Справа № 560/2155/25
іменем України
05 червня 2025 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К. розглянувши адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "INTER CARS UKRAINE" до Головного управління ДПС у Черкаській області , Західного міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків , Державної податкової служби України про визнання протиправними дій, бездіяльності та скасування наказів, зобов'язання вчинити дії,
Товариство з обмеженою відповідальністю "INTER CARS UKRAINE" звернулося в суд з позовом до Головного управління ДПС у Черкаській області, Західного міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, Державної податкової служби України, в якому просить:
1. Визнати відсутність компетенції (повноважень) Головного управління ДПС у Черкаській області щодо призначення та проведення документальної планової виїзної перевірки Черкаської філії та Уманської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «INTER CARS UKRAINE».
2. Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС у Черкаській області від 29.01.2025 № 246-П «Про проведення документальної планової виїзної перевірки Черкаської філії ТОВ «INTER CARS UKRAINE».
3. Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС у Черкаській області від 29.01.2025 № 247-П «Про проведення документальної планової виїзної перевірки Уманської філії ТОВ «INTER CARS UKRAINE».
4. Визнати протиправними дії Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків по складанню «Інформаційно-аналітичної довідки щодо діяльності платника податків - юридичної особи, який планується для включається в план графік (коригування плану-графіку) перевірок на 2025 рік» та внесенню в довідку неправдивих відомостей щодо ТОВ «INTER CARS UKRAINE».
5. Визнати протиправними дії Державної податкової служби України по включенню ТОВ «INTER CARS UKRAINE» до Плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік.
6. Визнати протиправною бездіяльність Державної податкової служби України по неопублікуванню плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначає, що 29 січня 2025 року Головним управління ДПС у Черкаській області на підставі Плану-графіка ДПС було видано два накази про:
- проведення з 28.03.2025 документальної планової виїзної перевірки Черкаської філії ТОВ «INTER CARS UKRAINE» № 246-П з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2018 по 31.12.2024 та правильності обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по 31.12.2024;
- проведення з 28.03.2025 документальної планової виїзної перевірки Уманської філії ТОВ «INTER CARS UKRAINE» № 247-П з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2018 по 31.12.2024 та правильності обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 04.05.2018 по 31.12.2024.
Представник позивача зазначає, що указаними наказами на позивача покладаються додаткові обов'язки: забезпечити надання всіх необхідних документів, що підтверджують дані податкових декларацій (розрахунків), зокрема фінансову, статистичну та іншу звітність, а також первинні та інші документи, які використовувались в бухгалтерському та податковому обліку тощо. Такі додаткові обов'язки покладаються на позивача приписами статті 85 Податкового кодексу України (ПК України, Кодекс) саме під час проведення перевірок.
Вважає, що вказані накази є протиправними та такими, що видані за відсутності у Головного управління ДПС у Черкаській області повноважень на проведення вказаних перевірок, взагалі, та за зазначений період, зокрема. Окрім того, накази видано на підставі юридично неналежного Плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік, куди позивача включено Державною податковою службою України за сфальсифікованою Західним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків Інформаційно-аналітичною довідкою щодо діяльності позивача. Тобто, за позицією позивача накази, План-графік, Інформаційно-аналітична довідка - протиправні, незаконні, такі, що порушують права товариства, тому накази підлягають скасуванню, а дії (бездіяльність) Державної податкової служби України та Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків - визнанню протиправними.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 12.02.2025 відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвалою від 03.03.2025 суд відмовив у задоволенні клопотання Західного міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків про розгляд справи №560/2155/25 за правилами загального позовного провадження.
Представник Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків подала до суду відзив на позовну заяву, у якому відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує. Зазначає, що План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік затверджено в.о. Голови Державної податкової служби України Кірієнко Т.П. 24.12.2024 та розміщено на офіційному веб-порталі Державної податкової служби України. Затверджений план-графік є обов'язковим для виконання всіма підрозділами територіальних органів ДПС.
Так, відповідно до затвердженого ДПС України плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік, TOB «INTER CARS UKRAINE» (код ЄДРПОУ 30865632) включено до об'єктів планового податкового контролю на березень місяць. Розрахований період, що підлягає перевірці 01.07.2018 - 31.12.2024.
Підприємство відібрано до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2025 рік на підставі встановлених автоматичним розрахунком ризиків за 9 місяців 2024 року
Щодо позиції платника з приводу дати проведення останньої проведеної документальної планової виїзної перевірки внесеної до інформаційно-аналітичної довідки повідомляє, що остання документальна планова виїзна перевірка TOB «INTER CARS UKRAINE» проведена в 2014 році за період з 01.01.2012 по 31.12.2013 (акт від 06.10.2014 N 45/22-25-17-05/30865632).
