Ухвала від 11.06.2025 по справі 562/663/25

Справа № 562/663/25

УХВАЛА

11.06.2025 року Здолбунівський районний суд

Рівненської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

обвинуваченого ОСОБА_4

захисника - адвоката ОСОБА_5

потерпілої ОСОБА_6

провівши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м.Здолбунів Рівненської області підготовче судове засідання у кримінальному провадженні № 12024181130000412 по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 обвинувачується у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, за ч.1 ст.286 КК України.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12024181130000412 відносно обвинуваченого ОСОБА_4 за ч.1 ст.286КК України складений відповідно до вимог ст.291 КПК України.

Кримінальне провадження підсудне Здолбунівському районному суду Рівненської області.

Підстав для зупинення провадження відповідно до ст.335 КПК України або закриття кримінального провадження з підстав, передбачених пунктами 4-8, 10 ч.1 та ч.2 ст.284 КПК України, немає. Угода про примирення не укладена.

Учасники судового провадження клопотання про обрання, зміну чи скасування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжних заходів щодо обвинуваченого ОСОБА_4 , не заявляли.

Прокурор заявив клопотання про прийняття до спільного розгляду з кримінальним провадженням цивільного позову в інтересах держави в особі Національної служби здоров'я України до ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Комунальне некомерційне підприємство "Здолбунівська центральна міська лікарня" Здолбунівської міської ради Рівненської області, про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілої від кримінального правопорушення. Просить призначити кримінальне провадження до судового розгляду та зобов'язати представника уповноваженого органу з питань пробації скласти досудову доповідь щодо обвинуваченого.

Заперечень щодо заявлених прокурором клопотань від учасників судового провадження не надійшло.

Вислухавши учасників судового провадження, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч.1 ст.128 КПК України особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред'явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.

Форма та зміст позовної заяви повинні відповідати вимогам, встановленим до позовів, які пред'являються у порядку цивільного судочинства. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв'язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства (частини 4, 5 ст.128 КПК України).

Судом встановлено, що поданий прокурором цивільний позов відповідає вимогам ст.ст.175-177 ЦПК України, тому цивільний позов, пред'явлений до початку судового розгляду, слід прийняти до спільного розгляду з кримінальним провадженням.

Частиною 5 ст.314 КПК України встановлено, що у підготовчому судовому засіданні суд у випадках, передбачених цим Кодексом, за власною ініціативою або за клопотанням обвинуваченого, його захисника чи законного представника, чи за клопотанням прокурора і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини вирішує питання щодо складання досудової доповіді, про що постановляє ухвалу із зазначенням строку підготовки такої доповіді.

Відповідно до ч.2 ст.314-1 КПК України досудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченої у вчиненні нетяжкого або тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п'яти років позбавлення волі.

Враховуючи, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні нетяжкого злочину, з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання, суд вважає за необхідне зобов'язати представника уповноваженого органу з питань пробації скласти досудову доповідь щодо обвинуваченого.

З огляду на викладене, наявні достатні підстави для призначення судового розгляду кримінального провадження у відкритому судовому засіданні професійним суддею одноособово.

Керуючись ст.ст.128, 314-316 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Призначити кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, до судового розгляду.

Прийняти цивільний позов прокурора в інтересах держави в особі Національної служби здоров'я України до ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Комунальне некомерційне підприємство "Здолбунівська центральна міська лікарня" Здолбунівської міської ради Рівненської області, про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілої від кримінального правопорушення, до спільного розгляду з даним кримінальним провадженням.

Визнати ОСОБА_4 цивільним відповідачем, якому роз'яснити право подати у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення йому цивільного позову письмовий відзив проти позову та його процесуальні права та обов'язки, передбачені ст.62 КПК України.

Кримінальне провадження розглянути у відкритому судовому засіданні в приміщенні Здолбунівського районного суду Рівненської області (м.Здолбунів Рівненської області, вул.Незалежності, 10) о 10 год. 30 хв. 19 червня 2025 року.

Зобов'язати Рівненський районний відділ № 1 філії ДУ "Центр пробації" в Рівненській області у строк до 19 червня 2025 року скласти та надати суду досудову доповідь щодо обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Рівне Рівненської області, жителя АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 .

Судовий розгляд кримінального провадження здійснювати суддею одноособово.

У судове засідання викликати прокурора, обвинуваченого, захисника та потерпілу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ
Попередній документ
128027257
Наступний документ
128027259
Інформація про рішення:
№ рішення: 128027258
№ справи: 562/663/25
Дата рішення: 11.06.2025
Дата публікації: 12.06.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Здолбунівський районний суд Рівненської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту; Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (17.02.2026)
Дата надходження: 28.02.2025
Розклад засідань:
05.03.2025 10:20 Здолбунівський районний суд Рівненської області
31.03.2025 12:00 Здолбунівський районний суд Рівненської області
01.05.2025 14:00 Здолбунівський районний суд Рівненської області
11.06.2025 11:30 Здолбунівський районний суд Рівненської області
19.06.2025 10:30 Здолбунівський районний суд Рівненської області
08.08.2025 11:00 Здолбунівський районний суд Рівненської області
29.09.2025 11:00 Здолбунівський районний суд Рівненської області
10.11.2025 12:00 Здолбунівський районний суд Рівненської області
05.01.2026 11:30 Здолбунівський районний суд Рівненської області
17.02.2026 14:00 Здолбунівський районний суд Рівненської області
13.03.2026 11:00 Здолбунівський районний суд Рівненської області