Постанова від 05.06.2025 по справі 754/8099/25

Номер провадження 3/754/2347/25

Справа №754/8099/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 червня 2025 року місто Київ

Суддя Деснянського районного суду м. Києва Татаурова І.М., у відкритому судовому засіданні в м. Києві в приміщенні суду, за участю прокурора Горкави В.В., розглянула матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Київ, громадянина України, з вищою освітою, працює інженером, одружений, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,

УСТАНОВИВ:

26.05.2025 до Деснянського районного суду м. Києва, надійшли матеріали справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 172-6 ч. 1 КУпАП стосовно ОСОБА_1 ЄУНСС: 754/8099/25 (НП: 3/754/2347/25), ЄУНСС: 754/8101/25 (НП: 3/754/2348/25) та ЄУНСС: 754/8103/25 (НП: 3/754/2349/25).

Положеннями ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).

Відповідно до норм ст. 36 ч. 2 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Згідно п. 6 розділу ІІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації від 20.08.2019 №814, передбачено зокрема, що у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.

З огляду на те, що до суду надійшли матеріали щодо декількох адміністративних правопорушень, вчинених однією особою, які розглядаються одним суддею та з метою всебічного та повного з'ясування усіх обставин справи, суд дійшов висновку про необхідність об'єднання справ про адміністративні правопорушення ЄУНСС: 754/8099/25 (НП: 3/754/2347/25), ЄУНСС: 754/8101/25 (НП: 3/754/2348/25) та ЄУНСС: 754/8103/25 (НП: 3/754/2349/25) в одне провадження для спільного розгляду.

Так, ОСОБА_1 , припиняючи з 18.02.2022 діяльність на посаді старшого інспектора 3-го відділу («меч») 3-го управління (інформаційних технологій та програмування) Департаменту кіберполіції Національної поліції України, маючи спеціальне звання - «капітан поліції», будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України від 14.10.2014 №1700-VІІ «Про запобігання корупції», суб'єктом згідно з Приміткою до ст. 172-6 КУпАП, як особа яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45, п. 2-7 розділу XIII Закону, несвоєчасно без поважних причин подав 20.04.2025 о 20:45 год., шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (далі - декларація типу «при звільненні»), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді старшого інспектора 3-го відділу («меч») 3-го управління (інформаційних технологій та програмування) Департаменту кіберполіції Національної поліції України, маючи спеціальне звання - «капітан поліції», будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VІІ «Про запобігання корупції» (далі - Закон), в порушення вимог ч. 1 ст. 45, абзацу 1 п. 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону, несвоєчасно без поважних причин подав 20.04.2025 о 20:27 год. щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , припинивши з 18.02.2022 діяльність на посаді старшого інспектора 3-го відділу («меч») 3-го управління (інформаційних технологій та програмування) Департаменту кіберполіції Національної поліції України, маючи спеціальне звання - «капітан поліції», будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України від 14.10.2014 № 1700-VІІ «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно з Приміткою до ст. 172-6 КУпАП, як особа яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення абз. 2 ч. 2 ст. 45, п. 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав 20.04.2025 о 21:20 год. шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні правопорушення визнав за викладених в протоколах обставин. Пояснив, що він знав про необхідність, після звільнення, заповнювати та подати відповідні декларації. У зв'яку із тим, що на початку війни зупинили дію обов'язку заповнення декларацій до кінця війни, а тому він їх не подавав. Однак, війна не закінчилася, а заповнення декларацій відновили, він про це не знав, поки йому не подзвонили. Просив призначити мінімальний штраф.

Прокурор в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 , який несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів громадян.

Крім визнання ОСОБА_1 своєї винуватості у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, його винуватість підтверджується зібраними по справі доказами, а саме:

- даними протоколу про адміністративне правопорушення №98 від 21.05.2025;

- даними рапорта від 21.05.2025 №180;

- даними роздруківки про подання ОСОБА_1 декларації від 20.04.2025;

- даними інших доказів долучених до протоколу про адміністративне правопорушення №98 від 21.05.2025;

- даними протоколу про адміністративне правопорушення №97 від 21.05.2025;

- даними рапорта від 21.05.2025 №181;

- даними роздруківки про подання ОСОБА_1 декларації від 20.04.2025;