Наказом Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 15.09.2021 №111 “Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ "INTER CARS UKRAINE" вирішено провести документальну планову виїзну перевірку ТОВ "INTER CARS UKRAINE" з 05 жовтня 2021 року тривалістю 30 робочих днів за період діяльності з 01 жовтня 2017 року по 30 червня 2021 року з метою дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби та за період діяльності з 01 січня 2014 року по 30 червня 2021 року щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Підставою прийняття наказу вказано, зокрема, п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, ст.77 та 82.1 ст.82 Податкового кодексу України.
За результатом проведеної перевірки Західним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків складено акт від 21.12.2021 №473/33-00-07- 01/30865632 на підставі якого Західним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків винесено податкові повідомлення-рішення.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 15.03.2022 у справі №560/12467/21, яке набрало законної сили 06.07.2022 визнано протиправним та скасовано наказ Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 15.09.2021 №111 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки TOB "INTER CARS UKRAINE" (код ЄДРПОУ 30865632), на підставі якого було проведено перевірку та складено акт перевірки.
Так, у разі визнання перевірки незаконною, така перевірка відсутня як юридичний факт, тому може відбутись повторна перевірка за той самий період з тих самих підстав.
Вказує, що Інформаційно-аналітична довідка щодо діяльності підприємства, яке включається до плану-графіка перевірок (коригується в плані-графіку), є довідковим та не остаточним матеріалом для організації та проведення перевірки, складеною на основі попереднього аналізу даних ІКС ДПС.
Враховуючи наведене, вважає позовні вимоги ТОВ «INTER CARS UKRAINE» такими, що не підлягають до задоволення, просить суд відмовити в задоволенні позовної заяви повністю.
Представник Головного управління ДПС у Черкаській області подав до суду відзив на позовну заяву, в якому відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує. Зазначає, що контролюючий орган наділений правом проводити перевірки, одним із різновидів яких є документальні планові перевірки. План-графік проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2025 рік сформовано відповідно до ст. 77 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI.
Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків листом від 29.11.2024 №1966/7/33-00-07-04 повідомило Головне управління ДПС у Черкаській області про включення до проекту плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2025 рік проведення перевірки ТОВ «INTER CARS UKRAINE» та запропонувало включити до плану плану-графіка проведення перевірок Черкаської та Уманської філії.
Черкаську філію взято на податковий облік в ГУ ДПС 25.01.2007 за №184, Уманську філію - 04.05.2018 за №5544. Отже, беручи до уваги перебування на податковому обліку у ГУ ДПС у Черкаській області Черкаської та Уманської філій ТОВ «INTER CARS UKRAINE» саме ГУ ДПС у Черкаській області наділена повноваженнями на проведення документальних планової виїзних перевірок Черкаської та Уманської філій позивача.
Таким чином, вважає, що позовна вимога позивача щодо визнання відсутності компетенції (повноважень) ГУ ДПС у Черкаській області щодо призначення та проведення документальної планової виїзної перевірки Черкаської філії та Уманської філії ТОВ «Inter Cars Ukraine» є нормативно необґрунтованою та свідчить лише про неправильне застосування позивачем норм матеріального права до спірних правовідносин.
Вказує, що ГУ ДПС включило до проекту плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2025 рік проведення перевірок Черкаської та Уманської філії.
ДПС України листом від 24.12.2024 №35848/7/99-00-07-01-01-07 повідомила ГУ ДПС про оприлюднення плану-графіка на 2025 рік на офіційному сайті ДПС.
Внаслідок зазначеного, ГУ ДПС прийнято накази:
- від 29.01.2025 №246-п про проведення з 28.03.2025 документальної планової виїзної перевірки ЧЕРКАСЬКОЇ ФІЛІЇ ТОВ «INTER CARS UKRAINE» (код за ЄДРПОУ 34838492),
- від 29.01.2025 №247-п про проведення з 28.03.2025 документальної планової виїзної перевірки УМАНСЬКОЇ ФІЛІЇ ТОВ «INTER CARS UKRAINE» (код за ЄДРПОУ 42109222),
На переконання відповідача Головним управлінням ДПС у Черкаській області процедура складання та надіслання на адресу відповідних філій позивача копій наказів та повідомлень про проведення документальних перевірок була дотримана в повному обсязі. На підставі викладеного просить у задоволенні позову відмовити.
У відзиві на позов відповідач просить розглянути справу в судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін з метою з'ясування всіх обставин справи.
