Справа № 569/9695/25
06 червня 2025 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Головчак М.М., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою АДРЕСА_1 , головного бухгалтера МПП - фірма «ЯМУНА», за ч.1 ст. 163 КУпАП,-
28.05.2025, близько 12:00 год., при проведенні документальної планової виїзної перевірки малого приватного підприємства - фірма “ЯМУНА», код ЄДРПОУ 30352116, який здійснює свою діяльність за адресою м.Рівне, вул.Дворецька, буд.182, головним бухгалтером якого є ОСОБА_1 , встановлено правопорушення 1) п.44.1 п.44.2 ст.44 розділу 1, пп. 134.1.1 п.134.1 ст.134, пп.140.5.4, пл.140.5.11 п.140.5 ст. 140 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010poку N? 2755-VI, зі змінами та доповненнями, що призвело до заниження податку на прибуток всього на суму 957 659 грн., в тому числі за 9 місяців 2021 року на суму 36 239 грн., за 2021 рік на суму 147 159 грн., за І квартал 2023 року на суму 3 887 грн., за півріччя 2023 року на суму 254 520 грн., за 9 місяців 2023 року на суму 16 609 грн., за 1 квартал 2024 року на суму 51 272 грн., за півріччя 2024 року на суму 79 461 грн., за 9 місяців 2024 року на суму 15077 грн., за 2024 рік на суму 353 436 грн. 2) п.185.1 ст.185, п.186.3 ст.186 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N? 2755-VI (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податкові зобов?язання з податку на додану вартість на суму 4 796 грн., в тому числі: за листопад 2021 року на суму 527 грн., за квітень 2022 року на суму 585 грн., за липень 2022 року на суму 731 грн., за жовтень 2022 року на суму 731 грн., за грудень 2022 року на суму 731 грн., за квітень 2023 року на суму 731 грн., за грудень 2023 року на суму 760 грн., що призвело до завищення від?ємного значення об?єкта оподаткування з податку на додану вартість всього на суму 4 796 грн., в тому числі: за листопад 2021 року на суму 527 грн., за квітень 2022 року на суму 585 грн., за липень 2022 року на суму 731 грн., за жовтень 2022 року на суму 731 грн., за грудень 2022 року на суму 731 грн., за квітень 2023 року на суму 731 грн., за грудень 2023 року на суму 760 грн. 3) абзацу 3 пп. 141.4.2, абзацу г) пл.141.4.1 п.141.4 ст.141 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. N? 2755-VI (із змінами та доповненнями) МПП Фірмою «ЯМУНА» встановлено не утримання податку з доходів нерезидента у сумі 8 860 грн, в т.ч. за І квартал 2022 - 2 670 грн. та за II квартал 2021 року - 6 190 грн., встановлені Актом перевірки №5928/Ж5/17-00-07-01-17/30352116 від 11.04.2025.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 про день та час розгляду справи повідомлялась, шляхом надіслання судової повістки за місцем проживання, але не з'явилась.
Згідно протоколу про адміністративне матеріалів справи, протокол про адміністративне правопорушення був складений у присутності ОСОБА_1 .
Отже, після складання протоколу про адміністративне правопорушення, в присутності ОСОБА_1 , останній було достовірно відомо про наявність щодо неї провадження у справі про адміністративне правопорушення, в суді.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, просиЛА розглянути справу без ЇЇ участі.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, на підставі наявних доказів, що відповідає положенню ст. 268 КУпАП, оскільки за положенням цієї статті, при розгляді справи про адміністративне правопорушення передбачене ст.163-1 КУпАП, присутність особи не є обов'язковою.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП та закриття провадження у справі на підставі п.7 ст. 247 КУпАП.
Триваючими адміністративними проступками є проступки, пов'язані з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою, припиняються виконанням регламентованих обов'язків, якщо ці обов'язки ще можливо виконати. Триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності), увесь час безперервно скоює правопорушення (яке можливо припинити) у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків, які ще можливо виконати.
Крім того, в листах Міндоходів від 13.05.2013 р. № 1101/Н/99-99-15-04-01-14, ДФСУ від 11.09.2015 р. № 33814/7/99-99-17-03-01-17, зазначено, що правопорушеннями, які мають разовий характер, є несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів і державних цільових фондів, подання звіту з єдиного внеску тощо.
Аналізуючи вищевказане, вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП, не є триваючим.
Згідно згаданих протоколу про адміністративне правопорушення, та Акту перевірки, порушення податкового законодавства мало місце 2021 - 2023 роках.
У відповідності до положення ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді) (ч.1). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Згідно п.7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно, строк накладення адміністративного стягнення на даний час закінчився, оскільки як зазначалось вище, допущене ОСОБА_1 адміністративні правопорушення за порушення податкового законодавства мало місце в період 2021-2023 роках.
За наведених обставин провадження у справі відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, підлягає закриттю у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП, -
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП закрити, на підставі п.7 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Головчак М.М.