Справа № 164/2427/24
п/с 3/164/450/2025
10 червня 2025 року Суддя Маневицького районного суду
Волинської області Невар О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 1 (селища Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , працюючої помічником вихователя закладу дошкільної освіти «Льонок» с. Оконськ Камінь-Каширського району Волинської області,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В Маневицький районний суд Волинської області від відділення поліції № 1 (селища Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 496548 від 13 грудня 2024 року ОСОБА_1 15 вересня 2024 року, біля 10 години 31 хвилина, на вул. Набережна в с. Оконськ Камінь-Каширського району Волинської області, керувала автомобілем «ВАЗ 21043», реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, чим порушила п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху України.
Дана адміністративна справа, протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 496548 від 13 грудня 2024 року підлягають поверненню для належного їх оформлення з наступних підстав.
Згідно з ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов?язаний з?ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом?якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з?ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз?яснюються його права і обов?язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Постановою Волинського апеляційного суду від 23 квітня 2025 року матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 було повернуто відділенню поліції № 1 (селища Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області для належного оформлення.
В ході підготовки до розгляду справи в суді встановлено, що відділенням поліції № 1 (селища Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області не було у повному обсязі виконано вимоги постанови Волинського апеляційного суду від 23 квітня 2025 року, а саме: не усунено недоліки матеріалів адмінсправи, в яких вказано різні прізвища особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не долучено до адмінсправи документи, вказані у постанові Волинського апеляційного суду від 23 квітня 2025 року. У результатах тесту приладу «Алкотестер «Драгер 6810» щодо ступеня алкогольного сп'яніння, акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, направленні на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, прізвище особи, яка притягається до адміністративної відповідальності вказано ОСОБА_2 , а не ОСОБА_3 , протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 496548 від 13 грудня 2024 року складено відносно ОСОБА_1 .
Вказані недоліки свідчать про неможливість розгляду даної адмінсправи в суді.
Враховуючи наведені обставини, вважаю, що вказані матеріали адміністративної справи слід повернути у відділення поліції № 1 (селища Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 276-278 КУпАП, -
Матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 496548 від 13 грудня 2024 року повернути для належного оформлення у відділення поліції № 1 (селища Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя районного суду О.В. Невар