Вирішуючи зазначене клопотання, суд враховує, що частиною шостою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Враховуючи те, що ця справа є незначної складності, характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання, тому у задоволенні клопотання необхідно відмовити.
Представник Державної податкової служби України подав до суду відзив на позовну заяву, в якому відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує. Зазначає, що у зв'язку із наявністю ризиків відповідно до «Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків», який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524, ТОВ «INTER CARS UKRAINE» включено до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2025 рік як платника податків, що має критерії ризику по ухиленню від оподаткування, що відповідає вимогам Порядку № 524. План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік затверджено в.о. Голови Державної податкової служби України Кірієнко Т.П. 24.12.2024 та розміщено на офіційному веб-порталі Державної податкової служби України. Затверджений план-графік є обов'язковим для виконання всіма підрозділами територіальних органів ДПС.
Звертає увагу, що формування переліку платників із ступенями ризику проводиться у тому числі за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів. Вказані контролюючим органом показники визначено за відомостями баз даних, наявних у розпорядженні податкових органів. Сформовані електронною базою та встановлені ризики відносяться до високого ступеня ризику, а тому контролюючим органом правомірно включено позивача до плану-графіка проведення документальних планових перевірок.
На переконання представника відповідача ТОВ «INTER CARS UKRAINE» включено до плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік на законодавчих підставах, а саме відповідно до вимог встановлених нормами Податкового кодексу України.
Враховуючи вищевказане ДПС вважає позовні вимоги ТОВ «INTER CARS UKRAINE» безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.
Стосовно клопотання представника відповідача про розгляд справи №560/2155/25 за правилами загального позовного провадження суд зазначає, що ухвалою суду від 03.03.2025 вже вирішено вказане питання.
Представник позивача подав до суду відповіді на відзив, в яких з доводами відповідачів не погоджується. Вказує, що у справі № 560/8337/22 не встановлювалась законність чи незаконність проведення перевірки, а була встановлена протиправність податкових повідомлень-рішень. Отже, факт проведення перевірки судом був встановлений у справі № 560/8337/22 та не підлягає доведенню чи спростуванню у справах між тими самими сторонами. До того ж імперативна норма п. 86.1 ст. 86 ПК України фіксує, що акт перевірки однозначно підтверджує факт проведення перевірки. Те, що результати цієї перевірки виявились незаконними, не спростовують, того, що перевірка відбулась і документи були перевірені за період з 01.10.2017 по 30.06.2021 щодо податків та з 01.01.2014 по 30.06.2021 щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Акт перевірки від 21.12.2021 № 473/33-00-07-01/30865632 та прийняті на підставі його висновків податкові повідомлення-рішення відповідач-2 не відкликав, тому вони чинні та згідно із вказаною вище нормою ПК України засвідчують факт проведення перевірки.
Зазначає, що План-графік не затверджено та не опубліковано, спростувати це може лише наказ про його затвердження та додатки до наказу із затвердженими належним чином самими планами-графіками, яких відповідачі не надають.
Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків (відповідач 2) внесло у Інформаційно-аналітичну довідку щодо діяльності позивача для перевірки період, який вже перевірявся, що законом (ПК України) не дозволяється. Вважає, що усі доводи позивача як окремо, так і в сукупності дають обґрунтовані підстави стверджувати, що у відповідача 1 була відсутня компетенція щодо призначення документальної планової виїзної перевірки Черкаської та Уманської філій Товариства з обмеженою відповідальністю «INTER CARS UKRAINE» за вказані періоди та видавати (оформлювати) оскаржувані накази.
Наголошує, що саме контролюючий орган по роботі з великими платниками податків, як спеціальний контролюючий орган, має право перевіряти позивача в порядку документальної планової виїзної перевірки, або делегувати таке право іншим податковим органам.
Зауважує, що призначення виїзної планової документальної перевірки безбалансової філії суперечить податковому законодавству, оскільки філія не є юридичною особою та не має самостійного балансу, а весь бухгалтерський облік та обробка первинних документів ведеться виключно юридичною особою ТОВ «INTER CARS UKRAINE» за його юридичною та податковою адресою: м. Хмельницький, вул. Р. Шухевича, 8/9.
Представник позивача вважає, що належним та допустимим доказом законності призначення перевірки у випадку, що розглядається, будуть: 1) наказ про затвердження плану-графіка та 2) сам план-графік із грифом затвердження. Таких доказів жоден із відповідачів не надав. Враховуючи вищенаведене, просить задовольнити позовні вимоги.
