа 6313,5 кв.м; матеріальний склад, реєстраційний номер майна 608520, загальна площа 429,3 кв.м; відомості про право власності: Відкрите акціонерне товариство «Краснормійський завод технологічного обладнання» (форма власності колективна),
Згідно витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка проводилась станом на 2016 рік, нормативна грошова оцінка земельної ділянки 1413200000:13:004:0012, яка розташована у м.Покровськ, вул.Захисників України, 32 (площею 60900 м2) становить 21005592,21 грн, дата формування витягу 07.05.2021.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 1413200000:13:004:0012 згідно витягу №НВ-1400038512023 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок становить 10628829,66 грн, дата формування витягу 17.03.2023.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 1413200000:13:004:0012 згідно витягу №НВ-1400099992024 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок становить 11170899,97 грн, дата формування витягу 08.05.2024.
Позивачем до матеріалів справи надано претензію №01/25-897 від 04.07.2024 про сплату заборгованості на суму 931265,71 грн з доказами її направлення на юридичну адресу відповідача, а саме: опис вкладення у цінний лист від 16.07.2024, накладна №8530700005524 від 16.07.2024 та чек АТ «Укрпошта».
Позивач, посилаючись на неналежне виконання відповідачем умов договору оренди землі від 21.11.2001 в частині повної та своєчасної оплати орендної плати за період з січня 2022 року по 22.08.2024, звернувся з цим позовом до суду про стягнення з Приватного акціонерного товариства «Покровський завод технологічного обладнання», м.Покровськ заборгованості у розмірі 1227226,60 грн за оренду земельної ділянки.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
За приписами статей 2, 3 Земельного кодексу України земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею. Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади. Земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст. 83 Земельного кодексу України землі, які належать на праві власності територіальним громадам є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності; земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування; землі та земельні ділянки за межами населених пунктів, що передані або перейшли у комунальну власність із земель державної власності відповідно до Закону.
Спірні правовідносини є господарськими та пов'язані зі сплатою орендної плати за земельну ділянку комунальної форми власності.
Відповідно до ч.1 ст.509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послуги, платити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених ст.11 Цивільного кодексу України.
Згідно частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ч.1 ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно з ч.1 ст.628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно з положеннями статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Як встановлено ст.792 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Згідно зі ст.2 Закону України «Про оренду землі» відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до ч.1 ст.93 Земельного кодексу України, ст.1 Закону України «Про оренду землі» право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
Статтею 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі визначено як договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Як встановлено судом, правовідносини у цій справі виникли між сторонами на підставі договору оренди землі від 21.11.2001, що не заперечується та не оспорюється ними.
Відповідно до наданих до матеріалів справи акту приймання - передачі земельної ділянки від 07.11.2007 та витягів з Державного реєстру речових прав, земельна ділянка 1413200000:13:004:0012, що знаходиться за адресою м.Покровськ, вул.Захисників України, 32, перебуває у комунальній власності Покровської територіальної громади Донецької області, за договором від 21.11.2001 передана відповідачу на праві користування (право оренди земельної ділянки) строком на 25 років (до 21.11.2026).
Використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону (стаття 206 Земельного кодексу України).
Орендною платою за землю є платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди (ст.21 Закону України «Про оренду землі»).
Відповідно до пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України плата за землю є обов'язковим платежем у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Згідно з п.п. 288.1, 288.4 ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Положеннями п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу України визначено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно з частиною 1 статі 15 Закону України «Про оренду землі» однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Частиною 1 статті 632 Цивільного кодексу України визначено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, визначених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або місцевого самоврядування.
Відповідно до розрахунку позивача заборгованість за зобов'язанням по оплаті за користування землею комунальної власності за договором оренди землі від 21.11.2001 становить у загальному розмірі 1227226,60 грн, зокрема: за 2022 рік у розмірі 693184,54грн; за 2023 рік у розмірі 318864,89 грн; за період з 01.01.2024 по 22.08.2024 у розмірі 215177,17грн.
