Рішення від 06.06.2025 по справі 580/3980/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2025 року справа № 580/3980/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Янківської В.П.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

11 квітня 2025 року до Черкаського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_2 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, в якому просить:

1) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області включити до стажу служби позивача, що враховується при призначенні пенсії 12 років 02 місяці 09 днів роботи:

- з 02.07.1990 року по 25.11.1996 року - на посадах державного податкового інспектора, старшого державного податкового інспектора , головного державного податкового інспектора-ревізора, начальника відділу заступника начальника відділу державної податкової інспекції по Золотоніському району;

- з 26.11.1996 року по 18.12.1996 року - на посаді виконуючої обов'язків начальника відділу оподаткування юридичних осіб;

- з 19.12.1996 року по 28.04.1998 року на посаді начальника відділу оподаткування юридичних осіб;

- з 29.04.1998 року по 06.09.1998 року - на посаді начальника відділу прямих і непрямих податків з юридичних осіб Золотоніської державної податкової адміністрації;

- з 07.09.1998 року по 30.05.2000 року - на посаді заступника начальника відділу прямих і непрямих податків з юридичних осіб Золотоніської державної податкової адміністрації;

- з 01.06.2000 року по 31.08.2000 року- на посаді заступника начальника ОДПІ -начальника управління оподаткування юридичних осіб та роз'яснення податкового законодавства;

- з 01.09.2000 року по 01.02.2001 року - на посаді заступника начальника -начальника управління оподаткування юридичних осіб;

- з 02.02.2001 року по 28.02.2001 року - на посаді в.о. заступника начальника управління оподаткування юридичних осіб -начальника відділу справляння податків;

- з 01.03.2001 року по 31.03.2001 року - на посаді заступника начальника управління оподаткування юридичних осіб -начальника відділу справляння податків;

- з 01.04.2001 року по 31.05.2002 року - на посаді начальника управління оподаткування юридичних осіб -начальника відділу справляння податків;

- з 01.06.2002 року по 10.09.2002 року - на посаді начальника відділу оподаткування юридичних осіб -начальника відділу справляння податків Золотоніської ОДПІ;

2) визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області у переведенні ОСОБА_1 , з пенсії за віком на пенсію за віком державного службовця.

3) визнати протиправним та скасувати Головного управлінням Пенсійного фонду України в Київській області від 17.01.2025 про відмову у переведенні з одного виду пенсії на інший»;

4) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області призначити, здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), з 28.12.2023 року пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII, у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного в довідках Головного управління ДПС у Черкаській області №2300-0602-8/87794 від 27.12.2023 року та № 42-Ф від 31.12.2024 року, визначеного з урахуванням абз. 6 п. 4 Порядку №622 ( в редакції станом на 28.12.2023), - в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передував місяцю звернення за призначенням пенсії за останнім місцем роботи на державній службі.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачем зазначено, що відповідач всупереч вимог ст. 37 Закону України «Про державну службу» та п.п. 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889VIII протиправно відмовив у призначенні та здійсненні нарахування пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993 у розмірі 60% заробітку, зазначеного в довідках Головного управління ДПС у Черкаській області №2300-0602-8/87794 від 27.12.2023 року та № 42-Ф від 31.12.2024 року, визначеного з урахуванням абз. 6 п. 4 Порядку №622 ( в редакції станом на 28.12.2023), - в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передував місяцю звернення за призначенням пенсії за останнім місцем роботи на державній службі.

Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 04.03.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області подало відзив на позовну заяву, в якому просить у задоволенні позову відмовити. Зокрема представник відповідача зазначив, що до стажу роботи на посадах державного службовця зараховані періоди роботи: з 28.07.1986 по 24.07.1989, з 14.08.1989 по 01.07.1990, з 11.02.2003 по 01.05.2016. Стаж роботи на посаді державного службовця станом 4 01.05.2016 року у ОСОБА_1 становить 17 років 1 місяць 7 днів. ОСОБА_1 звільнена з посади державного службовця 26.12.2023. До заяви долучена довідка №42-Ф від 31.12.2024 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за листопад 2023 року, яка видана на виконання Шостого апеляційного адміністративного суду від 25.12.2024 у справі № 580/1236/24. Судом не зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області провести перерахунок пенсії на підставі цієї довідки. Інших документів до заяви для перерахунку пенсії не долучено.

Дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд зазначає таке.

ОСОБА_1 працювала в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області до 26.12.2023.

З 03.11.2017 позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області та отримує пенсію по інвалідності (2 групи), призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з 02.01.2023 - пенсію за віком відповідно до зазначеного Закону.

Згідно з даними трудової книжки серії НОМЕР_2 від 01.09.1980 ОСОБА_1 працювала:

- з 02.07.1990 по 30.05.1992 на посаді державного податкового інспектора відділу оподаткування кооперативних та громадських, підприємств Державної податкової інспекції (запис № 12);

- з 01.06.1992 по 04.10.1992 на посаді старшого державного податкового інспектора відділу оподаткування кооперативних та громадських організацій (запис № 13);

- з 05.10.1992 по 02.11.1994 на посаді головного державного податкового інспектора-ревізора відділу оподаткування кооперативних та громадських організацій (запис № 14);

- 02.11.1992 позивачу присвоєно звання “Інспектора податкової служби І рангу» (запис № 15);

- з 03.01.1994 по 29.08.1996 працювала на посаді начальника відділу податків та зборів з юридичних осіб (запис № 16);

- з 30.08.1996 по 25.11.1996 на посаді заступника начальника відділу справляння податків з юридичних осіб (запис № 17);

- 30.08.1996 позивач прийняла присягу “Державного службовця»;

- з 26.11.1996 по 18.12.1996 на посаді виконуючої обов'язків начальника відділу оподаткування юридичних осіб (запис № 19);

- з 19.12.1996 по 28.04.1998 на посаді начальника відділу оподаткування юридичних осіб (запис № 20);

- з 29.04.1998 по 06.09.1998 на посаді начальника відділу прямих і непрямих податків з юридичних осіб Золотоніської державної податкової адміністрацій (запис № 21);

- з 07.09.1998 по 30.05.2000 на посаді заступника начальника інспекції - начальника відділу прямих і непрямих податків з юридичних осіб Золотоніської державної податкової адміністрації (запис № 22);

- 30.12.1998 позивачу присвоєно звання “Радник податкової служби III (третього) рангу» (запис № 24);

- з 01.06.2000 по 31.08.2000 на посаді заступника начальника ОДПІ - начальника управління оподаткування юридичних осіб та роз'яснення податкового законодавства (запис № 25);

- з 01.09.2000 по 01.02.2001 на посаді заступника начальника - начальника управління оподаткування юридичних осіб (запис № 26);

- з 02.02.2001 по 28.02.2001 на посаді в. о. заступника начальника управління оподаткування юридичних осіб - начальника відділу справляння податків (запис № 27);

- з 01.03.2001 по 31.03.2001 на посаді заступника начальника управління оподаткування юридичних осіб - начальника відділу справляння податків (запис № 28);

- з 01.04.2001 по 31.05.2002 на посаді начальника управління оподаткування юридичних осіб - начальника відділу справляння податків (запис № 29);

- з 01.06.2002 по 10.09.2002 на посаді начальника відділу оподаткування юридичних осіб Золотоніської ОДПІ (запис № 30).

На виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 25.12.2024 у справі №580/1236/24 Головне управління ДПС у Черкаській області видало позивачу довідку №2300-0602-8/87794 від 27.12.2023 та довідку № 42-Ф від 31.12.2024.

Позивач 09.01.2025 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області із заявою про перехід на інший вид пенсії, в якій просила перевести її з пенсії за віком на пенсію по державній службі.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 17.01.2025 відмовлено позивачу в переході на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889 у зв'язку з відсутністю права. В обгрунтування відсутності такого права відповідач посилається на те, що робота в податкових органах не є стажем роботи на посадах державного службовця в розумінні Закону України №889, що надає право на призначення пенсії за Законом №889.

Не погоджуючись із рішенням, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом України “Про державну службу» №889-VIII.

Відповідно до п. 2 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про державну службу» №889-VIII з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон України “Про державну службу» №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Так, пунктами 10, 12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про державну службу» №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтями 25 Закону України "Про державну службу" №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-XII, але у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Частиною 1 ст. 37 Закону України "Про державну службу" №3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України Про державну службу №1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Водночас, за приписами ч. 9 ст. 37 Закону України "Про державну службу" №3723-XII визначено, що пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених частиною 1 цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV особам, визнаним інвалідами І або II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів І або II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно цього Закону, призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.