Представник Головного управління ДПС у Черкаській області подав до суду заперечення на відповідь на відзив, яких вказує, що чинне законодавство не містить у собі обов'язкової вимоги щодо викладення у письмовому вигляді наказу щодо затвердження плану - графіку перевірок платників податків на 2025 рік.
Звертає увагу, що Черкаську філію ТОВ «Іnter cars Ukraine» взято на податковий облік в ГУ ДПС у Черкаській області 25.01.2007 за № 184, Уманську філію - 04.05.2018 за №5544. Отже, вищезазначені філії перебувають на податковому обліку в ГУ ДПС у Черкаській області та відповідно у випадку наявності правових підстав можуть бути перевірені під час документальної планової виїзної перевірки. На підставі викладеного, просить у задоволенні позову відмовити повністю.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків листом від 29.11.2024 №1966/7/33-00-07-04 повідомило Головне управління ДПС у Черкаській області про включення до проекту плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2025 рік проведення перевірки ТОВ «INTER CARS UKRAINE» та запропонувало включити до плану плану-графіка проведення перевірок Черкаської та Уманської філії.
Підприємство відібрано до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2025 рік на підставі встановлених автоматичним розрахунком ризиків за 9 місяців 2024 року, а саме: ризики високого ступеню, зокрема:
- рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку за відповідною галуззю - 0,83;
- невідповідність залишків запасів на складах до обсягів реалізації - 0,34;
- сума довгострокових зобов'язань і забезпечень більше ніж 10 млн. грн. або перевищує 30 відсотків загальних обсягів постачання - 17267000 грн.; ризики середнього ступеню, зокрема:
- здійснення платником податків коригування звітності шляхом зменшення фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів стандартів фінансової звітності, на різниці від 20 до 30 відсотків - 21.71;
- інші операційні витрати більше інших операційних доходів - 89423000; ризики незначного ступеню, зокрема:
- ІР-адреса або електронна адреса, яка використовується платником податків для листування з контролюючими органами, використовується більш ніж сімома платниками податків з обсягами реалізації понад 4 млн гривень - 1.
Головне управління ДПС у Черкаській області включило до проекту плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2025 рік проведення перевірок Черкаської та Уманської філії. Черкаську філію взято на податковий облік в ГУ ДПС 25.01.2007 за №184, Уманську філію - 04.05.2018 за №5544.
План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік затверджено в.о. Голови Державної податкової служби України Кірієнко Т.П. 24.12.2024 та розміщено на офіційному веб-порталі Державної податкової служби України.
Відповідно до затвердженого ДПС України плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік, TOB «INTER CARS UKRAINE» (код ЄДРПОУ 30865632) включено до об'єктів планового податкового контролю на березень місяць. Розрахований період, що підлягає перевірці 01.07.2018 - 31.12.2024.
На підставі вищезазначеного Головне управління ДПС у Черкаській області прийняло накази:
- від 29.01.2025 №246-п про проведення з 28.03.2025 документальної планової виїзної перевірки Черкаської філії ТОВ «INTER CARS UKRAINE» (код за ЄДРПОУ 34838492), що знаходиться за податковою адресою: 18008, Черкаська обл., Соснівський р-н., м. Черкаси, вул. Смілянська, буд. 131-133, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2018 по 31.12.2024 року з урахуванням п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу та правильності обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по 31.12.2024 року;
- від 29.01.2025 №247-п про проведення з 28.03.2025 документальної планової виїзної перевірки Уманської філії ТОВ «INTER CARS UKRAINE» (код за ЄДРПОУ 42109222), що знаходиться за податковою адресою: 20304, Черкаська обл., Уманський р-н., м. Умань, вул. Максима Залізняка, буд. 3, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2018 по 31.12.2024 року з урахуванням п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу та правильності обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по 31.12.2024 року.
Вказані накази направлено позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та вручено уповноваженим особам філії поштою.
Позивач, вважаючи протиправними дії, бездіяльність та накази відповідачів протиправними, звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (далі по тексту - ПК України).
Відповідно до п.61.1 ст.61 ПК України податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно з підп.20.1.4 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи, визначені підп.41.1.1 п.41.1 ст.41 ПК України, мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім НБУ), у тому числі після проведення процедури митного контролю та/або митного оформлення.
Відповідно до п.75.1 ст.75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно з п.77.1 ст.77 ПК України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
Пунктом 77.2 ст.77 ПК України визначено, що до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування, затвердження плану-графіка та внесення змін до нього, а також перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Внесення змін до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік допускається не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталі такого року, крім випадків коли зміни пов'язані із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.
Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата не раніше 1 липня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у першому кварталі такого року і не раніше 1 жовтня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у другому кварталі такого року.
