Справа № 201/6037/25
Провадження № 1-кс/201/2253/2025
28 травня 2025 року м. Дніпро
Слідчий суддя Соборного районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , з секретарем судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро внесене під час досудового розслідування кримінального провадження №22023130000000779 від 06.10.2023 року клопотання старшого слідчого в ОВС СВ 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 погодженого прокурором Старобільскої окружної прокуратури Луганської області ОСОБА_4 про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Підгорівка Луганської області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , громадянки України, раніше не судимої, підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,
В судовому засіданні приймали участь
прокурор ОСОБА_4
захисник ОСОБА_6
Слідчий за погодженням з прокурором звернувся до суду з клопотанням у рамках кримінального провадження №22023130000000779 від 06.10.2023 про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно ОСОБА_5 підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв'язку з військовою агресіфєю РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, №341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 25.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024 та № 740/2024 від 29.10.2024 та 26/2025 від 14.01.2025 та 235/2025 від 15.04.2025 а із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.
Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376, яким скасовано дію попереднього наказу №309 від 22.12.2022, визначено перелік територій, на яких ведуться (велись) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. Згідно з зазначеним переліком Старобільська міська територіальна громада Старобільського району Луганської області перебуває під тимчасовою окупацією та оточенні (блокуванні) з боку РФ та незаконного збройного формування «лнр» з 28.02.2022.
Внаслідок ведення агресивної війни з боку Російської Федерації проти України Старобільська міська територіальна громада Старобільського району Луганської області захоплена збройними силами Російської Федерації спільно з незаконними збройними формуваннями «лнр», та на її території створено ланку незаконних органів влади, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора.
Органом досудового розслідування встановлено, внаслідок ведення агресивної війни з боку Російської Федерації проти України Старобільська міська територіальна громада Старобільського району Луганської області захоплена збройними силами Російської Федерації спільно з незаконними збройними формуваннями «лнр», та на її території створено ланку незаконних органів влади, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора.
15.06.2023 центральною виборчою комісією Російської Федерації прийнято постанову № 119/947-8 «Про призначення виборів депутатів народної ради луганської народної республіки та виборів депутатів представницьких органів муніципальних утворень на території луганської народної республіки», тобто на тимчасово окупованій території Луганської області.
Відповідно до вказаної постанови на території «лнр» призначено проведення 10 вересня 2023 року виборів «депутатів народної ради луганської народної республіки та виборів депутатів представницьких органів муніципальних утворень на території луганської народної республіки».
Згідно зі ст. 2 закону «лнр» «Про вибори депутатів представницьких органів муніципальних утворень першого скликання в луганській народній республіці» № 441-ІІІ від 29.05.2023 до складу єдиного виборчого округу виборів депутатів представницького органу муніципального утворення входить територія муніципального утворення.
Так, у період з 01 по 10 вересня 2023 року, у відповідності до законодавства РФ та «лнр» на тимчасово окупованій території Луганської області проведено незаконні «вибори депутатів народної ради луганської народної республіки першого скликання та вибори депутатів представницьких органів муніципальних утворень луганської народної республіки першого скликання (мовою оригіналу: «выборы депутатов народного совета луганской народной республики первого созыва и выборы депутатов представительных органов муниципальных образований луганской народной республики первого созыва»).
За результатами вказаних незаконних виборів представниками так званої «виборчої комісії лнр» вибори депутатів до «ради депутатів муніципального округу муніципального утворення Старобільський муніципальний округ лнр» (мовою оригіналу: «депутатов Совета муниципального округа муниципальное образование Старобельский муниципальный округ Луганской Народной Республики»), яка відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» є незаконною, тобто створеною (обраною) у порядку, не передбаченому законом, визнані такими, що відбулися, та на яких партія «всеросійська політична партія «єдина Росія» (мовою оригіналу: «всероссийская политическая партия «Единая Россия») отримала 16 мандатів.
Так, відповідно до рішення «територіальної виборчої комісії Старобільського району лнр» від 11.09.2023 № 20/106 «Про результати виборів депутатів ради муніципального округу Старобільський муніципальний округ першого скликання по єдиному виборчому округу» та додатку до нього, ОСОБА_5 , обрана депутатом «ради муніципального округу Старобільського муніципального округу першого скликання».