Згідно з п.289.1 ст.289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Частиною 5 ст. 5 Закону України «Про оцінку земель» визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення, зокрема, розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Таким чином, основою для визначення розміру орендної плати для земель державної і комунальної власності є нормативна грошова оцінка земель, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
За змістом ст.ст. 15, 20, 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр» до Державного земельного кадастру включаються такі відомості про земельні ділянки як нормативна грошова оцінка. Внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру є обов'язковим. Відомості про нормативну грошову оцінку земель вносяться до Державного земельного кадастру на підставі технічної документації з такої оцінки.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається органами, що здійснюють ведення Державного земельного кадастру (ч.2 ст.20, ч.3 ст.23 Закону України «Про оцінку земель»).
У матеріалах справи наявні витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки та витяги із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок станом на 2016, 2023 та 2024 роки, згідно яких нормативна грошова оцінка земельної ділянки 1413200000:13:004:0012 становить: 21005592,21 грн на 2016 рік; 10628829,66 грн на 2023 рік; 11170899,97 грн на 2024 рік.
При цьому, Постановою Верховного Суду від 29.05.2020 у справі №922/2843/19 зроблений наступний правовий висновок про те, що чинне земельне законодавство, в тому числі стаття 20 Закону України «Про оцінку земель», не містить обґрунтування обов'язковості надання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за кожен календарний рік упродовж спірного періоду, а лише зазначає про необхідність фіксування нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки у відповідному витязі; витяги про нормативну грошову оцінку земельної ділянки формуються за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру на підставі актуальних відомостей про земельні ділянки, внесених до Державного земельного кадастру, а формування витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки здійснюється автоматично в режимі «реального часу», тобто на час звернення заявників, у зв'язку з чим програмним забезпеченням і чинним законодавством не передбачено формування вказаних витягів на певну дату, яка вже минула.
Таким чином, відсутність витягу на нормативну грошову оцінку земельної ділянки з кадастровим номером 1413200000:13:004:0012 за 2022 рік, що входить до спірного періоду у цій справі, не скасовує оплатність використання землі комунальної власності.
Частиною 3 статті 762 Цивільного кодексу України передбачено, що договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за найм (оренду) майна.
Згідно з п.10 спірного договору, обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки приватної власності здійснюється з урахуванням індексації. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, затвердженим Кабінетом Міністрів України формам, які заповнюються під час укладення або змін умов договорів або продовження його дії.
Розмір орендної плати переглядається у разі: зміни умов господарювання передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі унаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки без вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках передбачених законом (п.13. договору).
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель (п.289.2 статті 289 Податкового кодексу України).
За даними Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок для земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення становить: 2017 рік - 1,0; 2018 рік - 1,0; 2019 рік - 1,0; 2020 рік - 1,0; 2021 рік - 1,1 (для земель несільськогосподарського призначення).
Слід вказати, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки застосовується ретроспективно, тобто кожного року після 01 січня для розрахунку бази оподаткування земельним податком (орендної плати) враховується чинна нормативна грошова оцінка (яка проводиться раз на 5-7 років) з урахуванням кумулятивного (накопичувального) застосування коефіцієнтів індексації (які визначається щорічно). Такий підхід дозволяє актуалізувати величину бази оподаткування земельним податком (орендної плати) шляхом врахування інфляційних коефіцієнтів. Сенс кумулятивного застосування коефіцієнтів індексації саме у тому й полягає, щоб, застосовуючи їх за минулі роки, починаючи з дати проведення грошової оцінки, щорічно актуалізувати базу оподаткування земельним податком (орендної плати). Вказаний правовий висновок наведений у постанові Верховного Суду від 18 грудня 2019 року у справі №804/937/16.
Згідно витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка проводилась станом на 2016 рік, нормативна грошова оцінка земельної ділянки 1413200000:13:004:0012 становить 21005592,21 грн, дата формування витягу 07.05.2021.
З огляду на зазначене, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, якій присвоєно кадастровий номер 1413200000:13:004:0012, складає:
у 2022 рік - 23106151,43 грн (21005592,21 грн *1,1);
у 2023 рік - 10628829,66 грн (згідно витягу №НВ-1400038512023 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок);
у 2024 рік - 11170899,97 грн (згідно витягу №НВ-1400099992024 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок).
