Рішення від 09.06.2025 по справі 320/11987/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2025 року м. Київ справа №320/11987/25

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Жукової Є.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до 1. Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України; 2. Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві

про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 (позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (відповіач-1), Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (відповідач-2), в якому просить суд:

1. Визнати протиправними дії Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, виражені в незарахуванні вислуги в пільговому обчисленні в загальній кількості 08 років 09 місяці 01 день, здобутої ОСОБА_1 під час проходження служби у податковій міліції, підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю, до вислуги років.

2. Визнати протиправними дії Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України виражені в не зарахуванні до стажу служби в поліції вислугу років у податковій міліції з 15 грудня 1999 року по 03 жовтня 2005 року та з 12 травня 2008 року по 11 вересня 2009 року колишньому підполковнику поліції ОСОБА_1 у розмірі 07 років 01 місяць 17 дні в календарному обчисленні.

3. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України здійснити перерахунок та зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років, який дає право на призначення пенсії за вислугу років період навчання з 01.09.1994 по 25.06.1999 у кількості 2 роки 04 місяці 27 днів у пільговому обчисленні відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

4. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України зарахувати ОСОБА_1 до календарної вислуги років та до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, пенсії за вислугу років період проходження ним служби на посадах підрозділів податкової міліції з 15.12.1999 по 03.10.2005, 12.05.2008 по 11.09.2009 у загальній кількості 07 років 01 місяць 17 днів відповідно до рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.01.2021 по справі № 640/20375/19 та наказу Департаменту захисту економіки № 13 о/с від 25.06.2021.

5. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України здійснити перерахунок стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років ОСОБА_1 та виплатити всі суми грошового забезпечення з урахуванням періоду проходження ним служби на посадах підрозділів податкової міліції з 15.12.1999 по 03.10.2005,12.05.2008 по 11.09.2009 у загальній кількості 07 років 01 місяць 17 днів та перерахувати кількість днів його щорічної відпустки відповідно до ст. 78 Закону України «Про Національну поліцію».

6. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України здійснити ОСОБА_1 перерахунок та зарахувати відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (в редакції від 22.12.2016) до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за періоди проходження служби на посадах підрозділів податкової міліції з 15.12.1999 по 03.10.2005, 12.05.2008 по 11.09.2009 у загальній кількості 03 років 06 місяців 26 днів, в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з 11.09.2009 по 09.04.2015 у загальній кількості 02 роки 09 місяців 14 днів на пільгових умовах.

7. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України здійснити ОСОБА_1 перерахунок відповідно до ст. 78 Закону України «Про Національну поліцію» стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за періоди проходження служби на посадах підрозділів податкової міліції з 15.12.1999 по 03.10.2005, 12.05.2008 по 11.09.2009 у загальній кількості 03 років 06 місяців 26 днів, в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з 11.09.2009 по 09.04.2015 у загальній кількості 02 роки 09 місяців 14 днів та встановити і виплатити надбавку за вислугу років з урахуванням періоду пільгової вислуги років.

8. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України підготувати та подати до Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві всі документи, необхідні для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (в редакції від 22.12.2016, чинній на час звільнення Позивача зі служби), з урахуванням загальної (календарної) вислуги років у кількості 26 років 05 місяців 17 днів.

9. Зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в м. Києві після отриманих документів від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, необхідних для призначення пенсії за вислугу років, в т.ч. із зарахованою ОСОБА_1 пільговою вислугою років в загальній кількості 08 років 09 місяців 01 днів, здобутої ним під час навчання з 01.09.1994 по 25.06.1999, проходження служби в податковій міліції з 15.12.1999 по 03.10.2005,12.05.2008 по 11.09.2009 та проходження служби в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з 11.09.2009 по 09.04.2015, до календарної вислуги років, - призначити ОСОБА_1 пільгову пенсію за вислугу років у зв'язку із наявністю в нього необхідного розміру вислуги років на момент звільнення зі служби у кількості 26 років 05 місяців 17 днів відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (в редакції від 22.12.2016).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що будучи підполковником поліції старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах 2-го відділу (боротьби з організованими групами з ознаками корупції) 2-го управління (протидії організованим формам злочинності в органах державної влади) Департаменту, з 09.04.2020 був звільнений із займаної посади та служби в поліції за пунктом 7 (за власним бажанням) частини 1 ст. 77 ЗУ «Про Національну поліцію» згідно наказу Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 95 о/с від 07.04.2020.

