Рішення від 06.06.2025 по справі 420/38395/24

Справа № 420/38395/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Каравана Р.В., розглянув в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКВІСТ-СІМ» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення.

І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКВІСТ-СІМ» 11.12.2024 звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України, у якому просить суд:

визнати протиправним та скасувати наступні Рішення комісії ГУ ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних:

- рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних №11516715/31601073 від 30.07.2024 року;

зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі Податкову накладну №3 від 30.06.2022 р.;

стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКВІСТ-СІМ» (код ЄДРПОУ 31601073, адреса: 65026, м. Одеса, вул. Жуковського, буд. 15, кв. 2) за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Державної податкової служби в Одеській області (адреса: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ ВП 44069166) та Державної податкової служби України (адреса: 04053, м. Київ, пл. Львівська, буд 8, ЄДРПОУ 43005393) суми судових витрат: сплати судового збору у розмірі 2 422,40 (дві тисячі чотириста сорок гривень 40 копійок) та витрати на правову (правничу) допомогу, у розмірі 4 000,00 (чотири тисячі гривень 00 копійок).

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКВІСТ-СІМ» основним видом економічної діяльності є 49.41 Вантажний автомобільний транспорт. Для здійснення господарської діяльності ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ», надання транспортних послуг як автоперевізника 01.01.2022 року з ТОВ «НІК ЕНЕРДЖИ.» укладений Договір №ТП-НЕ/01 про надання транспортних послуг. Вартість наданих послуг за транспортування по зберіганню палива визначається відповідно з Додатковими угодами до Договору: №1 від 01.01.2022 р., №2 від 01.01.2022 р., №3 від 01.04.2022 р., № 4 від 01.05.2022 р. В продовж червня 2022 року ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» надало послуги з автомобільних перевезень - спеціалізованим автомобільним транспортом (САТ ) ТОВ «НІК ЕНЕРДЖИ.». Таким чином за послуги автомобільного перевезення, відповідно до п.4 Договору підписаний Акт надання послуг - №67 від 30.06.2022 на суму 4 040 900,00 грн, у т.ч. ПДВ 673 483,33 гривень., тобто ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» шляхом підписання Акту надання послуг підтвердило, що не має претензій щодо виконання робіт (послуг). В даному випадку виникли податкові зобов'язанням з ПДВ, тому була сформована та відправлена на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна № 3 від 30.06.2022 (квитанція про отримання ГУ №9130752403) на суму 4 040 900,00 грн, у т.ч. ПДВ 673 483,33 грн, з дотриманням умов реєстрації у визначеному законодавством порядку, завірені електронним підписом уповноваженої платником особи в порядку ст. 201 ПК України. Разом з цим було здійснено спробу зареєструвати вказані податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін. Відповідно з інформацією, яка міститься у квитанції до податкової накладної, Позивачу було повідомлено, що документ збережено, реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. 26.07.2022 р. за допомогою електронного ресурсу МЕДОК було подано Повідомлення №13 (стосовно ПН- №3 від 30.06.2022 р.) про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в яких було зазначено усі обставини виниклої ситуації з посиланням на фактичні дані та на необхідні первинні документи, на Акти надання транспортних послуг, товарно - транспортні накладні, Договір з контрагентом, підтвердження оплати за Договором та документи, що підтверджують здійснення транспортних послуг, також усі скан копії зазначених документів були прикріплені до повідомленню. Проте контролюючим органом 30.07.2024 року було винесене Рішення про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкової накладної №11516715/31601073, в якому вказано, що платником надано копії документів, які складені із порушенням законодавства. Вважаючи дії відповідача 1 протиправними позивач звернувся до суду.