Згідно рішення Покровської міської ради №7/55-6 від 24.05.2018 «Про встановлення ставок плати за землю за договорами оренди землі на території м.Покровськ», для земель з цільовим призначенням 11.02 «для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості» передбачено, що орендна плата за договором оренди землі встановлюється у розмірі 3% нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
За умовами пункту 9 договору оренди, з урахуванням змін та доповнень №2 до договору оренди земельної ділянки для обслуговування приміщення по виготовленню металоконструкцій по вул.Дніпропетровська, буд. 32, м.Красноармійськ, зареєстрованого 26.03.2008 за №040815900365 від 29.01.2010, річна оренда плата за земельну ділянку встановлена у розмірі 3% нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Враховуючи вищевикладене, нормативні грошові оцінки земельної ділянки та умови укладеного між сторонами договору оренди (з урахуванням змін та доповнень до нього) орендна плата становить:
у 2022 році - 57765,38 грн за місяць (23106151,43 х 3%/12), де 23106151,43 грн - сума нормативної грошової оцінки земельної ділянки за 2022 рік, 3% - ставка плати за землю за договорами оренди землі (відсотків нормативної грошової оцінки);
у 2023 році - 26572,07 грн за місяць (10628829,66 х 3%/12), де 10628829,66 грн - сума нормативної грошової оцінки земельної ділянки за 2023 рік, 3% - ставка плати за землю за договорами оренди землі (відсотків нормативної грошової оцінки);
у 2024 році - 27927,25 грн за місяць (11170899,97 х 3%/12), де 11170899,97 грн - сума нормативної грошової оцінки земельної ділянки за 2024 рік, 3% - ставка плати за землю за договорами оренди землі (відсотків нормативної грошової оцінки);
Статтями 24, 25 Закону України «Про оренду землі» встановлені права та обов'язки орендодавця та орендаря, зокрема, орендар земельної ділянки зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати орендну плату за земельну ділянку, а в разі оренди земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом - також і орендну плату за водний об'єкт, а орендодавець у свою чергу - має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.
Відповідачем оплату за договором оренди землі від 21.11.2001 не було здійснено, у зв'язку з чим позивач звертався до відповідача з претензією №01/25-897 від 04.07.2024 про сплату заборгованості, на яку відповідь не надходила, протилежного суду не доведено.
Позивачем заявлено до стягнення заборгованість з орендної плати за період з 01.01.2022 по 22.08.2024, з урахуванням положень Закону України №3050-ІХ від 11.04.2023 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно».
При цьому, в обґрунтування періоду нарахування орендної плати за користування земельною ділянкою, позивач зазначав, що у відповідача не було підстав для не сплати орендної плати за землю у період з 2022 року по 22.08.2024 на підставі Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» №2120-IX від 15.03.2022 і тільки з прийняттям Закону №3050-ІХ від 11.04.2023 законодавцем було врегулювано питання з автоматичного звільнення орендаря від плати земельного податку та орендної плати за землю, проте ця норма розповсюджувалася тільки на території активних бойових дій та не стосується території можливих бойових дій.
Щодо означених обставин, суд зазначає наступне.
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року з подальшим продовженням його терміну відповідними Указами. Воєнний стан діє і станом на цей час.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» № 2120-ІХ від 15.03.2022 доповнено пункт 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України підпунктом 69.14, відповідно до якого тимчасово, на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями РФ, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди. Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.
Означені зміни набрали чинності з 17.03.2022.
Таким чином, на законодавчому рівні встановлено тимчасове спеціальне право орендарів, у тому числі юридичних осіб, впродовж відповідного періоду не здійснювати орендні платежі за користування земельною ділянкою державної та комунальної власності, що розташовані, зокрема, на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії.
Відповідно до редакції п.69.14 Податкового кодексу України, введеною у дію 17.03.2022, означене спеціальне право, яке за своєю суттю опосередковує гарантії підприємництва в умовах запровадженого особливого режиму воєнного, надзвичайного стану, встановлено і надано у відповідності до п. 8 ст. 92 Конституції України та в силу цієї ж норми Основного Закону не може бути скасовано інакше, ніж відповідним Законом або у визначеному таким Законом порядку.
