Рішення від 06.06.2025 по справі 520/24923/24

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(додаткове)

06 червня 2025 року Справа № 520/24923/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитра Волошина, розглянувши в порядку письмового провадження заяву позивача про ухвалення додаткового рішення по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому, з урахуванням ухвали судді від 25.09.2024, просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, що полягає в ненарахуванні та невиплаті ОСОБА_1 пенсії в розмірі 90 % грошового забезпечення, визначеного ІНФОРМАЦІЯ_1 в довідці від 05.08.2024 № ФХ-119471 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, що враховується для перерахунку пенсії, з 01.04.2019, після проведення перерахунку пенсії на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 01.07.2024 по справі № 520/9883/24;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, що полягає в ненарахуванні та невиплаті ОСОБА_1 пенсії без обмеження максимальним розміром з 01.04.2019, з 05.03.2024 (щодо індексацій, встановлених постановами Кабінету Міністрів України № 118, № 168, № 185) після проведення перерахунку пенсії на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 01.07.2024 по справі № 520/9883/24;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, що полягає в ненарахуванні та невиплаті ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2 000,00 гривень згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» з 01.07.2021, після проведення перерахунку пенсії на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 01.07.2024 по справі № 520/9883/24;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати, нараховувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію в розмірі 90 % грошового забезпечення, визначеного ІНФОРМАЦІЯ_1 в довідці від 05.08.2024 № ФХ-119471 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, що враховується для перерахунку пенсії, та без обмеження максимальним розміром: з 01.04.2019; з 01.07.2021 з урахуванням щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2 000,00 гривень згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб»; з 05.03.2024 додатково з урахуванням індексації пенсії, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році»; з 05.03.2024 додатково з урахуванням індексації пенсії, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році»; з 05.03.2024 додатково з урахуванням індексації пенсії, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році».

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 25.10.2024 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, що полягають у зменшенні розміру пенсії ОСОБА_1 з 90 % грошового забезпечення до 70 % грошового забезпечення при перерахунку пенсії з 01.04.2019. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію з 01.04.2019 в розмірі 90 % грошового забезпечення, визначеного за довідкою про розмір грошового забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 від 06.03.2024 № ФХ119471, з урахуванням раніше виплачених сум. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови в перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 без обмеження максимальним розміром. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 з 01.04.2019 без обмеження максимальним розміром, з урахуванням раніше виплачених сум. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови в нарахуванні та виплаті з 01.07.2021 ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2 000,00 грн згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб". Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.07.2021 щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2 000,00 грн згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", з урахуванням раніше виплачених сум. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено. Стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2 906,88 грн (дві тисячі дев'ятсот шість гривень 88 копійок).

Від позивача 29.05.2025 через систему "Електронний суд" надійшла до суду заява про прийняття додаткового рішення у справі, згідно якої останній просить суд прийняти додаткове рішення по справі № 520/24923/24, яким вирішити питання щодо права позивача на перерахунок, нарахування та виплату пенсії на підставі оновленої довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 від 05.08.2024 №ФХ-119471 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, що враховується для перерахунку пенсії, з 01.04.2019, зокрема:

1.1. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області яка полягає у не нарахуванні та не виплаті ОСОБА_1 пенсії у розмірі 90% грошового забезпечення, визначеного ІНФОРМАЦІЯ_1 в довідці від 05.08.2024 №ФХ-119471 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, що враховується для перерахунку пенсії, з 01.04.2019;

1.2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати, нараховувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію у розмірі 90% грошового забезпечення, визначеного ІНФОРМАЦІЯ_1 в довідці від 05.08.2024 №ФХ-119471 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, що враховується для перерахунку пенсії, та без обмеження максимальним розміром з 01.04.2019.

В обґрунтування заяви про ухвалення додаткового рішення у справі позивач зазначив, що судом при прийнятті рішення у справі № 520/24923/24 не було вирішено питання щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу на підставі оновленої довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 від 05.08.2024 № ФХ-119471 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, що враховується для перерахунку пенсії, з 01.04.2019.

Згідно ч. 3 ст. 252 КАС України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Суд вважає за можливе розглянути заяву позивача про ухвалення додаткового рішення у справі в письмовому провадженні.

Розглядаючи заяву про ухвалення додаткового судового рішення, суд зазначає наступне.

Згідно частин 2-3 статті 252 Кодексу адміністративного судочинства України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: 1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення; 3) судом не вирішено питання про судові витрати. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може розглянути питання ухвалення додаткового судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

З матеріалів справи судом встановлено, що при зверненні до суду позивач, серед іншого, заявив позовну вимогу про перерахунок, нараховування та виплату йому пенсії в розмірі грошового забезпечення, визначеного ІНФОРМАЦІЯ_1 в довідці від 05.08.2024 № ФХ-119471 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, що враховується для перерахунку пенсії, з 01.04.2019.