Розраховуючи на отримання пенсійного забезпечення за вислугу років, 29.01.2025 позивач звернувся до відповідача 1 та відповідача 2 із обґрунтованою заявою про призначення пенсії за вислугу років від 29.01.2025, в якій просив підготувати та подати до Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві документи, необхідні для призначення пенсії за вислугу років та призначити відповідний вид пенсії.

Позивач зазначає, що на день звільнення зі служби ним здобуто 26 років 05 місяців 17 днів вислуги, якої достатньо для призначення пенсії за вислугу років.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 17.03.2025 відкрито провадження у справі, суд ухвалив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

03 квітня 2025 року через систему «Електронний суд» від представника Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшло клопотання про заміну неналежного відповідача.

03 квітня 2025 року через систему «Електронний суд» від представника Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшов відзив на позов.

03 квітня 2025 року через систему «Електронний суд» від представника Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшло клопотання про залишення позовної заяви без руху.

07 квітня 2025 року через систему «Електронний суд» від представника позивача надійшли заперечення по справі №320/11987/25 щодо відзиву на позовну заяву, клопотання про заміну неналежного відповідача, клопотання про залишення позовної заяви без руху від Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

08 квітня 2025 року через систему «Електронний суд» від представника Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшла заяв про залишення позовної заяви без руху.

08 квітня 2025 року через систему «Електронний суд» від представника Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшов відзив на позов.

08 квітня 2025 року через систему «Електронний суд» від представника Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшло клопотання про залишення позову без розгляду.

08 квітня 2025 року через систему «Електронний суд» від представника Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли заперечення на відповідь на відзив.

15 квітня 2025 року через систему «Електронний суд» від представника позивача надійшли письмові пояснення по справі 3320/11987/25 щодо заперечень на відповідь на відзив.

15 квітня 2025 року через систему «Електронний суд» від представника позивача надійшла відповідь на відзив.

21 квітня 2025 року через систему «Електронний суд» від представника Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли заперечення. Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 05.06.2025 заяву представника Департаменту захисту економіки Національної поліції України про залишення позовної заяви без руху, відзив на позовну заяву, заяву про заміну відповідача повернуто без розгляду; відмовлено у задоволенні клопотання представника Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про заміну відповідача у справі №320/11987/25; відмовлено у задоволенні клопотання представника Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про залишення позовної заяви без руху; відмовлено у задоволенні клопотання представника Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про залишення позову без розгляду.

Відповідач-1 у поданому відзиві проти задоволення позовних вимог заперечував, зазначив, що оскільки у позивача на дату звільнення зі служби в поліції була відсутня мінімально визначена календарна вислуга років для набуття права на призначення пенсії, у Департаменту були відсутні підстави зазначати в наказі календарну вислугу років для призначення пенсії, вказаний наказ про звільнення позивача є актом індивідуальної дії. У встановленому порядку наказ Департаменту від 07.04.2020 № 95 о/с «По особовому складу» позивачем, в частині зазначення календарної вислуги років, не оскаржується, а отже і підстави для його зміни чи скасування - відсутні.

Закон № 2262-ХІІ та Постанова № 393 не містять жодної норми, що передбачає призначення пенсії за вислугу років, обчисленої на пільгових умовах та зарахування пільгової вислуги до календарної, натомість положеннями зазначеними у нормах вищевказаного законодавства чітко передбачено призначення пенсії за вислугу років особам, які на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше. Крім цього, в Законі № 2262-ХІІ і Постанові № 393 визначено виключний перелік періодів служби, які враховуються в календарну вислугу років, а позивач на дату звільнення мав календарну вислугу років - 10 років 06 місяців 28 днів, що підтверджується наказом Департаменту від 07.04.2020 № 95 о/с «По особовому складу» та послужним списком позивача, а відтак у Департамента відсутні законні підстави для зарахування ОСОБА_1 пільгової вислуги років до календарної вислуги років та до стажу служби в поліції.

