Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/8153/25
10 червня 2025 року м. Київ
Подільський районний суд міста Києва
у складі слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №42023102070000319, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.10.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 209 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -
Прокурор Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до наведених у клопотанні документів, які перебувають у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення (виїмки) їх належним чином засвідчених копій, в тому числі електронних.
Згідно з ч.4 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
У відповідності до ч.2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
З огляду на наведене, приймаючи до уваги те, що прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, з приводу яких подане клопотання, слідчий суддя вважає за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться такі документи.
У судове засідання прокурор не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, підтримуючи заявлене клопотання із викладених у ньому підстав.
Із урахуванням наведеного, враховуючи положення ч.4 ст. 107 КПК України, слідчий суддя розглянув клопотання за відсутності учасників процесу та без фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів фіксування кримінального провадження.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані в його обґрунтування, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з клопотання та доданих до нього документів, слідчим відділом УП в метрополітені ГУНП у м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023102070000319, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.10.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 209 КК України, за фактом можливого здійснення рядом юридичних осіб, в тому числі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (на даний час - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) незаконної діяльності, спрямованої на легалізацію (відмивання) майна у вигляді грошових коштів, одержаних злочинним шляхом, вчиненій групою осіб в особливо великих розмірах.
Досудовим розслідуванням встановлено, що між АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (на даний час - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ») було укладено Договір №8/А2С/03-20 від 24.03.2020 про проведення розрахунків. До даного договору були укладені додатковий договір №1 від 05.06.2021, додатковий договір №2 від 28.10.2021, додаткова угода №3 від 20.04.2022.
За результатами аналізу документів та інформації у справі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », установлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » притаманні індикатори підозрілості фінансових операцій, які визначені у додатку 3 до Програми моніторингу фінансових операцій клієнтів АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (затверджена рішенням Правління Банку (протокол №57 від 03.09.2020), а саме платежі клієнта - суб'єкта господарювання в призначеннях зазвичай не містять зрозумілої та чіткої мети (зокрема зазвичай містять лише посилання на номери контрактів або рахунків-фактур, не зазначаючи вид товару чи послуги).
Так, за результатами аналізу руху коштів за Рахунком № НОМЕР_3 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за період з 08.02.2021 до 01.09.2022 виявлено здійснення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » фінансових операцій, призначення платежів яких не містять зрозумілої та чіткої мети, зокрема, містять лише посилання на номери договорів, не зазначаючи вид товару чи послуг, а саме:
- з рахунку №2650 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було перераховано коштів на загальну суму 1 392 958 963,08 грн. на рахунок НОМЕР_4 , відкритий для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », з призначенням платежу «Поповнення клірингового рахунку згідно договору NПС-У-7/2018 від 14.06.2018 р., без ПДВ»;
- на рахунок №2650 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було зараховано кошти на загальну суму 5 191 380 702,91 грн, що надійшли з рахунку НОМЕР_5 , відкритого в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », з призначенням платежу «Перерахування коштів згідно реєстру згідно Договору N КІБ-А-15 від 10.03.2021 р.».
Крім того відбулися значні зміни в обсягах фінансових операцій, що здійснюються за рахунками клієнта.
За результатами здійсненого аналізу щоквартальних оборотів за рахунком НОМЕР_6 , встановлено, що в ІІІ кварталі 2020 року обсяг фінансових операцій становить більше 261 млн. грн. та збільшився майже у 5 разів порівняно з ІІ кварталом 2020 року (близько 55 млн. грн.), ІV кварталі 2020 року обсяг фінансових операцій збільшився майже у 2 рази (більше 412 млн. грн.) порівняно з ІІІ кварталом 2020 року.
За результатами здійсненого аналізу щоквартальних оборотів за рахунком 2650, встановлено, що в ІІ кварталі 2021 року обсяг фінансових операцій становить більше 1,2 млрд. грн та збільшився майже у 2 рази порівняно з І кварталом 2021 року (близько 620 млн. грн.). Фінансові операції клієнта є складними, незвично великими для його діяльності або не відповідають фінансовому стану.