Відповідач 1 з поданим позовом не погодився. У поданому до суду відзиві зазначає, що квитанцією №1 від 18.07.2022 року реєстрація податкової накладної від 30.06.2022 № 3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена та запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. На виконання п. 11 Порядків №1165 Позивачем було подане до контролюючого органу Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено. Разом з повідомленням № 13 від 26.07.2024 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, Позивачем надано 86 додатків. Комісією з питань зупинення реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області було прийняте рішення № 11516715/31601073 від 30.07.2024 у зв'язку з тим, що документи були складені/оформлені із порушенням законодавства. Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; наявність податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій. Зазначає, що серед наданих платником документів були виявлені такі недоліки: у міжнародній товарно-транспортній накладній UA 903130/2020 000603 не заповнені такі графи, як: «Дата прибуття (год/хв) під розвантаження»; «марка тягача»; « подорожний лист, підпис, прізвища водіїв»; не вказано «регістраційний номер Тягач/напівпричіп» (марка, модель, тип, реєстраційний номер); не заповнена інформація щодо супровідних документів на вантаж. Серед наданих платником до контролюючого органу документів, відсутній рахунок - фактура, на який є посилання у п. п. 4.2. п. 4 Договору № ТП-НЕ/01 від 01.01.2022. Позивачем порушено норми п. 51 Постанови Правління Національного Банку України від 04.07.2018 № 75 «Про затвердження Положення про організацію бухгалтерського обліку в банках України», а саме: «платіжні доручення від 21.07.2022 № 361; № 362; від 22.07.2022 № 371; від 25.07.2022 № 377; від 28.07.2022 № 385 - не завірені належним чином підписами посадових та службових осіб платника, а отже, не відповідає приписам п.п. 5, 6 зазначеної Постанови. До податкової накладної № 3 від 30.06.2022 виявлено неналежно завірені копії документів. Позивачем на розгляд Комісії регіонального рівня не надавалося повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма № 20-ОПП).

Представник позивача з поданим відзивом не погодився. У відповіді на відзив зазначає, що відповідачем безпідставно наведені висновки щодо банківський документів, так як позивачем взагалі не надавались банківські виписки на ознайомлення відповідачу. Вказує не безпідставність доводів щодо неналежного засвідчення копій наданих документів, оскільки під час подачі пояснень вони підписується електронним ключем, тобто окремо, немає необхідності завіряти додатково документи, тим паче більшість з них подані взагалі в оригіналах. Вважає, що ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» подало до контролюючого органу письмові пояснення та копії документів, які повністю розкривають зміст та обсяг господарських операцій та дають змогу відслідкувати рух послуг від виконавця до замовника, суть та порядок надання послуг, суть та строки оплати вартості послуг. Таким чином, усі посилання у відзиві Відповідача є безпідставними, позаяк, конкретний перелік документів при надісланні повідомлення про надання пояснень щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, не витребувались податковим органом.

Представник позивача подав до суду заяву про стягнення судових витрат з відповідача. На підтвердження понесених витрат на професійну правничу допомогу надаємо копії договору про надання правничої допомоги № АДВ/38 від 10.12.2024, детальний опис наданих адвокатом Мартинюк О.С. послуг. Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі. Тож витрати ТОВ «Еквіст СІМ» понесені в рамках справи № 420/38395/24 підлягають відшкодуванню з боку Відповідачів.

Головне управління ДПС в Одеській області, ДПС України не погоджуються із заявленою сумою витрат на професійну правничу допомогу. У поданих запереченнях вказує зазначена справа є справою незначної складності. За своїм предметом та суб'єктним складом відповідача справа відноситься до категорії типових справ, які розглядаються адміністративними судами. Із наведеного випливає, що компенсація витрат на правову допомогу в адміністративних справах здійснюється виходячи із часу, протягом якого така допомога надавалась у судовому засіданні, під час вчинення окремої процесуальної дії чи ознайомлення з матеріалами справи у суді. Заявлена сума є явно завищеною, враховуючи складність справи та ринкові ставки за подібні послуги, які значно нижчі за заявлену суму. Заявник не надав належних та допустимих доказів на підтвердження реальності понесених витрат, а саме: не надано детального договору про надання правничої допомоги, відсутні акти виконаних робіт або інші документи, які б підтверджували надання відповідних послуг, не надано доказів оплати квитанції , платіжні доручення. Оцінивши витрати з урахуванням всіх аспектів і складності цієї справи, а також час, який міг би витратити адвокат на підготовку матеріалів як кваліфікований фахівець, Відповідачі дійшли висновку, що ця справа не потребувала затрат значного часу, підготовка цієї справи не вимагала великого обсягу юридичної і технічної роботи, тому вважає справедливим призначити позивачеві компенсації витрат на правову допомогу адвоката, що становить розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 2025 рік - 3 028,00 грн.

ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою суду від 12.12.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКВІСТ-СІМ» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення. Визначено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 10.01.2025 у задоволенні клопотання представника Головного управління ДПС в Одеській області про розгляд справи №420/38395/24 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКВІСТ-СІМ» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення в порядку загального позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін - відмовлено.

ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

Суд, дослідивши матеріали справи та обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги і заперечення, а також ті, які мають інше значення для вирішення справи, повно, всебічно та об'єктивно дослідив докази у справі

ВСТАНОВИВ:

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКВІСТ-СІМ», код ЄДРПОУ 31601073 зареєстровано за адресою: 65026, Україна, місто Одеса, вулиця Жуковського, будинок 15, квартира 2. Зареєстровані види діяльності за КВЕД: 46.12 Діяльність посередників у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами; 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт (основний); 52.10 Складське господарство; 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 77.12 Надання в оренду вантажних автомобілів.

ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» отримало ліцензію на право надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом від 22.06.2011 р. № 265209, видану Укртрансінспекцією України.

01.09.2020 р. між ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» та ТОВ «БЕМАНТ» укладено договір оренди транспортного засобу № 01/09, відповідно якого ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» прийняло в строкове платне користування і розпорядження транспортні засоби, зазначені в Додатку № 1 від 01.09.2020 р. до Договору, а саме сідельні тягачі, марки Volvo FH, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів задіяних в наданні транспортних послуг: СХМ № 937723 від 13.10.2017 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_1 ; СТР № 330736 від 03.01.2023 - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 від 01.02.2014 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 від 22.03.2017 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_6 , НОМЕР_7 від 21.09.2013 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_8 ; СТТ № 940955 від 12.09.2013 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_9 ; НОМЕР_10 від 19.07.2014 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_11 ; НОМЕР_12 від 25.03.2014 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_13 ; НОМЕР_14 від 17.04.2013 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_15 ; СТР № 926589 від 26.05.2023 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_16 .

01.03.2015 р. між ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» та БП «БІМЕКС» ТОВ ЛТД укладено договір оренди транспортного засобу № 01/03, відповідно якого ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» прийняло в строкове платне користування і розпорядження транспортні засоби, зазначені в Додатках до Договору, а саме згідно додаткової угоди № 1 від 01.03.2016 р., додаткової угоди № 2 від 01.03.2017 р., додаткової угоди №3 від 01.05.2017 р., додаткової угоди № 4 від 01.03.2018 р., додаткової угода № 5 від 01.03.2019 р., додаткової угоди № 6 від 01.03.2020 р., додаткової угоди № 7 від 01.03.2021 р., додаткової угоди № 8 від 31.08.2021 р. - сідельні тягачі, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів задіяних в наданні транспортних послуг: САТ № 787748 від 29.03.2014 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_17 ; НОМЕР_18 від 30.05.2007 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_19 ; САТ № 493481 від 06.12.2013 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_20 ; САТ № 488192 від 07.11.2013 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_21 ; НОМЕР_22 від 30.05.2007 р. - спеціалізований автомобільний транспорт (САТ), державний номер НОМЕР_23 .