Законодавством визначено, що до вислуги років зараховується служба в податковій міліції, однак зазначення Департаментом у наказі про звільнення позивача зі служби в поліції вислуги років для призначення пенсії здійснюється за настання певних умов -наявності у позивача необхідної календарної мінімально визначеної Законом № 2262-XII вислуги років.

Відповідач-1 зазначає, служба в органах податкової міліції у період з 15.12.1999 по 03.10.2005 та з 12.05.2008 по 11.09.2009 не може бути зараховано ОСОБА_1 до стажу служби в поліції, оскільки відповідно до статті 78 Закону № 580-VIII відсутні для цього передумови.

За посиланнями відповідача-1 спірні правовідносини щодо оформлення документів та підготовка подання для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, відповідно до ст. 12 Закону № 2262-XII між позивачем та Департаментом відсутні, оскільки Департамент відповідно до зазначеного вище законодавства, не уповноважений оформляти документи та готувати подання, а лише за запитом спеціального уповноваженого органу - Сектору з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України готує розрахунки вислуги років та інші документи щодо осіб, які мають право на призначення пенсії відповідно до Закону № 2262- XII.

Відповідач-2 у встановлений судом строк відзив на позов не надав.

Згідно частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи, що відповідач-2 по справі своїм процесуальним правом на подання відзиву не скористався, справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, з метою додержання розумного строку розгляду справи, суд визнав за можливе розгляд справи здійснювати за наявними матеріалами.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , підполковник поліції, працював на посаді старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах 2-го відділу (боротьби з організованими групами з ознаками корупції) 2-го управління (протидії організованим формам злочинності в органах державної влади) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

09.04.2020 позивача відповідно до п. 7 (за власним бажанням) ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» було звільнено із займаної посади та служби в поліції згідно наказу Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 95 о/с від 07.04.2020.

29.01.2025 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві через Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України із заявою про призначення пенсії за вислугу років та проханням підготувати та подати усі необхідні документи до відповідного органу Пенсійного фонду України для призначення йому пенсії за вислугу років.

У відповідь позивач отримав лист від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 28.02.20245 № 26884/04-2025, з якого позивачу стало відомо, що для набуття права на призначення пенсії за вислугу років ураховується саме календарна вислуга років, якої позивач в мінімальному календарному обчисленні не має, а тому права на призначення пенсії за вислугу років не набув, що унеможливлює оформлення документів та направлення їх до пенсійного органу для призначення пенсії з вислугу років.

У відповідь позивач також отримав лист від Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 03.03.2025 № 10020-6274/К-02/8-2600/25, де зазначено, що до Головного управління документи, необхідні для призначення пенсії ОСОБА_1 , від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України не надходили.

Не погоджуючись з відмовою відповідача та вважаючи такі дії протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними (стаття 46 Конституції України).

Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Закон України від 9 квітня 1992 року №2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом (далі - Закон №2262-XII).

Згідно з пунктом "б" статті 1-2 Закону №2262-XII право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу податкової міліції, особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.

Згідно з пунктом "а" частини 1 статті 12 Закону №2262-XII пенсія за вислугу років призначається […] іншим особам, зазначеним у пунктах "б" - "д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби, зокрема, з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки та 6 місяців і більше.

Відповідно до пунктів "а", "б" частини 1 статті 17 вказаного Закону […] іншим особам, зазначеним у пунктах "б" - "д", "ж" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються, зокрема, військова служба, служба в органах внутрішніх справ, поліції […].

При призначенні пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, враховуються тільки повні роки вислуги років або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення (частина 4 стаття 17 Закону №2262-XII).

Згідно зі статтею 17-1 Закону №2262-XII порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 затверджений "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей" (далі - постанова №393).