Оновлений план-графік оприлюднюється на офіційному вебсайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 30 числа останнього місяця кварталу (у випадках змін найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок - до 30 числа місяця, що передує місяцю, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки).
Платники податків - юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 44 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу, та у яких сума сплаченого до бюджету податку на додану вартість становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, а також самозайняті особи, сума сплачених податків яких становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки. Зазначена норма не поширюється на таких платників податків у разі порушення ними статей 45, 49, 50, 51, 57 цього Кодексу.
Про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому (його представнику) не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано (вручено) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
З метою забезпечення єдиного підходу до формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, удосконалення організації роботи з його формування, відповідно до статті 77 розділу II Податкового кодексу України Міністерством фінансів України прийнято наказ від 02.06.2015 №524 «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» (далі по тексту - Порядок № 524).
Відповідно до пункту 1 розділу І Порядку № 524 цей Порядок розроблений з метою забезпечення єдиного підходу до формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.
Річний план-графік для документальних планових перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, складається відповідно до вимог статті 77 розділу ІІ ПК України.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Оновлення річного плану-графіка здійснюється у разі його коригування.
Згідно з пунктом 2 розділу І Порядку № 524 формування (коригування) планів-графіків територіальних органів Державної податкової служби України (далі - територіальні органи ДПС) здійснюється у порядку, встановленому у розділах III-V цього Порядку.
Формування (коригування) планів-графіків здійснюється засобами інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів.
Пунктом 3 розділу І Порядку № 524 визначено, що проекти річних планів-графіків складаються територіальними органами ДПС не пізніше 01 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки засобами інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів.
Проєкти коригування планів-графіків у разі здійснення такого коригування формуються територіальними органами ДПС не пізніше 15 числа останнього місяця першого або другого кварталу засобами інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів.
У випадку, коли зміни пов'язані із змінами найменування (прізвища, імені, по батькові (за наявності)) платника податків та/або виправленням технічних помилок, проекти коригування планів-графіків формуються територіальними органами ДПС не пізніше 15 числа місяця, що передує місяцю, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
Разом з проектом плану-графіка (коригування плану-графіка) формуються інформаційно-аналітичні довідки за кожним платником податків з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів.
Пунктом 5 розділу І цього Порядку передбачено, що лан-графік (коригування плану-графіка) складається з планів-графіків (коригувань планів-графіків) територіальних органів ДПС та затверджується Головою ДПС.
Після затвердження Головою ДПС плану-графіка (коригування плану-графіка) територіальними органами ДПС надаються підрозділу, до функцій якого входить організація роботи щодо формування плану-графіка, засобами автоматизованої інформаційної системи «Управління документами» плани-графіки (коригування планів-графіків) з відповідними додатками та обґрунтування підстав включення платника податків до плану-графіка (коригування плану-графіка).
Затверджений план-графік є обов'язковим для виконання всіма підрозділами територіальних органів ДПС.
Належну якість формування плану-графіка та його коригування забезпечує територіальний орган ДПС, який сформував план-графік (коригування плану-графіка).
Відповідно до пунктів 1-2 розділу ІІІ Порядку №524 до розділів I, II плану-графіка включаються платники податків реального сектору економіки, які провадять фінансово-господарську діяльність, сплачують податки та взяті на облік в контролюючих органах як платники податків за основним місцем обліку, або щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, або які знаходяться у стані зміни свого місцезнаходження.
Формування переліку платників податків до розділів I, II плану-графіка проводиться за критеріями ризиків згідно з вимогами цього розділу, у тому числі за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів.
При формуванні плану-графіка на наступний рік враховуються показники за результатами діяльності платника податків за 9 місяців поточного року. Якщо податковим (звітним) періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, при плануванні враховуються показники за попередній рік. При коригуванні плану-графіка враховуються показники за результатами діяльності платника податків за останній податковий (звітний) період, крім показників за результатами діяльності платника податків за перший квартал.
Пункт 3 розділу ІІІ Порядку №524 визначає, що до плану-графіка включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, платежів.
З системного аналізу наведених норм права вбачається, що законодавцем запроваджено ризикоорієнтовний підхід до планування перевірок платників податків, з урахуванням особливостей критеріїв суб'єктів господарювання за ступенями ризику їх господарської діяльності, періодичності проведення планових заходів та переліку питань для їх здійснення.
З матеріалів справи суд встановив, що Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків листом від 29.11.2024 №1966/7/33-00-07-04 повідомило Головне управління ДПС у Черкаській області про включення до проекту плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2025 рік проведення перевірки ТОВ «INTER CARS UKRAINE» та запропонувало включити до плану плану-графіка проведення перевірок Черкаської та Уманської філії.
