26.05.2025 Справа №607/5757/25 Провадження №2-а/607/277/2025
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі головуючого судді Багрія Т.Я., з участю секретаря судового засідання Новосад С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі в порядку ч.3 ст.194 КАС України адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просить скасувати постанову №6/163 від 10 березня 2025 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.210 КУпАП, якою на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень. Позов обґрунтовує тим, що 05 березня 2025 року о 12 год. 20 хв. позивач - ОСОБА_1 був доставлений у шостий відділ ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , де відносно нього було складено протокол №136 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.210 КУпАП, в якому повідомлялося про те, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться 10 березня 2025 року в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ). В подальшому 10 березня 2025 року відносно позивача ОСОБА_2 було винесено постанову №6/163 за ч.3 ст.210 КУпАП. Зі змісту оскаржуваної постанови вбачається, що позивачу інкримінується порушення вимог п.3 ст.1 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" та п.10 Правил військового обліку призовників, військовозобо'язаних та резервістів затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30.12.2022 року. Позивач зазначає, що раніше повісток з ІНФОРМАЦІЯ_3 за №1471198 від 27.11.2024 року не отримував. Матеріали справи про адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст. 210 КУпАП не містять достатню сукупність належних, допустимих, достовірних доказів, з яких буде вбачатися, що військовозобов'язаний або резервіст, будучи належним чином повідомленим про необхідність явки до ТЦК та СП або іншого визначеного законодавством органу влади, не прибув до відповідного органу влади у встановлені дату та час і у встановлений законом строк не повідомив відповідний орган влади про причини своєї неявки або вказані причини не підпадають під перелік законодавчо визначених поважних причин неявки за повісткою. Таким чином, оскаржувана постанова винесена з суттєвими порушеннями як матеріального (відсутні докази наявності у діях особи складу правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210 КУпАП), так і процесуального законодавства (проведення розгляду справи за відсутності особи, яка притягається до відповідальності, та за відсутності відомостей про її належне повідомлення про дату, час і місце розгляду). Крім того, відповідач мав та має можливість отримати інформацію про дані позивача які містяться в органах реєстрації актів громадського стану, які створені та діють на підставі ЗУ «Про органи реєстрації актів громадського стану» від 24 грудня 1993 року; інформація про РНОКПП позивача, місце роботи, податкову адресу, доходи, може бути отримана від Державної податкової служби України; про місце реєстрації - від органів МВС України. За таких умов, будь-яке застосування штрафу щодо позивача на підставі ст.210 КУпАП України є незаконним, оскільки прямо порушує імперативну норму примітки до ст..210 КУпАП. Примітка до ст..210 КУпАП звільняє особу від адміністративної відповідальності за ст..210 та 210-1 КУпАП, якщо стосовно цієї особи наявна можливість отримання будь-якої частини персональних даних з інших реєстрів.
Ухвалою судді від 04 квітня 2025 року відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Від відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 до суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому представник відповідача просить у задоволенні позову відмовити. У відзиві представник відповідача вказує, що 05 березня 2025 року ОСОБА_1 , близько 12 год. 20 хв. був доставлений уповноваженими представниками до ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою АДРЕСА_1 . Під час звіряння військово-облікових даних встановлено, що ОСОБА_3 у період проведення мобілізації та/або протягом дії воєнного стану не уточнив в період з дати набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» №3633-ІХ від 11.04.2024 року, адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані шляхом прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста протягом 60 днів відповідно до абз. 4 пп. 1 п. 2 II. Прикінцеві та перехідні положення. Крім цього, ОСОБА_1 не з'явився по повістці № 1471198, яка була надіслана засобами поштового зв'язку 27.11.2024 року для уточнення даних на 10.12.2024 р. о 14-00 год. Поштове відправлення повернулося в ІНФОРМАЦІЯ_3 18.01.2024 року з відміткою, «адресат відсутній за вказаною адресою». У позовній заяві позивачем основний акцент зроблено на те, що він жодної повістки не отримував. Крім цього вважає, що у Відповідача була можливість отримання будь яких даних стосовно нього із інших реєстрів, до яких той мав доступ. Відповідач не погоджується з також думкою позивача у зв'язку з тим, що інкриміноване ОСОБА_4 правопорушення було вчинене ним після 19.05. 2024, тобто після набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» № 3633-ІХ від 11.04.2024 року, яким ст.210 КУпАП було доповнено частиною 3, при цьому саме з 19.05.2024 року у позивача виник обов'язок оновити протягом 60 днів свої облікові та персональні дані. Крім того, примітка до ст. 210 КУпАП не може бути застосована в даному випадку, оскільки чинне законодавство зобов'язувало саме позивача вчинити певні дії, і уточнити свої персональні дані у встановлений строк, які могли бути вчинені тільки ним особисто у один із визначених способів до 16 липня 2024 року включно. А відтак, держатель Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів може перевірити чи уточнив військовозобов'язаний свої персональні дані, але обов'язок такого уточнення покладається саме на військовозобов'язаного, яким є позивач. Крім того, жодна з баз даних не містить інформації про фактичне місце проживання військовозобов'язаного, номер його засобу зв'язку та адресу електронної пошти. Оскаржувана постанова по справі про адміністративне правопорушення №6/163 від 10 березня 2025 року є правомірною та прийнятою згідно норм чинного законодавства.