Так, складність фінансових операцій із переказу коштів, що здійснюються ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на підставі Договору N 8/А2С/03-20 (сервіс А2С), обумовлена тим, що вони потребують наявності спеціального програмного забезпечення та ресурсів для прийняття, опрацювання відповідних платежів та передачі інформації про них Банку, можуть бути ініційовані віддалено (без безпосереднього контакту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з ініціатором переказу), зокрема, шляхом використання інтернет-терміналів, загальна кількість переказів є великою (за період перевірки - 3 121 744 фінансові операції) при значній швидкості їх проведення та незначній сумі кожного окремого переказу (середня сума переказу становить близько 2 000 грн).
Крім того, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » користується послугами, в тому числі електронної комерції, різних банків та проводить значні за обсягами фінансові операції між власними рахунками, що ускладнює можливість кожного із банків здійснювати їх належний аналіз.
Таким чином, згідно умов Договору N8/А2С/03-20 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » надаються в тому числі онлайн-послуги, яким притаманні високі ризики у легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму.
Водночас, послуги з переказу коштів, що надаються ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », також мають високі ризики їх використання з метою легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму.
Отже, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » структурує фінансові операції таким чином, щоб у Банку була відсутня інформація щодо контрагентів, змісту таких фінансових операцій та джерел походження коштів, зокрема, акумулює кошти на рахунках, відкритих в інших банках, або використовує сервіси Інтернет-еквайрингу інших банків, а потім частину перераховує, на рахунок в Банку для проведення фінансових операцій в рамках сервісу А2С.
В рамках кримінального провадження ІНФОРМАЦІЯ_6 проведено в межах компетенції перевірку фінансових операцій, проведених за участю ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за результатами чого складено узагальнений матеріал від 14.05.2025, відповідно до якого фінансові операції, пов'язані із зарахуванням безготівкових коштів на рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (стара назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), відкриті у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відповідно до договорів з еквайрингу є такими, що можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом (приховування чи маскування джерел походження коштів).
З огляду на зазначене вище, з метою перевірки обставин вчинення кримінального правопорушення виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, які перебувають у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме до належним чином завірених копій наступних документів:
1) договорів з додатками, додатковими угодами, укладених між АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (на даний час - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), які діяли в період 2020-2023 рр.;
2) інформації по операціях, проведених на користь чи за дорученням ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (на даний час - АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »), операції по рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (на даний час - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ») за період 2020-2023 рр., у частині:
- інформації та первинних документів (договори зі всіма додатками та додатковими угодами, акти, реєстри, виписки за рахунками, за якими відображались такі операції, тощо) щодо всіх операцій, проведених банківською установою в межах надання послуг з переказу (зарахування) коштів (у т.ч. прийняття готівки, сервіси еквайрінгу (Інтернет еквайрінгу), P2P, A2C, C2A) із наведеним клієнтом (контрагентом);
- документальних підстав зарахування та списання коштів в межах договорів з переказу (зарахування) коштів (у т.ч. прийняття готівки, сервіси еквайрінгу (Інтернет еквайрінгу), P2P, A2C, C2A) що укладалися (діяли у перевіряємому періоді) із наведеним клієнтом (контрагентом);
- інформації щодо дотримання банком вимог та виконання заходів, передбачених ст. 22 , ст. 23 та ст. 32 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» при здійснені фінансових операцій в межах надання послуг з переказу (зарахування) коштів (у т.ч. прийняття готівки, сервіси еквайрінгу (Інтернет еквайрінгу), P2P, A2C, C2A) із наведеним клієнтом (контрагентом);
- інформації щодо проведеної Банком ідентифікації та верифікації усіх платників та отримувачів (фізичних та юридичних осіб) відповідно до вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (в т.ч. згідно листа - роз'яснення НБУ від 13.04.2020 № 25-0006/18603) по усім операціям, проведених банківською установою в межах надання послуг з переказу (зарахування) коштів (у т.ч. прийняття готівки, сервіси еквайрінгу (Інтернет еквайрінгу), P2P, A2C, C2A) по контрагентам (клієнтам), із наведеним клієнтом (контрагентом);