Рішенням «територіальної виборчої комісії Старобільського району лнр» від 18.09.2023 № 22/128, ОСОБА_5 , зареєстровано обраним депутатом «ради муніципального округу Старобільський муніципальний округ першого скликання».
19 вересня 2023 року відбулося перше пленарне засідання першого скликання так званої «ради депутатів муніципального округу муніципального утворення Старобільський муніципальний округ лнр першого скликання» (мовою оригіналу: «депутатов Совета муниципального округа муниципальное образование Старобельский муниципальный округ луганской народной республики первого созыва»), на якому прийняте рішення № 7, внаслідок чого розпочав свою діяльність незаконний орган влади, створений на тимчасово окупованій території - «рада депутатів муніципального округу муніципального утворення Старобільський муніципальний округ лнр» (мовою оригіналу: «совет муниципального округа муниципальное образование Старобельский муниципальный округ Луганской Народной Республики»), яка відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» є окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Відповідно до так зв. рішення «ради депутатів муніципального округу муніципального утворення Старобільський муніципальний округ лнр першого скликання» (мовою оригіналу: «решение депутатов совета муниципального округа муниципальное образование Старобельский муниципальный округ Луганской Народной Республики первого созыва») від 19.09.2023 до вищезазначеного незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, серед інших обрана депутатом ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та призначена на посаду голови постійної комісії по бюджетній, фінансовій, податковій та майновій політиці ради («председателя постоянной комиссии по бюджетной, финансовой, налоговой и имущественной политике Совета» - мовою оригіналу), тобто остання за власною згодою була добровільно обрана депутатом до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території м. Старобільська Старобільського району Луганської області окупаційної адміністрації держави-агресора - «ради депутатів муніципального округу муніципального утворення Старобільський муніципальний округ лнр» (мовою оригіналу: «совета муниципального округа муниципальное образование Старобельский муниципальный округ Луганской Народной Республики»).
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється в участі в добровільному обранні до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
29 червня 2024 року відповідно до вимог ст. ст. 40, 42, 111, 133, 135, 137, 276, 277, 278 КПК України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у добровільному обранні до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням Старобільського району Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, 22.06.2024 в газеті «Урядовий кур'єр» №127 (7787), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора в установленому законом порядку, було здійснено виклик ОСОБА_5 для участі у слідчих діях.
Крім того, 29.06.2024 в газеті «Урядовий кур'єр» №132 (7792), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора в установленому законом порядку, було здійснено повторний виклик ОСОБА_5 для участі останньої у слідчих діях.
Жодного разу у призначений час підозрювана ОСОБА_5 у призначене місце не з'явилася, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Враховуючи наведені вище обставини, слідчим за погодженням з прокурором 29 червня 2024 року, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України (опубліковано повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр» №132 (7792) від 29.06.2024, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.
Таким чином 29.06.2024 у вказаному кримінальному ОСОБА_5 набула статусу підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а саме у добровільному обранні громадянина України до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора.
Постановою слідчого від 29.07.2024 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_5 оголошено в розшук.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.
Про наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст.177 КПК України, а саме ризик переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду свідчать такі обставини, як
тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_5 в разі визнання її винною у кримінальному правопорушенні, в якому вона підозрюється (відповідно до ст. 12 КК України вказаний злочин відноситься до категорії тяжких злочинів. Санкція ч. 5 ст. 111-1 КК України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої).
Крім того, неприбуття на виклик до слідчого шість разів, у тому числі тричі у статусі підозрюваної та не повідомлення слідчому та прокурору про причини та неможливість прибуття на виклик, що свідчить про те, що підозрювана на цей час вже переховується від органу досудового розслідування.
Також, існує наявність ризику, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України, пов'язаний із можливістю знищити, сховати або спотворити ОСОБА_5 будь-яку із речей чи документів (уставні, реєстраційні документи, накази, розпорядження, кадрова документація, функціональні обов'язки, посадові інструкції), які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.