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (далі Закон №2262-XII).

Пунктом "а" ст. 12 Закону №2262-XII, визначено, що пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б" - "д", "ж" статті 1 - 2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби: з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року і на день звільнення мали вислугу 24 календарних роки та 6 місяців і більше. До календарної вислуги років зараховується також період, зазначений у частині другій статті 17 цього Закону.

Згідно з пунктами "а", "б", "в" статті 17 Закону №2262-XII особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються служба за час роботи в судових органах та органах прокуратури осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих і перебувають на військовій службі або службі в органах і військових формуваннях Служби безпеки України, службі в органах внутрішніх справ, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України на посадах офіцерського та начальницького складу.

За змістом частини 4 статті 17 Закону №2262-XII, при призначенні пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, враховуються тільки повні роки вислуги років або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення.

Положеннями статті 17-1 Закону №2262-XII передбачено, що порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначених вимог Закону №2262-XII прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" (далі постанова №393).

Судом встановлено, що з 01.09.1994 по 25.06.1999 ОСОБА_1 проходив навчання в Національному аграрному університеті та отримав звання лейтенант на підставі наказу МО України від 19.06.1999 № 311.

Після навчання (в загальній кількості 04 роки 09 місяці 25 днів) ОСОБА_1 зайняв посаду оперуповноваженого оперативного відділу головного відділу податкової міліції Державної податкової інспекції у Ленінградському районі міста Києва та наказом ДПА України № 1233-о від 30.12.1999 присвоєно звання лейтенант податкової міліції із зарахуванням в кадри ПМ ДПА України.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до вислуги років поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України, особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, при призначенні пенсії на умовах цього Закону додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних закладах вищої освіти, а також в інших закладах освіти, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, Національної поліції, Служби судової охорони, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державної кримінально-виконавчої служби України або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби.

Оскільки посада позивача є похідною від набутої повної вищої освіти, час навчання підлягає зарахуванню до вислуги років для призначення пенсії із розрахунку один рік за шість місяців, а саме у календарному та пільговому обчисленні в загальній кількості 04 роки 09 місяці 25 днів та 02 роки 04 місяці 27 днів відповідно.

Що стосується зарахування періоду навчання з 01.09.1994 по 25.06.1999, що підлягає зарахуванню до вислуги років у пільговому обчисленні в загальній кількості 02 роки 04 місяці 27 днів, суд вважає за необхідне зазначити таке.

Пунктом 2 постанови №393 визначено, що до вислуги років особам офіцерського складу Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Цивільної оборони України та інших військових формувань, створених Верховною Радою України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної служби спеціального зв?язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, а також особам середнього, старшого 1 вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної інспекції техногенної безпеки та Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсій згідно з пунктом "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" додатково зараховується час їхнього навчання (у тому числі заочно) у цивільних вищих навчальних закладах, а також у інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське звання, до вступу на військову службу або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку - один рік за шість місяців.

Отже, половина строку навчання (незалежно від його форми) у цивільному вищому навчальному закладі до вступу на військову службу або призначення на відповідну посаду додатково зараховується до вислуги років.

В силу положень ст. 17-1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" встановлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" до вислуги років зараховуються, зокрема, служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Згідно п. 3 Порядку до вислуги років для призначення пенсій особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, зараховується на пільгових умовах: один місяць служби за сорок днів особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та кримінально-виконавчої системи, які проходять службу у виправно-трудових установах, слідчих ізоляторах, лікувально-трудових профілакторіях, ізоляторах тимчасового тримання, приймальниках-розподільниках для осіб, затриманих за бродяжництво, спеціальних приймальниках для осіб, підданих адміністративному арешту, підрозділах конвойної служби міліції, та військовослужбовцям постійного складу, які проходять службу у дисциплінарних частинах, за переліками посад і на умовах, затверджуваних відповідно Міністерством внутрішніх справ, Міністерством юстиції, Центральним управлінням Служби безпеки, Міністерством оборони.