Відповідно до інвентарного списку основних засобів позивачем використовується спеціалізований автомобільний транспорт: державний номер НОМЕР_24 , свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів НОМЕР_25 від 30.12.2015 р.; державний номер НОМЕР_26 , свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів НОМЕР_27 від 17.04.2013 р.; державний номер НОМЕР_28 , свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів НОМЕР_29 від 06.06.2020 р.; державний номер НОМЕР_30 , свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів НОМЕР_31 від 29.07.2022 р.; державний номер НОМЕР_32 , свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів НОМЕР_33 від 22.11.2012 р.; державний номер НОМЕР_34 , свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів НОМЕР_35 від 22.11.2012 р.; державний номер НОМЕР_36 , свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів НОМЕР_37 від 05.07.2022 р.

Зазначена інформація про наявні основні засоби відображена у наданих до контролюючого органу повідомленнях форми №20-ОПП від 03.06.2019 р. (реєстраційний номер 9114665497), від 14.06.2022 р. (реєстраційний номер 9079492480), від 31.05.2019 р. (реєстраційний номер 9113958728).

Крім того, між ТзОВ "БЕМАНТ" та ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ ПЗУ Україна» укладено поліси обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № EP.207582362, № EP.211046935, № EP.209046802, № EP.207582298, № EP.206111455, № EP.209046820, № EP.209047814, № EP.206132923, № EP.210045799, № EP.206111268; а також між БП «БІМЕКС» ТОВ ЛТД та ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ ПЗУ Україна» укладено поліси обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № ЕР.206049807, № ЕР.206050018, № ЕР.206049812, № ЕР.206050027, № ЕР.206050024, а між ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» та ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ ПЗУ Україна» - поліси обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № ЕР.212255058, № ЕР.207952781, № ЕР.212255356, № ЕР.2087155615, № ЕР.2087155612, № ЕР.2078215721, № ЕР.207952799, № ЕР.212255189, № ЕР.209047829.

На підтвердження купівлі палива позивачем надано договір з ТОВ «ОККО-БІЗНЕС ПАРТНЕР» договір купівлі-продажу товарів з використанням паливних карток від 20.05.2020 р. № 39ПК-21610/20, а для підтвердження проведення технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів - договір з ТОВ «ТРАКСЕРВІС ПРОФІ» про технічне обслуговування та ремонт колісних транспортних засобів від 05.05.2021 р. № 14.

01.01.2022 р. між ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» (Виконавець за договором) та ТОВ «НІК ЕНЕРДЖИ» (Замовник за договором) укладено договір про надання транспортних послуг № ТП-НЕ/01 (далі за текстом - Договір), за умовами якого Виконавець бере на себе зобов'язання на підставі замовлення доставити спеціальним автомобільним транспортом довірений йому Замовником вантаж - Газойлі (паливо дизельне) та/або Бензини моторні з місця відправлення до пункту призначення згідно з товарно-транспортною документацією і видати Вантаж особі, уповноваженій на його одержання, а Замовник бере на себе зобов'язання сплатити грошові кошти за надані послуги згідно виставленого Виконавцем рахунку (п.1.1 договору).

Відповідно до п.п.1.6, 1.7 Договору вартість перевезення вантажу вказується у Додаткових угодах, які є невід'ємною частиною даного Договору. Виконавець здійснює Перевезення по Україні і міжнародні перевезення. Маршрут перевезення Вантажу вказується в Додаткових угодах до даного Договору.

За приписами п.п.4.1-4.4 Договору ціна Договору складається з суми вартості всіх наданих послуг протягом дії даного Договору. Вона визначається в Додаткових угодах до даного Договору. Розрахунки між Виконавцем і Замовником здійснюються шляхом переказу грошових коштів на поточний рахунок Виконавця у строк 3 (трьох) банківських днів з моменту отримання Замовником рахунку-фактури. За згодою Сторін взаєморозрахунки можуть здійснюватися і будь-яким іншим способом, не забороненим законодавством, у тому числі шляхом проведення взаємозаліку. Виконання умов даного Договору підтверджується підписанням Сторонами Актів здачі-прийому виконаних робіт.