Враховуючи доводи позивача про те, що відносно зазначеної позовної вимоги судом не було ухвалено рішення при розгляді справи по суті, суд вважає за можливе ухвалити додаткове рішення, яким вирішити питання щодо відповідної позовної вимоги.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази (в розмірі зазначеної позовної вимоги), судом встановлено наступне.

ІНФОРМАЦІЯ_1 підготував та направив до Головного управління Пенсійного фонду України довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 06.03.2024 № ФХ119471 станом на 05.03.2019, яка містила наступні відомості: посадовий оклад - 8460,00 грн; оклад за військовим званням (полковник) - 1480,00 грн; надбавка за вислугу років 50% - 4970,00 грн; надбавка за особливості проходження служби 65% - 9691,50 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 1269,00 грн; надбавка за науковий ступінь 5% - 423,00 грн, надбавка за вчене звання 10% - 846,00 грн; премія 35% - 2961,00 грн.

Перерахунок пенсії позивача здійснений відповідачем на підставі зазначеної довідки з 01.04.2019, що підтверджується матеріалами справи та не заперечується сторонами.

Однак, не погоджуючись зі складовими такої довідки, а саме з визначеними у ній розмірами надбавки за науковий ступінь 5% - 423,00 грн та надбавки за вчене звання 10 % 846,00 грн, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, заявивши відповідні позовні вимоги про видачу йому оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 з урахуванням інших складових грошового забезпечення, а саме надбавки за вчене звання та надбавки за науковий ступінь.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 05.07.2024 у справі №520/10318/24 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_1 виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 із зазначенням відомостей про доплати за науковий ступінь "кандидат наук" - 15% від посадового окладу та доплати за вчене звання "професор" - 33% від посадового окладу. Рішення набрало законної сили 06.08.2024.

ІНФОРМАЦІЯ_1 на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 05.07.2024 у справі №520/10318/24 було виготовлено оновлену довідку від 05.08.2024 № ФХ-119471 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 зі зміненими складовими, а саме з урахуванням доплати за вчене звання - 33 % - 2 791,80 грн та доплати за науковий ступінь кандидата або доктора наук - 15 % - 1 269,00 грн.

Однак, перерахунку пенсії позивача на підставі зазначеної довідки відповідачем здійснено не було, що стало підставою для звернення позивача до суду з позовом.

Оцінюючи наявність чи відсутність у позивача права на перерахунок пенсії за зазначеною оновленою довідкою про розмір грошового забезпечення від 05.08.2024 № ФХ-119471, суд зазначає наступне.

Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.ч. 1-3 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

30 серпня 2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Згідно із п. 2 Постанови № 704 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 5 Постанови № 704 встановлено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право установлювати, зокрема надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Так, у даній справі позивач просить суд зобов'язати відповідача здійснити перерахунок його пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення від 05.08.2024 № ФХ-119471 станом на 05.03.2019, яка містить у собі, зокрема, відомості про розміри доплати за вчене звання - 33 % - 2791,80 грн та доплати за науковий ступінь кандидата або доктора наук - 15 % - 1 269,00 грн, які не було зазначено в первинній довідці про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019.

Тобто, позивач пов'язує виникнення підстав для перерахунку його пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення від 05.08.2024 № ФХ-119471, зокрема, з зазначенням у довідці оновлених відомостей про розміри доплати за вчене звання - 33 % та доплати за науковий ступінь кандидата або доктора наук - 15 %.

З цього приводу суд зазначає, що положеннями ч.2 ст.59 Закону України «Про вищу освіту» №1556-VII (далі Закон №1556-VII) визначено, що науково-педагогічним, науковим і педагогічним працівникам закладів вищої освіти встановлюються доплати за науковий ступінь доктора філософії та доктора наук у розмірах відповідно 15 та 25 відсотків посадового окладу, а також за вчене звання доцент і старшого дослідника - 25 відсотків посадового окладу, професор - 33 відсотки від посадового окладу. Заклад вищої освіти може встановити більший розмір за рахунок власних надходжень.

Згідно з підпунктом 8 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №1556-VII, після набрання чинності цим Законом науковий ступінь кандидата наук прирівнюється до наукового ступеня доктора філософії, а вчене звання старшого наукового співробітника - до вченого звання старшого дослідника.

Так, зважаючи на складові, визначені в оновленій довідці позивача про розмір грошового забезпечення, а саме на розміри надбавки за науковий ступінь та надбавки за вчене звання від 05.08.2024 № ФХ-119471, суд дійшов висновку, що така довідка була видана з урахуванням положень Закону України «Про вищу освіту».

