Рішення від 10.06.2025 по справі 640/38924/21

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

10 червня 2025 року Справа № 640/38924/21 провадження № ЗП/280/1043/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою, в якій просить:

визнати протиправним та скасувати рішення Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві ( філія ГСЦ МВС) № 31/26-К-1309 від 27.09.2021 року, яким ОСОБА_1 відмовлено в реєстрації належного їй автомобіля SKODA FABIA, 2007 року випуску, номер кузова НОМЕР_1 ;

зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м. Києві ( філія ГСЦ МВС) зареєструвати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , іпн НОМЕР_2 АДРЕСА_1 автомобіль SKODA FABIA SEDAN, 2007 року випуску, об'єм двигуна 1198, номер двигуна НОМЕР_3 , номер шассі НОМЕР_4 номер кузова НОМЕР_1 сірого кольору.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 04.09.2008 позивач придбала автомобіль SKODA FABIA SEDAN, 2007 року випуску. Угода купівлі-продажу була оформлена через Українську Товарну Біржу. Після відновлення автомобіля позивач у 2021 році звернулась до відповідача з метою його реєстрації у встановленому законом порядку, однак листом від 29.09.2021 їй було відмовлено у проведенні такої реєстрації, у звязку з пропуском 10-денного строку, передбаченого п. 7 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів. Вважає таку відмову протиправною та просить позов задовольнити.

Ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва (суддя Арсірій Р.О.) від 14.02.2022 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

Від відповідача 09.08.2022 до суду надійшов відзив на позов, в якому відповідач зазначає про безпідставність та необґрунтованість позову, просить відмовити у його задоволенні. В обґрунтування заперечень проти позову зазначає, що позивачем при зверненні із відповідною завою про проведення реєстрації автомобіля було надано копію біржового договору, який був оформлений на не зареєстрованому бланку ГСЦ МВС, а тому не відносить до документів, зазначених у п. 8 Постанови КМУ № 1388 від 07.09.1998. Окрім того, посилається на те, що з моменту фактичного оформлення до звернення до сервісного центру пройшло 11 років, що не відповідає вимогам п. 7 Постанови КМУ № 1388 від 07.09.1998.

Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано.

З урахуванням пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2825-IX, Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 № 399, справу №640/33072/20 передано на розгляд до Запорізького окружного адміністративного суду.

14.04.2025 справа №640/38924/21 надійшла до Запорізького окружного адміністративного суду, після повторного автоматизованого розподілу справи між суддями, проведеного в порядку Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), справу передано на розгляд судді Запорізького окружного адміністративного суду Сіпаці Андрію Васильовичу.

Ухвалою судді Запорізького окружного адміністративного суду від 21.04.2025 прийнято адміністративну справу до провадження, розпочато спочатку судовий розгляд справи.

На підставі наданих сторонами письмових доказів судом встановлено такі обставини.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що відповідно до біржової угоди від 04.09.2008, яка зареєстрована за реєстраційним № 839977, ОСОБА_1 на Українській товарній біржі придбала у ОСОБА_2 , яка діяла від імені ОСОБА_3 на підставі довіреності, транспортний засіб SKODA FABIA SEDAN, 2007 року випуску, об'єм двигуна 1198, номер двигуна 1610, номер шассі НОМЕР_4 номер кузова НОМЕР_1 сірого кольору.

Автомобіль придбано за 26474 грн., що підтверджується Квитанцією № 1 від 04.09.2008.

Після укладення біржової угоди продавець передав ОСОБА_1 у власність, зазначений в угоді транспортний засіб та всю документацію на нього, а саме: технічний паспорт автомобіля SKODA FABIA SEDAN, 2007 року випуску.

Так, п.6 біржової угоди від 04.09.2008 визначено, що транспортний засіб повинен бути зареєстрований покупцем у уповноваженому органі згідно правил його реєстрації.

В позовній заяві позивач зазначає, що на момент придбання транспортного засобу SKODA FABIA SEDAN, 2007 року випуску, об'єм двигуна 1198, номер двигуна НОМЕР_3 , номер шассі НОМЕР_4 номер кузова НОМЕР_1 сірого кольору за своїм технічним станом не міг бути зареєстрований компетентними органами. Позивачем протягом тривалого часу проводилися відновлювальні роботи за наслідками яких, транспортний засіб приведено до належного технічного стану.

ОСОБА_1 09.09.2021 звернулася до відповідача із заявою про реєстрацію транспортного засобу.

За результатами розгляду вказаних документів Регіональний сервісний центр ГЦС МВС в м. Києві (філія ГЦС МВС) листом від 27.09.2021 № 31/26-К-1309вх відмовив позивачу у проведенні реєстрації вказаного транспортного засобу, посилаючись на те, що надані документи засвідчують факт протермінованості подання документів для реєстрації вказаного автомобіля у встановленому законодавством порядку.

