Справа № 489/2683/25
Номер провадження 3/489/1015/25
Постанова
Іменем України
10 червня 2025 року місто Миколаїв
Суддя Інгульського районного суду міста Миколаєва Костюченко Геннадій Станіславович, розглянувши матеріали справи, які надійшли з Головного управління ДПС у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , фізичної особи-підприємця, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 та ч.1 ст.155-1 КУпАП,
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №202 від 07.04.2025, 26.03.2025 о 14:30 год. по АДРЕСА_2 в сауні « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ФОП ОСОБА_1 провадила господарську діяльність без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, а саме: здійснював торгівлю алкогольними напоями, продавши 2 ж/банки пива «Туборг» (об'ємом 0,5 л., міцністю 4,6%) на загальну суму 160,00 грн., без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №200 від 07.04.2025, 26.03.2025 о 14:30 год. по АДРЕСА_2 в сауні « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на господарській одиниці ФОП ОСОБА_1 , особою, яка здійснила розрахункову операцію, ОСОБА_2 не проведено розрахункову операцію через РРО та не видано розрахунковий документ встановленого зразка на суму 1760,00 грн., чим порушено п.1, п.2 ст.3 розділу ІІ Закону №265. Також перевіркою встановлено, по АДРЕСА_2 в сауні « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на господарській одиниці ФОП ОСОБА_1 здійснюється реалізація товарів, які не обліковані у встановленому законом порядку, що є порушує вимоги п.12 ст.3 Закону № 265.
ОСОБА_3 у судовому засіданні свою вину визнала у повному обсязі, пояснила, що через скрутне матеріальне положення вимушена була працювати, на даний час виправила всі порушення. Просила призначити мінімальний розмір штрафу.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали, що знаходяться у справі (протоколи про адміністративне правопорушення,акт фактичної перевірки, наказ про проведення фактичної перевірки, направлення на перевірку №670 від 26.03.2025 року, направлення на перевірку №671 від 26.03.2025 року, запит про надання документів, вимоги про зняття залишків товарів, відомість про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів; акт про ненадання документів, опис грошових коштів, письмові пояснення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ; фотознімки холодильника з фактичним товаром, фотознімки 2 ж/банок пива «Туборг» та грошових коштів), суддя дійшов таких висновків.
Частиною 1 ст. 164 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності: виробництво і торгівля спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним, зберігання пального, вирощування тютюну, ферментація тютюнової сировини, що ліцензуються відповідно до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального".
Диспозиція ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до п. 1, п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
З письмових пояснень ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , вбачається, що ОСОБА_3 здійснюючи господарську діяльність в сауні «Міраж» по вул. Вінграновського, 56 в м. Миколаєві, 26.03.2025 близько 14.30 годин здійснила продаж 2 ж/банок пива «Туборг», не маючи ліцензії на провадження вказаного виду господарської діяльності та не провела розрахункову операцію через РРО та не видала розрахунковий документ встановленого зразка на суму 1760,00 грн.
За такого, сукупність досліджених доказів однозначно вказує на те, що за вказаних у протоколі обставин ФОП ОСОБА_3 провадила господарську діяльність, яка полягала у торгівлі алкогольними напоями, без отримання ліцензії на провадження вказаного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону та без проведення розрахункових операцій через РРО на повну суму надання послуг.
Оцінивши сукупність досліджених доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя дійшов висновку, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, дійсно умисно вчинила інкриміноване їй протоколом діяння, що підтверджується дослідженими доказами в їх сукупності.
Таким чином, встановлені суддею обставини вказують на наявність вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні інкримінованого їй правопорушення та своїми діями вона вчинила адміністративні правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 164 та ч.1 ст.155-1 КУпАП, у зв'язку з чим підлягає адміністративній відповідальності за вчинені правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Оскільки ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за кілька адміністративних правопорушень, справи про які перебувають на розгляді одного судді, тому з метою своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин правопорушень є доцільним провести одночасний розгляд вказаних справ, об'єднавши їх в одне провадження.
Враховуючи особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (вперше притягується), обставини вчинення адміністративного правопорушення, вважаю за доцільне накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 164 КУпАП у виді штрафу без конфіскації виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, оскільки при складенні протоколу останні не вилучалися.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, на яку накладено стягнення, підлягає стягненню судовий збір в дохід держави.
Керуючись статтями 252,265,280,283,291,294 КУпАП, суддя
постановив:
Справи про адміністративні правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 та ч.1 ст.155-1 КУпАП згідно з протоколами про адміністративне правопорушення №202 від 07.04.2025 (справа № 489/2683/25, провадження 3/489/1015/25), та №200 від 07.04.2025 (справа № 489/2684/25, провадження №3/489/1016/25), - об'єднати в одне провадження, присвоївши справі єдиний номер 489/2683/25, провадження 3/489/1015/25
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн. (який підлягає сплаті та перерахуванню за такими реквізитами: отримувач коштів: УК у м.Миколаїв/Інгульський р-н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, рахунок отримувача: UА448999980313070106000014482) без конфіскації виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (який підлягає сплаті та перерахуванню за такими реквізитами: отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001).
Відповідно до ч. 1ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями300-1,300-2цьогоКодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Інгульський районний суд міста Миколаєва.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Г.С.Костюченко