Ухвала від 26.05.2025 по справі 204/5485/25

Справа № 204/5485/25

Провадження № 1-кс/204/1512/25

УХВАЛА

Іменем України

26 травня 2025 року слідчий суддя Чечелівського районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Криворізької східної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 42023040000000400 від 12.07.2023 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст.366, ч. 2 ст. 209 КК України, -

встановив:

До суду надійшло клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Криворізької східної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 42023040000000400 від 12.07.2023 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст.366, ч. 2 ст. 209 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначено, що Групою слідчих СВ ВП № 3 Дніпровського районного управління поліції №1 ГУНП в Дніпропетровській області та Слідчим управлінням ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023040000000400 від 12.07.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України.

Постановою заступника начальника - начальника слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області від з метою швидкого та повного досудового розслідування кримінального провадження № 42023040000000400 створено групу слідчих, до складу якої включено слідчих СУ ГУНП в Дніпропетровській області.Нагляд за додержанням законів під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Дніпропетровської обласної прокуратури.

Досудовим розслідуванням встановлено, що не пізніше липня 2023 року, більш точна дата та час органом досудового розслідування не встановлена, знаходячись в невстановленому місці, ОСОБА_5 , який є директором КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » КМР, використовуючи свої службові зв'язки серед посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , діючи умисно, в умовах воєнного стану, з метою особистого незаконного збагачення, переслідуючи корисливу мету у вигляді привласнення бюджетних коштів ІНФОРМАЦІЯ_3 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх протиправних дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, прийняв рішення про створення стійкого злочинного об'єднання у формі злочинної організації, з метою вчинення, тяжких та особливо тяжких злочинів, які полягали у незаконному заволодінні бюджетними коштами, передбаченими на утримання кладовищ, надання послуг із забезпечення міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, послуг з поточних ремонтів об'єктів благоустрою.Для досягнення злочинного умислу ОСОБА_5 розробив єдиний план злочинних дій з розподілом функцій кожного учасника злочинної організації, який полягав в наступних діях: утворення стійкого злочинного об'єднання (злочинної організації) та керівництво ним, підбір співучасників та розподіл функцій кожного із учасників злочинної організації; залучення в якості співучасників злочинів довірених осіб, а саме ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 ; налагодження та використання корупційних зв'язків серед посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , щодо систематичного освоєння та розкрадання бюджетних коштів підконтрольними організатору суб'єктами господарювання; проведення процедур закупівлі послуг та робіт за бюджетні кошти за умовами розробленими учасниками злочинні організації, що містять дискримінаційні вимоги та за завищеною очікуваною вартістю; укладення договорів на виконання робіт та надання послуг із підконтрольними суб'єктами господарювання; організація та контроль за виконанням договір за бюджетні кошти; заволодіння грошовими коштами під час виконання договорів за бюджетні кошти шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до актів прийняття робіт, надання послуг; виведення коштів з рахунків підконтрольних організатору суб'єктів господарювання в готівкову форму; розподілі коштів (прибутків), одержаних в результаті злочинної діяльності, між членами злочинної організації; забезпечення взаємозв'язку між діями членів злочинної організації та координація їх діяльності; забезпечення постійного та систематичного функціонування злочинної організації, шляхом надання знарядь та засобів для здійснення поточної діяльності: оренда офісних приміщень, забезпечення матеріально-технічною базою, надання транспортних засобів, надання оборотних грошових коштів; здійснення прикриття незаконної діяльності злочинної організації, шляхом реєстрації суб'єктів господарювання на підставних осіб, використання месенджерів для спілкування, інструктажів учасників щодо заходів безпеки, регулярна зміна місць здійснення злочинної діяльності та інше.