Не погоджуючись з такою позицією відповідача, позивач звернулася з даним позовом до суду за захистом своїх прав.

Як вбачається зі статті 1 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 №3353-ХІІ (далі - Закон №3353-ХІІ) закон регулює суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов'язки і відповідальність суб'єктів - учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об'єднань, підприємств, установ і організацій незалежно форм власності та господарювання (далі - міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та об'єднань).

За приписами частин першої, четвертої, дев'ятої статті 34 Закону №3353 державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, а також відсутності будь-яких обтяжень, у тому числі за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України.

Порядок здійснення відомчої реєстрації та ведення обліку транспортних засобів визначається Кабінетом Міністрів України. Для ведення відомчого обліку зареєстрованих транспортних засобів відповідними органами, якими вони зареєстровані, створюються уніфіковані автоматизовані електронно-облікові системи. Відомості відомчого обліку щодо зазначених транспортних засобів є складовою частиною Єдиного державного реєстру. У разі наявності будь-яких обтяжень, реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів здійснюється виключно за умови надання згоди на це обтяжувачем (обтяжувачами).

Частини 11-14 ст. 34 Закону №3353 визначають, що власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів. У разі наявності обтяжень реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів здійснюється за наявності згоди обтяжувача (обтяжувачів), справжність підпису (підписів) якого (яких) засвідчено нотаріусом.

На транспортні засоби оформляються та видаються реєстраційні документи, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України, та закріплюються номерні знаки, які відповідають встановленим вимогам. Закупівля за державні кошти бланків реєстраційних документів та номерних знаків для транспортних засобів здійснюється відповідно до вимог законодавства тими органами, на які покладений обов'язок щодо їх реєстрації.

Єдині зразки державних номерних знаків та вимоги до них, у тому числі тих, що виготовляються за індивідуальним замовленням, встановлюються Міністерством внутрішніх справ України.

Власники транспортних засобів, зареєстрованих територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, можуть замовити один додатковий комплект номерних знаків, який виготовляється за їх індивідуальним замовленням та відповідає встановленим вимогам.

Кабінетом Міністрів України 07.09.1998 прийнято постанову № 1388, якою затверджено Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - Порядок № 1388, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Так, в пункті 2 Порядку № 1388 визначено, що цей Порядок є обов'язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх. Представники власників транспортних засобів виконують обов'язки та реалізують права таких власників у межах наданих їм повноважень.

Згідно пункту 3 Порядку № 388 державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів (крім транспортних засобів, визначених абзацом другим пункту 12 цього Порядку) сервісними центрами МВС може проводитися за участю суб'єктів господарювання, які стоять на обліку в Головному сервісному центрі МВС та здійснюють продаж нових транспортних засобів, або через центри надання адміністративних послуг, утворені відповідно до Закону України "Про адміністративні послуги", на основі рішень, узгоджених між сервісними центрами МВС та органами, які прийняли рішення про утворення центрів надання адміністративних послуг.

Центри надання адміністративних послуг підключаються до електронних баз даних (реєстрів), необхідних для проведення державної реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку транспортних засобів, з метою прийняття, перевірки та передачі документів, видачі оформлених результатів.

Державний облік зареєстрованих транспортних засобів передбачає реєстрацію, накопичення, узагальнення, зберігання і передачу інформації про такі засоби та відомостей про їх власників, які вносяться до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, держателем якого є МВС.

Порядок ведення Єдиного державного реєстру затверджується МВС.

В силу вимог пунктом 7 Порядку № 1388 власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).

Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС та без номерних знаків, що відповідають державним стандартам, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.

Згідно з пунктом 8 Порядку № 1388 Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та видана юридичною особою довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух").

Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку:

договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках.

Для державної реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зняті з обліку в уповноважених органах МВС, крім зазначених у цьому пункті документів, що підтверджують правомірність їх придбання, подається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі, з відміткою уповноваженого органу МВС про зняття транспортного засобу з обліку. Переобладнання (крім переобладнання для роботи на газових паливах), відчуження (крім транспортних засобів, які перейшли у власність спадкоємця на підставі свідоцтва про право на спадщину), передача права користування і (або) розпорядження придбаних транспортних засобів, не зареєстрованих у уповноважених органах МВС, не допускається.

Як зазначено вище, відповідач листом від 27.09.2023 № 31/26-К-1309вх відмовив позивачу у проведенні перереєстрації вказаного транспортного засобу, посилаючись на те, що надані документи засвідчують факт протермінованості подання документів для реєстрації вказаного автомобіля у встановленому законодавством порядку.