Відповідно до умов додаткової угоди № 4 від 01.05.2022 до Договору вартість перевезення Вантажу складає 50,00 (п'ятдесят гривень 00 копійок) за 1 (один) метричний кілометр, в тому числі ПДВ 20%;

Перевезення Вантажу, в тому числі подання спеціалізованого автомобільного транспорту під завантаження, здійснюються за маршрутом: відправна точка: Україна, кінцева точка: Україна, на території України.

30.06.2022 між ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» та ТОВ «НІК ЕНЕРДЖИ» підписано Акт надання послуг № 67, відповідно до якого в межах Договору виконавцем були надані транспортні послуги зі 127 перевезень нафтопродуктів на загальну суму 4040900,00 грн., у т.ч. ПДВ 673483,33 грн.

На виконання вимог податкового законодавства «за правилом першої події» (п. 198.2 ПКУ) ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» було складено податкову накладну № 3 від 30.06.2022 на загальну суму 4 040 900,00 грн., у тому числі ПДВ 673483,33 грн.; (далі за тестом - Податкова накладна №7) і направлено її для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 18.07.2022 р. № 9130752403 податкову накладну від 30.06.2022 р. № 3 прийнято, однак її реєстрацію зупинено та зазначено: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 30.06.2022 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник "D"=12.1112%, "P"=0».

26.07.2024 р. позивач направив відповідачу повідомлення № 13 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію якої зупинено. В графі пояснення було вказано: «В продовж червня 2022 року ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» надало послуги з автомобільних перевезень підприємству ТОВ «НІК ЕНЕРДЖИ». Підписаний Акт надання послуг №67 від 30.06.2022, здійснена повна оплата. Прошу зареєструвати Податкові накладні № 3 від 30.06.2022 (квитанція про отримання ГУ №9130752403) на суму 4 040 900,00 грн, у т.ч. ПДВ 673 483,33 гривень.». До вказаного повідомлення було долучено 86 додатків.

До матеріалів справи надані письмові пояснення позивача вих. № 7/30 від 26.07.2024 відповідно до яких в продовж червня 2022 року ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» надало послуги з автомобільних перевезень спеціалізованим автомобільним транспортом (САТ) підприємству ТОВ «НІК ЕНЕРДЖИ». Таким чином за послуги автомобільного перевезення, відповідно до п.4 Договору був підписаний Акт надання послуг: №67 від 30.06.2022 на суму 4 040 900,00 грн, у т.ч. ПДВ 673 483,33 гривень. тобто ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» та ТОВ «НІК ЕНЕРДЖИ» шляхом підписання Акту надання послуг підтвердило, що не має претензій щодо виконання робіт (послуг).

Також, відповідно до Акту надання послуг від 30.06.2022 до кожної наданої транспортної послуги наявний комплект супровідних документів до складу яких входить: Подорожній лист про надання транспортних послуг по перевезенни нафтопродуктів, що супроводжується СМР, що застосовується при міжнародних вантажно-автомобільних перевезеннях вантажу, паспорта якості палива та інші.

Так, оплата за відповідні послуги здійснена в безготівковій формі, шляхом перерахування суми грошових коштів ТОВ «НІК ЕНЕРДЖИ» на поточний рахунок ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ», а саме на підставі договору №ТП-НЕ/01 від 01.01.2022 платіжними дорученнями №361 від 21.07.2022, №362 від 21.07.2022, №371 від 22.07.2022, №377 від 25.07.2022, №385 від 28.07.2022.