Підприємство відібрано до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2025 рік на підставі встановлених автоматичним розрахунком ризиків за 9 місяців 2024 року, а саме: ризики високого ступеню, зокрема:
- рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку за відповідною галуззю - 0,83;
- невідповідність залишків запасів на складах до обсягів реалізації - 0,34;
- сума довгострокових зобов'язань і забезпечень більше ніж 10 млн. грн. або перевищує 30 відсотків загальних обсягів постачання - 17267000 грн.; ризики середнього ступеню, зокрема:
- здійснення платником податків коригування звітності шляхом зменшення фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів стандартів фінансової звітності, на різниці від 20 до 30 відсотків - 21.71;
- інші операційні витрати більше інших операційних доходів - 89423000; ризики незначного ступеню, зокрема:
- ІР-адреса або електронна адреса, яка використовується платником податків для листування з контролюючими органами, використовується більш ніж сімома платниками податків з обсягами реалізації понад 4 млн гривень - 1.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що платник податків включається до плану-графіку проведення перевірок залежно від ступеня ризику в діяльності такого платника податків.
Викладене свідчить, що дії контролюючого органу щодо формування, у тому числі затвердження, плану - графіку проведення документальних планових перевірок суб'єктів господарювання, є службовою діяльністю працівників податкового органу на виконання своїх професійних обов'язків.
Зазначені дії самі по собі не створюють для платника податків жодних правових наслідків у вигляді зміни або припинення його прав та не породжують для нього обов'язкових юридичних наслідків, і відповідно такий акт не порушує права останнього.
Вирішуючи справу № 826/6376/16, Верховний Суд у постанові від 30.10.2018 зауважив, що виключно результат реалізації повноваження податкового органу (саме - рішення контролюючого органу), а не процес реалізації його повноважень може бути об'єктом судового оскарження.
Статтею 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Згідно з частиною третьою статті 9 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
Відтак, адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин. Тобто, для задоволення позову адміністративний суд повинен встановити, що у зв'язку з прийняттям рішення, дією або бездіяльністю суб'єктом владних повноважень порушуються права позивача.
При цьому, таке порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення. Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у відповідних законодавчих актах право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.
Вирішуючи спір, суд має пересвідчитись у належності особі, яка звернулась за судовим захистом, відповідного права або охоронюваного законом інтересу (чи є така особа належним позивачем у справі - наявність права на позов у матеріальному розумінні), встановити, чи є відповідне право або інтерес порушеним (встановити факт порушення).
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 13 листопада 2019 року у справі № 687/1539/16-а та від 04 лютого 2020 року у справі № 320/7969/17.
Водночас у постанові від 22 липня 2021 року у справі № 1.380.2019.005730 Верховний Суд визнав помилковим висновок суду першої інстанції, що позов є необґрунтованим, оскільки позивач не оскаржив дії ГУ ДПС з коригування плану-графіка, а тому обраний спосіб захисту порушеного права є неналежним, підлягає відхиленню, оскільки у даному випадку юридично значущим для позивача є саме спірний наказ, тоді як оцінка дій податкового органу щодо здійснення коригування плану-графіка охоплюється вирішенням спору щодо правомірності наказу про проведення документальної планової перевірки, прийнятого на підставі змін, внесених до плану-графіка. Натомість, самі по собі вимоги про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень про проведення коригування плану-графіка за наявності нереалізованого владного управлінського рішення (наказу), не можуть призвести до ефективного захисту порушеного права.
Вказана правова позиція викладена також у постанові Верховного Суду від 02 листопада 2022 року у справі № 580/170/20.
Отже, належним способом захисту прав платників податків є оскарження рішень контролюючого органу, прийнятих за результатами такої перевірки, в тому числі з підстав порушення процедури її призначення та проведення.
Аналогічні висновки Верховного Суду викладені у постанові від 04.10.2023 у справі № 480/12329/21, в якій предметом спору було оскарження дій ДПС України та ГУ ДПС у Сумській області щодо включення позивача до плану-графіка документальних планових перевірок на 2021 рік.