Відповідно до абз. 4 пп. 1 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.04.2022 №457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України» (в редакції від 16.04.2022) Кабінет Міністрів України встановив, що Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Так, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України наказом від 25.04.2022 №75 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.04.2022 №457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України», затверджено Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 25.04.2022 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.04.2022 за №453/37789).
Земельна ділянка з кадастровим номером 1413200000:13:004:0012 та якою користується за договором оренди землі відповідач, розташована у місті Покровськ Покровської міської територіальної громади, а саме за адресою: м.Покровськ, вул.Захисників України (Дніпропетровська), буд. 32.
До наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 №75 неодноразово вносились зміни протягом 2022 року, означений наказ 27.12.2022 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 309 від 22.12.2022.
Водночас, протягом дії наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 №75 Покровська міська територіальна громада входила до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
Постановою Кабінету Міністрів України №1364 від 06.12.2022 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» установлено, що перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за формою згідно з додатком за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на виконання постанови Кабінету Міністрів України №1364 від 06.12.2022 прийнято наказ від 22.12.2022 № 309 (який діяв на момент спірних правовідносин), яким затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, вказаний наказ набрав чинності 27.12.2022.
Згідно означеного Переліку Покровську міську територіальну громаду Покровського району Донецької області (у редакції чинній на час спірного періоду) з 24.02.2022 віднесено до територій можливих бойових дій без визначення дати завершення таких.
Разом з цим, у ч.1 Постанови Кабінету Міністрів України №1364 від 06.12.2022 (у редакції станом на 06.12.2022) «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» зазначено, що до територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, включаються території можливих бойових дій та території активних бойових дій; території, для яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації Російською Федерацією, вважаються такими, на яких ведуться бойові дії, або тимчасово окупованими Російською Федерацією.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.12.2022 №1364 (зі змінами та доповненнями) «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» установлено, що прирівнювання територій, для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій, до територій, на яких ведуться бойові дії, не застосовується до:
- зупинення вчинення виконавчих дій, заборони відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень у випадках, установлених пунктом 10-2 розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України “Про виконавче провадження»;
- надання доступу користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції;
- цілей реалізації положень пунктів 8-16 розділу IV “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України “Про споживче кредитування».
З огляду на викладене, територія Покровської міської територіальної громади (у спірний період) відноситься до території, на яких ведуться бойові дії.
Отже, в період з 01.03.2022 у відповідності до п.69.14 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 №2120-IX відповідач виступав суб'єктом, на якого розповсюджуються такі положення.
Разом з тим, в подальшому, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» №3050-ІХ від 11.04.2023 яким внесено зміни до пункту 69.14 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України та визначено, що за період з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2022 року не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних осіб, та за період з 1 березня 2022 року до 31 грудня 2022 року - в частині земельних ділянок, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Починаючи з 1 січня 2023 року, за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) не нараховується та не сплачується за період з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації, до останнього числа місяця, в якому було завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території.
Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Означений закон набрав чинності з 06.05.2023.
Тобто, внаслідок зазначених змін в частині визначення територій, щодо яких запроваджуються означені законодавчі приписи щодо спеціального права орендаря не сплачувати орендну плату, саме на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, відповідачем втрачено статус суб'єкта відповідного спеціального права.
Крім того, згідно зі статтею 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.
За змістом ст. 5 Цивільного кодексу України, акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності. Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.
Конституційний Суд України у рішенні від 13.05.1997 № 1-зп/1997 зазначив про те, що стаття 58 Конституції України 1996 року закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності. Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» №3050-ІХ від 11.04.2023 не містить прямої вказівки про надання його нормам зворотної дії в часі, а отже його дія не розповсюджується на період до набрання ним чинності.