Загальні засади діяльності, а також статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті, до 01 травня 2016 року визначав Закон № 3723-XII.

Відповідно до статті 1 Закону № 3723-ХІІ, державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів. Ці особи є державними службовцями і мають відповідні службові повноваження.

За ч. 2 статті 9 Закону № 3723-ХІІ регулювання правового становища державних службовців, що працювали в апараті органів прокуратури, судів, дипломатичної служби, митного контролю, служби безпеки, внутрішніх справ та інших, здійснюється відповідно до цього Закону, якщо інше не передбачено законами України.

Тобто, правове становище державних службовців, які працювали в апараті інших органів, може регулюватися іншими спеціальними законами. При цьому Закон № 3723-ХІІ застосовується до таких службовців в частині, яка не врегульована спеціальним законом.

Спеціальним законом, що визначав статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності, був Закон України від 04 грудня 1990 року № 509-XII "Про державну податкову службу в Україні" (далі - Закон № 509-XII).

Згідно ч.1 статті 4 Закону № 509-XII Державна податкова адміністрація України, якій за змістом частин другої, третьої цієї статті підпорядковані державні податкові адміністрації в областях, а їм, у свою чергу, - відповідні державні податкові інспекції, є центральним органом виконавчої влади та відповідно до Положення про Державну податкову адміністрацію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2007 № 778, забезпечує реалізацію єдиної державної податкової політики, державної політики у сфері контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, здійснює міжгалузеву координацію у цій сфері та здійснює свої повноваження, зокрема, через державні податкові інспекції.

За правилами статті 15 Закону № 509-XII, посадовою особою органу державної податкової служби може бути особа, яка має освіту за фахом та відповідає кваліфікаційним вимогам, установленим центральним органом державної податкової служби. Посадові особи органів державної податкової служби підлягають атестації.

Отже, посадові особи державної податкової служби, яким за наслідками атестації присвоєно спеціальні звання, займають посади в державних органах щодо практичного виконання завдань і функцій держави (зокрема у сфері податкової політики), одержують заробітну плату за рахунок державного бюджету, а отже перебувають на державній службі та є державними службовцями.

Законом № 509-XII не врегульовано питання пенсійного забезпечення посадових осіб державної податкової служби, яким присвоєно спеціальні звання, тому при вирішенні таких питань підлягають застосуванню положення Закону № 3723-ХІІ, зокрема стаття 37.

Пунктом 344.1 статті 344 Податкового кодексу України визначено, що пенсійне забезпечення посадових осіб контролюючих органів, крім діючих у них підрозділів податкової міліції, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу".

При цьому період роботи зазначених осіб (у тому числі тих, яким присвоєні спеціальні звання) у контролюючих органах зараховується до стажу державної служби та стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу» незалежно від місця роботи на час досягнення віку, передбаченого зазначеним Законом.

Аналогічна позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 22 жовтня 2013 року у справі 21-340а13, де колегія суддів дійшла висновку, що посадові особи державної податкової служби, яким присвоєно спеціальні звання, є державними службовцями зі спеціальним статусом, а тому період проходження такої служби в податкових органах має зараховуватися до стажу державної служби, який дає право на пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону № 3723-ХІІ.

Для призначення пенсії державного службовця відповідно до Закону № 3723-ХІІ стаж державної служби обраховується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року № 283 "Про порядок обчислення стажу державної служби" (далі Порядок №283).

Згідно п.2 Порядку №283, який застосовується у спірних відносинах до 01 травня 2016 року, до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті органів внутрішніх справ, державної податкової та контрольно-ревізійної служби, Держфінінспекції, її територіальних органів.

Механізм обчислення стажу державної служби з 01 травня 2016 року визначається Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року №229 (далі по тексту - Порядок №229).

Пунктом 3, 4, 6 Порядку №229 визначено, що документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка, копія послужного списку, військовий квиток та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, тощо).

