09 червня 2025 року м. Київ № 320/28807/23
Київський окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Леонтович А.М., розглянувши клопотання представника Державної казначейської служби України про розгляд справи в порядку загального позовного провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації , Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат , управління державної казначейської служби України в Солом'янському районі м. Києва , Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві , Державної казначейської служби України про зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, управління державної казначейської служби України в Солом'янському районі м. Києва, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Державної казначейської служби України, в якому просить:
- стягнути з Відповідачів, Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, Управління Державної Казначейської служби України в Солом'янському районі міста Києва, Головного управління Державної Казначейської служби України в місті Києві, Державної Казначейської Служби України, солідарно, на мою користь 7 724 грн. 37 коп. майнової шкоди, яка нанесена мені внаслідок затримки здійснення* нарахування та виплати щорічної допомоги на оздоровлення за 2016 рік в розмірі 5 мінімальних заробітних плат відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із врахуванням проведених виплат;
- стягнути з Відповідачів, Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, Управління Державної Казначейської служби України в Солом'янському районі міста Києва, Головного управління Державної Казначейської служби України в місті Києві, Державної Казначейської Служби України, солідарно, на мою користь 40 200 грн. 00 коп. моральної (немайнової) шкоди, яка нанесена мені внаслідок затримки здійснення нарахування та виплати щорічної допомоги на оздоровлення за 2016 рік в розмірі 5 мінімальних заробітних плат відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із врахуванням проведених виплат;
- стягнути з Відповідачів, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, Головного управління Державної Казначейської служби України в місті Києві, Управління Державної Казначейської служби України в Солом'янському районі міста Києва, Державної Казначейської Служби України, солідарно, на мою користь 7 150 грн. 00 коп. недоплаченого основного боргу із щорічної допомоги на оздоровлення за 2016 рік відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
На адресу Київського окружного адміністративного суду від представника Державної казначейської служби України надійшло клопотання про розгляд справи в загальному позовному провадженні за участю представника Державної казначейської служби України.
Надаючи оцінку наведеній позиції представника відповідача щодо порядку розгляду справи, суд зазначає таке.
Відповідно до частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до частини першої статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з частиною четвертою статті 260 КАС України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
З контексту наведеної статті Кодексу вбачається, що суд повинен перевірити обґрунтованість заперечень відповідача щодо необхідності розгляду справи в судовому засіданні за участі сторін.
Пунктом 20 частини першої статті 4 КАС України встановлено, що адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Частиною другою статті 12 КАС України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Проаналізувавши зміст мотивів відповідача, наведених у заяві, суд дійшов висновку про їх недостатню обґрунтованість, оскільки останній не навів переконливих доводів з приводу того, чому розглядуваний спір неможливо буде вирішити у порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
При цьому, жодне право учасника справи на висловлення своєї позиції не порушується, оскільки положення КАС України передбачають можливість викласти учасниками справи свою думку та надати відповідні докази шляхом надання відповіді на відзив, заперечень, відзиву, додаткових пояснень, доказів тощо.
Розглянувши та проаналізувавши наявні матеріали справи, враховуючи характер спірних правовідносин, предмет та підстави позову, склад учасників справи, суд наразі не вбачає обґрунтованих підстав розгляду справи в порядку загального позовного провадження.
Керуючись статтями 4, 12, 241-243, 248, 257, 258, 262 Кодексу адміністративного України, суд, -
У задоволенні клопотання представника Державної казначейської служби України про розгляд справи №320/28807/23 за правилами загального позовного провадження - відмовити.
Копію ухвали направити (видати) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Леонтович А.М.