05.06.2025 Єдиний унікальний № 371/536/25
провадження № 3/371/280/25
05 червня 2025 року м. Миронівка
ЄУН 371/536/25
Провадження № 3/371/280/25
Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, порушену відносно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи особою, яку позбавлено права керування транспортними засобами, 06 квітня 2025 року о 10 годині 58 хвилин керував транспортним засобом автомобілем марки «TOYOTA AVENSIS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , вулицею Соборності міста Миронівка Обухівського району Київської області, вчинив такі дії повторно протягом року.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.1 а Правил дорожнього руху.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлений належно, що підтверджується даними рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до правил ст. 268 КУпАП, явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 126 КУпАП не є обов'язковою, а тому справу про адміністративне правопорушення можливо розглянути за відсутності правопорушника.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, при розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Оцінюючи надані на підтвердження події адміністративного правопорушення та досліджені в судовому засіданні докази, суд зазначає таке.
Згідно з п. 1.3 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМ України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі по тексту ПДР) учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.
Відповідно до п. 2.1 а ПДР, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Відповідальність за ч.ч. 2, 3, 4 ст. 126 КУпАП настає за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом; за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами; за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.
Частина 5 ст. 126 КУпАП передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Встановлено, що постановою судді Харківського районного суду Харківської області від 27 серпня 2024 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП за керування транспортним засобом, будучи особою, яка позбавлена права керування транспортними засобами. Подія правопорушення мала місце 29 травня 2024 року. Цією постановою порушника позбавлено права керування транспортними засобами на строк п'ять років.
Постановою ВП № 2 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області від 25 березня 2025 року ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП за дії, які були вчинені ним 25 березня 2025 року.
06 квітня 2025 року ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом вулицею Перемоги у місті Миронівка Київської області, будучи позбавленим права керування транспортними засобами
За фактом вчиненого правопорушення складено протокол про адміністративне правопорушення, який містить відомості про вчинені водієм дії, відповідає вимогам, установленим статтею 256 КУпАП, а також Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07 листопада 2015 року № 1395, та є належним, допустимим та достовірним доказом у справі, який сумніву у суду не викликає.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 підписав протокол та надав пояснення щодо події правопорушення.
До матеріалів справи про адміністративне правопорушення додано носій інформації у вигляді DVD-R диску із відеозаписом з відеореєстратора службового автомобіля працівників патрульної поліції та з нагрудного відеореєстратора, який досліджено при розгляді справи.
Відеозапис відображає рух автомобіля марки «TOYOTA AVENSIS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , за кермом якого перебував ОСОБА_1 . Працівники поліції зупинили транспортний засіб у зв'язку з перевіркою щодо проходження вказаним автомобілем обов'язкового технічного огляду, оскільки водій здійснював перевезення пасажирів.
На прохання працівників поліції надати відповідні документи, ОСОБА_1 повідомив, що таких документів не має. Протягом тривалого часу дорікав працівникам поліції та пояснював, що йому доводиться працювати таксистом у зв'язку зі складним матеріальним становищем.
Після спілкування з працівниками поліції ОСОБА_1 надав їм документи для встановлення особи і складання протоколу та надав пояснення, заперечень щодо складання протоколу не мав. За змістом пояснень, він надав послуги з перевезення пасажирів, будучи позбавленим права керування транспортними засобами, оскільки має складне матеріальне становище та потребує коштів.
Відомості про те, що ОСОБА_1 оскаржував у встановленому законом порядку дії працівників поліції за фактом складання протоколу у справі відсутні.
Обставини, які зазначені в протоколі, узгоджуються із дослідженим судом відеозаписом.
Підстави вважати вказаний відеозапис недопустимим доказом у суду відсутні, оскільки на ньому зафіксовані усі процесуальні дії, які мав вчинити поліцейський при оформленні протоколу про адміністративне правопорушення.
Діями, що порушили вимоги п. 2.1 а ПДР та полягали у повторному протягом року керуванні транспортним засобом, не маючи права керування, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується даними письмових матеріалів справи: протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 292322, складеного 06 квітня 2025 року, витягу з інформаційного порталу національної поліції, постанови Харківського районного суду Київської області від 27 серпня 2024 року, довідки № 386 виданої інспектором СРПП №2 Обухівського РУП ГУНП в Київській області Коптілого Д. від 10 квітня 2025 року, постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №4351009 від 25 березня 2025 року, постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №4437217 від 06 квітня 2025 року, відеозапису правопорушення.
ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом, будучи особою, яка позбавлена права керування транспортними засобами, а тому повинен нести відповідальність за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
На підставі ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність правопорушника, не встановлено.
Відповідальність за повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка позбавлена права керування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Відповідно до абз. 4 п. 28 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» № 14 від 23.12.2005, не можна накладати адміністративне стягнення у виді оплатного вилучення транспортного засобу на особу, яка вчинила відповідне правопорушення, керуючи транспортним засобом, що належить іншій особі.
До особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, в межах санкції ч. 5 ст. 126 КУпАП, необхідно застосувати стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами строком на п'ять років, без оплатного вилученням транспортного засобу, оскільки, згідно даних свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 , автомобіль марки «TOYOTA AVENSIS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , не належить ОСОБА_1 .
За керування вказаним транспортним засобом, будучи позбавленим права керування, ОСОБА_1 також було притягнуто до адміністративної відповідальності постановою судді Миронівського районного суду від 03 червня 2025 року.
Суд вважає, що наявні підстави поставити до відома власника транспортного засобу автомобіля марки «TOYOTA AVENSIS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , ОСОБА_1 про використання належного їй рухомого майна особою, яка позбавлена права керування.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 126 ч. 5, 245, 266, 280, 284 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк п'ять років, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Штраф підлягає сплаті на рахунок ГУК у Київ. обл./м.Київ/21081300, номер рахунку UA488999980313030149000010001, код ЄДРПОУ 37955989, код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф ним має бути сплачений не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення адміністративного стягнення, а в разі оскарження такої постанови не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі сплати штрафу у строки, передбачені ст. 307 КУпАП, копію платіжного документу необхідно подати до Миронівського районного суду Київської області.
З урахуванням приписів ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення адміністративного стягнення буде надіслана для примусового виконання до органу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.
При примусовому виконанні цієї постанови органами державної виконавчої служби з правопорушника ОСОБА_1 стягнути подвійний розмір штрафу, що становить 81600 (вісімдесят одна тисяча ) гривень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.
Судовий збір підлягає сплаті на рахунок ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, номер рахунку UА908999980313111256000026001, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Поставити до відома власника транспортного засобу автомобіля марки «TOYOTA AVENSIS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , ОСОБА_2 про використання належного їх рухомого майна особою, яка позбавлена права керування, шляхом надіслання їй копії цього судового рішення.
У разі несплати правопорушником штрафу у п'ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області протягом десятиденного строку з дня винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Л.О. Капшук