Рішення від 03.06.2025 по справі 640/15185/19

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2025 року м. Ужгород№ 640/15185/19

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Дору Ю.Ю.,

за участі:

секретаря судового засідання - Гесня А.О.

представник позивача - не з'явився;

представника відповідача - Хоменка І.А..;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в режимі ведеоконференції адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЖІНЕС УКРАЇНА» до Головного управління ДПС у м.Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «ДЖІНЕС УКРАЇНА» ( далі - позивач) з позовом до Відокремленого підрозділу ДПС України Головного управління Державної податкової служби у м.Києві, в якому просить:

- визнати протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення ГУ ДФС у м. Києві від 20.03.2019 № 0238431207.

В обгрунтування позовних вимог вказано, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання Товариства та прийняв податкове повідомлення-рішення, яке суперечить законодавству. Зокрема, вказує, що згідно з висновками Акту, контролюючий орган встановив порушення Товариством граничних строків реєстрації 38 податкових накладних за 2017 - 2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, що відображено в таблиці 1 Акту. Засвідчені копії податкових накладних, перелічених в таблиці 1 Акту додаємо, оригінали наявні у позивача.

В той же час, до податкового повідомлення-рішення додано розрахунок штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) TOB «Джінес Україна», далі - «Розрахунок» (засвідчена копія додається). У казаному розрахунку перелічено 39 податкових накладних, у зв'язку з порушенням строків реєстрації яких видане повідомлення-рішення. При цьому, в Акті відсутня податкова накладна від 31.12.2018 р. на суму ПДВ 531 108,26 грн. (сума штрафу - 106 221,65 грн.), яка включена до Розрахунку, що є додатком до Повідомлення-рішення.

Позивач зазначив, що відповідно до Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення складається за результатами перевірки (в даному випадку - камеральної), які відображені у відповідному акті перевірки. Тобто, в основу податкового - повідомлення-рішення покладаються дані, встановлені під час перевірки і відображені в акті перевірки.

В той же час, позивач вказує, що в оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні відображено дані, які не збігаються з результатами перевірки, внаслідок чого сума штрафу, нарахованого під час проведення перевірки 197 349,78 грн., збільшилась в податковому повідомленні-рішенні до 303 571,43 грн.

Отже, вважає, що інформація, зазначена в повідомленні-рішенні, не відповідає висновкам камеральної перевірки, за результатами якої воно було винесено, що є самостійною підставою для скасування такого рішення.

Відповідач заперечив щодо задоволення позову, у відзиві, зокрема, зазначив, що позивач не заперечує, що TOB «ДЖІНЕС УКРАЇНА» зареєструвало податкові накладні в ЄРПН з порушенням граничного строку, встановленого пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України.

В свою чергу, в податкових накладних/розрахунках коригування, що зареєстровані позивачем з порушенням граничного строку, у верхній лівій частині таких накладних у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" стоїть помітка "X" тип причини 02 - складена на постачання неплатнику податку, 04 - складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання, 11 - складена за щоденними підсумками операцій, 13 - складена у зв'язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності.

У графі 8 зазначено код ставки: 20, що зазначається у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою, або відсутній код ставки, натомість, у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування в графі коду ставки повинен бути зазначений код ставки - 903. Водночас, до графи 9 не внесено код пільги.

Разом з цим, в розділі А заповнено рядки І - III, V, що свідчить про те, що податкові накладні/розрахунки коригування складені на постачання товарів/послуг для операцій, що оподатковуються податком на додану вартість.

Пунктом 36.5 статті 36 ПК України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених Кодексом або законами з питань митної справи.

Відповідач вважає, що податкове повідомлення-рішення від 20.03.2019 р. № 0238431207 винесено у відповідності до вимог чинного законодавства України, у зв'язку з чим відсутні підстави для його скасування.

Позивач у судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив з підстав наведених у відзиві на позовну заяву.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.08.2019 відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 06.03.2025 прийнято до провадження адміністративну справу. Розгляд справи призначено у порядку спрощеного позовного провадження на 24 квітня 2025 року о 09:00 год.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 24 квітня 2025 року замінено відповідача на правонаступника - Головне управління ДПС у м.Києві (код ЄДРПОУ ВП 44116011), у зв'язку з чим розгляд справи відкладено на 06.05.2025 року о 09:00 год.

Ухвалою суду від 06.05.2025 року, яка занесена до протоколу судового засідання, у зв'язку з неприбуттям учасників справи у судове засідання розгляд справи відкладено на 15.05.2025 о 09:00 год..