Розробивши план скоєння злочинів, ОСОБА_5 прийшов до висновку, що для здійснення свого злочинного умислу необхідно залучити осіб, які поділяють його незаконні інтереси і прагнуть до швидкого збагачення, та спільно з ним, під його керівництвом як організатора, виявлять бажання взяти участь у діяльності злочинної організації.Для реалізації свого злочинного плану ОСОБА_5 не пізніше липня 2023 року, (більш точна дата та час органом досудового розслідування не встановлена), знаходячись у невстановленому місці, залучив у статусі виконавців наступних осіб: ОСОБА_6 , яка є начальником ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7 , яка є директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ОСОБА_8 , яка є директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ОСОБА_9 , яка офіційно працевлаштована у ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_7 ", ОСОБА_10 , яка є начальником планово-економічного відділу КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » КМР, ОСОБА_11 , який станом на 01.01.2024 був офіційно працевлаштований в ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_8 ", ОСОБА_12 , який є засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ОСОБА_14 , який є фізичною особою - підприємцем, ОСОБА_13 , який офіційно працевлаштований у ФОП ОСОБА_14 . ОСОБА_5 довів до відома ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_6 , заздалегідь розроблений план вчинення злочинів у складі злочинної організації. В свою чергу останні дали свою добровільну згоду на участь у злочинному об'єднанні (злочинній організації) в якості виконавців, погодилась виконувати покладені на них функції у злочинному об'єднанні, виконувати окремі вказівки та доручення організатора злочинного об'єднання ОСОБА_5 .Об'єднані єдиним планом з розподілом функцій злочинної організації, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам злочинного утворення, ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_6 , у період часу з липня 2023 року по грудень 2024 року, систематично здійснювали дії, спрямовані на заволодіння бюджетними коштами, передбаченими на утримання кладовищ, надання послуг із забезпечення міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, послуг з поточних ремонтів об'єктів благоустрою. ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , та ОСОБА_13 , як виконавці, кожен виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, організували завищеної очікуваної вартості, та як наслідок укладання наступних договорів по завищеній вартості. ОСОБА_10 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, розробила та надали невстановленій органом досудового розслідування особі, тендерну документацію для проведення процедур публічних закупівель через електронну систему « ІНФОРМАЦІЯ_11 », із наступними ідентифікаторами: ІНФОРМАЦІЯ_12 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , замовником яких є ІНФОРМАЦІЯ_15 , в якій містилися дискримінаційні умови.За вказівкою та під контролем організатора ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , спільно з ОСОБА_9 , в період з 20.01.2023 по 30.01.2024 забезпечено проведення та участь підконтрольного суб'єкта господарювання ФОП ОСОБА_14 у відкритих торгах з особливостями, за результатами яких між ІНФОРМАЦІЯ_15 та ФОП ОСОБА_14 укладено 3 договори: №19, № 52 та № 22 за предметом: «Послуги з забезпечення міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців» на загальну суму 3 643 100 грн. У період часу з 20.01.2023 по 25.12.2024 ОСОБА_14 , спільно з

