справа № 179/641/25
провадження № 3/179/324/25
28 травня 2025 року Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Ковальчук Т.А.
при секретарі Хорольській І.П
за участю
прокурора Ровного І.О.
особи, яка притягається
до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с-ща Магдалинівка Дніпропетровської області матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань Департаменту стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця смт. Магдалинівка, депутат Личківської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 щодо притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
До Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області надійшли адміністративні матеріали з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених: ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа № 179/641/25, провадження № 3/179/324/25); ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа № 179/642/25, провадження № 3/179/325/25); ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа № 179/643/25, провадження № 3/179/326/25)
Постановою судді від 28.05.2025 року адміністративні справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП були об'єднані в одне провадження, з присвоєнням об'єднаній справі єдиного номеру - справа № 179/641/25, провадження № 3/179/324/25.
Протоколом № 420 встановлено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Личківської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а саме - 25.07.2024 о 00 год. 43 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Протоколом № 421 встановлено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Личківської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, а саме - 25.07.2024 о 17 год. 09 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Протоколом № 422 встановлено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Личківської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а саме - 25.07.2024 о 17 год. 21 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутатів місцевих рад віднесено до суб'єктів на яких поширюється дія вказаного закону.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Личківської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на депутата місцевої ради, і він є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч. 1 ст. 45 вказаного Закону.
Згідно п. 27 Розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2021 рік лише 25.07.2024 о 17 год. 09 хв., за 2022 рік, лише 25.07.2024 о 17 год. 21 хв., за 2023 рік, лише 25.07.2024 о 00 год. 43 хв.
Перевіркою не встановлено поважних причин несвоєчасного подання декларації.
ОСОБА_1 , будучи депутатом Личківської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, будучи відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, а також відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП будучи суб'єктом правопорушення за цією статтею, у порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 27 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік лише 25.07.2024 о 17 год. 09 хв., за 2022 рік, лише 25.07.2024 о 17 год. 21 хв., за 2023 рік, лише 25.07.2024 о 00 год. 43 хв., тобто з порушенням строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні зазначив, що дійсно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022, 2023 рік за типом «щорічна», з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, через відсутність інформації щодо необхідності подання ним зазначеної декларації.
Прокурор в судовому засіданні посилався на відомості зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, прохав притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Вислухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд, зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, що рішенням № 01-01/VIII Личківської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області визнано повноваження депутатів Личківської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, серед яких ОСОБА_1 .
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2021 рік лише 25.07.2024 о 17 год. 09 хв., за 2022 рік, лише 25.07.2024 о 17 год. 21 хв., за 2023 рік, лише 25.07.2024 о 00 год. 43 хв.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави, яке підтверджене зібраними по справі доказами, а саме:
- листом від Департаменту стратегічних розслідувань;
- листом Личківської сільської ради з додатками;
- рапортом долучення відомостей з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Суд, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, обставини справи, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважає, що необхідно призначити стягнення у межах санкції ст. 172-6 ч. 1 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. ст. 40-1, 172-6, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, призначивши адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п'ятдесят гривень) /призначення платежу: *;21081100; протокол № 420;* ГУК у Дніпропетровській обл. /с-ще Магдалинівка/21081100; код отримувача - 37988155; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA848999980313030106000004607, код класифікації доходів бюджету 21081100, «00» Без деталізації за відомчою ознакою.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 в сумі 605,60 (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Дніпропетровської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Постанова може бути звернена до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя Т.А. Ковальчук