Посилання позивача на постанову Верховного Суду від 26 червня 2018 року у справі № 821/590/17 суд вважає помилковим, оскільки у цій постанові суд касаційної інстанції погодився з висновками судів попередніх інстанцій про непідтвердження відповідачем допустимими доказами факту включення Товариства до плану-графіка проведення планових перевірок у другому кварталі 2017 року та, як наслідок, протиправність оспорюваного наказу про проведення документальної планової виїзної перевірки позивача. При цьому, такий висновок зроблений з урахуванням того, що відповідач на неодноразові ухвали суду першої інстанції щодо витребування належним чином завіреного плану-графіка перевірок на 2017 рік подав лише титульну сторінку плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на другий квартал 2017 року та витяг з плану-графіка проведення документальних перевірок на другий квартал 2017 року, який оформлений неналежним чином, зокрема, не зазначено якою посадовою особою підписаний та якою установою складений (Державною фіскальною службою України або Головним управлінням ДФС у Херсонській області).
Зважаючи на те, що позивачем обрано неналежний спосіб захисту порушеного права у вказаній справі, позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "INTER CARS UKRAINE" до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків та до Державної податкової служби України є безпідставними та задоволенню не підлягають.
Щодо доводів позивача про неправомірність наказів Головного управління ДПС у Черкаській області та відсутність компетенції Головного управління ДПС у Черкаській області щодо призначення та проведення документальної планової виїзної перевірки Черкаської філії та Уманської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «INTER CARS UKRAINE», суд зазначає наступне.
Як уже зазначалося вище, згідно з підп. 20.1.4 п.20.1. ст.20 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Порядок проведення податкових перевірок врегульований нормами глави 8 ПК України.
Так, згідно з пунктом 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Підпунктом 75.1.2 статті 75 ПК України визначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Таким чином, контролюючий орган наділений правом проводити перевірки, одним із різновидів яких є документальні планові перевірки.
План-графік проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2025 рік сформовано відповідно до ст. 77 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI.
Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків листом від 29.11.2024 №1966/7/33-00-07-04 повідомило Головне управління ДПС у Черкаській області (далі - ГУ ДПС) про включення до проекту плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2025 рік проведення перевірки ТОВ «INTER CARS UKRAINE» та запропонувало включити до плану плану-графіка проведення перевірок Черкаської та Уманської філії. Черкаську філію взято на податковий облік в ГУ ДПС 25.01.2007 за №184, Уманську філію - 04.05.2018 за №5544.
ГУ ДПС включило до проекту плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2025 рік проведення перевірок Черкаської та Уманської філії.
Суд звертає увагу, що Черкаська та Уманська філії ТОВ «INTER CARS UKRAINE» перебувають на податковому обліку у ГУ ДПС у Черкаській області та як відокремлені підрозділи є самостійними платниками податку, тому саме ГУ ДПС у Черкаській області наділене повноваженнями на проведення документальних планової виїзних перевірок Черкаської та Уманської філій ТОВ «INTER CARS UKRAINE».
З огляду на встановлене, позовна вимога про визнання відсутності компетенції (повноважень) ГУ ДПС у Черкаській області щодо призначення та проведення документальної планової виїзної перевірки Черкаської філії та Уманської філії ТОВ «Inter Cars Ukraine» є необґрунтованою, тому задоволенню не підлягає.
Суд зауважує, що ДПС України листом від 24.12.2024 №35848/7/99-00-07-01-01-07 повідомила ГУ ДПС про оприлюднення плану-графіка на 2025 рік на офіційному сайті ДПС.
На підставі вищезазначеного Головне управління ДПС у Черкаській області прийняло накази:
- від 29.01.2025 №246-п про проведення з 28.03.2025 документальної планової виїзної перевірки Черкаської філії ТОВ «INTER CARS UKRAINE» (код за ЄДРПОУ 34838492), що знаходиться за податковою адресою: 18008, Черкаська обл., Соснівський р-н., м. Черкаси, вул. Смілянська, буд. 131-133, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2018 по 31.12.2024 року з урахуванням п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу та правильності обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по 31.12.2024 року;
- від 29.01.2025 №247-п про проведення з 28.03.2025 документальної планової виїзної перевірки Уманської філії ТОВ «INTER CARS UKRAINE» (код за ЄДРПОУ 42109222), що знаходиться за податковою адресою: 20304, Черкаська обл., Уманський р-н., м. Умань, вул. Максима Залізняка, буд. 3, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2018 по 31.12.2024 року з урахуванням п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу та правильності обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по 31.12.2024 року.
Вказані накази направлено позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та вручено уповноваженим особам філії поштою.
Головним управлінням ДПС у Черкаській області в оскаржуваних наказах зазначено правову підставу їх винесення, а саме: п.п. 20.1.4. п. 20.1 ст.20, ст.75, 77, 82, пп.69.35-1, 69.35-2 п. 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, ст.13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та відповідно до плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік.
Стосовно доводів представника позивача про повторність призначення перевіки за період з 01.07.2018 по 31.12.2024, суд зазначає наступне.
