Справа № 197/337/25
Провадження № 2/197/380/25
06 червня 2025 року с-ще Широке
Широківський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Панчука М.В.,
за участі секретаря судового засідання Гетьманенко О.І.,
представниці позивача - адвокатки Кадук В.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду с-ща Широке цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності в порядку спадкування,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 , у якому просить встановити факт, що ОСОБА_1 та ОСОБА_3 є рідними онукою та бабусею. Також просить визнати право власності ОСОБА_1 у порядку спадкування після смерті ОСОБА_3 на земельну ділянку площею 3,9923 га з кадастровим номером 12:218:882:00:01:059:0005 та земельну ділянку площею 3,9769 га з кадастровим номером 12:218:882:00:01:059:0006, які знаходяться на території Широківської селищної ради Криворізького району Дніпропетровської області.
Позивачка в підготовче засідання не з'явилася, будучи належно повідомленою про дату, час та місце його проведення. Представниця позивачки ОСОБА_4 в підготовчому засіданні підтримала позовні вимоги, а також заявила клопотання про долучення до матеріалів справи доказів та виклик свідка. Інших заяв чи клопотань не заявлала. Просила понесені судові витрати залишити за позивачкою. Вказала порядок з'ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті. Просила справу призначити до судового розгляду по суті.
Відповідач в підготовче засідання не з'явився, будучи належно повідомленим про дату, час та місце його проведення, зокрема шляхом розміщення оголошення про виклик на офіційному веб-сайті Судової влади України. Заяв чи клопотань від нього не надходило.
Підстав, передбачених ч. 2 ст. 223 ЦПК України, для відкладення розгляду справи судом не встановлено, судом прийнято рішення про проведення підготовчого засідання.
Судом задоволено клопотання про долучення доказів, з посиланням, що згідно з п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 43 ЦПК України, учасника справи мають право подавати докази, подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Також судом задовлено заявлене представницею позивача клопотання про виклик свідка, з метою повного та всебічному розгляду справи.
За результатами підготовчого засідання вирішено усі питання підготовчого засідання, зокрема заявлені клопотання, встановлено порядок з'ясування обставин справи та розмір судових витрат.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 200 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті. За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: 1) залишення позовної заяви без розгляду; 2) закриття провадження у справі; 3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
За результатами підготовчого засідання суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 196-198, 200, 211, 260, 353 ЦПК України, суд
ухвалив:
закрити підготовче провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності в порядку спадкування та призначити цивільну справу до розгляду по суті на 01.05.2025 о 10:00 в приміщенні Широківського районного суду Дніпропетровської області (місцезнаходження: Дніпропетровська область, Криворізький район, с-ще Широке, вул. Соборна, 86).
Викликати у якості свідка ОСОБА_5 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 . Попередити свідка про кримінальну відповідальність за відмову від давання показів та давання завідомо неправдивих показів.
Про дату, час та місце судового засідання повідомити та викликати у судове засідання сторони у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Панчук