Окрім того, відповідач обгрунтовуючи своє позицію як підставу для відмови у задоволенні позовних вимог, зазначає, що причиною у проведенні процедури реєстрації є також те, що надана біржова угода не є документом, який підтверджує правомірність придбання транспортного засобу, оскільки оформлена на бланку, який не зареєстровано в уповноваженому органі МВС.

У відзиві на позовну заяву відповідач пояснив, що на момент звернення позивача із заявою про здійснення перереєстрації транспортного засобу пунктом 8 Порядку №1388 передбачено необхідність надання, зокрема, договору, укладеного на товарній біржі на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках, з приводу чого суд зазначає наступне.

Як убачається з матеріалів справи позивачем придбаний автомобіль 04.09.2008 на підставі біржової угоди № 839977.

Відповідно до пункту 8 Порядку №1388 (в редакції, яка була чинна на момент набуття позивачем у власність відповідного транспортного засобу) реєстрація транспортних засобів здійснюється на підставі

заяви власника, поданої особисто, і документів, що посвідчують

його особу, правомірність придбання транспортного засобу, оцінку

його вартості, яка провадиться спеціалістом, що пройшов необхідну

підготовку у порядку, встановленому МВС, Мін'юстом,

Держпромполітики, Держмитслужбою та Фондом державного майна і має

відповідні документи, відповідність конструкції транспортного

засобу встановленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також

вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних

документів.

Правомірність придбання транспортних засобів, складових частин, які мають ідентифікаційні номери, підтверджується документами, скріпленими підписом відповідної посадової особи і печаткою, виданими суб'єктами підприємницької діяльності, які реалізують транспортні засоби та видають довідки-рахунки, митними органами, судами, нотаріусами, органами соціального захисту населення, підприємствами-виробниками транспортних засобів та підрозділами ДАІ, а також угодами, укладеними на товарних біржах.

Такими документами можуть бути, зокрема, договори, в тому числі угоди, укладені на товарних біржах, та інші посвідчені в установленому порядку документи, що встановлюють право власності на транспортний засіб.

Зважаючи на вказані норми на час придбання позивачем транспортного засобу, суд зазначає, що на момент набуття позивачем у власність автомобіля, чинне на той час законодавство не вимагало для здійснення реєстрації укладання біржової угоди на зареєстрованих бланках, а тому вищевказана угода відноситься до документів, що посвідчують правомірність придбання транспортного засобу. Вимога про укладання договорів про придбання транспортних засобів на товарних біржах виключно на зареєстрованих бланках була внесена до Порядку №1388 лише постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2009 №1371, яка набрала чинності 29.12.2009, тобто після набуття позивачем права власності на транспортний засіб.

Відтак, доречним є врахувати приписи частини першої статті 58 Конституції України згідно яких, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Крім того, Конституційний Суд України у рішенні у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 05.04.2001 № 3-рп/2001 зазначив, що Конституція України закріпила принцип незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів (ч. 1 ст. 58). Це означає, що дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом. Закріплення принципу незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів є гарантією безпеки людини і громадянина, довіри до держави. Винятки з цього конституційного принципу, тобто надання закону або іншому нормативно-правовому акту зворотної сили, передбачено ч. 1 ст. 58 Конституції України, а саме: коли закони або інші нормативно-правові акти пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Також у рішенні від 26.01.2011 №1-рп/2011 Конституційний Суд України зазначив, що вказані положення Основного Закону України передбачають загальновизнані принципи дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, а саме: принцип їх безпосередньої дії, тобто поширення тільки на ті відносини, які виникли після набуття чинності законами чи іншими нормативно-правовими актами, та принцип зворотної дії в часі, якщо вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином вимоги про укладання договорів про придбання транспортних засобів на товарних біржах виключно на зареєстрованих бланках поширюються лише на правовідносини, які виникли після 29.12.2009.

Біржова угода від 04.09.2008 № 839977 укладена відповідно до вимог чинного законодавства, які були чинні на момент її укладення, а вимоги до правовстановлюючих документів, які виникли після цього (після 29.12.2009), не можуть поширюватися на спірні правовідносини, внаслідок чого наданий ОСОБА_1 примірник біржової угоди має бути розцінений відповідачем в якості документа, що підтверджує правомірність придбання транспортного засобу.

При цьому, суд зауважує, що позивач позбавлений можливості привести вказаний документ відповідно до вимог пункту 8 Порядку №1388 в чинній на теперішній час редакції, що, у разі обрання позиції відповідача, фактично зумовлює ситуацію, за якої перереєстрації позивачем як власником відповідного транспортного засобу взагалі є неможливою.