Стаж державної служби обчислюється відповідно до ч.2 статті 46 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу". До стажу державної служби зараховується, зокрема, час перебування на посаді державної служби відповідно до Закону.

Стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону.

Таким чином, наведені положення законодавства, передбачали і передбачають зарахування періодів роботи в органах державної податкової служби до стажу державного службовця. Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що період роботи позивача з 02.07.1990 по 25.11.1996, з 26.11.1996 по 18.12.1996, з 19.12.1996 по 28.04.1998, з 29.04.1998 по 06.09.1998, з 07.09.1998 по 30.05.2000, з 01.06.2000 по 31.08.2000, з 01.09.2000 по 01.02.2001, з 02.02.2001 по 28.02.2001, з 01.03.2001 по 31.03.2001, з 01.04.2001 по 31.05.2002, з 01.06.2002 по 10.09.2002 на посадах в органах державної податкової служби підлягає зарахуванню до стажу роботи державної служби, а тому оскаржуване рішення підлягає скасуванню.

Посилання відповідача на те, що довідка від 31.12.2024 №42-ф не відповідає додатку 6 Постанови КМУ №823 судом оцінюються критично та відхиляються, з огляду на таке.

20.07.2024 набрала чинності Постанова №823, якою затверджені зміни до Порядку №622.

Згідно з пунктом 3Постанови №823, ця постанова набирає чинності з дня її опублікування (з 20.07.2024) та застосовується з 01.01.2024.

В свою чергу, позивача звільнено з державної служби та первинне її звернення з відповідною заявою про переведення її з пенсії за віком на пенсію за віком державного службовця здійснено у грудні 2023 року, тобто до прийняття Постанови КМУ №822.

Щодо зобов'язальної частини позовних вимог, суд зазначає таке.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку), поновлення пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок №22-1).

Відповідно до пункту 4.1 Порядку №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3). Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

Пунктом 4.3 Порядку №22-1 визначено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Статтею 58 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії (переводить ) та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд України має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії.

Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим ч. 3 ст. 2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади.

Виходячи зі змісту положень КАС України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.

За таких обставин суд не може підміняти Пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з призначення пенсій громадянам, а належним способом захисту порушеного права позивача буде зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області зарахувати період роботи ОСОБА_1 з 02.07.1990 по 25.11.1996, з 26.11.1996 по 18.12.1996, з 19.12.1996 по 28.04.1998, з 29.04.1998 по 06.09.1998, з 07.09.1998 по 30.05.2000, з 01.06.2000 по 31.08.2000, з 01.09.2000 по 01.02.2001, з 02.02.2001 по 28.02.2001, з 01.03.2001 по 31.03.2001, з 01.04.2001 по 31.05.2002, з 01.06.2002 по 10.09.2002 на посадах в органах державної податкової служби до стажу роботи державної служби та повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перехід на пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України “Про державну службу», від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ, у розмірі 60 відсотків від заробітної плати, зазначеної в довідках Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, № 53-Ф від 18.03.2025 та № 54-Ф від 18.03.2025.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 10 квітня 2018 року у справі №348/2160/15-а.

Наведене свідчить про наявність правових підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Враховуючи відсутність судових витрат у цій справі, питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись ст. ст. 2, 90, 139-143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управлінням Пенсійного фонду України у Київській області від 17.01.2025 №971100164345 про відмову в переведенні з одного виду пенсії на інший».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області зарахувати період роботи ОСОБА_1 з 02.07.1990 по 25.11.1996, з 26.11.1996 по 18.12.1996, з 19.12.1996 по 28.04.1998, з 29.04.1998 по 06.09.1998, з 07.09.1998 по 30.05.2000, з 01.06.2000 по 31.08.2000, з 01.09.2000 по 01.02.2001, з 02.02.2001 по 28.02.2001, з 01.03.2001 по 31.03.2001, з 01.04.2001 по 31.05.2002, з 01.06.2002 по 10.09.2002 на посадах в органах державної податкової служби до стажу роботи державної служби та повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перехід на пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України “Про державну службу», від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ, у розмірі 60 відсотків від заробітної плати, зазначеної в довідках Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, № 53-Ф від 18.03.2025 та № 54-Ф від 18.03.2025.

У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання рішення суду.

Суддя Валентина ЯНКІВСЬКА