- схематичного зображення руху грошових коштів та інформаційних повідомлень при здійснені фінансових операцій в межах надання послуг з переказу (зарахування) коштів (у т.ч. прийняття готівки, сервіси еквайрінгу (Інтернет еквайрінгу), P2P, A2C, C2A) із із наведеним клієнтом (контрагентом);
- агрегованої інформації щодо обсягів операцій, здійснених із застосуванням електронних платіжних засобів, здійснених за кодами МСС 4814, 4829, 6012, 6536, 6538, 7311, 7399, 7922, 7994, 7995, 8931 та 8999 за період з 01.07.2021 по 30.06.2023 із зазначенням платіжних організацій, торгівців (мерчантів), назв терміналів, тощо;
- потранзакційної розшифровки реєстрів, наданих до банку операторами, на виконання яких банком здійснювались перерахування грошових коштів на користь отримувачів (фізичних осіб) згідно укладених банком договорів, які передбачають перерахування коштів на користь отримувачів (фізичних осіб) по наведеному клієнту (контрагенту);
- всю наявну інформацію та її документальне підтвердження щодо штрафних санкцій МПС (Visa/MasterCard), що були застосовані (щодо яких надійшло повідомлення, списані, утримані) при здійсненні (у результаті) взаємовідносин із вказаною вище юридичною особою-клієнтом (контрагентом), а також всю кореспонденцію (переписку/листування) претензійного характеру, що велася протягом 2020-2023 рр. з МПС MasterCard та Visa;
- відображення в бухгалтерському обліку та відповідно у фінансовому результаті банку сум комісій (винагород), що були отримані/сплачені за договорами, які укладалися (діяли) із вказаною вище юридичною особою-клієнтом (контрагентом), а також документальне підтвердження (договори та акти виконаних робіт) які є підставою виникнення (нарахування) таких доходів;
3) документів та інформації щодо вжиття АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » належних заходів моніторингу ділових відносин/моніторингу фінансових операцій, проведення аналізу та вивчення підстав і цілей усіх фінансових операцій та виявлення підозрілих фінансових операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з наданням відповідних копій підтверджуючих документів;
4) документів та інформації щодо здійснення заходів належної перевірки, обсягу дій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) під час здійснення АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » кожного із заходів належної перевірки (пункт 34 статті 1, частина друга статті 11 Закону № 361-IX), документування проведення належної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) (пункт 25 додатка 1 до Положення № 65), з наданням відповідних копій підтверджуючих документів;
5) здійснення належної перевірки платіжних операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) шляхом верифікації в частині даних, наведених у пункті 1 частини першої ст. 14 Закону № 361-IX, на підставі офіційних документів або інформації, отриманої з офіційних та/або надійних джерел, з наданням відповідних копій підтверджуючих документів;
6) прийнятих АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » рішень на основі ризик-орієнтованого підходу про відхилення переказів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) як платника (ініціатора) та/або отримувача; надісланих запитів (та відповідей) на отримання необхідної інформації до чи після здійснення зарахування/перерахування коштів на/з рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); попереджень із встановленням кінцевого строку про надання запитуваної інформації або про відхилення будь-яких майбутніх переказів, або про обмеження (розірвання) ділових відносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з наданням їх завірених належним чином копій;
7) фактів відмови АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від встановлення (підтримання) ділових відносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), у тому числі шляхом розірвання ділових відносин, закриття рахунка/відмов від проведення фінансової операції, згідно до ст. 15 Закону № 361-IX, з наданням відповідних копій підтверджуючих документів;
8) подань, повідомлень до спеціально уповноваженого органу інформації про фінансові операції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що підлягають фінансовому моніторингу, іншої інформації, що може бути пов'язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, з наданням їх завірених належним чином копій;
9) фактів зупинення АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » фінансових операції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) якщо встановлювалась їх підозрілість, а також виникали підозри, що вони містять ознаки вчинення кримінального правопорушення, згідно до ст. 23 Закону №361-IX, з наданням відповідних копій підтверджуючих документів.
Вказані документи знаходяться у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Зазначені документи можуть бути використані як докази у зв'язку з тим, що вказують на факти та обставини, що мають значення для кримінального провадження і підлягають доказуванню, а саме обставини легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом.
Таким чином, з метою встановлення обставин кримінального правопорушення виникла необхідність у отриманні зазначених вище документів, які становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .
При цьому одержати в межах розслідування вказаного кримінального провадження тимчасовий доступ до вказаних у клопотанні документів та їх вилучення в інший спосіб, окрім як на підставі рішення суду, неможливо.
Обґрунтованість клопотання підтверджується доданими до нього матеріалами кримінального провадження.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відмовою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.
Згідно п.2 ч.1 ст. 62 цього ж Закону інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Положеннями ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
У відповідності до положень ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать:1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця.
Тимчасовий доступ до документів є заходом забезпечення кримінального провадження, передбаченим п.5 ч.2 ст.131 КПК України.
Органом досудового розслідування, у відповідності до ст.132 КПК України, доведено необхідність застосування такого заходу.
Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи особи.
Вказані обставини є достатніми підставами, передбаченими ч.6 ст. 163 КПК України, для постановлення ухвали про надання тимчасового доступу до речей та документів, з можливістю ознайомитись з ними та здійснити вилучення (виїмки) їх належним чином засвідчених копій.
Таким чином, враховуючи наведене, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання прокурора є обґрунтованим та законним, доводи сторони обвинувачення знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду, оскільки стороною кримінального провадження, котра звернулась з даним клопотанням, відповідно до положень частин п'ятої та шостої статті 163 КПК України доведено наявність достатніх підстав вважати, що наведена у клопотанні інформація містить охоронювану законом таємницю та має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також доведена можливість використання такої інформації як доказів та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за її допомогою, у зв'язку з чим наявні підстави для надання тимчасового доступу до наведених у клопотанні речей і документів.
На підставі викладеного, керуючись п.5 ч.2 ст.131, ст.ст. 132, 159, 163-164, 166, 370 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №42023102070000319, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.10.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 209 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, задовольнити.
Надати слідчим слідчого відділу Управління поліції в метрополітені Головного управління Національної поліції у м. Києві у кримінальному провадженні №42023102070000319 від 24.10.2023: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , слідчому СВ Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_10 та прокурорам Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до:
1) договорів з додатками, додатковими угодами, укладених між АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (на даний час - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), які діяли в період 2020-2023 рр.;
2) інформації по операціях, проведених на користь чи за дорученням ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (на даний час - АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »), операції по рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (на даний час - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ») за період 2020-2023 рр., у частині:
- інформації та первинних документів (договори зі всіма додатками та додатковими угодами, акти, реєстри, виписки за рахунками, за якими відображались такі операції, тощо) щодо всіх операцій, проведених банківською установою в межах надання послуг з переказу (зарахування) коштів (у т.ч. прийняття готівки, сервіси еквайрінгу (Інтернет еквайрінгу), P2P, A2C, C2A) із наведеними клієнтами (контрагентами);
- документальних підстав зарахування та списання коштів в межах договорів з переказу (зарахування) коштів (у т.ч. прийняття готівки, сервіси еквайрінгу (Інтернет еквайрінгу), P2P, A2C, C2A) що укладалися (діяли у перевіряємому періоді) із наведеними клієнтами (контрагентами);
- інформації щодо дотримання банком вимог та виконання заходів, передбачених ст. 22, ст. 23 та ст. 32 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» при здійснені фінансових операцій в межах надання послуг з переказу (зарахування) коштів (у т.ч. прийняття готівки, сервіси еквайрінгу (Інтернет еквайрінгу), P2P, A2C, C2A) із наведеними клієнтами (контрагентами);
- інформації щодо проведеної Банком ідентифікації та верифікації усіх платників та отримувачів (фізичних та юридичних осіб) відповідно до вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (в т.ч. згідно листа - роз'яснення НБУ від 13.04.2020 № 25-0006/18603) по усім операціям, проведених банківською установою в межах надання послуг з переказу (зарахування) коштів (у т.ч. прийняття готівки, сервіси еквайрінгу (Інтернет еквайрінгу), P2P, A2C, C2A) по контрагентам (клієнтам), із наведеними клієнтами (контрагентами);
- схематичного зображення руху грошових коштів та інформаційних повідомлень при здійснені фінансових операцій в межах надання послуг з переказу (зарахування) коштів (у т.ч. прийняття готівки, сервіси еквайрінгу (Інтернет еквайрінгу), P2P, A2C, C2A) із наведеними клієнтами (контрагентами);