ОСОБА_13 , забезпечили виконання вищевказаних договорів, після чого ОСОБА_9 спільно з ОСОБА_8 підготувала офіційні документи, а саме: акти надання послуг, до яких спільно з ОСОБА_14 внесли завідомо неправдиві відомості, стосовно вартості одного кілометра міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, які у подальшому ОСОБА_14 , зловживаючи своїм службовим становищем, підписав та надав замовнику.В результаті чого, ІНФОРМАЦІЯ_15 платіжними дорученнями, на рахунок ФОП ОСОБА_14 перераховано грошові кошти на загальну суму 3 086 652,50 грн.З 20.01.2023 по 25.12.2024 ОСОБА_7 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 плану, здійснила перерахування коштів з рахунку ФОП ОСОБА_14 з подальшою зміною їх форми з безготівкової у готівкову та розподілила кошти, отримані злочинним шляхом, за вказівкою ОСОБА_5 між учасниками злочинної організації Таким чином, ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_13 , ОСОБА_9 , ОСОБА_14 , діючи у складі злочинної організації, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, запровадженого на території України Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022, в результаті умисного завищення транспортної складової за один кілометр міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, вчинили заволодіння чужим майном, а саме: бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_3 у особливо великих розмірах, чим спричинили майнової шкоди територіальній громаді м. Кривого Рогу в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 , на загальну суму 969 004,50 грн. ОСОБА_10 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, розробила та надали невстановленій органом досудового розслідування особі, тендерну документацію для проведення процедур публічних закупівель через електронну систему « ІНФОРМАЦІЯ_11 », із наступними ідентифікаторами ІНФОРМАЦІЯ_16 та ІНФОРМАЦІЯ_17 , замовником яких є КП « ІНФОРМАЦІЯ_18 » КМР, в якій серед іншого містилися дискримінаційні умови, що унеможливлюють участі у вищевказаній закупівлі інших суб'єктів господарювання.У подальшому ОСОБА_10 , спільно з ОСОБА_9 , як виконавці, кожен виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, створили та завантажили до електронної системи « ІНФОРМАЦІЯ_11 » документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » для участі у тендерних процедурах закупівлі.За вказівкою та під контролем організатора ОСОБА_5 23.08.2023 забезпечено проведення та участь підконтрольного суб'єкта господарювання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », директором якого є ОСОБА_12 , у відкритих торгах з особливостями, за результатами яких, ОСОБА_12 , який є службовою особою ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » укладено 2 договори з КП « ІНФОРМАЦІЯ_18 » КМР за предметами «Послуги з поточного ремонту покриття доріжок в сквері станції Кривий Ріг-Головний та площі Привокзальної в Довгинцівському районі м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області» до кошторисної документації яких була внесена завідомо завищену вартість будівельних матеріалів на загальну суму 3 126 483,65 грн. З 23.08.2023 по 09.12.2023 ОСОБА_12 , спільно з ОСОБА_11 , як виконавці, діючи відповідно до раніше обумовленого плану у складі злочинної організації здійснили контроль та організували виконання будівельних робіт за вищевказаними договорами. ОСОБА_8 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, забезпечила комунікацію з посадовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (замовником) під час безпосереднього виконання робіт з поточного ремонту за об'єктами, та у період підписання актів приймання виконаних будівельних робіт У подальшому, ОСОБА_8 , організувала створення та підписання актів приймання виконаних будівельних робіт та підсумкові відомості ресурсів (витрати за прийнятими нормами) за об'єктами, до яких внесено завідомо неправдиві відомості, стосовно вартості будівельних матеріалів, а ОСОБА_11 надав їх замовнику.В результаті чого, КП « ІНФОРМАЦІЯ_18 » платіжними дорученнями, перераховано на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » грошові кошти на суму 2 437 165, 62 грн. З 23.08.2023 по 09.12.2023 ОСОБА_7 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, здійснила перерахування коштів з рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 »., з подальшою зміною їх форми з безготівкової у готівкову, та розподілила кошти, отримані злочинним шляхом, за вказівкою ОСОБА_5 між учасниками злочинної організації. Таким чином, ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , повторно, та ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , діючи у складі злочинної організації, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, запровадженого на території України Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022, в результаті умисного завищення вартості виконаних робіт, вчинили заволодіння чужим майном у великих розмірах, а саме бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_3 , чим спричинили майнової шкоди територіальній громаді м. Кривого Рогу в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 , на загальну суму 444 169,67 грн.За вказівкою та під контролем організатора ОСОБА_5 , виконавець ОСОБА_9 забезпечила реєстрацію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », яке у відповідності до злочинного плану використовувалось для розкрадання бюджетних коштів при наданні послуг з утримання кладовищ. У подальшому, для реалізації плану, розробленого організатором ОСОБА_5 , виконавець ОСОБА_9 залучила довірену особу - директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ОСОБА_15 , який не був обізнаний із злочинним планом учасників злочинної організації. ОСОБА_10 , спільно з ОСОБА_8 , як виконавці, кожен виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, розробили та надали ОСОБА_6 , тендерну документацію за предметом закупівлі з ідентифікатором ІНФОРМАЦІЯ_19 , замовником якої є ІНФОРМАЦІЯ_20 , в якій серед іншого містилися дискримінаційні умови, що унеможливлюють участі у вищевказаній закупівлі інших суб'єктів господарювання, У свою чергу ОСОБА_6 , як виконавець, будучі начальником ІНФОРМАЦІЯ_4 , виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором планом, шляхом зловживання своїм службовим становищем, забезпечила перемогу підконтрольного суб'єкта господарювання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » у вищевказаній процедурі закупівлі, шляхом внесення дискримінаційних умов до технічного завдання. ОСОБА_10 , спільно з ОСОБА_9 , як виконавці, кожен виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, створили та завантажили до електронної системи « ІНФОРМАЦІЯ_11 » документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ОСОБА_15 для участі у тендерних процедурах закупівлі.