З набранням чинності наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 16.09.2024 № 293 «Про затвердження Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» Покровську міську територіальну громаду віднесено до зони активних бойових дій, при цьому дату початку активних бойових дій визначено з 23.08.2024, отже Покровську міську територіальну громаду віднесено до території активних бойових дій з 23.08.2024.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, Покровська міська рада Донецької області не мала суб'єктивного права на отримання орендної плати, від сплати якої тимчасово звільнено відповідача у наведений спосіб (не нараховується та не сплачується) в силу Закону, а у відповідача, відповідно, не було обов'язку сплачувати з 01.03.2022 (дата визначена в Законі України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» № 2120-ІХ від 15.03.2022) по 05.05.2023 (остання дата перед датою набрання чинності змін до пункту 69.14 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України згідно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» №3050-ІХ від 11.04.2023) таку орендну плату.
Також, у відповідача відсутній обов'язок сплачувати оренду плату за користування земельною ділянкою, за період з 01.08.2024 по 22.08.2024 (що розрахований позивачем), оскільки в силу положень пункту 69.14 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України, з урахуванням Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» №3050-ІХ від 11.04.2023, починаючи з 1 січня 2023 року, за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) не нараховується та не сплачується за період з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації, до останнього числа місяця, в якому було завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території.
Статтею 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно з положеннями статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Пунктом 11 спірного договору визначено, що орендна плата вноситься щомісячно.
З огляду на наведене, враховуючи фактичні обставини справи та відсутність будь-яких доказів, що спростовують наведене вище, згідно норм Закону, відповідач за оренду спірної земельної ділянки повинен сплатити позивачу оплату у загальній сумі 519312,25грн за період користування: 01.01.2022-28.02.2022 (115530,76 грн); 06.05.2023-31.05.2023 (22286,25 грн за 26 днів); 01.06.2023-31.12.2023 (186004,49 грн); 01.01.2024-31.07.2024 (195490,75 грн).
Строк виконання вказаних обов'язків є таким, що настав.
Матеріали справи не містять доказів сплати відповідачем, в повному обсязі чи частково, орендної плати за користування земельною ділянкою з кадастровим номером 1413200000:13:004:0012 за спірний період.
Відповідно до ч.1 ст.73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Частиною 1 ст.74 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування (ч.1 ст.76 Господарського процесуального кодексу України).
За змістом ч.1 ст.77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідно до частин 1, 2 ст.86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
З огляду на вищевикладене, дослідивши всі обставини справи, перевіривши їх наявними доказами, суд вважає, що заявлені позовні вимоги Покровської міської ради Донецької області, м.Покровськ до Приватного акціонерного товариства «Покровський завод технологічного обладнання», м.Покровськ про стягнення заборгованості у розмірі 1227226,60грн підлягають частковому задоволенню на суму 519312,25 грн.
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на сторони пропорційно задоволених вимог.
Водночас, при розподілі судових витрат судом враховується, що позивач, Покровська міська рада Донецької області, м.Покровськ, звернувся до Господарського суду Донецької області з позовною заявою до відповідача, Приватного акціонерного товариства «Покровський завод технологічного обладнання», м.Покровськ через підсистему «Електронний суд», а тому за розгляд позовної заяви належав до сплати судовий збір у розмірі 14726,72 грн (18408,40 грн х коефіцієнт 0,8).
З урахуванням вимог Закону України «Про судовий збір» та положень Господарського процесуального кодексу України, за результатами розгляду цієї справи до стягнення з відповідача підлягає судовий збір у розмірі 6231,75 грн пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись статтями 2, 12, 13, 73-79, 86, 91, 129, 165, 236-238, 240, 241, Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
Позовні вимоги Покровської міської ради Донецької області, м.Покровськ до Приватного акціонерного товариства «Покровський завод технологічного обладнання», м.Покровськ про стягнення заборгованості у розмірі 1227226,60 грн - задовольнити частково.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Покровський завод технологічного обладнання» (85300, Донецька обл., м.Покровськ, вул.Захисників України, буд.32, код ЄДРПОУ 01234964) на користь Покровської міської ради Донецької області (85300, Донецька обл., м.Покровськ, пл.Незалежності, буд.11, код ЄДРПОУ 04052933) заборгованість у розмірі 519312,25 грн та судовий збір у розмірі 6231,75 грн.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Згідно із статтею 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У судовому засіданні 10.06.2025 підписано повне рішення.
Суддя Г.Є. Курило