Іванівський районний суд Одеської області
Справа № 499/599/25
Провадження № 3/499/331/25
Іменем України
09 червня 2025 року смт Іванівка
Суддя Іванівського районного суду Одеської області Кравчук Олександр Олександрович, отримав протокол з матеріалами справи щодо ОСОБА_1 (далі також - особа), ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в будинку АДРЕСА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
1.Опис обставин, установлених під час розгляду справи та нормативний акт, що передбачає відповідальність особи такий
05 червня 2025 року начальник відділення поліції № 1 Березівського районного відділу подав до Іванівського районного суду Одеської області протокол від 31 травня 2025 року (далі - протокол) з матеріалами справи, які свідчать, що, 15 травня 2025 року о 18 годині 27 хвилин, особа перебував в будинку АДРЕСА_2 , де вчинив домашнє насильство фізичного характеру стосовно співмешканки ОСОБА_2 (далі також - матеріали).
2. Мотиви і положення закону такі
2.1. До набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року.
2.2. Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (стаття 245 КУпАП).
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (частина 1, 2 статті 251 КУпАП).
Відповідно до частини 1 статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
2.3. Матеріали справи свідчать, що ОСОБА_2 внаслідок дій особи могла отримати тілесні ушкодження або завдані удари могли спричинити фізичний біль, навіть за відсутності тілесних ушкоджень, проте докази щодо наявності тілесних ушкоджень у неї та ступеню їх тяжкості не додані.
Тож, зважаючи на приписи статті 256 КУпАП, Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року №1376, матеріали справи не містять інформації, щодо внесення відомостей про можливе вчинення кримінального правопорушення або висновку про обґрунтованість невнесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань чи ухвалення постанови про закриття кримінального провадження, якщо удари, які завдала особа ОСОБА_2 не спричинили останній тілесних ушкоджень.
Відтак, сукупність таких обставин свідчить про необхідність з'ясування наявності в діях особи, ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого статтями 125, 126 Кримінального кодексу України тощо. Оскільки притягнення особи до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 173-2 КУпАП, призведе до неможливості його притягнення до кримінальної відповідальності.
3. Висновок такий
З огляду на зазначене справа розглянута бути не може, тому підлягає поверненню до відділення для належного оформлення, а особі, яка склала протокол необхідно усунути зазначені в постанові недоліки з долученням до справи відповідних документів, та повідомити про це особу.
Керуючись статтями 262, 268, 283 КУпАП, суддя,
Повернути до відділення поліції № 1 Березівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статті 173-2 КУпАП.
Постанова набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:Олександр КРАВЧУК