Ухвалою суду від 15.05.2025 року, яка занесена до протоколу судового засідання від 15.05.2025, у зв'язку з неприбуттям учасників справи у судове засідання розгляд справи відкладено на 03.06.2025 о 09:00 год..

Дослідивши матеріали справи, вирішуючи даний спір по суті позовних вимог, судом встановлено що відповідачем було проведено камеральну перевірку ТОВ «Джінес Україна»

Згідно з висновками Акту камеральної перевірки №934/26-15-12-07-20/39252793 від 08.02.2019 р. контролюючий орган встановив порушення Товариством граничних строків реєстрації 38 податкових накладних за 2017 - 2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України.

На підставі вказаного акту камеральної перевірки було винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 20.03.2019 р. № 0238431207.

Не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням від 20.03.219 р. № 0238431207 позивач звернувся із даним позовом до суду.

Як встановлено судом, ГУ ДФС у м. Києві (правонаступник ГУ ДПС у м. Києві), на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75, в порядку п. 76.3 ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку щодо своєчасності реєстрації TOB «ДЖІНЕС УКРАЇНА» податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) за 2017-2018 роки про що складено відповідний акт від 08.02.2019 р.

Як вбачається із акту камеральної перевірки було встановлено порушення TOB «Джінес Україна» граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, визначених п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.

За результатами перевірки ГУ ДФС у м. Києві складено акт перевірки від 08.02.2019 р. № 934/26-15-12-07-20/39252793 та винесено податкове повідомлення-рішення від 20.03.2019 р. № 0238431207, яким до позивача застосовано штрафну санкцію у загальній сумі 303571,43 грн.

Відповідно до пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПК України, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Пунктом 201.1 статті 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Звертаємо увагу, що п. 201.10 ст. 201 ПК України визначено, що датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Єдиний реєстр податкових накладних, відповідно до п.п. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України, реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Пунктом 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246 (далі - Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних), передбачено, що операційний день - це частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.

Згідно з п. З Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, з 20.05.2017 р. операційний день триває з 0 до 23-ї години, з 24.03.2018 р. операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Пунктом 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних передбачено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200 1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до п. 120-1 ст. 120-1 ПК України, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реестрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Системний аналіз ст. 201, п. 120і.1 ст. 120і ПК України, дає підстави для висновку про те, що порушення платником податку на додану вартість граничного строку реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН є підставою для застосування до такого платника штрафу, за виключенням випадку порушення строку реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Тобто, для звільнення від відповідальності, передбаченої п. 12011 ст. 1201 ПК України, необхідна наявність двох обов'язкових складових: податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Аналогічні правові висновки викладені в постановах Верховного Суду від 20.03.2018р. у справі № 826/1413/13-а (провадження МК/9901/1387/18), від 04.09.2018 р. у справі № 816/1488/17 (провадження №К/9901/152/1), від 07.02.2019 р. у справі № 808/3250/17 (провадження №К/9901/60461/18), від 11.12.2018р. у справі № 807/68/18 .

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Штрафні санкції, визначені п. 1201.1 та п. 1201.2 ст. 1201 Кодексу, не застосовуються до платників податку за порушення ними граничного строку реєстрації/відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних:

- що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування;

- що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які оподатковуються за нульовою ставкою.

Згідно вимог Статтею 195 Кодексу визначено перелік операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою, а перелік операцій, звільнених від оподаткування, - статтею 197.

В свою чергу, порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307 (далі - Порядок № 1307).

Згідно з п. 21 Порядку № 1307, у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 розділу V Податкового кодексу України постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених цим Порядком.

Пунктом 8 Порядку № 1307 передбачено, що при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10-15 цього Порядку, у верхній лівій частині таких накладних у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" робиться помітка "X" та зазначається тип причини: 01 - Складена на суму збільшення компенсації вартості поставлених товарів/послуг (для податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 13 цього Порядку); 02 - Складена на постачання неплатнику податку; 03 - Складена на постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку; 04 - Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання; 05 - Складена у зв'язку з ліквідацією основних засобів за самостійним рішенням платника податку; 06- Складена у зв'язку з переведенням виробничих основних засобів до складу невиробничих; 07- Складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України; 08 - Складена на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість; 09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість; 10 - Складена з метою визначення при анулюванні реєстрації платника податку податкових зобов'язань за товарами/послугами, необоротними активами, суми податку за Якими були включені до складу податкового кредиту та не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності; 11 - Складена за щоденними підсумками операцій; 12 - Складена на постачання неплатнику, в якій зазначається назва покупця (для податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 10 цього Порядку);_13 - Складена у зв'язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності ;_ 14 - Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидентам 15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання.