Як свідчать вказані письмові пояснення до них були долучені інвентарний список основних засобів, штатний розпис, ліцензія № 265209 від 22.06.2011, договір оренди від 01.09.2020 №01/09 та Додатки до нього, договір №39ПК-21610/20 від 20.05.2020 року, договір №14 від 05.05.2019, договір №ТП-НЕ/01 від 01.01.2022 та Додаткові угоди, договір оренди №01/03 від 01.03.2015 р. та Додаткові угоди до нього, Акт надання послуг №67 від 30.06.2022, податкова накладна № 3 від 30.06.2022, супровідні документи до транспортних послуг, повідомлення Форми №20-ОПП від 03.06.2019, повідомлення Форми №20-ОПП від 27.05.2019, повідомлення Форми №20-ОПП від 31.05.2019, повідомлення Форми №20-ОПП від 14.06.2022, платіжні доручення, копії свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, поліси обов'язкового страхування цивільно-правової в власників наземних транспортних засобів, звіт Ф51.

Рішенням від 30.07.2024 р. комісії ГУ ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11516715/31601073 відмовлено у реєстрації податкової накладної від 30.06.2022 р. № 3 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з наданням платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства. В графі додаткова інформація вказано: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; наявність податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій.

Вирішуючи спір по суті, суд зазначає та враховує наступне.

Згідно з п.201.1 ст.201 ПК України дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10 ст.201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Пунктом 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року (далі-Порядок № 1246) визначено, що податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України(далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. №1165 (далі Порядок №1165).

Відповідно до п.4, п.5 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі. Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

Згідно п.7 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до п.10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Вимоги до квитанції визначено п.11 Порядку №1165, відповідно до якого у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520.

Як було встановлено судом, підставою для зупинення реєстрації податкової накладної № 3, стало те, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Відповідно до п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку № 1165) у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Довідник кодів податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, визначається ДПС та затверджується відповідним наказом, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС.

В той же час, відповідачем-1 не вказано, яка саме інформація стосовно позивача свідчить про ризиковість платника податку.

У квитанції від 18.07.2022 р. № 9130752403 запропоновано надати пояснення та/або копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПК/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019р. №520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520).

Пунктом 2 Порядку №520 визначено, що рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «;Про електронні довірчі послуги».

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №520 визначено, що платник податку, який склав податкову накладну/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації таких податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може подати такі документи:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

При цьому, письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Згідно з вимогами пунктів 9, 10 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «;Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначає Закон «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХIV (далі також - Закон № 996-ХIV).

Відповідно до статті 1 цього Закону господарська операція - це дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Згідно із частиною першою статті 9 Закону № 996-ХIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Таким чином, правові наслідки у вигляді виникнення права платника податку на формування податкового кредиту наступають лише у разі реального (фактичного) вчинення господарських операцій з придбання товарів (робіт, послуг) з метою їх використання у власній господарській діяльності, що пов'язані з рухом активів, зміною зобов'язань чи власного капіталу платника, та відповідають економічному змісту, відображеному в укладених платником податку договорах, що має підтверджуватись належним чином оформленими первинними документами.

Суд зазначає, що реєстрація податкової накладної за результатами господарської операції та відображення її у бухгалтерському обліку платників податків є підставою для формування як податкового кредиту так і податкових зобов'язань учасників цієї операції.

Аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту. При цьому в первинних документах, які є підставою для бухгалтерського обліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції.

Таким чином, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона має спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Верховний Суд у постанові від 24.04.2025 у справі № 380/18173/22 зокрема зазначив, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій контролюючого органу

Суб'єкти владних повноважень, ухвалюючи рішення, якими, зокрема, обмежується права платника податків, повинні уникати надмірного формалізму. Обсяг документів, які надаються платниками податку на додану вартість з метою усунення сумнівів у контролюючих органів щодо легальності відповідної операції за наслідками якої складено податкову накладну, яку подано для реєстрації якої в ЄРПН і, хоч і є визначеним у Порядку № 520, проте завжди є унікальним та залежить від організації господарських взаємовідносин між суб'єктами господарювання, змісту договірних відносин між такими, а також особливостями законодавчого врегулювання діяльності тієї чи іншої сфери бізнесу. Саме за результатами детального дослідження змісту документів (в тому числі договору), наданих на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній, можливим є формування висновків щодо можливості чи неможливості реєстрації є ЄРПН податкової накладної, реєстрація якої була зупинена згідно із відповідною квитанцією.