- даними інших доказів долучених до протоколу про адміністративне правопорушення №97 від 21.05.2025;

- даними протоколу про адміністративне правопорушення №99 від 21.05.2025;

- даними рапорта від 21.05.2025 №179;

- даними роздруківки про подання ОСОБА_1 декларації від 20.04.2025;

- даними інших доказів долучених до протоколу про адміністративне правопорушення №99 від 21.05.2025.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, висновок прокурора, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, доведена повністю зібраними по справі доказами в розумінні ст. 251 КУпАП, які оцінено судом у відповідності до норм ст. 252 КУпАП за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Так, на підставі витягу з наказу Департаменту кіберполіції Національної поліції України від 29.11.2019 №183о/с, капітана поліції ОСОБА_1 призначено на посаду старшого інспектора 3-го відділу («меч») 3-го управління (інформаційних технологій та програмування) Департаменту кіберполіції Національної поліції України з 01.12.2019.

Таким чином, старший інспектор 3-го відділу («меч») 3-го управління (інформаційних технологій та програмування) Департаменту кіберполіції Національної поліції України капітан поліції ОСОБА_1 став суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону.

У відповідності з п. 15 ст. 1 Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, п.п. "а", "в"-"ґ" п. 2, п. 4 ч. 1 ст. З цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до витягу з наказу Департаменту кіберполіції Національної поліції України від 14.02.2022 №146 о/с, капітана поліції ОСОБА_1 , старшого інспектора 3-го відділу («меч») 3-го управління (інформаційних технологій та програмування) Департаменту кіберполіції Національної поліції України, звільнено з 18.02.2022 відповідно до п. 7 (за власним бажанням) ст. 77 ч. 1 Закону України «Про Національну поліцію».

Крім того, згідно розписки ОСОБА_1 від 18.02.2022 про отриманні в Департаменті кіберполіції НП України документів, останньому доведено вимоги ст. 45 п. 2 ЗУ «Про запобігання корупції» стосовно подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а також у наступному році, після припинення діяльності, за минулий рік шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції та що, у разі неподання або несвоєчасного подання декларації законодавством передбачена кримінальна або адміністративна відповідальність, про що ОСОБА_1 особисто підписався.

Також, ОСОБА_1 18.02.2022 під його особистий підпис було ознайомлено з «Рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи», в якій зазначено наступне:

Згідно з абзацом, першим частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон в органах) поліцейські, державні службовці, працівники поліції, що є суб'єктами декларування, які припиняють діяльність та підрозділах поліції, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Так, відповідно до форми декларації затвердженої Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 №3 (у редакції. наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 №168/19) декларацію заповнюють та подають:

1) особи, зазначені у пункті і, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону, не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення такої діяльності - декларацію, що охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими такими засобами. Та наявний підпис ОСОБА_1 , де він зобов'язується подати відповідну декларацію у термін не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення такої діяльності, тобто до 17.03.2022.

Згідно Закону України №3384-ІХ від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, та підпункту 2-7 розділу XIII Закону встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

На виконання вищезазначених вимог, старший інспектор 3-го відділу («меч») 3-го управління (інформаційних технологій та програмування) Департаменту кіберполіції Національної поліції України ОСОБА_1., як особа, яка припинила 18.02.2022 діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, був зобов'язаний подати декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік не пізніше 31.01.2024.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення аб. 2 ч. 2 ст. 45 та п. 2-7 розділу XIII Закону, подав відповідну декларацію лише 20.04.2025.

Враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, суд приходить до висновку про те, що необхідним й достатнім ОСОБА_1 , з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою правопорушницею, так і іншими особами, буде адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 33, 280, 283-285, 294 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

об'єднати справи про адміністративні правопорушення ЄУНСС: 754/8099/25 (НП: 3/754/2347/25), ЄУНСС: 754/8101/25 (НП: 3/754/2348/25) та ЄУНСС: 754/8103/25 (НП: 3/754/2349/25) стосовно ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, в одне провадження.

Об'єднаній справі присвоїти ЄУНСС: 754/8099/25 (НП: 3/754/2347/25).

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п'ятдесят ) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф, відповідно до ст. 307 КУпАП, має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно ст. 308 ч.ч. 1, 2 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 291 КУпАП.

Суддя: І.М. Татаурова