- агрегованої інформації щодо обсягів операцій, здійснених із застосуванням електронних платіжних засобів, здійснених за кодами МСС 4814, 4829, 6012, 6536, 6538, 7311, 7399, 7922, 7994, 7995, 8931 та 8999 за період з 01.07.2021 по 30.06.2023 із зазначенням платіжних організацій, торгівців (мерчантів), назв терміналів, тощо;
- потранзакційної розшифровки реєстрів, наданих до банку операторами, на виконання яких банком здійснювались перерахування грошових коштів на користь отримувачів (фізичних осіб) згідно укладених банком договорів, які передбачають перерахування коштів на користь отримувачів (фізичних осіб) по наведеним клієнтам (контрагентам);
- всієї наявної інформації та її документальне підтвердження щодо штрафних санкцій МПС (Visa/MasterCard), що були застосовані (щодо яких надійшло повідомлення, списані, утримані) при здійсненні (у результаті) взаємовідносин із вище вказаними юридичними особами - клієнтами (контрагентами), а також всю кореспонденцію (переписку/листування) претензійного характеру, що велася протягом перевіряємого періоду з МПС MasterCard та Visa;
- відображення в бухгалтерському обліку та відповідно у фінансовому результаті банку сум комісій (винагород), що були отримані/сплачені за договорами, які укладалися (діяли) із вищевказаними юридичними особами - клієнтами (контрагентами), а також документальне підтвердження (договори та акти виконаних робіт) які є підставою виникнення (нарахування) таких доходів;
3) документів та інформації щодо вжиття АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » належних заходів моніторингу ділових відносин/моніторингу фінансових операцій, проведення аналізу та вивчення підстав і цілей усіх фінансових операцій та виявлення підозрілих фінансових операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з наданням відповідних копій підтверджуючих документів;
4) документів та інформації щодо здійснення заходів належної перевірки, обсягу дій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) під час здійснення АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » кожного із заходів належної перевірки (пункт 34 статті 1, частина друга статті 11 Закону № 361-IX), документування проведення належної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) (пункт 25 додатка 1 до Положення № 65), з наданням відповідних копій підтверджуючих документів;
5) здійснення належної перевірки платіжних операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) шляхом верифікації в частині даних, наведених у пункті 1 частини першої ст. 14 Закону № 361-IX, на підставі офіційних документів або інформації, отриманої з офіційних та/або надійних джерел, з наданням відповідних копій підтверджуючих документів;
6) прийнятих АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » рішень на основі ризик-орієнтованого підходу про відхилення переказів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) як платника (ініціатора) та/або отримувача; надісланих запитів (та відповідей) на отримання необхідної інформації до чи після здійснення зарахування/перерахування коштів на/з рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); попереджень із встановленням кінцевого строку про надання запитуваної інформації або про відхилення будь-яких майбутніх переказів, або про обмеження (розірвання) ділових відносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з наданням їх завірених належним чином копій;
7) фактів відмови АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від встановлення (підтримання) ділових відносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), у тому числі шляхом розірвання ділових відносин, закриття рахунка/відмов від проведення фінансової операції, згідно до ст. 15 Закону № 361-IX, з наданням відповідних копій підтверджуючих документів;
8) подань, повідомлень до спеціально уповноваженого органу інформації про фінансові операції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що підлягають фінансовому моніторингу, іншої інформації, що може бути пов'язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, з наданням їх завірених належним чином копій;
9) фактів зупинення АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » фінансових операції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (теперішня назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) якщо встановлювалась їх підозрілість, а також виникали підозри, що вони містять ознаки вчинення кримінального правопорушення, згідно до ст. 23 Закону № 361-IX, з наданням відповідних копій підтверджуючих документів,
з можливістю вилучення (виїмки) їх належним чином засвідчених копій, в тому числі електронних.
Виконання даної ухвали щодо надання та забезпечення тимчасового доступу до вказаних вище документів, зазначених в ухвалі, покласти на уповноважену особу АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення, тобто до 10.07.2025 включно.
Невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів тягне за собою наслідки, передбачені ч. 1 ст. 166 КПК України, відповідно до якої в разі невиконання ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали суду, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1