Позивач ОСОБА_1 та його представник Черкалюк Л.Д. в судове засідання не з'явились, хоча належним чином повідомлялась про дату, час та місце розгляду справи. Від позивача та його представника до суду надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримують та просять позов задовольнити.
Представник відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце судового засідання. У відзиві на позовну заяву представник відповідача просить розглядати справу за його відсутності.
Згідно ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, розглянувши матеріали справи та проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази, дійшов наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається та не заперечується сторонами, що 05 березня 2025 року ОСОБА_1 , близько 12 год. 20 хв. був доставлений уповноваженими представниками до ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою АДРЕСА_1 . Під час звіряння військово-облікових даних встановлено, що ОСОБА_3 у період проведення мобілізації та/або протягом дії воєнного стану не уточнив в період з дати набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» №3633-ІХ від 11.04.2024 року, адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані шляхом прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста протягом 60 днів відповідно до абз. 4 пп. 1 п. 2 II. Прикінцеві та перехідні положення. Крім цього, ОСОБА_1 не з'явився по повістці № 1471198, яка була надіслана засобами поштового зв'язку 27.11.2024 року для уточнення даних на 10.12.2024 р. о 14-00 год..
Постановою начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 полковника ОСОБА_5 №6/163 від 10 березня 2025 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.210 КУпАП та накладено штраф у розмірі 17000 грн. У постанові зазначено, що ОСОБА_1 вчасно не оновив дані в ЦНАПі, « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ІНФОРМАЦІЯ_3 , щоб отримати документ, чим порушив вимоги п.3 ст.1 ЗУ «Про військовий обов'язок та вйськову службу» та п.10 «Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», чим вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст.210 КУпАП. Крім того, ОСОБА_1 не з'явився по повістці №1471198, яка була надіслана засобами поштового зв'язку 27.11.2024 року для уточнення даних на 10 грудня 2024 року о 14:00 год. Поштове відправлення повернулось в ІНФОРМАЦІЯ_3 із відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою». Військовозобов'язаний не повідомив про те, що він є студентом навчального закладу «Західноукраїнський національний університет» з 14 вересня 2024 року.
Згідно ч.1 ст.210 КУпАП, порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 3 ст. 210 КУпАП, вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби здійснюється на підставі Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», відповідно до частин 1-3 статті 1 якого Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Згідно з ч.8 ст.15 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» призовники, яким надійшла повістка відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці.
За змістом ст. 1 Закону України «Про оборону України», особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Особливий період в Україні розпочався з 17.03.2014, коли було оприлюднено Указ Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію». Відповідно до п. 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан. Згідно п. 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №65/2022 «Про загальну мобілізацію» в Україні оголошено загальну мобілізацію. У подальшому строк дії воєнного стану неодноразово продовжувався указами Президента України, який діє на час розгляду справи.
Повісткою № 1471198, сформованою за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, здійснено виклик ОСОБА_1 на 10 грудня 2024 року о 14:00 год. для уточнення даних. Факт надсилання повістки позивачу підтверджується описом вкладення до рекомендованого поштового відправлення №0610211970742. Повістку направлено на адресу, яка зазначена ОСОБА_1 у позовній заяві, а також оскаржуваній постанові.
Відповідно до абзаців 1 - 3 ч.1 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», громадяни зобов'язані: з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду; надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, силам цивільного захисту з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом; проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням військово-лікарської комісії чи відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у розвідувальних органах України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.
Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», посадові особи, винні в порушенні законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також громадяни за невиконання своїх обов'язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації несуть відповідальність згідно із законом.
Згідно із ч.3 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військовий обов'язок включає дотримання правил військового обліку.
18.05.2024 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» № 3633-ІХ від 11.04.2024.
Цим Законом положення ч.10 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» викладено в новій редакції, згідно з якою, зокрема встановлено, що громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, зокрема: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки; прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Відповідно до частини 11 статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що призовники, військовозобов'язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), номерів засобів зв'язку та адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти), освіти, місця роботи, посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.
