Ухвала від 10.06.2025 по справі 149/1421/25

Справа № 149/1421/25

Провадження №2-а/149/67/25

Номер рядка звіту 140

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

через неусунення недоліків

10.06.2025 р. м. Хмільник

Суддя Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області Павлюк О. О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 про скасування постанови,

ВСТАНОВИЛА:

До Хмільницького міськрайонного суду надійшла вищезазначена позовна заява.

Ухвалою суду від 14.05.2025 позовну заяву було залишено без руху та встановлено позивачу строк до 28.05.2025, однак не більше десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

26.05.2025 позивач отримав копію ухвали від 14.05.2025. На виконання вимог ухвали суду від позивача 04.06.2025 надійшла відповідна заяа.

Разом з тим, позивачем не в повній мірі були усунуті недоліки, визначені судом, а саме: щодо незазначення повних прізвищ, імен та по батькові відповідачів (суб'єктів владних повноважень або інших осіб, до яких звернена вимога позивача), їх повних адрес, реєстраційних номерів облікових карт платників податків, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, а також не надано заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Статтею 122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. За загальним правилом, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

У відповідності до ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Згідно зі статтею 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

За приписами ст. 121 КАС України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущений строк. Про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.

Відповідно до ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Відповідно до п.1 ч.4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України. позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Враховуючи викладене та приймаючи до уваги те, що недоліки заяви у встановлений строк не усунуто, а встанволені недоліки щодо змісту заяви перешкоджають повному і всебічному розгляду та не можуть бути усунуті в ході розгляду справи по суті, також враховуючи, що позов подано із пропущенням строку звернення до адміністратвиного суду, позивачем не надано клопотання про поновлення вказаного строку, вважаю, що вказану позовну заяву необхідно повернути позивачу.

Керуючись ст.ст.121, 123, 169, 248 КАС України, суддя

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 про скасування постанови - повернути позивачеві.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою та доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Суддя: Павлюк О. О.

Попередній документ
128013087
Наступний документ
128013089
Інформація про рішення:
№ рішення: 128013088
№ справи: 149/1421/25
Дата рішення: 10.06.2025
Дата публікації: 12.06.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них; дорожнього руху
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто: рішення набрало законної сили (10.06.2025)
Дата надходження: 09.05.2025
Предмет позову: про скасування постанови
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПАВЛЮК ОЛЕНА ОЛЕКСІЇВНА
суддя-доповідач:
ПАВЛЮК ОЛЕНА ОЛЕКСІЇВНА
позивач:
Слатвінський Віктор Валентинович