Проте, відповідач, під час розгляду поданих позивачем документів не врахував дану обставину, що фактично призвело до позбавлення позивача права на реєстрацію за ним належного йому на праві власності транспортного засобу.

При цьому суд зазначає, що посилання відповідача у відзиві на позовну заяву на те, що надана біржова угода не є документом, який підтверджує правомірність придбання транспортного засобу не було підставою для відмови у реєстрації/перереєстрації автомобіля за позивачем, викладеній у листі від 27.09.2021 № 31/26-К-1309вх.

Щодо пропуску десятиденного строку, встановленого п. 7 Порядку №1388, для подання документів для перереєстрації транспортного засобу, суд зазначає, що таке порушення не є підставою для відмови у проведенні реєстрації транспортного засобу.

За приписами п. 7 Порядку №1388 забороняється лише експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС, однак Порядком №1388 не передбачено, що порушення 10-денного строку з моменту придбання транспортного засобу є підставою для відмови у його реєстрації.

У свою чергу, експлуатація транспортного засобу з порушенням правил його реєстрації становить склад адміністративного правопорушення, передбачений частиною шостою статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зважаючи на вказане, суд дійшов висновку про визнання протиправним та скасування рішення Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) щодо відмови ОСОБА_1 в реєстрації автомобіля SKODA FABIA SEDAN, 2007 року випуску, об'єм двигуна 1198, номер двигуна 1610, номер шассі НОМЕР_4 номер кузова НОМЕР_1 сірого кольору, оформлене листом від 27.09.2021 № 31/26-К-1309вх.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем під час розгляду справи не надано будь-яких належних та допустимих доказів на підтвердження правомірності відмови у проведенні перереєстрації транспортного засобу позивача, у той час як матеріали справи свідчать про те, що позивачем надано необхідні для проведення перереєстрації транспортного засобу документи.

Суд критично оцінює доводи відповідача про те, що зміни до Порядку №1388 внесені не постановою КМУ від 23.12.2009 року №1371, а постановою КМУ від 18.11.2015 №941, виходячи із наступного.

Відповідно до постанови КМУ від 23.12.2009 №1371, пункт 8 Порядку №1388 викладено в такій редакції: «Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є засвідчені підписом відповідної посадової особи, що скріплений печаткою: договори та угоди, укладені на товарних біржах на зареєстрованих у Департаменті Державтоінспекції бланках, інші засвідчені в установленому порядку документи, що встановлюють право власності на транспортні засоби.

В попередній редакції від 10.06.2009 пункт 8 порядку №1388 викладено наступним чином: «Такими документами можуть бути: договори, в тому числі угоди, укладені на товарних біржах, та інші посвідчені в установленому порядку документи, що встановлюють право власності на транспортний засіб».

Проаналізувавши вищевказані норми, суд дійшов висновку, що вимога про укладання договорів про придбання транспортних засобів на товарних біржах виключно на зареєстрованих бланках внесена до Порядку № 1388 постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2009 № 1371.

Отже, для належного і ефективного способу захисту позивача необхідно зобов'язати Регіональний Сервісний Центр ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) здійснити перереєстрацію/реєстрацію транспортного засобу SKODA FABIA SEDAN, 2007 року випуску, об'єм двигуна 1198, номер двигуна НОМЕР_3 , номер шассі НОМЕР_4 номер кузова НОМЕР_1 сірого кольору із зазначенням в реєстраційних документах, що власником автомобіля є ОСОБА_1 .

На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно зі статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно із частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України на користь позивача підлягають стягненню здійсненні ним судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

В той час, при зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1040,40 грн.

Згідно з положеннями абзацу 6 пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2825-IX, судом апеляційної інстанції щодо всіх справ, підсудних окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, та переданих на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України відповідно до цього Закону, є Шостий апеляційний адміністративний суд.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255, 263, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) щодо відмови ОСОБА_1 в реєстрації/перереєстрації автомобіля SKODA FABIA SEDAN, 2007 року випуску, об'єм двигуна 1198, номер двигуна НОМЕР_3 , номер шассі НОМЕР_4 номер кузова НОМЕР_1 сірого кольору, викладене в листі від 27.09.2021 № 31/26-К-1309вх.

Зобов'язати Регіональний Сервісний Центр ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) здійснити перереєстрацію/реєстрацію транспортного засобу SKODA FABIA SEDAN, 2007 року випуску, об'єм двигуна 1198, номер двигуна НОМЕР_3 , номер шассі НОМЕР_4 номер кузова НОМЕР_1 сірого кольору із зазначенням в реєстраційних документах, що власником автомобіля є ОСОБА_1 .

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1040,40 грн. (одну тисячу сорок гривень сорок копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено 10.06.2025.

Суддя А.В. Сіпака