За вказівкою та під контролем організатора ОСОБА_5 10.01.2024 забезпечено проведення та участь підконтрольного суб'єкта господарювання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » у відкритих торгах з особливостями, за результатами яких, директором ОСОБА_15 , який є службовою особою, укладено договір з ІНФОРМАЦІЯ_20 на загальну суму 38 483 368,68 грн. З 16.07.2024 по 14.10.2024 ОСОБА_8 , як виконавець, діючи відповідно до раніше обумовленого плану у складі злочинної організації здійснила створення та підписання актів надання послуг з утримання кладовищ, до яких внесено завідомо неправдиві відомості, стосовно об'єму надання послуг з утримання кладовищ та надала їх замовнику.В результаті чого, з 02.08.2024 по 16.10.2024 ІНФОРМАЦІЯ_20 платіжними дорученнями, перераховано на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » грошові кошти на суму 9 293 183,21 грн. З 02.08.2024 по 16.10.2024 ОСОБА_7 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, здійснила перерахування коштів з рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »., з подальшою зміною їх форми з безготівкової у готівкову, та розподілила кошти, отримані злочинним шляхом, за вказівкою ОСОБА_5 між учасниками злочинної організації. Таким чином, ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 повторно, та ОСОБА_6 , діючи у складі злочинної організації, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, запровадженого на території України Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022, в результаті умисного надлишкового перерахування грошових коштів при наданні послуг з утримання кладовищ, вчинили заволодіння чужим майном у особливо великих розмірах, а саме бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_3 , чим спричинили майнової шкоди територіальній громаді м. Кривого Рогу в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 , на загальну суму 5 403 876,34 грн.Загальна сума збитків за 3 епізодами злочинної діяльності, завданих ІНФОРМАЦІЯ_21 , внаслідок вчинення злочинів становить 6 817 050, 51 (шість мільйонів вісімсот сімнадцять тисяч п'ятдесят гривень, п'ятдесят одна копійка).На підставі зібраних доказів, 03.04.2025 року, у порядку ст.ст. 276-278 КПК України, повідомлено про підозру ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_14 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.Враховуючи вищевикладене, у сторони обвинувачення з метою повного та неупередженого здійснення досудового розслідування, встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення та отримання належних та допустимих доказів у кримінальному провадженні, а саме для підтвердження чи спростування факту протиправних дій службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_14 (РНОКПП НОМЕР_3 ), отримання додаткових відомостей щодо осіб, причетних до його вчинення, проведення економічних та товарознавчих експертиз, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення їх оригіналів, та перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_22 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , та які мають суттєве значення для встановлення істини по справі, відносно зазначених суб'єктів господарювання, а саме: повні дані (сформувати картку платника податків в електронному вигляді за допомогою АІС «Податковий блок»); відомості про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання телекомунікаційних мереж з яких здійснювалась (здійснюється) реєстрація податкових накладних та відправлення податкової звітності; відомості щодо доходів, нарахованих/виплачених вказаними податковими агентами найманим працівника; відомості щодо сформованого податкового кредиту та податкового зобов'язання; документів податкової звітності, у тому числі за формою 1ДФ, реєстрів виписаних та отриманих податкових накладних, податкових декларацій з податку на додану вартість та податку на прибуток; документів, що містять інформацію про відкриті/закриті банківські (поточні, розрахункові) рахунки вказаних суб'єктів господарювання, які використовувалися в їхній діяльності в період з 01.01.2023 по теперішній час.Враховуючи те, що вказані документи мають суттєве значення і містять фактичні дані, на підставі яких буде встановлена наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального правопорушення та підлягають доказуванню, з метою їх збереження та унеможливлення їх знищення чи пошкодження, забезпечення у подальшому можливості проведення судових експертиз, саме проведення такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до оригіналів зазначених документів з можливістю їх вилучення, може забезпечити повне виконання, передбачених ст. 2 КПК України, завдань кримінального провадження.Вказані документи самі по собі і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, необхідні слідству для доведення винуватості осіб та встановлення всіх співучасників у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень.Окрім того, в інший спосіб, окрім як вилучення зазначених документів в ІНФОРМАЦІЯ_22 , не можливо отримати інформацію, яка буде використана для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.Відповідно до ст. 91 КПК України, сама подія кримінального правопорушення підлягає доказуванню, яке полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.Таким чином, допустимим доказом відповідно до вимог КПК України вважається саме оригінал документа.Одночасно з цим, згідно ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, процесуальними джерелами яких можуть бути показання, речові докази, документи, висновки експертів.Окрім того, органом досудового розслідування встановлені достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, в зв'язку з чим, доцільно розглянути вказане клопотання про тимчасовий доступ без виклику осіб, у володінні яких знаходяться документи, відповідно до вимог ч. 2 ст. 163 КПК України.Враховуючи, що у володінні ІНФОРМАЦІЯ_22 (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), розташованому за адресою:

АДРЕСА_1 , знаходяться документи, які по даному кримінальному провадженню мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, та вказані докази неможливо отримати іншим шляхом, крім як проведенням тимчасового доступу. Просять розглянути справу відповідно до ч.2 ст.163 КПК України, без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_22 . У зв'язку з чим слідчий звертається до суду з даним клопотанням.

Слідчий надав суду заяву, про розгляд справи без його участі, клопотання підтримав, просив задовольнити.

На підставі ч.2 ст.163 КПК України, вважаю за можливе провести розгляд клопотання без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_22 .

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Згідно наданих матеріалів клопотання встановлено, що в провадженні Групою слідчих СВ ВП № 3 Дніпровського районного управління поліції №1 ГУНП в Дніпропетровській області та Слідчим управлінням ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023040000000400 від 12.07.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України. Згідно матеріалів клопотання, доведено обставини, передбачені ч.5, ч.6 ст. 163 КПК України, а саме те, що інформація, щодо якої слідчий клопоче про надання тимчасового доступу, перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_22 , яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчим також доведено, що вказана інформація може бути використана в якості доказів у кримінальному провадженні. В зв'язку із викладеним, клопотання про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 107, 110, 131-132, 159-160, 162, 163, 309 КПК України, слідчий суддя, -

постановив:

Клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Криворізької східної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 42023040000000400 від 12.07.2023 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст.366, ч. 2 ст. 209 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл слідчим групи слідчих відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 або прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні, на тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_22 яке знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення завірених належним чином копій документів та інформації (в паперовому та електронному вигляді) за період з початку 2023 по день звернення із ухвалою відносно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_14 (РНОКПП НОМЕР_3 ), а саме:

-повні дані (сформувати картку платника податків в електронному вигляді за допомогою АІС «Податковий блок»), у тому числі вказавши: ідентифікаційні дані; реєстраційні дані; довідкові дані; відомості про всіх посадових осіб та засновників; види діяльності; дані про банківські рахунки; реєстрація в якості платника ПДВ, єдиного податку; відомості про об'єкти оподаткування;

-відомості про ідентифікаційні ознаки (IP-адреса, MAC-адреса, адреси електронних скриньок, дата подання/прийняття, номер) кінцевого обладнання телекомунікаційних мереж з яких здійснювалась (здійснюється) реєстрація податкових накладних та відправлення податкової звітності;

-відомості щодо доходів, нарахованих/виплачених вказаними податковими агентами найманим працівника (із зазначенням ПІБ, дати народження, РНОКПП осіб, сум нарахованого/виплаченого доходу, нарахованого/утриманого податку, дат прийняття/звільнення);

-відомості щодо сформованого податкового кредиту та податкового зобов'язання (використовуючи базу даних АІС «Податковий блок» сформувати файл у вигляді довідки формату Excel з даними про назву покупця/продавця, ЄДРПОУ, номеру податкової накладної, дати її виписки та дати реєстрації, загальної суми коштів, суми ПДВ, обсягу операцій зі ставкою 20%, номенклатури товарів/послуг, одиниці виміру товару/ послуги, кількості (об'єм, обсяг), ціни постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ, обсягів постачання (бази оподаткування) без урахування ПДВ;

-документів податкової звітності, у тому числі за формою 1ДФ, реєстрів виписаних та отриманих податкових накладних, податкових декларацій з податку на додану вартість (із усіма наявними додатками та коригуваннями) та податку на прибуток з розбивкою по роках, із зазначенням джерела доходу та розшифрування ознак доходів;

-документів, що містять інформацію про відкриті/закриті банківські (поточні, розрахункові) рахунки вказаних суб'єктів господарювання, які використовувалися в їхній діяльності в період з 01.01.2023 по теперішній час.

Строк виконання ухвали 60 днів, з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1