На підставі наказу від 15.09.2021 № 111 Західним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків проведена документальна планова перевірка ТОВ «INTER CARS UKRAINE» з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, за період з 01.10.2017 по 31.06.2021 та за період з 01.01.2014 по 30.06.2021 щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. За результатами перевірки складено акт від 21.12.2021 № 473/33-00-07-01/30865632 та прийнято податкові повідомлення-рішення.
Не погоджуючись з результатами перевірки, ТОВ «INTER CARS UKRAINE» звернулося до суду.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 15.03.2022 по справі №560/12467/21, яке набрало законної сили 06.07.2022 визнано протиправним та скасовано наказ Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 15.09.2021 №111 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки TOB "INTER CARS UKRAINE" (код ЄДРПОУ 30865632), на підставі якого було проведено перевірку та складено акт перевірки.
В рішенні Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.11.2022 по справі №560/8337/22 зазначено, що податкові повідомлення-рішення, прийняті за наслідками перевірки та на підставі акту перевірки, який є недопустимим доказом, не може вважатись правомірним та підлягає скасуванню. Встановлені судами обставини щодо протиправності призначення та проведення відповідачем перевірки, за наслідками якої і були прийняті оскаржувані податкові повідомлення - рішення, є достатніми для висновку про протиправність податкових повідомлень - рішень. З урахуванням цього Суд касаційної інстанції зазначив про відсутність необхідності перевірки порушення позивачем вимог Податкового кодексу України, як підстави для донарахування суми грошового зобов'язання.
З вищевикладеного вбачається, що скасування наказу про проведення перевірки на підставі судового рішення, що набрало законної сили, є тим порушенням процедури, наслідком якого є скасування податкових повідомлень-рішень.
Отже, протиправність наказу про призначення та проведення контролюючим органом перевірки, є достатньою підставою для висновку про протиправність прийнятих за результатами такої перевірки податкових повідомлень-рішень, що зумовлює відсутність необхідності перевірки порушення податкового законодавства по суті як підстави для нарахування суми грошового зобов'язання.
Тобто, податкові повідомлення-рішення були оскаржені до суду та скасовані з підстав порушення порядку призначення та проведення документальної перевірки, при цьому, оцінка суті встановлених порушень не надавалась.
Верховний Суд у Постанові від 14.09.2022 у справі № 826/6329/16 зазначив, що у разі визнання перевірки незаконною така перевірка відсутня як юридичний факт, що виключає наявність у податкового органу компетенції на прийняття податкового повідомлення-рішення. У такому випадку висновки Акта перевірки, визнаної протиправною, не повинні оцінюватися судом. Податкові повідомлення-рішення є протиправними та підлягають скасуванню в силу незаконності податкової перевірки та відсутності правових наслідків такої.
Отже, у разі визнання судом перевірки під час дії мораторію незаконною, остання визнається відсутньою як юридичний факт, тому не несе жодних юридичних наслідків для позивача, а відтак податковий орган не позбавлений можливості провести повторну перевірку за той самий період за наявності законодавчих підстав.
За вказаними обставинами суд дійшов висновку, що спірні накази відповідають вимогам ч. 2 ст.2 КАС України та є такими, що прийняті з підстав, визначених Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.1 та ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З системного аналізу матеріалів справи, наведених норм законодавства, з урахуванням правових висновків Верховного Суду, суд дійшов висновку, що відповідачі довели правомірність своїх дій та рішень, натомість позивач не довів обґрунтованість своїх позовних вимог, тому в їх задоволенні необхідно відмовити повністю.
Відповідно до ст. 139 КАС України у разі відмови у задоволенні позовних вимог питання про розподіл понесених позивачем судових витрат не вирішується.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю "INTER CARS UKRAINE" до Головного управління ДПС у Черкаській області, Західного міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, Державної податкової служби України про визнання протиправними дій, бездіяльності та скасування наказів, зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю "INTER CARS UKRAINE" (вул. Романа Шухевича, 8/9,м. Хмельницький,Хмельницький р-н, Хмельницька обл.,29025 , код ЄДРПОУ - 30865632)
Відповідачі:Головне управління ДПС у Черкаській області (вул. Хрещатик, 235,м. Черкаси,Черкаський р-н, Черкаська обл.,18002 , код ЄДРПОУ - 44131663) Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків (вул. Стрийська, 35,м. Львів,Львівська обл., Львівський р-н,79026 , код ЄДРПОУ - 44045187) Державна податкова служба України (пл. Львівська, 8,м. Київ,04053 , код ЄДРПОУ - 43005393)
Головуючий суддя В.К. Блонський