В свою чергу, пунктом 16 Порядку № 1307 визначено, що таблична частина податкової накладної складається з двох розділів: А і Б.

До розділу Б податкової накладної вносяться дані у розрізі опису (номенклатури) постачання товарів/послуг, зокрема, до графи 8 податкових накладних вноситься - код ставки податку на додану вартість, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання товарів/послуг, що постачаються.

У графі 8 зазначається код ставки: 20-у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою; 7-у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7 відсотків; 901-у разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою; 902 - у разі здійснення операцій з постачання на митній території України товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою; 903 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування.

Водночас, до графи 9 податкових накладних вноситься код пільги.

Графа 9 заповнюється у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування податком на додану вартість.

У графі 9 зазначається код відповідної пільги з податку на додану вартість згідно з Довідниками податкових пільг (Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або Довідник інших податкових пільг), які затверджені ДФС станом на дату складання податкової накладної.

У разі здійснення пільгових операцій, які не внесені до вказаних довідників (у зв'язку із запровадженням нової пільги) станом на дату складання податкової накладної, у графі 9 проставляється умовний код "99999999", а у відведеному полі зазначаються відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи Податкового кодексу України та/або міжнародного договору (угоди), якими передбачено звільнення від оподаткування.

До розділу А податкової накладної (рядки 1-Х) вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які складається така податкова накладна, а саме:

у рядку І зазначається загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість;

у рядках II - IV зазначаються суми податку на додану вартість, нараховані виходячи з обсягів постачання, зазначених у рядках V та VI;

у рядках V - IX зазначаються загальні обсяги постачання товарів/послуг в розрізі кодів ставок, зазначених у графі 8 нижньої табличної частини податкової накладної.

У разі складання податкової накладної на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування податком на додану вартість, рядки II - VIII не заповнюються.

Відповідно до п. 17 Порядку № 1307, для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасному постачанні одному отримувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні. У податковій накладній, складеній на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування податком на додану вартість, у графі "Складена на операції, звільнені від оподаткування" верхньої лівої частини робиться помітка "Без ПДВ".

Зазначене не поширюється на операції з постачання товарів/послуг, до яких одночасно застосовуються як нульова ставка, так і основна та/або ставка 7 відсотків. У такому разі складається одна податкова накладна, у якій заповнюються відповідні графи нижньої табличної частини Операції, що оподатковуються за нульовою, основною ставкою або ставкою 7 відсотків, відображаються в окремих рядках нижньої табличної частини податкової накладної.

Так, судом встановлено, що TOB «ДЖІНЕС УКРАЇНА» зареєструвало податкові накладні в ЄРПН з порушенням граничного строку, встановленого пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України.

У свою чергу, в податкових накладних/розрахунках коригування, що зареєстровані позивачем з порушенням граничного строку, у верхній лівій частині таких накладних у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" стоїть помітка "X" тип причини 02 - складена на постачання неплатнику податку, 04 - складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання, 11 - складена за щоденними підсумками операцій, 13 - складена у зв'язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності.

У графі 8 зазначено код ставки: 20, що зазначається у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою, або відсутній код ставки, натомість, у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування в графі коду ставки повинен бути зазначений код ставки - 903. Водночас, до графи 9 не внесено код пільги.

Разом з цим, в розділі А заповнено рядки І - III, V, що свідчить про те, що податкові накладні/розрахунки коригування складені на постачання товарів/послуг для операцій, що оподатковуються податком на додану вартість.

Пунктом 36.5 статті 36 ПК України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених Кодексом або законами з питань митної справи

Отже, як вбачається із матеріалів справи, позивачем не було дотримано вимог щодо вчасної реєстрації податкових накладних, а отже, відповідач, виносячи оскражуване податкове повідомлення-рішення діяв у межах компетенції та повноважень у відповідності до норм ПК України, а тому позовні вимоги до задоволення не підлягають.

У зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог, у відповідності до статті 139 КАС України, судові витрати понесені позивачем у даній справі покладаються на позивача.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЖІНЕС УКРАЇНА» (03150, м.Київ, вул.Антоновича, буд.172, код ЄДРПОУ 39252793) до Головного управління ДПС у м.Києві (04116, м.Київ, вул.Щолуденка, буд.33/19, код ЄДРПОУ 44116011) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

У відповідності до ч.3 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 03 червня 2025 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Рішення в повному обсязі складено та підписано 09.06.2025 року.

СуддяЮ.Ю.Дору