Отже, суд дійшов висновку, що період служби позивача повинен бути зарахований йому до вислуги років на пільгових умовах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей".

Крім того, зі змісту Закону №2262-XII та постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 роу №393 вбачається, що приписи останніх не ставлять в залежність набуття права на пенсію за вислугою років від наявності виключно календарної вислуги.

Також нормами нормативно - правових актів не встановлено виключень того, що роки вислуги в пільговому обрахуванні не можуть зараховуватись до вислуги років для призначення особі відповідної пенсії, а впливають лише на розмір пенсії.

Отже, пільгова вислуга враховується саме при призначенні пенсій згідно з п. «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб».

Судом встановлено, що з 15.12.1999 по 03.10.2005, 12.05.2008 по 11.09.2009 позивач проходив службу в підрозділах податкової міліції, що підтверджується витягом із послужного списку архівної особової справи від 06.01.2025, де проходив службу в підрозділах міліції на посадах оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого.

Відповідно до підпункту "в" пункту 3 постанови №393 до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за півтора місяці у військових частинах і підрозділах внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії з охорони дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, у підрозділах Управління державної охорони, Служби судової охорони, що визначаються в установленому порядку, а також у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, установ виконання покарань органів внутрішніх справ, воєнізованих формуваннях Державної кримінально-виконавчої служби, у частинах і підрозділах (загонах) спеціального призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами (в порядку), що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств.

Таким чином, час служби в підрозділах податкової міліції в загальній кількості 07 років 01 місяць 17 днів повинен зараховуватись до стажу служби в поліції, у пільговому обчисленні в загальній кількості 03 роки 06 місяців 26 днів.

Зазначене підтверджується рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.01.2021 по справі № 640/20375/19, проте не взято до уваги Відповідачем по справі.

Згідно зі статтею 19 Закону України від 04.12.1990 №509-XII "Про державну податкову службу в Україні" податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції.

Законом України від 05.07.2012 №08-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в України" внесено зміни до Податкового кодексу України.

Згідно з пунктом 353.1 статті 353 Податкового кодексу України особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

Зазначені норми кореспондуються також з положеннями статтей 24, 26 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", відповідно до яких особи начальницького складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ.

Держава гарантує правовий і соціальний захист осіб начальницького складу податкової міліції та членів їх сімей. На них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені статтями 20 - 23 Закону України "Про міліцію".

За приписами пункту 356.1 статті 356 Податкового кодексу України держава гарантує правовий та соціальний захист осіб начальницького і рядового складу податкової міліції та членів їхніх сімей.

Аналіз вищевказаних норм дає підстави дійти висновку, що служба в органах податкової міліції здійснювалась в порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, тобто прирівнюється до служби в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького складу, а відтак повинна зараховуватись до стажу служби в підрозділів податкової міліції з 15.12.1999 по 03.10.2005, 12.05.2008 по 11.09.2009 до стажу служби в поліції, який дає право на отримання надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки та як наслідок зараховано цей період (у т.ч. у пільговому обчисленні) до вислуги років для призначення пенсії.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у рішенні від 07 жовтня 2020 року у справі №826/16143/18.

Також матеріалами справи встановлено, що з 11.09.2009 по 09.04.2020 ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ (Національної поліції України), що підтверджується доданою копією витягу із послужного списку архівної особової справи від 06.01.2025.

За вказані періоди служби позивачем здобуто 10 років 06 місяців 28 днів вислуги в календарному обчисленні.

В період служби позивача в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю Управління боротьби з організованою злочинністю Головного управління МВС України вмісті Києві з 11.09.2009 по 09.04.2015 діяла постанова Верховної Ради України №3720 «Про затвердження Положення про порядок комплектування, матеріально-технічного, військового, фінансового та соціально-побутового забезпечення спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України» від 16.12.1993, якою визначався порядок обчислення стажу роботи працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю (втратила чинність на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування органів внутрішніх справ» від 12.02.2015 №193-VIII) та наказ Міністерства внутрішніх справ України №431 «Про затвердження Переліку посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби» від 14.11.2007.