Про наявність ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме ризику незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні свідчить той факт, що підозрюваній ОСОБА_5 відомі свідки у даному кримінальному провадженні, які надали покази відносно її колабораційної діяльності, так як до повномасштабного вторгнення РФ на територію України та захоплення території Старобільського району Луганської області вони особисто були знайомі, у зв'язку з чим підозрювана може незаконно впливати на свідків.
Не виключена наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме ризик того що підозрювана може продовжити кримінальне правопорушення, у якому вона підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення,оскільки остання знаходиться на тимчасово окупованій території України а саме на території Старобільського району Луганської області, до якого обрано підозрювану, що дає їй можливість продовжувати здійснення незаконної діяльності та унеможливлює реальне відбування покарання, яке може бути призначене останній у разі її засудження за цей злочин.
Враховуючи факт переховування підозрюваної від слідства, а також те, що у кримінальному провадженні зібрані докази, які у своїй сукупності свідчать про вчинення підозрюваним інкримінованого йому кримінального правопорушення, беручи до уваги його тяжкість та специфіку, а також те, що у разі визнання підозрюваного винним у вчиненні інкримінованого злочину, йому може бути призначено покарання у вигляді реального позбавлення волі, дані про особу підозрюваного, є підстави вважати, що запобіжним заходом, який здатний забезпечити належну поведінку підозрюваного є лише тримання під вартою.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просив обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Захисник заперечував проти задоволення клопотання посилаючись на необґрунтованість підозри, недоведеність ризиків, не з'ясування причини і умов вчинення дій які інкримінуються підозрюваній, не з'ясовано її соціальні зв'язки і характеристика. Просив надати дозвіл на затримання підозрюваної і вже після затримання з'ясовувати необхідність обрання запобіжного заходу.
Вислухавши думку прокурора та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя, приходить до наступних висновків.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, №341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 25.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024 та № 740/2024 від 29.10.2024 та 26/2025 від 14.01.2025 та 235/2025 від 15.04.2025 а із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.
Таким чином, розгляд клопотання здійснюється в умовах воєнного стану з особливостями визначеними КПК України.
Відповідно до Наказу № 197 від 20 липня 2022 року визначено тимчасове місце дислокації слідчих підрозділів ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, а саме слідчого відділу 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь, Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях та 3 управління (з дислокацією у м. Сєвєродонецьк, Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях на території Соборного району в м. Дніпрі, на період дії воєнного стану, або до прийняття окремого рішення Головою Служби безпеки України.
Таким чином розгляд клопотання здійснюється за місцем знаходження органу досудового розслідування.
Згідно ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
З матеріалів клопотання встановлено, що 06.10.2023 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22023130000000779, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
В судовому засіданні встановлено, що у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням Старобільського району Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, 22.06.2024 в газеті «Урядовий кур'єр» №127 (7787), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора в установленому законом порядку, було здійснено виклик ОСОБА_5 для участі у слідчих діях.
Крім того, 29.06.2024 в газеті «Урядовий кур'єр» №132 (7792), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора в установленому законом порядку, було здійснено повторний виклик ОСОБА_5 для участі останньої у слідчих діях.
Жодного разу у призначений час підозрювана ОСОБА_5 у призначене місце не з'явилася, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Враховуючи наведені вище обставини, слідчим за погодженням з прокурором 29 червня 2024 року, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України (опубліковано повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр» №132 (7792) від 29.06.2024, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.
Таким чином 29.06.2024 у вказаному кримінальному ОСОБА_5 набула статусу підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а саме у добровільному обранні громадянина України до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора.
Постановою слідчого від 29.07.2024 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_5 оголошено в розшук.
Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: протоколами оглядів сайтів незаконного органу влади на яких є інформація про діяльність ОСОБА_5 на посаді депутата, показаннями свідків, чкі підтвердили обрання ОСОБА_5 депутатом, протоколами пред'явлення для впізнання.
Таким чином, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у добровільному обранні громадянина України до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
При цьому суд звертає увагу, що для повідомлення про підозру не потрібна така ж ступінь доведення як для визнання особи винною, достатньо щоб у стороннього спостерігача склалось враження, що злочин було вчинено і підозрювана особа причетна до його вчинення. Такого ступеню доведення у цій справі було досягнуто.
Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на цей час докази у кримінальному провадженні свідчать про об'єктивний зв'язок підозрюваного із вчиненням злочину, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України.
Згідно ч 2 ст. 177 КПК України другою підставою для застосування запобіжного заходу є наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрювана може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Суд встановив наявність ризику передбаченого п. 1 ч. 1 ст.177 КПК України, а саме ризик переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду свідчать такі обставини, як
тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_5 в разі визнання її винною у кримінальному правопорушенні, в якому вона підозрюється (відповідно до ст. 12 КК України вказаний злочин відноситься до категорії тяжких злочинів. Санкція ч. 5 ст. 111-1 КК України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої).
Крім того, неприбуття на виклик до слідчого шість разів, у тому числі тричі у статусі підозрюваної та не повідомлення слідчому та прокурору про причини та неможливість прибуття на виклик, що свідчить про те, що підозрювана на цей час вже переховується від органу досудового розслідування.
Також, існує наявність ризику, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України, пов'язаний із можливістю знищити, сховати або спотворити ОСОБА_5 будь-яку із речей чи документів (уставні, реєстраційні документи, накази, розпорядження, кадрова документація, функціональні обов'язки, посадові інструкції), які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.
Про наявність ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме ризику незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні свідчить той факт, що підозрюваній ОСОБА_5 відомі свідки у даному кримінальному провадженні, які надали покази відносно її колабораційної діяльності, так як до повномасштабного вторгнення РФ на територію України та захоплення території Старобільського району Луганської області вони особисто були знайомі, у зв'язку з чим підозрювана може незаконно впливати на свідків.
Не виключена наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме ризик того що підозрювана може продовжити кримінальне правопорушення, у якому вона підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення, оскільки остання знаходиться на тимчасово окупованій території України а саме на території Старобільського району Луганської області, до якого обрано підозрювану, що дає їй можливість продовжувати здійснення незаконної діяльності та унеможливлює реальне відбування покарання, яке може бути призначене останній у разі її засудження за цей злочин.
Доходячи до висновку про наявність ризиків, суд звертає увагу, що ризик не є фактом, а є ймовірністю вчинення певних дій, а тому має бути доведено в судовому засіданні саме ймовірність того, що підозрюваний може їх вчинити і суд вважає, що така ймовірність є доволі високою.
Таким чином судом встановлено наявність ризиків визначених п.п. 1,2,3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а тому відносно підозрюваного може бути обрано запобіжний захід.
Вирішуючи питання про вид запобіжного заходу суд враховує дані про особу підозрюваного, який не судимий, підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, також суд враховує вид та ступінь встановлених ризиків, тяжкість злочину, обстановку в якій вчинено злочин, а саме, воєнний стан, який продовжується і у якому уникнути слідства легше ніж під час миру, а тому суд вважає, що недостатньо застосування більш м'яких запобіжних заходів ніж тримання під вартою відносно підозрюваного.
Разом з цим, слідчий суддя при постановленні ухвали враховує положення абз. 7 ч. 4 ст. 183 КПК України, відповідно до якого, при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або яка виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, розмір застави не визначається.
Крім того, положеннями частини 4 ст. 197 КПК України, встановлено, що у разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого на підставі частини шостої статті 193 цього Кодексу строк дії такої ухвали не зазначається.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 177, 178, 183, 193, 194, 197, 369-372, 376, 395, 615 КПК України, суд -
Клопотання старшого слідчого в ОВС СВ 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 погодженого прокурором Старобільскої окружної прокуратури Луганської області ОСОБА_4 про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, - задовольнити.
Обрати підозрюваній ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Роз'яснити, що згідно з положеннями ч. 6 ст.193 КПК України, після затримання особи і не пізніше як через сорок вісім годин з часу доставки її до місця кримінального провадження слідчий суддя, за участю підозрюваної, розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Ухвала, щодо обрання запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення, а особою, що тримається під вартою - протягом того ж строку з моменту отримання нею її копії.
Повний текст ухвали суду буде оголошений 28 травня 2025 року о 17 годині 00 хвилин.
Слідчий суддя ОСОБА_1