Як зазначено в абз. 6 ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в редакції Закону № 3633-IX від 11.04.2024р., який набув чинності 18.05.2024р., військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
Вказаний обов'язок визначено також пунктом 23 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 (далі - Порядку №1487) - у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Згідно п.10 Додатку 2 до вищевказаного Порядку, військовозобов'язані, призовники повинні звіряти не рідше одного разу на п'ять років власні персональні дані з обліковими даними районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів.
Призовники, військовозобов'язані та резервісти, які не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, особисто у семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних прибувають із паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, для взяття їх на військовий облік, зняття з військового обліку або внесення змін до їх облікових даних.
Згідно зі ст.42 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та пункту 19 Порядку №1487, громадяни України, винні в порушенні правил військового обліку громадян України, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов'язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом.
Абзацом 4 пункту 1 частини 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» встановлено, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності); у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
Зазначені норми законодавства передбачають три шляхи, яким громадяни України, які перебувають на території України і військовому обліку, у період з 18.05.2024 по 16.07.2024 (включно) зобов'язані були уточнити свої персональні дані, у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або через центр надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста.
Отже, за приписами наведених норм, зокрема, на позивача був покладений обв'язок протягом шістдесяти днів уточнити облікові дані до 16.07.2024 року.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 (Теребовля). Категорія обліку «військовозобов'язаний».
Згідно витягу «Військово-обліковий документ Резерв+», позивач ОСОБА_1 оновив військово-облікові дані лише 03 березня 2025 року. У вказаному витягу міститься відмітка «Порушення правил військового обліку». З наведеного вбачається, що позивач уточнив свої облікові дані з порушенням встановленого законом 60-денного строку. Жодних доказів на спростування зазначених обставин суду не надано.
При цьому, суд враховує, що ОСОБА_1 у позовній заяві не оспорює факту уточнення облікових даних з порушенням встановленого законом 60-денного строку, посилаючись на відсутність такого обов'язку, зазначаючи при цьому, що відповідач, як держатель Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, міг отримати персональні дані шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, суд зазначає наступне.
Так, приміткою до статті 210 КУпАП визначено, що положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов'язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.
Однак, примітка до статті 210 КУпАП не може бути застосовано в даному випадку, оскільки чинне законодавство зобов'язувало саме позивача вчинити певні дії, і уточнити свої персональні дані у встановлений строк, які могли бути вчинені тільки ним особисто у один із визначених способів, відтак держатель Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів може перевірити чи уточнив військовозобов'язаний свої персональні дані, але обов'язок такого уточнення покладається на військовозобов'язаного, яким є позивач.
Частиною 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та абз. 3 пп.10-1 п. 1 Додатку 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 з відповідними змінами, визначено способи, якими військовозобов'язані зобов'язані уточнити протягом встановлено шестидесятиденного строку свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Позивач, проігнорувавши виконання обов'язку, покладеного на нього згідно вищезазначених правових норм, жодним із визначених способів уточнення своїх персональних даних не скористався.
Також суд вважає слушними доводи представника відповідача, який у відзиві на позовну зазначив, що жодна з баз даних чи реєстрів не містить інформації про фактичне місце проживання військовозобов'язаного, номер його засобу зв'язку та адресу електронної пошти.
Позивачу ОСОБА_1 було роз'яснено його права та повідомлено про час і місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, про що позивач розписався у протоколі. У графі «Пояснення і зауваження щодо змісту протоколу» ОСОБА_1 зазначив: «Не знав, що це потрібно».
За таких обставин суд вважає доведеним факт вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 210 КУпАП.
Відповідно до позиції Європейського суду з прав людини, висловленій, зокрема, у пар.45 рішення в справі “Бочаров проти України», пар.53 рішення в справі “Федорченко та Лозенко проти України», пар.43 рішення в справі “Кобець проти України», при оцінці доказів і вирішенні спору суду слід керуватися критерієм доведення “поза розумним сумнівом». Тобто, встановлюючи істину в справі слід базуватися передусім на доказах, які належно, достовірно й достатньо підтверджують ті чи інші обставини таким чином, щоби не залишалося щодо них жодного обґрунтованого сумніву.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення відповідає вимогам закону, досліджені докази підтверджують наявність адміністративного правопорушення та інші обставини, що мають значення для прийняття рішення про притягнення особи до адміністративної відповідальності, а тому є обґрунтованою, тому у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 9, 72-77, 90, 242, 244-246, 257, 271, 286 КАС України, суд
ухвалив:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного судуабо через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня його проголошення, а учасниками справи, яким повне рішення не було вручене у день його проголошення, у той же строк з дня його вручення.
Реквізити сторін:
- позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ;
- відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , місцезнаходження - АДРЕСА_2 .
Головуючий суддяТ. Я. Багрій