На переконання суду, позивачем під час надання документів для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації таких податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та до суду не надано необхідного та достатнього обсягу документів, які свідчать про правомірність формування податкового кредиту.

Так, позивач в наданих до відповідача письмових поясненнях зазначив, що в продовж червня 2022 року ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» надало послуги з автомобільних перевезень спеціалізованим автомобільним транспортом (САТ) підприємству ТОВ «НІК ЕНЕРДЖИ». Відповідно до Акту надання послуг від 30.06.2022 до кожної наданої транспортної послуги наявний комплект супровідних документів до складу яких входить: Подорожній лист про надання транспортних послуг по перевезенни нафтопродуктів, що супроводжується СМР, що застосовується при міжнародних вантажно-автомобільних перевезеннях вантажу, паспорта якості палива та інші.

У той же час, з долучених до позовної заяви СМР вбачається, що останні стосуються надання послуг з перевезення вантажів в міжнародному сполученні в період з 30.04.2022 по 02.06.2022.

Окрім того, як свідчать надані до відповідача СМР в графах 16 (Перевізник) та 23 (дорожній лист) містяться відбитки печаток «BEMANT LTD», ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» та ТОВ «БІМЕКС». У той же час предметом договорів оренди між ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» та ТОВ «БЕМАНТ», а також ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» та БП «БІМЕКС» ТОВ ЛТД були транспортні засоби без водіїв, а тому на СМР у разі надання транспортних послуг саме ТОВ «ЕКВІСТ-СІМ» повинні були містить відбитки печаток виключно позивача.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем до суду надані документи, які з певною мірою вірогідності свідчать про можливість надання послуг відповідно до умов договору про надання транспортних послуг № ТП-НЕ/01 від 01.01.2022 р., однак не надано достатніх та належних доказів на підтвердження вартості вказаних в Акті надання послуг № 67 від 30.06.2022 послуг на загальну суму 4 040 900,00 грн, у т.ч. ПДВ 673 483,33 гривень.

Окрім того, згідно умов додаткової угоди № 4 від 01.05.2022 до Договору вартість перевезення Вантажу складає 50,00 грн. за 1 (один) метричний кілометр, в тому числі ПДВ 20%.

У той же час, в Акті надання послуг № 67 від 30.06.2022 вартість послуг за 1 км визначена в розмірі від 40,10 грн. до 43,98 грн. за 1 км. Документів на підтвердження того, яким чином сторонами в Акті надання послуг № 67 від 30.06.2022 було визначено відповідні розміри вартості послуг з перевезення матеріали справи не містять.

За вказаних обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість оскаржуваного рішення комісії про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11516715/31601073 від 30.07.2024 року.

Надаючи оцінку правомірності дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби в Одеській області було правомірно прийнято рішення №11516715/31601073 від 30.07.2024 року, а тому адміністративний позов позивача задоволенню не підлягає.

Оскільки за результатами розгляду адміністративної справи суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, відповідно розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись статтями 2, 90, 139, 241-246, 250, 255, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКВІСТ-СІМ» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити повністю.

Рішення суду, відповідно до частини 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Повне найменування сторін:

Позивач - Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКВІСТ-СІМ», місцезнаходження: 65026, Одеська обл., м. Одеса, вул. Жуковського, буд. 15, кв. 2; ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 31601073.

Відповідач 1 - Головного управління Державної податкової служби в Одеській області, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5; ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 44069166.

Відповідач 2 - Державна податкова служба України, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська пл., 8; ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 43005393.

Суддя Роман КАРАВАН

.