Суд зазначає, що приписи Закону № 1556-VII визначають правові засади організації, функціонування та розвитку системи вищої освіти в Україні; встановлюють стандарти якості освіти, порядок акредитації навчальних закладів, а також засади фінансування вищої освіти; регулюють виключно відносини у сфері надання освітніх послуг, створення і утримання навчальних закладів; визначають права та обов'язки учасників освітнього процесу і безпосередньо їх стосуються.

При цьому з метою стимулювання наукової діяльності та збереження кваліфікованих кадрів у сфері вищої освіти, частиною другою статті 59 Закону № 1556-VII передбачено, що до складу матеріального забезпечення науково-педагогічних, наукових і педагогічних працівників університетів, академій, інститутів та коледжів входять додаткові виплати у вигляді доплат за наукові ступені та вчені звання, у розмірах, встановлених частиною другою статті 59 Закону №1556-VII.

Натомість, суд зазначає, що в спірних правовідносинах гарантії соціального і правового захисту позивача встановлюються саме постановою КМУ №704 та Порядком №260, які, у свою чергу, містять спеціальні правові норми щодо соціального захисту військовослужбовців.

Приписами підпункту 2 пункту 6 постанови КМУ № 704 керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право виплачувати: доплату за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу в розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу. За наявності двох наукових ступенів доплата встановлюється за одним (вищим) науковим ступенем; доплату за вчене звання військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, які займають посади, пов'язані з педагогічною або науковою діяльністю і мають вчене звання доцента (старшого наукового співробітника), в розмірі 5 відсотків, професора - 10 відсотків посадового окладу. За наявності двох або більше вчених звань доплата встановлюється за одним (вищим) званням.

Виплату доплати за науковий ступінь та за вчене звання врегулювано також і розділом ХV Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 №260, розмір яких ідентичний розміру, визначеному у постанові КМУ № 704.

З огляду на викладене вище суд зазначає, що приписи Закону №1556-VII урегульовують стимулюючі доплати до заробітної плати науково-педагогічним, науковим та педагогічним працівникам, а не розміри грошового забезпечення військовослужбовців.

Аналогічного висновку дійшов і Верховний Суд у постанові від 20.06.2024 року у справі №520/9891/23.

Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Отже, Закон України "Про вищу освіту" не застосовується при визначенні складових грошового забезпечення, зазначених в довідці про розмір грошового забезпечення позивача.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить перерахувати пенсію, яка призначена йому як військовослужбовцю, а не як науково-педагогічному працівнику.

Таким чином, суд приходить до висновку, що в первинній довідці позивача про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 № ФХ-119471 від 06.03.2024 було визначено розміри доплати за науковий ступінь - 5 %, та доплати за вчене звання - 10 %, відповідно до положень постанови КМУ №704 та Порядку №260, що є правомірним.

Оновлена довідка про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 №ФХ-119471 від 05.08.2024 не відповідає положенням постанови КМУ №704 та Порядку №260, тому відсутні підстави для перерахунку пенсії позивача на підставі відповідної довідки, у зв'язку з чим судом було прийнято рішення про перерахунок пенсії позивача на підставі первинної довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 № ФХ-119471 від 06.03.2024.

Суд зазначає, що наявність оновленої довідки уповноваженого органу про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 не є безумовною підставою для перерахунку пенсії з 01.04.2019 за відсутності підстав для такого перерахунку.

Крім того, наявність чи відсутність права не є фактичною обставиною, яку може бути встановлено судом в ході розгляду справи.

Висновок суду у справі № 520/10318/24 про наявність або відсутність права на перерахунок пенсії є правовою оцінкою, наданою судом певному факту при розгляді іншої справи, яка в силу положень ч. 7 ст. 78 КАС України не є обов'язковою для суду при розгляді даної справи.

Суд враховує, що оновлена довідка, видана ІНФОРМАЦІЯ_1 від 05.08.2024 № ФХ-119471 станом на 05.03.2019 не є складеною у відповідності до норм законодавства, а саме у відповідності до положень постанови КМУ №704 та Порядку №260, тому відсутні підстави для здійснення позивачу перерахунку пенсії на підставі такої довідки.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, за викладених вище обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги в зазначеній частині є необґрунтованими та підлягають залишенню без задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 139, 241-247, 252, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, м. Харків, 61022, ЄДРПОУ 14099344) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії в частині позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, що полягає в ненарахуванні та невиплаті ОСОБА_1 пенсії в розмірі грошового забезпечення, визначеного ІНФОРМАЦІЯ_1 в довідці від 05.08.2024 №ФХ-119471 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, що враховується для перерахунку пенсії, з 01.04.2019, та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати, нараховувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію в розмірі грошового забезпечення, визначеного ІНФОРМАЦІЯ_1 в довідці від 05.08.2024 №ФХ-119471 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, що враховується для перерахунку пенсії, та без обмеження максимальним розміром з 01.04.2019 - залишити без задоволення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Дмитро ВОЛОШИН