П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
09 червня 2025 р.м. ОдесаСправа № 420/4019/25
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача-Шляхтицького О.І.,
суддів: Семенюка Г. В., Федусика А.Г.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про видачу виконавчого листа у справі № 420/4019/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії, -
Одеський окружний адміністративний суд рішенням від 31.03.2025 у справі № 420/4019/25 адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнив частково.
Визнав протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо нарахування та виплати позивачу ОСОБА_2 щорічної разової грошової допомоги за 2024 рік як особі з інвалідністю в наслідок війни ІІ групи у меншому розмірі, ніж восьми мінімальних пенсій за віком.
Зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити позивачу ОСОБА_1 перерахунок та виплату щорічної разової грошової допомоги як особі з інвалідністю в наслідок війни ІІ групи за 2024 рік відповідно до статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, а саме: з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги.
У задоволенні решти позовних вимог відмовив.
Не погоджуючись з даним рішенням суду Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області подало апеляційну скаргу.
П'ятий апеляційний адміністративний суд постановою від 21 травня 2025 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області - залишив без задоволення.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 420/4019/25 - залишив без змін.
03.06.2025 позивач направив до суду апеляційної інстанції заяву про видачу виконавчого листа у цій справі.
Розглянувши заяву ОСОБА_1 про видачу виконавчого документу, колегія суддів доходить висновку, що вона підлягає поверненню заявнику без розгляду, з огляду на таке.
Частиною 1 ст. 129-1 Конституції України встановлено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання.
Так, відповідно до положень ч. 1 ст. 373 КАС України, виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Виконавчі листи в електронній формі викладаються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, оприлюднюються в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), та підписуються електронним підписом судді (у разі колегіального розгляду - електронними підписами всіх суддів, які входять до складу колегії).
З матеріалів справи вбачається, що суд, який розглядав дану справу як суд першої інстанції є Одеський окружний адміністративний суд.
Враховуючи вище викладене, заява ОСОБА_1 про видачу виконавчого листа має бути адресована до Одеського окружного адміністративного суду.
У відповідності до ч. 2 ст. 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає необхідним повернути заяву ОСОБА_1 про видачу виконавчого документу по справі № 420/4019/25 без розгляду на підставі положень ч. 2 ст. 167 КАС України та роз'яснити позивачу, що для видачі виконавчого документу він має право звернутись із відповідною заявою до Одеського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 167, 373 КАС України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 про видачу виконавчого документу по справі № 420/4019/25 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії, - повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення до Верховного Суду.
Суддя-доповідач О.І. Шляхтицький
Судді А.Г. Федусик Г.В. Семенюк