справа № 619/2885/25
провадження № 3/619/1232/25
іменем України
05 червня 2025 року м. Дергачі
Суддя Дергачівського районного суду Харківської області Риков М.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дергачі Харківської області, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, працюючого начальником відділення обліку мобілізаційної роботи-заступником начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (Дергачі), проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення
встановив:
До суду надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-15КУпАП.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 65 від 07.05.2025 (справа № 619/2881/25) ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді начальника відділення обліку мобілізаційної роботи-заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ), в порушення функціональних обов'язків за посадою, ст.ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , 19.03.2025 (більш точний час не встановлено), діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який був доставлений співробітниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ) 19.03.2025 для складання адміністративного протоколу за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 210, 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що вказує на його недисциплінованість, недбалість та безвідповідальність, неналежний контроль за особовим складом, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності ОСОБА_3 за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 58 від 07.05.2025 (справа № 619/2882/25) ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді начальника відділення обліку мобілізаційної роботи-заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ), в порушення функціональних обов'язків за посадою, ст.ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , 29.03.2025 (більш точний час не встановлено), діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП стосовно ОСОБА_4 , який був доставлений співробітниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ) 29.03.2025 для складання адміністративного протоколу за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 210, 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що вказує на його недисциплінованість, недбалість та безвідповідальність, неналежний контроль за особовим складом, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності ОСОБА_4 за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 59 від 07.05.2025 (справа № 619/2884/25) ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді начальника відділення обліку мобілізаційної роботи-заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ), в порушення функціональних обов'язків за посадою, ст.ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , 02.02.2025 (більш точний час не встановлено), діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який був доставлений співробітниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ) 02.02.2025 для складання адміністративного протоколу за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 210, 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що вказує на його недисциплінованість, недбалість та безвідповідальність, неналежний контроль за особовим складом, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності ОСОБА_5 за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 60 від 07.05.2025 (справа № 619/2885/25) ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді начальника відділення обліку мобілізаційної роботи-заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ), в порушення функціональних обов'язків за посадою, ст.ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , 02.02.2025 (більш точний час не встановлено), діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який був доставлений співробітниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ) 28.02.2025 для складання адміністративного протоколу за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 210, 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що вказує на його недисциплінованість, недбалість та безвідповідальність, неналежний контроль за особовим складом, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності ОСОБА_6 за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 63 від 07.05.2025 (справа № 619/2886/25) ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді начальника відділення обліку мобілізаційної роботи-заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ), в порушення функціональних обов'язків за посадою, ст.ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , 05.02.2025 (більш точний час не встановлено), діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП стосовно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який був доставлений співробітниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ) 05.02.2025 для складання адміністративного протоколу за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 210, 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що вказує на його недисциплінованість, недбалість та безвідповідальність, неналежний контроль за особовим складом, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності ОСОБА_7 за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 64 від 07.05.2025 (справа № 619/2887/25) ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді начальника відділення обліку мобілізаційної роботи-заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ), в порушення функціональних обов'язків за посадою, ст.ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , 02.02.2025 (більш точний час не встановлено), діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП стосовно ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який був доставлений співробітниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ) 05.02.2025 для складання адміністративного протоколу за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 210, 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що вказує на його недисциплінованість, недбалість та безвідповідальність, неналежний контроль за особовим складом, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності ОСОБА_8 за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При підготовці до розгляду справи, суддею встановлено наступне.
Згідно з статтею 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, що передбачено ч. 2 ст. 36 КУпАП.
Суддя вважає за необхідне об'єднати вищевказані матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в одне провадження і присвоїти об'єднаній справі № 619/2881/25.
Конституційний Суд України у рішення № 2-рп/2015 від 31.03.2015 роз'яснив, що положення ч. 2 ст. 294 КУпАП щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення в аспекті конституційного звернення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене ч. 1 ст. 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241 цього кодексу, про закриття справи.
Враховуючи викладене та керуючись ч. 2 ст. 36, ст. 283 КУпАП, суддя,-
постановив:
Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення № 619/2881/25, № 619/2882/25, № 619/2884/25, № 619/2885/25, № 619/2886/25, № 619/2887/25 у відношенні ОСОБА_1 та присвоїти об'єднаній справі - № 619/2881/25.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М. І. Риков