За вказані періоди служби в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю позивачем здобуто 02 роки 09 місяців 14 днів вислуги в пільговому обчисленні.

Таким чином, ОСОБА_1 обіймав посади в спеціальних підрозділах оперативної служби підрозділів податкової міліції, органів внутрішніх справ, стаж роботи на яких обчислювався з розрахунку один місяць служби за півтора місяця служби, 1,5 року за кожен рік служби та вказані періоди зараховуються до його вислуги років у пільговому обчисленні в загальній кількості 06 роки 04 місяць 08 днів.

Верховний Суд в постанові від 03.03.2021 у справі №805/3923/18-а зазначив, основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу є Закон №2262-XII.

Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, постановою №393. Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов'язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку. Саме календарна вислуга років не є визначальною для набуття права на призначення пенсії за вислугу років. Більше того, до актів правового регулювання умов і порядку призначення пенсій за вислугу років належать і ті правові акти, які передбачають пільгове (кратне) обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу роботи, що дає право на призначення й отримання різних видів пенсій та соціального забезпечення.

Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов'язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку.

Саме календарна вислуга років не є визначальною для набуття права на призначення пенсії за вислугу років. Більше того, до актів правового регулювання умов і порядку призначення пенсій за вислугу років належать і ті правові акти, які передбачають пільгове (кратне) обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу роботи, що дає право на призначення й отримання різних видів пенсій та соціального забезпечення.

Щодо календарної вислуги років, Верховний Суд у постанові від 14.04.2021 у справі №480/4241/18 (провадження №К/9901/15011/19) ствердив: "Статтею 1 Закону №2262-XII передбачено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Таким чином, Закон №2262-XII як єдину, обов'язкову умову призначення пенсії за вислугу років передбачає наявність у особи певної кількості років певного виду служби (вислуги). При цьому, наявність необхідної вислуги років забезпечує право на пенсію за вислугу років безвідносно до віку, стажу та працездатності особи. Визначення у Законі №2262-XII вислуги саме в календарних роках передбачає обов'язкову вислугу усіх календарних днів (365), що в такому випадку і буде становити календарний рік і буде відповідати правилу, закріпленому в частині 4 статті 17 цього ж Закону, щодо можливості врахування при призначенні пенсії тільки повних років вислуги. Таким чином, передбачена Законом №2262-XII календарна вислуга - це вислуга, яка складається з повної кількості календарних днів відповідного періоду (календарний рік - 365 календарних днів, календарний місяць - 30 календарних днів).

В свою чергу, передбачені статтею 17 - 1 Закону №2262-XII пільгові умови призначення пенсій відповідно до постанови №393 полягають в пільговому (кратному) зарахуванні вислуги років. При цьому, таке зарахування не є самостійним видом вислуги і не конкурує з її календарним обчисленням, а є лише пільговим зарахуванням уже наявної вислуги.

Фактична тривалість вислуги при такому зарахуванні не змінюється, а лише зараховується на пільгових (кратних) умовах. Завдяки такому зарахуванню необхідну кількість років для призначення пенсії за вислугу років особа набуває швидше, порівняно із зарахуванням вислуги на загальних (не пільгових) умовах, що і становить природу пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за Законом №2262-XII."

Щодо позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві в частині зобов'язання відповідача-2 після отриманих документів від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, необхідних для призначення пенсії за вислугу років, в т.ч. із зарахованою ОСОБА_1 пільговою вислугою років в загальній кількості 08 років 09 місяців 01 днів, здобутої ним під час навчання з 01.09.1994 по 25.06.1999, проходження служби в податковій міліції з 15.12.1999 по 03.10.2005,12.05.2008 по 11.09.2009 та проходження служби в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з 11.09.2009 по 09.04.2015, до календарної вислуги років, - призначити ОСОБА_1 пільгову пенсію за вислугу років у зв'язку із наявністю в нього необхідного розміру вислуги років на момент звільнення зі служби у кількості 26 років 05 місяців 17 днів відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (в редакції від 22.12.2016), вказана вимога не підлягає задоволенню, оскільки ключовим правовим питанням у справі, щодо якого фактично виник спір, є право на підготовку і направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві документів, необхідних для призначення пенсії

Відповідно питання щодо прийняття документів та призначення пенсії за вислугу років є похідними і повинні вирішуватись після підготовки та направлення документів для призначення пенсії.

Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні цієї позовної вимоги слід відмовити, як передчасної.

Відповідно до частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду.

Оцінюючи спірні правовідносини суд приймає до уваги і практику Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), яка відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006 №3477-IV, має застосовуватися при розгляді справ як джерело права.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною першою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (частини перша та друга статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України).

Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Під час звернення до суду із позовом позивачем сплачено судовий збір на суму 8478,40 грн.

Оскільки адміністративний позов підлягає частковому задоволенню, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України витрати по сплаті судового збору у розмірі 7267,20 грн. пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, виражені в не зарахуванні вислуги в пільговому обчисленні в загальній кількості 08 років 09 місяці 01 день, здобутої ОСОБА_1 під час проходження служби у податковій міліції, підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю, до вислуги років.

3. Визнати протиправними дії Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, виражені в не зарахуванні до стажу служби в поліції вислугу років у податковій міліції з 15 грудня 1999 року по 03 жовтня 2005 року та з 12 травня 2008 року по 11 вересня 2009 року колишньому підполковнику поліції ОСОБА_1 у розмірі 07 років 01 місяць 17 дні в календарному обчисленні.

4. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України здійснити перерахунок та зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років, який дає право на призначення пенсії за вислугу років період навчання з 01.09.1994 по 25.06.1999 у кількості 2 роки 04 місяці 27 днів у пільговому обчисленні відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

5. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України зарахувати ОСОБА_1 до календарної вислуги років та до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, пенсії за вислугу років період проходження ним служби на посадах підрозділів податкової міліції з 15.12.1999 по 03.10.2005, 12.05.2008 по 11.09.2009 у загальній кількості 07 років 01 місяць 17 днів відповідно до рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.01.2021 по справі № 640/20375/19 та наказу Департаменту захисту економіки № 13 о/с від 25.06.2021.

6. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України здійснити перерахунок стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років ОСОБА_1 та виплатити всі суми грошового забезпечення з урахуванням періоду проходження ним служби на посадах підрозділів податкової міліції з 15.12.1999 по 03.10.2005, 12.05.2008 по 11.09.2009 у загальній кількості 07 років 01 місяць 17 днів та перерахувати кількість днів його щорічної відпустки відповідно до ст. 78 Закону України «Про Національну поліцію».

7. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України здійснити ОСОБА_1 перерахунок та зарахувати відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (в редакції від 22.12.2016) до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за періоди проходження служби на посадах підрозділів податкової міліції з 15.12.1999 по 03.10.2005, 12.05.2008 по 11.09.2009 у загальній кількості 03 років 06 місяців 26 днів, в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з 11.09.2009 по 09.04.2015 у загальній кількості 02 роки 09 місяців 14 днів на пільгових умовах.

8. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України здійснити ОСОБА_1 перерахунок відповідно до ст. 78 Закону України «Про Національну поліцію» стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за періоди проходження служби на посадах підрозділів податкової міліції з 15.12.1999 по 03.10.2005, 12.05.2008 по 11.09.2009 у загальній кількості 03 років 06 місяців 26 днів, в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з 11.09.2009 по 09.04.2015 у загальній кількості 02 роки 09 місяців 14 днів та встановити і виплатити надбавку за вислугу років з урахуванням періоду пільгової вислуги років.

9. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України підготувати та подати до Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві всі документи, необхідні для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (в редакції від 22.12.2016, чинній на час звільнення Позивача зі служби), з урахуванням загальної (календарної) вислуги років у кількості 26 років 05 місяців 17 днів.

10. У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

11. Стягнути на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 7267,20 грн (сім тисяч двісті шістдесят сім гривень 20 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Жукова Є.О.