Справа № 553/1554/25
Провадження № 3/553/453/2025
Іменем України
06.06.2025м. Полтава
Суддя Подільського районного суду міста Полтави Москаленко В.В.,
за участю секретаря судового засідання Микуці К.В.,
прокурора Острійчука О.П.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департамента стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
17.04.2025 до Подільського районного суду міста Полтави надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП (справа
№ 553/1554/25, провадження № 3/553/453/2025).
17.04.2025 до Подільського районного суду міста Полтави надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа
№ 553/1557/25, провадження № 3/553/454/2025).
Постановою Подільського районного суду міста Полтави від 18.04.2025 зазначені вище справи об'єднано в одне провадження.
З протоколу №223 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 16.04.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи звільненою 26.06.2024 з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)», відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 25.07.2024 року), а саме лише о 10 год. 23 хв. 16.10.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім цього, з протоколу №224 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 16.04.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи звільненою 26.06.2024 з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)», відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.03.2025 року), а саме лише о 10 год. 30 хв. 16.04.2025 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою
особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнала повністю.
Прокурор обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6КУпАП та просив накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, який вважав що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП є повністю доведеною, а також вивчивши протоколи з доданими до них матеріалами, суд приходить до наступних висновків.
Частина 1 ст.172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а","в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, зокрема витягом із наказу ДУ «Полтавська виправна колонія (№64)» від 25.06.2024 №138/ОС-24 про звільнення ОСОБА_1 , інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій відповідно до якої встановлено, що декларацією перед звільненням з посади ОСОБА_1 подала 16.10.2024, декларацію після звільнення за 2024 рік декларантом ОСОБА_1 подано 16.04.2025 року, тоді як відповідно п.2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» повинна була подати не пізніше 31.03.2025 року, листом-повідомленням НАЗК та іншими матеріалами справи.
На підставі викладеного ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки остання несвоєчасно без поважної причини подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, відсутність обтяжуючих обставин, суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі 850,00 грн. та стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст.36, ч.1 ст.172-6, ст.33,36,283,284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. на користь держави.
Реквізити для сплати штрафу:
Отримувач коштів: ГУК у Полт.обл/тг м. Полтава/ 21081100
Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37959255
Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.)
Номер рахунку:UA988999980313000106000016719
Код класифікації доходів бюджету: 21081100
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять грн. 60 коп.).
Реквізити для сплати судового збору:
Стягувач: Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ,01601, код ЄДРПОУ 26255795
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача (код за ЄРДПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача:UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету: 22030106
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до положень статей 307, 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Полтави протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Подільського районного суду міста Полтави В. В. Москаленко